Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρακτική Άσκηση σε Βρεφονηπιακό Σταθμό!


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες και μπαμπάδες!!! Χρειάζομαι την βοήθειά σας! Είμαι φοιτήτρια προσχολικής αγωγής και απο Οκτώβρη ξεκινά η 6μηνη πρακτική μου άσκηση σε βρεφονηπιακό σταθμό! Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιους πολύ καλους για να ψάξω! Ξέρω, είναι νωρίς ακόμα αλλά το έχω λίγο άγχος.. Εγώ μένω στην Νέα Ιωνία οπότε με βολεύουν οι κοντινές περιοχές (Φιλοθέη, Χαλάνδρι, Ηράκλειο, Μαρούσι, Κηφισιά, Άνω Πατήσια και όποια άλλη περιοχή συνδέεται με τα μέσα μεταφοράς με την Ν. Ιωνία, αλλά όχι στην άλλη άκρη του κόσμου!!)Θα πρέπει να κάνω 3μήνες σε βρεφικό τμήμα και άλλους 3 σε παιδικό. Αν είναι στον ίδιο σταθμό ακόμα καλύτερα, αλλά δεν είναι και υποχρεωτικό! Θα ήθελα να θέσω κάποια κριτήρια: 1. Οι γονείς να είναι ελεύθεροι να μπουν στην τάξη του παιδιού τους ανα πάσα στιγμή. 2. Οι κατασκευές των παιδιών τους να είναι όντως των παιδιών και όχι των παιδαγωγών. 3. Να μην ζωγραφίζουν τα παιδιά τις τυποποιημένες φωτοτυπίες. 4. Τα παιδιά γυρνώντας στο σπίτι να είναι χαρούμενα. 5. Να υπάρχει καλό κλίμα μεταξύ των παιδαγωγών.

 

Έχω διαβάσει απο αυτό το φόρουμ καλά λόγια για το "Παιδότοπο" στα Άνω Πατήσια, αλλά θα ήθελα και περισσότερες επιλογές για να το ψάξω καλά. Δεν θέλω υποχρεωτικά ιδιωτικό, και δημοτικός να είναι, αρκεί να πιστεύετε οτι είναι πολύ καλός!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας! Κάλή χρονιά να έχουμε και να χαιρόμαστε τα μικρά ζουζουνάκια που γεμίζουν την ζωή μας!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρώτα τη Μαρία Στυλλιανάκη. Διάβασε και τι έχει γράψει http://parents.org.gr/forum/search.php?searchid=4944138.

Ολα τα άλλα είναι απλές οδοντόκρεμες.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα και στο Χολαργό αν σε βολεύει στο Παιχνίδι της Χαράς

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λιγάκι μακριά ο Χολαργός με τα μέσα μεταφοράς.. :(

Πάντως αν δεν βρω κατι πιο κοντινό και είναι καλός αυτός ο παιδικός θα το σκεφτώ! Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας είμαι απόφοιτη βοηθός βρεφονηπιοκόμος και αναζητώ και πρακτική άσκηση σε βρεφονηπιακό σταθμό περιοχές καλλιθέας και γύρω αν είναι και επιδοτούμενη πρακτική ακόμη καλύτερα.αν μπορεί κανείς να με κατατοπίσει σχετικά, να μου προτείνει κάτι περί του θέματος θα με βοηθούσε αρκετά.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...