Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΜΑΙΑ


ioanna_m

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες.

Αν πάνε όλα καλά θα γεννήσω σε δημόσιο(ΕΛΕΝΑ).Μήπως ξέρει καμιά κοπέλα να μου πέι σχετικά με τις μαιες.Δηλαδή πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό μου αν έχει δική του ή οχι

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είχα ρωτήσει τη γιατρό και μου είχε πει ότι δεν χρειάζεται να έχω κάποια συγκεκριμένη και ότι οι μαίες της βάρδιας είναι μια χαρά. Και όντως ήταν δυο μαίες που ήταν πολύ καλές. Μία μαθητευόμενη που μου έκανε παρέα όση ώρα περιμέναμε να κατέβει το παιδί και παρακολουθούσε τον καρδιοτοκογράφο και η δεύτερη μαία που ήταν πιο έμπειρη και ερχόταν κάθε τέταρτο να ελέγξει πού βρισκόμαστε. Η γιατρός ήταν εκεί τις τελευταίες 2 ώρες.

 

Στον τοκετό ήταν πολύ υποστηριστικές και με ενθάρρυναν συνέχεια. Επίσης μου άρεσε πολύ που είχα τον άντρα μου μαζί. Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τις μαίες της βάρδιας και θα ήταν πεταμένα λεφτά να φέρω κάποια συγκεκριμένη.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια εγω γεννησα στο αλεξάνδρας στον πρώτο μου γιο είχα μαία την πέλμα ακόμα την θυμάμαι μια θαυμάσια γυναίκα παρόλο είχα δύσκολη γέννα γέννησα με πολύ καλά και νομίζω οφείλεται πολύ στην μαία, λόγο το οτι υπήρχαν και μαθητευόμενες κοπέλες και είχα πολύ κόσμο στο δωμάτιο ήταν πολύ καλά. Πριν εξι μήνες που πήγα να γεννήσω τον δευτερο γιο μου σκεπτόμενη οτι θα εχει πολά κορίτσια να με βοηθήσουν εστω και ψυχολογικά δεν πήρα μαία και το μετάνιωσα πικρά βρέθηκα στις 11 αυγούστου σε ενα δωμάτιο ολομοναχη δεν ήξερα οτι θα εχουν φύγει ολη με αδεια ενιωθα τόσο μονη και ειπα του γιατρου ο οποιος δεν ήταν εκει συνεχεια οτι αν μου ειχε πει την κατασταση θα είχα παρει μαία.Θυμάμαι οταν βγήκα αφου γεννησα εκλεγα και ελεγα του αντρα μου οτι ποιο μόνη δεν εχω νιώση ποτε στην ζωή μου.

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια γεια σας,σπουδαζω σε ιεκ νοσηλευτικη-μαιευτικη,οποια απο σας θελει να κανει μαθηματακια μπορει ν μ στειλει pm,ειναι εντελως δωρεαν κ εξαλλου ειναι πρακτικη κ για μενα οποτε λεφτα δν χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

αχ ivet κι εγω την πελμα εκλεισα!εχτες μαλιστα μιλησαμε πρωτη φορα στο τηλεφωνο!αν μπορεις πες μου περισσοτερα για εκεινη!!!

 

Μπράβο είναι πολυ καλή επιλογή ειναι γυναίκα με τσαγανό που λέμε δεν θα σου χαιδεψει τα αυτια εγω ειμαι λιγο κλαψιάρα και δεν αντεχω στον πόνο ειναι ευχαριστως ανθρωπος και σε βοηθάει πιο πολυ απο οτι ο γιατρός σου, παντως πέλμα σε συνδιασμό με δασκαλάκη ολα τα λεφτά η δευτερη γέννα μου ηταν πολυ πιο ευκολη αλλα θυμάμαι με νοσταλγία την πρωτη ισως γιατι ειχα την πέλμα στην δευτερη παναθεμάμε ενιωσα πιο θαραλέα για αυτο δεν την πήρα στην τρίτη αν ξαναμήνω δαγκωτο δην φοβάσαι ολα σουπερ θα πάνε και θελω να μου πεις οταν ειναι οκ??

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ μάλλον την ίδια μαία είχα - Πέρμα την θυμάμαι εγώ. Αν είναι η ίδια, είναι όντως πολύ καλή, δυναμική, το προσωπικό γενικά την σέβεται πολύ (δεν είναι καμιά τυχαία μαία εκεί μέσα απ' ο,τι έχω καταλάβει) και είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ υπέρ του θηλασμού!

Γενικά πάντως πιστεύω ότι καλό είναι να έχεις δική σου μαία, τόσο για ψυχολογικούς λόγους, όσο και για πρακτικούς. Θα βοηθήσει πολύ και μετά τον τοκετό

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

αχ ivet κι εγω την πελμα εκλεισα!εχτες μαλιστα μιλησαμε πρωτη φορα στο τηλεφωνο!αν μπορεις πες μου περισσοτερα για εκεινη!!!

 

 

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...