Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ερωτησεις για Β επιπεδου


Recommended Posts

Γεια σας!Σε λιγο θα κανω την Β επιπεδου.Ποσο στοιχιζει περιπου ξερει καμια?καθως και ποσο διαρκησε σε σας και ειμαι και σε διλημα να φαω η να μην φαω πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!Σε λιγο θα κανω την Β επιπεδου.Ποσο στοιχιζει περιπου ξερει καμια?καθως και ποσο διαρκησε σε σας και ειμαι και σε διλημα να φαω η να μην φαω πιο πριν?

 

Την έκανα πριν από μία εβδομάδα σε εξειδικευμένο κέντρο στην Αθήνα, κόστισε 120 ή 130 ευρώ και κράτησε 1 ώρα και κάτι. Οι οδηγίες που μου έδωσαν ήταν μία ώρα πριν την εξέταση να έχω φάει κάτι γλυκό ώστε το μωρό να είναι κινητικό.

Όντως κινούνταν πολύ και οι κινήσεις του διευκόλυναν τον γιατρό στις μετρήσεις του.

Επίσης να ξέρεις ότι η Β' επιπέδου αποτελείται από 2 μέρη α) τον υπερηχογραφικό έλεγχο του μωρού (εξωτερικά από την κοιλιά) β) τον έλεγχο του τραχήλου (με ενδοκολπικό υπέρηχο)

 

***EDIT***

Στη τιμή που ανέφερα παραπάνω περιλαμβάνονταν και το DVD με όλη την εξέταση.

Επεξεργάστηκαν by vtgian
Προσθήκη σημείωσης
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα την έκανα στο ΙΑΣΩ. Κόστισε 130 ευρώ συν 10 ευρώ το dvd που το ζητήσαμε εμείς, δεν είναι υποχρεωτικό. Κράτησε περίπου 45 λεπτά. Είχα φάει κανονικά πρωινό. Όπως είπε και η vtgian καλό είναι μια ωρίτσα πριν να φας κάτι γλυκό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...