Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βίντεο βάφτισης


ΧΡΙΣΤΙΝΑ31

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!

Έχετε καμιά ιδέα για το τι συννενοήσεις πρέπει να γίνουν με τον φωτογράφο και τον καμεραμάν για ένα επιτυχημένο αποτέλεσμα??

Εγώ το μόνο που σκέφτηκα να του πω είναι να γίνει η λήψη έτσι ώστε το βίντεο να προβάλλεται σωστά στις καινούργιες τηλεοράσεις ( 16¨9 ίντσες), αφού τέτοια τηλεόραση έχουμε.

Μήπως υπάρχει κάτι άλλο που ξεχνάω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες!

Έχετε καμιά ιδέα για το τι συννενοήσεις πρέπει να γίνουν με τον φωτογράφο και τον καμεραμάν για ένα επιτυχημένο αποτέλεσμα??

Εγώ το μόνο που σκέφτηκα να του πω είναι να γίνει η λήψη έτσι ώστε το βίντεο να προβάλλεται σωστά στις καινούργιες τηλεοράσεις ( 16¨9 ίντσες), αφού τέτοια τηλεόραση έχουμε.

Μήπως υπάρχει κάτι άλλο που ξεχνάω?

Ευχαριστώ.

 

Εξαρτάται τι δουλειά εχετε συμφωνήσει οτι θα σου κάνει. Πρόσφατα είδα οτι φτιάχνουν ψηφιακά αλμπουμ και επαθα πλακα αντί να εχεις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου την απορία... γουατ ιζ "ψηφιακό άλμπουμ"?

Μπικόουζ, τον φωτογράφο και τα παρελκόμενα μας τα κάνει δώρο ο γαμπρός μου και η αδελφούλα μου, και τα παιδιά μας κανόνισαν αυτό το εξωτικό ψηφιακό άλμπουμ αλλά εγώ ...ντον'τ αντερστεντ!

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου την απορία... γουατ ιζ "ψηφιακό άλμπουμ"?

Μπικόουζ, τον φωτογράφο και τα παρελκόμενα μας τα κάνει δώρο ο γαμπρός μου και η αδελφούλα μου, και τα παιδιά μας κανόνισαν αυτό το εξωτικό ψηφιακό άλμπουμ αλλά εγώ ...ντον'τ αντερστεντ!

 

http://www.photographic.gr/baptism/baptism_2.html

 

 

Τα Ψηφιακά άλμπουμ είναι ένας τρόπος παρουσίασης των φωτογραφιών σας όπου αναμιγνύετε η μακέτα και η φωτογραφία για να δημιουργήσουμε ένα ωραίο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Ψηφιακά άλμπουμ είναι ένας τρόπος παρουσίασης των φωτογραφιών σας όπου αναμιγνύετε η μακέτα και η φωτογραφία για να δημιουργήσουμε ένα ωραίο αποτέλεσμα.

 

Αχ! Μίλα μου έτσι με επιστημονικούς όρους και πρόστυχα... τρελλαίνομαι!

Σου λέω γκα-γκα... πώς να σου εξηγήσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εάν διαθέτεις τα χρήματα ή τα πληρώνει αλλος αξίζει γιατί ειναι σαν βιβλίο με γυαλιστερές σελίδες, σε μεγάλο μεγεθος όπως τα αλμπουμ. Σου λεω ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΆ! Εμεις δεν θα κάνουμε γιατί φετος γεννες, βαφτίσια ολα μαζί ε! εκτός από Συγγρού πρεπει να βρω και αλλο δρομο... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαθέτεις τα χρήματα ή τα πληρώνει αλλος αξίζει γιατί ειναι σαν βιβλίο με γυαλιστερές σελίδες, σε μεγάλο μεγεθος όπως τα αλμπουμ. Σου λεω ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΆ! Εμεις δεν θα κάνουμε γιατί φετος γεννες, βαφτίσια ολα μαζί ε! εκτός από Συγγρού πρεπει να βρω και αλλο δρομο... :shock:

 

:lol::lol::lol: καλό τι να κάνεις κάπως έτσι είμαστε όλοι..

Link to comment
Share on other sites

Για το ψηφιακό άλμπουμ ( κόστος 400 ευρώ περίπου παραπάνω) δεν προβληματίζομαι τώρα άμεσα, καθώς μπορεί να γίνει και μετά από έξι πχ μήνες. Δηλαδή μπορεί κάποιος να το παραγγείλει αργότερα, και όχι τώρα που όλα τα έξοδα τρέχουν, αφού ο φωτογράφος έτσι και αλλιώς κρατά το αρχείο για ένα χρόνο τουλάχιστον. Επίσης παρατηρώ πως το κόστος πέφτει σιγά σιγά, όταν παντρεύτηκα πριν δυο χρόνια στοίχιζε τα διπλά λεφτά.

Εγώ πιο πολύ προβληματίζομαι για το βίντεο, δεν έχω καθόλου γνώσεις πάνω στο θέμα ή ιδέες που να δώσουν ένα πιο ιδιαίτερο αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Στις 26/10/05 εκανα τη βαφτιση του Δημητρη

ειχα απορριψει το ψηφιακο λογω κοστους(τοτε 700 ευρω)

Τελικα το καλοκαιρι (2008)το εφτιαξα με 400 και ειναι τελειο,εκανα και ενα του νονου μικρο με 200 ευρω

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι στο βίντεο, εκτός από την εικόνα παιζει ρόλο και η μουσική που θα έχει, το βλεπεις πιο ευχαριστα. Παιζει ρολο πως κανει και το μονταζ του. Πηδάει από τη μια σκηνή στην αλλη, υπάρχει συνοχή ή απλα τραβαει και ο,τι βγει. Και εγω τα φοβάμαι τα βιντεο γιατί το αποτελεσμα βασίζεται στο ποσο επαγγελματιας ειναι ο αλλος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι λάτρης του βίντεο, δεν τα βλέπω μετά, οπότε σε όλες τις εκδηλώσεις (γάμος μου και τα μετέπειτα βαφτίσια) τραβούσε βίντεο ο πατέρας μου ή ένας φίλος του που έχει κέφι και έχω αυτά, τα οποία σημειωτέον δεν έχω δει ποτέ... Δεν ξέρω αν ήταν πληρωμένα τι θα έκανα βέβαια... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις πόσο διαφορετικές απόψεις έχει ο καθένας επί του θέματος, εμείς π.χ. το μεγαλυτερο έξοδο που θα κάνουμε είναι το βίντεο και ο φωτογράφος, επειδή θέλουμε να μας κάνει το βίντεο ένας φίλος που είναι κορυφαίος , αυτό θα μας πάει 500€ αντι 650€.Ενώ ο φωτό θα πάρει άλλα 650€ αλλά αν μας έκανε και το βίντεο ο ίδιος ήθελε μόνο 200€ παραπάνω ... παράααλογο?

Παρ΄όλα αυτά, θα τα δώσουμε γιατί το αντίστοιχο αποτέλεσμα του γάμου ήταν το καλύτερο.. και το βίντεο του γάμου μπορεί να το έχουμε δει περισσότερο και απο την candy candy :lol::lol::lol:. Είναι μεγάλο έξοδο , όταν ακούσαμε τα ποσά , ειδικά του φωτογράφου απορώ πως το γλύτωσα το εγκεφαλικό, αλλά πιστεύω πως αξίζει το μωράκι μου να έχει ενα πολύ όμορφο αναμνηστικό απο την βάφτιση του .. και με τα τόσα έξοδα ο θεός βοηθός ευτυχώς έφτιαξα μόνη μου μπομπονιέρες και προσκλητήρια ( και τραπέζι τύπου δεξίωση δεν θα ακολουθήσει..)

 

Υ.Γ. Η παρατήρηση της mam για την μουσική είναι όντως πολύ

σημαντική!!

Υ.Γ. micnat κορίτσι μου με τρία παιδιά , που να προλάβεις να δείς και το βίντεο απο τους γάμους??Απορώ που έφτιαξες και μόνη τις πανέμορφες προσκλήσεις σου..μπράβο σου!

Link to comment
Share on other sites

Politimi θα κάνεις τραπέζι μετά? Ειναι λιγο τσιμπημένα τα κοστολόγια σου βιντεο και φωτό. Αλλά για τα μωρά μας όλα θα τα κάνουμε και ας μας βασανίζουν μερικές φορές (αλλες φορές μας κάνουν και λιωνουμε)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι.. μόνο με την οικογένεια και τους κουμπάρους οπότε δεν θα είναι φωτογράφος και βίντεο.. δεν είναι λίγο τσιμπημένα , είναι πολύ τσιμπημένα.. ειδικά ο φωτογράφος που μου ξεκαθάρισε πως "εγω 6,30 θα φύγω!"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...