Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρωτήστε τον ειδικό: Παναγιώτης Χριστόπουλος Μαιευτήρας-Γυν/γος,Ειδικός Γυναικολόγος Παιδιών


Recommended Posts

Κυριε Χριστοπουλο υπαρχει περιπτωση λογο των φαρμακων που περνει ο συζηγος για τη ΣΚΠ να επιρεασε την εμφυτευση;

Oπως αναφερατε παραπανω για την πυκτικοτητα του αιματος επερνα salospir απο την ημερα που ειχε γινει η εμβρυομεταφορα.

μετα το συμβαν της παλινδρομισης εκανα κολπικη καλλιεργεια και ειχα μυκητες, ουρεοπλασμα υπαρχει περιπτωση να ωφειλετε εκει η παλινδρομιση;

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Εξαρτάται από τα φάρμακα που παίρνει. Κάποια μπορεί να επηρεάσουν την ποιότητα του σπέρματος.

 

Είμαι σίγουρος οτι αυτά είναι ζητήματα που θα σας λύσει αναλυτικά ο γιατρός που σας έχει ή που θα σας αναλάβει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 750
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα γιατρε χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη.Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Σημερα το πρωι εφαγα ενα αυγο βραστο αλλα ο κροκος του δεν ηταν κιτρινος ηταν πορτοκαλι προφανως χρειαζοταν κι αλλο βρασιμο.Πειραζει που το εφαγα?Ρωταω σχετικα με το θεμα της σαλμονελας!!!Τωρα θα μου πειτε γιατι το εφαγα????Μετα μου μπηκαν οι ιδεες!!Υπαρχει περιπτωση να κανει κακο στο μωρο?Ειμαι 32+6 δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο.Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τα φάρμακα που παίρνει. Κάποια μπορεί να επηρεάσουν την ποιότητα του σπέρματος.

 

Είμαι σίγουρος οτι αυτά είναι ζητήματα που θα σας λύσει αναλυτικά ο γιατρός που σας έχει ή που θα σας αναλάβει.

 

H ποιοτητα του σπερματος εχει σχεσει με το σπερματοδιαγραμμα, γιατι οσα εχει κανει δεν παρουσιαζει καποιο προβλημα ουτε εχει χρειαστη να παρει καποιο φαρμακο.

 

Κυριε Χριστοπουλο σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

εδώ και μερικές μέρες παρατήρησα υγρά στο εσώρουχο της κόρης μου, 6,5 ετών, χρώματος κίτρινο-καφέ. Δεν υπάρχει άλλο σύμπτωμα. Καθώς ακολουθούμε ομοιοπαθητική, ο παιδίατρος συνέστησε πλύσεις με χαμομήλι, με σαπούνι frezyderm intim και καλέντουλα κρεμούλα. Είναι ασφαλής αυτή η αντιμετώπιση ή μπορεί να εξαληφθούν τα συμπτώματα και να υποβόσκει το πρόβλημα; Χρειάζονται εξετάσεις ή να μην την υποβάλλω σε τέτοια διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γιατρε και χρονια πολλα. Γεννησα πριν 2,5 μηνες με φυσιολογικο τοκετο κι εχω δυο αποριες. Ακομα δεν μου εχει ρθει περιοδος παρολο που ο θηλασμος σταματησε τις πρωτες μερες του μαρτιου, ειναι φυσιολογικο αυτο? Επισης προσαθησαμε να ερθουμε σε επαφη αλλα λογω πονου δεν τα καταφεραμε. Νιωθω σαν να ειναι στενος πολυ ο κολπος κι επισης στην εισοδο του υπαρχει κατι σαν εξογκωμα, σαν σταφυλακι που δεν ξερω τι ειναι αυτο. Μετα τις 40 μερες πηγα στο γιατρο για υπερηχο και παπ και ολα ηταν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι αιμορροιδες υπαρχουν φυσιολογικα σε όλους τους ανθρώπους. Είναι τα αγγεια μεσα στον πρωκτο. Αυτο το οποίο περιγραφετε μοιαζει με μια πρησμενη αιμορροιδα (αυτο που συνηθως λεμε "εχω αιμορροιδες" δηλαδη εχω πρησμενες αιμορροιδες)

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας μιλησα με το γυναικολογο μου και μου ειπε οτι κι εσεις.Μου εδωσε αλοιφη και μου ειπε να βαζω 2 φορες την ημερα παρ οτι το ξεχναγα τις περισσοτερες φορες εχει μειωθει κατα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

εδώ και μερικές μέρες παρατήρησα υγρά στο εσώρουχο της κόρης μου, 6,5 ετών, χρώματος κίτρινο-καφέ. Δεν υπάρχει άλλο σύμπτωμα. Καθώς ακολουθούμε ομοιοπαθητική, ο παιδίατρος συνέστησε πλύσεις με χαμομήλι, με σαπούνι frezyderm intim και καλέντουλα κρεμούλα. Είναι ασφαλής αυτή η αντιμετώπιση ή μπορεί να εξαληφθούν τα συμπτώματα και να υποβόσκει το πρόβλημα; Χρειάζονται εξετάσεις ή να μην την υποβάλλω σε τέτοια διαδικασία;

 

Τα συμπτώματα που περιγράφετε μοιάζουν με εκείνα τς αιδοιοκολπιτιδας. Η αγωγή που αναφέρετε είναι ιδιαίτερα συντηρητική και αποτελεί μια καλή υγιεινή σε προληπτικό καθημερινό επίπεδο. Όταν έχει εγκατασταθεί μια μόλυνση, όπως είναι

πιθανό στην περίπτωση σας, τότε δεν επαρκεί γιατί η εστία των μικρόβιων βρίσκεται στο βάθος του κόλπου όπου το χαμομήλι δεν φτάνει.

Αυτό που πρέπει να γίνει είναι μια καλλιέργεια κολπικού υγρού από το βάθους του κόλπου (και όχι εξωτερικά), μέσω του φυσιολογικού ανοίγματος του παρθενικού υμένα, ώστε να δούμε πιο είναι το μικρόβιο και ποια η κατάλληλη αγωγή.

 

Άλλου είδους θεραπεία με «τυφλές» αντιβιώσεις που προσπαθούν κατά τύχη να αντιμετωπίσουν το μικρόβιο, θεωρούνται απαράδεκτες για τη σύγχρονη ιατρική γιατί καταλήγουν στην ανάπτυξη ανθεκτικών στελεχών μικροβίων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γιατρε και χρονια πολλα. Γεννησα πριν 2,5 μηνες με φυσιολογικο τοκετο κι εχω δυο αποριες. Ακομα δεν μου εχει ρθει περιοδος παρολο που ο θηλασμος σταματησε τις πρωτες μερες του μαρτιου, ειναι φυσιολογικο αυτο? Επισης προσαθησαμε να ερθουμε σε επαφη αλλα λογω πονου δεν τα καταφεραμε. Νιωθω σαν να ειναι στενος πολυ ο κολπος κι επισης στην εισοδο του υπαρχει κατι σαν εξογκωμα, σαν σταφυλακι που δεν ξερω τι ειναι αυτο. Μετα τις 40 μερες πηγα στο γιατρο για υπερηχο και παπ και ολα ηταν μια χαρα.

 

Πιθανοτατα ειναι θεμα ραφής του "κοψίματος" κατα την διαρκεια του τοκετου. Δεν μπορω να εχω αποψη χωρις να σας εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου ειχατε απαντησει σε καποιο θεμα.Αδιαθετησα 4/4,αλλα εχω πονους χακηλα στη κοιλια,αριστερα και δεξια,καθως και πονο στη μεση.Εχω ενα κοριτσακι απο εξωσωματικη και 3 παλλινδρομησεις.Εχω θρομβοφιλια,ετεροζυγη στη προθρομβινη και ετεροζυγη στο γονιδιο MTHFR,και πολυκυστικες οωθηκες.Δεν εχω μεινει μονη μου εγκυος,εκτος απο μια φορα παλιοτερα που παλλινρδομησε.Μονο στην εξωσωματικη πηρα ηπαρινες.Τωρα δεν ξερω αν μπορω να ειμαι αισιοδοξη αν θα υπαρξει εγκυμοσυνη τωρα,λογω των προβληματων μου.Επιπλεον εχω και καποια παραπανισια κιλα,που κανουν δυσκολη την εγκυμοσυνη.Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γιατρε,εχω ενα αγορακι 5 ετων.προσπαθουμε για 2ο παιδακι εδω και 4 χρονια αλλα δυστυχως δν εχει ερθει ακομα.

εχω κανει 3 αποβολες στις πρωτες εβδομαδες.

πριν απο ενα χρονο εκανα τεστ παπ κ ειχα μυκητες.υπαρχει περιπτωση να οφειλονται οι αποβολες μου στους μυκητες?

εχουμε κανει προγεννητικο ελεγχο - σπερμοδιαγραμμα- σαλπιγγογραφια και ολα βγηκαν φυσιολογικα.ο γιατρος που με παρακολουθει μου εδωσε να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας αλλα επειδη το κοστος ειναι υπερβολικο δν τις εχω κανει.

μπορω να κανω καποια θεραπεια προληπτικα για τη πηξη του αιματος?

ο γιατρος που με παρακολουθει δν μου εχει δωσει κατι εκτος απο ληψη σιδηρου κ φολλικου οξεως.

ευχαριστω εκ των πρωτερων.

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κ παλι κ. παναγιωτη! ειμαι 5 εβδομαδων κ 4 ημερων κ σημερα το πρωι ειδα λιγη καφε βλενη στο χαρτι! ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα εφοσον ειναι καφε οτι ειναι παλιο αιμα κ να ειμαι ξαπλα κ να μην κουραζομαι! (λιγο δυσκολο γιατι εχω ενα κοριτσακι 2 χρονων) εχω κ κατι πονακια σαν γαργαλημα οχι εντονα! θα ηθελα κ την δικια σας γνωμη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γιατρε χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη.Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Σημερα το πρωι εφαγα ενα αυγο βραστο αλλα ο κροκος του δεν ηταν κιτρινος ηταν πορτοκαλι προφανως χρειαζοταν κι αλλο βρασιμο.Πειραζει που το εφαγα?Ρωταω σχετικα με το θεμα της σαλμονελας!!!Τωρα θα μου πειτε γιατι το εφαγα????Μετα μου μπηκαν οι ιδεες!!Υπαρχει περιπτωση να κανει κακο στο μωρο?Ειμαι 32+6 δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο.Ευχαριστω πολυ.

 

Δεν πιστευω οτι θα εχετε κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου ειχατε απαντησει σε καποιο θεμα.Αδιαθετησα 4/4,αλλα εχω πονους χακηλα στη κοιλια,αριστερα και δεξια,καθως και πονο στη μεση.Εχω ενα κοριτσακι απο εξωσωματικη και 3 παλλινδρομησεις.Εχω θρομβοφιλια,ετεροζυγη στη προθρομβινη και ετεροζυγη στο γονιδιο MTHFR,και πολυκυστικες οωθηκες.Δεν εχω μεινει μονη μου εγκυος,εκτος απο μια φορα παλιοτερα που παλλινρδομησε.Μονο στην εξωσωματικη πηρα ηπαρινες.Τωρα δεν ξερω αν μπορω να ειμαι αισιοδοξη αν θα υπαρξει εγκυμοσυνη τωρα,λογω των προβληματων μου.Επιπλεον εχω και καποια παραπανισια κιλα,που κανουν δυσκολη την εγκυμοσυνη.Ευχαριστω πολυ.

 

Όπως σας ειπα, υπαρχει.

 

Σχετικα με το υπολοιπο ιστορικο σας, δεν μπορω να εχω αποψη καθώς δεν ξερω ολες τις λεπτομέρειες του.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γιατρε,εχω ενα αγορακι 5 ετων.προσπαθουμε για 2ο παιδακι εδω και 4 χρονια αλλα δυστυχως δν εχει ερθει ακομα.

εχω κανει 3 αποβολες στις πρωτες εβδομαδες.

πριν απο ενα χρονο εκανα τεστ παπ κ ειχα μυκητες.υπαρχει περιπτωση να οφειλονται οι αποβολες μου στους μυκητες?

εχουμε κανει προγεννητικο ελεγχο - σπερμοδιαγραμμα- σαλπιγγογραφια και ολα βγηκαν φυσιολογικα.ο γιατρος που με παρακολουθει μου εδωσε να κανω εξετασεις θρομβοφιλιας αλλα επειδη το κοστος ειναι υπερβολικο δν τις εχω κανει.

μπορω να κανω καποια θεραπεια προληπτικα για τη πηξη του αιματος?

ο γιατρος που με παρακολουθει δν μου εχει δωσει κατι εκτος απο ληψη σιδηρου κ φολλικου οξεως.

ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Υπάρχει και άλλη λυση αλλά την [ρωτοβουλία - ευθυνη πρεπει να την παρει ο γιατρος που παρακολουθει την καθε γυναικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ παλι κ. παναγιωτη! ειμαι 5 εβδομαδων κ 4 ημερων κ σημερα το πρωι ειδα λιγη καφε βλενη στο χαρτι! ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα εφοσον ειναι καφε οτι ειναι παλιο αιμα κ να ειμαι ξαπλα κ να μην κουραζομαι! (λιγο δυσκολο γιατι εχω ενα κοριτσακι 2 χρονων) εχω κ κατι πονακια σαν γαργαλημα οχι εντονα! θα ηθελα κ την δικια σας γνωμη!!!!!!!

 

Δεν μπορειτε να σηκωνετε βαρη και να κουραζεστε υπερβολικα. Αν αποβαλλετε, τι θα σκεφτεστε?? "Στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα"??? Αξιζει να ριψοκινδυνευετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορειτε να σηκωνετε βαρη και να κουραζεστε υπερβολικα. Αν αποβαλλετε, τι θα σκεφτεστε?? "Στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα"??? Αξιζει να ριψοκινδυνευετε?

 

εχετε απολυτο δικιο!!!! μονο που σημερα εκατσα ολη μερα στο κρεβατι κ οταν πηγα τουαλετα για να ενεργηθω ξεκινησε κ το αιμα με μαυρα κομματια! πηγα σε ενα ιατρικο κεντρο λογω του οτι μενω σε επαρχια κ ο γυναικολογος εδω ειναι τριτη μεχρι πεμπτη κ εκανα υπερηχο κοιλιας κ ευτυχως ειδαν τον σακο στην μητρα αρα λογικα δεν απεβαλλα! αυριο εχω ραντεβου για κολπικο! παιρνω outrogestan των 200 κ ξεκουραση! συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και άλλη λυση αλλά την [ρωτοβουλία - ευθυνη πρεπει να την παρει ο γιατρος που παρακολουθει την καθε γυναικα.

 

καλημερα γιατρε,

οταν λετε υπαρχει και αλλη λυση τι ακριβως εννοειται?

θα ηθελα πολυ να με ενημερωσετε γιατι εχω την εντυπωση οτι κατι δν παει καλα σε σχεση με τον γιατρο μου..(δν εννοω σε καμια περιπτωση οτι δν ειναι καλος γιατρος απλα εχω την εντυπωση οτι μαλλον δν μου δινει την απαραιτητη καθοδηγηση για να συλλαβω)

ευχαριστω πολυ...

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Κυριε Χριστοπουλο, η ποιοτητα του σπερματος εχει σχεσει με το σπερματοδιαγραμμα, γιατι οσα εχει κανει δεν παρουσιαζει καποιο προβλημα ουτε εχει χρειαστη να παρει καποιο φαρμακο.

 

Tι εξετασεις πρεπει να γινουν; μετα απο τοσες αποτυχιες

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχετε απολυτο δικιο!!!! μονο που σημερα εκατσα ολη μερα στο κρεβατι κ οταν πηγα τουαλετα για να ενεργηθω ξεκινησε κ το αιμα με μαυρα κομματια! πηγα σε ενα ιατρικο κεντρο λογω του οτι μενω σε επαρχια κ ο γυναικολογος εδω ειναι τριτη μεχρι πεμπτη κ εκανα υπερηχο κοιλιας κ ευτυχως ειδαν τον σακο στην μητρα αρα λογικα δεν απεβαλλα! αυριο εχω ραντεβου για κολπικο! παιρνω outrogestan των 200 κ ξεκουραση! συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!

 

Ευχομαι όλα να πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γιατρε,

οταν λετε υπαρχει και αλλη λυση τι ακριβως εννοειται?

θα ηθελα πολυ να με ενημερωσετε γιατι εχω την εντυπωση οτι κατι δν παει καλα σε σχεση με τον γιατρο μου..(δν εννοω σε καμια περιπτωση οτι δν ειναι καλος γιατρος απλα εχω την εντυπωση οτι μαλλον δν μου δινει την απαραιτητη καθοδηγηση για να συλλαβω)

ευχαριστω πολυ...

 

Καθώς δεν γνωριζω τις εξετασεις σας, και δεν σας παρακολουθω προσωπικα, δεν θα ηθελα να παρεμβω στην καθοδηγηση που σας παρεχει καποιος συναδελφος.

Link to comment
Share on other sites

γιατρε καλησπερα!ηθελα να ρωτησω,περιμενω να αδιαθετησω εχω καθυστερησησ 2 μερεσ,δεν εχω κανει καποιο τεστ ακομα περιμενω να περασει μια εβδομαδα καθυστερησησ αν ειναι.Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι επειδη ειχα κρυωσει τισ προηγουμενες μερεσ με συναχι,πολυ βηχα πηρα 4 panadol cold and flu.Στη περιπτωση που ειμαι εγγυοσ μπορει να εχει υπαρξει καποιο προβλημα απο τα cold and flu?ευχαριστω για το χρονο σασ.

 

Δεν γνωριζω να υπαρχει καμια παρενεργεια

Link to comment
Share on other sites

Κυριε Χριστοπουλο, η ποιοτητα του σπερματος εχει σχεσει με το σπερματοδιαγραμμα, γιατι οσα εχει κανει δεν παρουσιαζει καποιο προβλημα ουτε εχει χρειαστη να παρει καποιο φαρμακο.

 

Tι εξετασεις πρεπει να γινουν; μετα απο τοσες αποτυχιες

 

Το σπερμοδιαγραμμα δειχνει την ποιοτητα του σπερματος. Υπαρχει μια σειρα απο εξετασεις που μπορουν να γινουν για διερευνηση γονιμοτητας.

Τι εννοειτε μετη λεξη "αποτυχιες"?? σε τι??

Link to comment
Share on other sites

Κ.ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ 28 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΚΥΣΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΑΝΤΙΣΤΛΛΗΠΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ?ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΥΣΤΕΣ(ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΦΑΙΡΕΣΗ)ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ TRIGYNERA ΗΜΟΥΝ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ?ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΡΑΓΜΕΝΕΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ?ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ?ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα ειναι θεμα ραφής του "κοψίματος" κατα την διαρκεια του τοκετου. Δεν μπορω να εχω αποψη χωρις να σας εχω δει

 

 

Σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας κι εγω και κατι τετοιο καταλαβα εφοσον ειναι στη γραμμη των ραμματων.

Link to comment
Share on other sites

 

Το σπερμοδιαγραμμα δειχνει την ποιοτητα του σπερματος. Υπαρχει μια σειρα απο εξετασεις που μπορουν να γινουν για διερευνηση γονιμοτητας.

Τι εννοειτε μετη λεξη "αποτυχιες"?? σε τι??

 

 

Κυριε Χριστοπουλο μπορειτε να που γραψετε της εξετασεις; για διερευνηση γονιμοτητας. Αποτυχιες εννοω της προσπαθειες εξωσωματικης που εχω κανει χωρις αποτελεσματα στο συνολο εχω κανει εξι προσπαθειες εχω ξεκινηση απο την ηλικια των εικοσι πεντε και τωρα ειμαι εικοσι οκτω ολα αυτα τα χρονια ζω με την ελπιδα οτι καποια στιγμη θα πετυχουν οι προσπαθειες μας αλλα ματαιο. Γιατι δεν γνωριζουμε που μπορει να ωφειλετε η ανεξηγητη υπογονιμοτητα εχω κανει καποιες εξετασεις οπως σαλπιγγογραφια η οποια ηταν ολα φυσιολογικα, εξετασεις για θρομβοφιλια ειμαι αρνητικη, πακετο εξετασεων μετα απο αποβολες, θυροειδη οτι υπαρχει προδιαθεση, ορμονολογικες εξετασεις η οποιες ειναι μια χαρα, κολπικη καλλιεργεια εκανα πριν επτα μηνες και ειχα ουρεοπλασμα, μυκητες(δεν ειχα καποια συμπτωματα)

πηρα αντιβιωση, αν θυμαμαι σωστα λεγοταν stabinalon. Για μηκυτες και ουρεοπλασμα υπαρχουν συμπτωματα;

 

σας ευχαριστω εκ-των προτερων

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...