Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΑΘΙΑ ΓΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ


Agapi6

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Τζαμπα εννοεις? Συνηθως στα δανειζουν αυτοι που σου φτιαχνουν τις μπομπονιερες.....στο my tree sta δανειζουν με ενα αντιτιμο που σου επιστρεφουν οταν τα γυριζεις πισω....αλλα δεν ξερω αν θα στα δωσουν χωρις να εχεις ψωνισει απο αυτους.......

 

Αλλιως πρεπει να αγορασεις.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

έχω 4 ψάθινα (2+2) διαφορετικά μεταξύ τους που όμως με την κατάλληλη διακόσμηση (τούλια-γάζες-φιόγκους κλπ.) θα γίνουν super. Aν σε ενδιαφέρει μπορώ να στα δανείσω. Πότε είναι η βάφτιση μόνο πες μου αν ενδιαφέρεσαι για να μην συμπέσουμε.

Επίσης μπορείς να πάρεις ξύλινα τελάρα (αυτά του μανάβη) και να τα βάψεις στα χρώματα που θες. Είχα κάνει στο γάμο μου τέτοια και ήταν υπέροχα.

Link to comment
Share on other sites

έχω 4 ψάθινα (2+2) διαφορετικά μεταξύ τους που όμως με την κατάλληλη διακόσμηση (τούλια-γάζες-φιόγκους κλπ.) θα γίνουν super. Aν σε ενδιαφέρει μπορώ να στα δανείσω. Πότε είναι η βάφτιση μόνο πες μου αν ενδιαφέρεσαι για να μην συμπέσουμε.

Επίσης μπορείς να πάρεις ξύλινα τελάρα (αυτά του μανάβη) και να τα βάψεις στα χρώματα που θες. Είχα κάνει στο γάμο μου τέτοια και ήταν υπέροχα.

 

ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΑΡΑ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΡΩ ΒΕΒΑΙΑ. Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι μου ειχαν πει τα κοριτσια εδω του φορουμ μπορεις να πας απο εκει που ο νονος η νονα πηρε τα βαπτιστικα και να σου δανεισουν αφηνοντας και ενα χρηματικο ποσο που θα παρεις πισω οταν τα επιστρεψεις.

Επισης τα μαγαζια τετοιου ειδους στη γειτονια σου ισως το κανουν.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άν δεν κάνω αυτό με τα τελάρα που μου αρέσει πολύ! σκέφτηκα να αγοράσω κουτιά χάρτινα από το http://www.suxess.gr (δές αριστερά κάτω στον Κατάλογο 2008, όχι τον πρώτο, τον δεύτερο και επέλεξε -2ο Μέρος Κουτιά Χαρτί-

 

Έχει κάπου ένα κουτί με του ήρωες του ντίσνευ! Ίσως να με βολέψει πολύ και για τα βαζάκια του γλυκού, θα είναι και παιχνιδιάρικο και θα το κρατήσω για το δωμάτιο του μικρού για να μαζέψω τα παιχνίδια του!

Αλλιώς στα μαγαζιά με είδη Γάμου-Βάπτισης μπορείς να βρεις να νοικάσεις!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

:D εγώ θα βάλω τις μπομπονιέρες σε τελάρα που πήρα από το μανάβικο της γειτονιάς μου , τα καθάρισα , τα έτριψα με γυαλόχαρτο για ξύλα και τα έβαψα σε άσπρο χρώμα με λαδομπογιά. Έγιναν πολύ ωραία και το κόστος τους είναι πολύ χαμηλό . καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις :!::!:

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν τα αγόρασα , ο μανάβης μου κάθε μέρα πετάει πολλά από αυτά και του είχα πει να μου κρατήσει μερικά .Τα υπόλοιπα υλικά τα πήρα από κατάστημα με μπογιές -χρώματα.

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... κάτι δεν πάει καλά με μένα.. :lol::lol:

Μόλις αποφάσσα πως θα φτιάξω τις μπομπονιέρες για τη βάπτιση του μικρού ζουζουνιού κα ούτε καν είχα φανταστεί πως όντως χρειάζομαι και καλάθια!! Πώς θα τις μοιράζω? Από την πλαστική σακούλα?? :lol:

Ευτυχώς υπάρχετε και εσείς βρε κορίτσια! Ευχαριστώ το Θεό που σε κάποιους ανθρώπους έδωσε μεγάλη φαντασία!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τα δανειστηκα από το μαγαζι που αγορασα τα βαφτιστηκα (λαδοπανα κλπ και καποια από τα στολίδια για τις μπομππονιερες). Δεν μου αρνήθηκαν ου ανθρωποι.. Απλα όλα ειχαν μια ασπρη δαντελίτσα και γω την εκρυψα κατω απο πρασινα και πορτοκαλι τπυλια που ταιριαζαν με τις μπομπονιερες και το στολισμο μας..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγορασα χθες για τις δικες μου μπομπο εναν λευκο πατιναρισμενο παλαιωμενο/φθαρμενο ξυλινο τετραγωνο δισκο, 14 ευρω.........μου αρεσε γιατι διαφερει απο τα καλαθια και ταιριαζει με το υπολοιπο ντεκορ.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα! Και εγώ το ίδιο έχω πάθει! Αποφάσισα να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες και δεν έχω καλάθια για να τις βάλω... Με βλέπω να πηγαίνω και εγώ στον μανάβη!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

κανονικά το elxis θα πρέπει να μου δώσει ποσοστα :lol::lol:

 

http://www.elxisdoro.gr/list.php?subcatid=540

 

 

 

άλλη επίσης ιδέα είναι τα μεγάλα κουτιά συσκευασίας που έχουν καλή υφή.... και μετά σας μένουν κι όλας να αποθηκεύετε ρούχα

είχα πάρει τέτοια για το γάμο μου λευκά

Link to comment
Share on other sites

κανονικά το elxis θα πρέπει να μου δώσει ποσοστα :lol::lol:

 

http://www.elxisdoro.gr/list.php?subcatid=540

 

 

 

άλλη επίσης ιδέα είναι τα μεγάλα κουτιά συσκευασίας που έχουν καλή υφή.... και μετά σας μένουν κι όλας να αποθηκεύετε ρούχα

είχα πάρει τέτοια για το γάμο μου λευκά

 

Εγώ είχα πάει στον ΝΑΚΟ στο Μοσχάτο και είχε τα καλάθια που έχει και στο elxis 7 ευρώ + 19% = 8.33 ευρώ το ένα!

 

Συγκεκριμένα http://www.elxisdoro.gr/details.php?productsid=2951 αυτό!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΚΟΣ ΑΒΕΕ

Διεύθυνση : Ιλισού 191-193

Τηλέφωνο : 2109402128

 

Δεν ξερω αν δινουν λιανικη ομως

Εγω συνεργαζομαι μαζι του και εχει πολυ ωραια πραγματα

 

Και καποια κοριτσια που εψαχναν ανεμομυλους,θα βρουν εκει απο πολυ μικρο διαμετρο 5εκ εως και τεραστιο

4

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΚΟΣ ΑΒΕΕ

Διεύθυνση : Ιλισού 191-193

Τηλέφωνο : 2109402128

 

Δεν ξερω αν δινουν λιανικη ομως

Εγω συνεργαζομαι μαζι του και εχει πολυ ωραια πραγματα

 

Και καποια κοριτσια που εψαχναν ανεμομυλους,θα βρουν εκει απο πολυ μικρο διαμετρο 5εκ εως και τεραστιο

 

Δεν δίνει λιανική, μόνο χονδρική! Εγώ έψαχνα για μεγάλους ανεμόμυλους, από εκεί είχα πάρει και κάτι άλλους αλλά δεν είχα προσέξει για τους τεράστιους! Θα πάω προς το τέλος του μήνα, οπωσδήποτε για να τους πάρω και να πάρω και κάτι συμπληρωματικά, τούλια, κουτιά και κορδέλες! Άν σε βολεύει η ημερομηνία paros99 κανονίζουμε να στα πάρω με το δικό μου ΑΦΜ και στα φέρνω!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια?? Ευχαριστώ πολύ!!! Εμάς η βάπτιση είναι 7/09! Όταν πας στείλε μου ένα πμ για να κανονίσουμε! Και πάλι ευχαριστώ πολύ! :wink:

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...