Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμπειρία από πλυντήριο πιάτων


Recommended Posts

Καλημέρα σας!!!!Εδώ και καιρό θέλω να αγοράσω πλυντήριο πιάτων επιτραπέζιο (δηλαδή το μικρό) αλλά δεν ξέρω ποια μάρκα να προτιμήσω.Εσείς έχετε εμπειρία από τέτοια μηχανήματα?Ποια μάρκα θα προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα, εγω εχω ενα της Miele, το μικρο, αλλα δεν ειναι παγκου, εντοιχιζομενο. Νομιζω δεν παιζει ρολο στην ποιοτητα αν θα ειναι παγκου ή εντοιχιζομενο. Το εχω πεντε χρονια και μεχρι στιγμης δεν εχω το παραμικρο προβλημα

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω πάρει ενα μικρό το 45 αρι της neff νομίζω οτι ειναι η καλύτερη αγορα που εχω κάνει....ειναι παααααααρα πολύ καλό το εχω 2 χρόνια και ειμαι πααααρα πολύ ευχαριστημένη.δεν ειχα ποτε πλυντήριο και τωρα καταλαβα την διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!Αλλά δεν καταλάβατε όταν λέω μικρό πλυντήριο πιάτων εννοώ κάτι τέτοιο!!

http://www.google.gr/imgres?q=%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%B9+%CF%80%CE%BB%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%BF+%CF%80%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%89%CE%BD&um=1&hl=el&sa=N&biw=853&bih=584&tbm=isch&tbnid=z4UqFF_lEiapUM:&imgrefurl=http://palaiofaliro.olx.gr/mini-bosch-iid-105970375&docid=q9yh8nTAFHtrlM&imgurl=http://images03.olx.gr/ui/8/08/75/1279541223_105970375_1----mini-BOSCH-1279541223.jpg&w=625&h=469&ei=wYMKUMyhPMLPhAfEip3rCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=228&vpy=262&dur=7858&hovh=194&hovw=259&tx=167&ty=70&sig=115346052384232204471&page=1&tbnh=115&tbnw=151&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:6,s:0,i:88

Η κουζίνα μου δυστυχώς δεν έχει την υποδομή για πλυντήριο πιάτων και με κάποιες πατέντες μόνο μίνι μπορώ να βάλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρε αυτο που σε βολευει σε τιμη και σε μεγεθος.

 

εμεις ειχαμεκατα καιρους μικρα της μορις. μετα περασαμε στα μεσαια. ειχαμε και ζιμενς νομιζω. ολα αυτα στη μανα μου.

 

εγω τωρα εχω ενα μεσαιο της σχαουμπλορεντζ (καπως ετσι).

Link to comment
Share on other sites

kourkoumpini είσαι ευχαριστημένη από αυτήν την μάρκα?

Εγώ προς το παρόν κοίταξα αυτά

http://www.bank-electric.gr/zanussi-zsf2415-p-2404.html

http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/korting-ks-6111-tt.php

http://www.fortoste.gr/FortosteEshop/product_info.php?products_id=10331

Για πείτε μου την γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

ναι ειμια ευχαριστημενη. ειχα και κουζινα η οποια ηταν πολυ καλη και την εγκατελειψα στο παλιο σπιτι γιατι επρεπε να παρω εντοιχιζομενη για το καινουργιο.

 

γενικα η γνωμη μου εινια να παρεις αυτο που σε βολευει σε τιμη και μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα ζανουσι και κερτιγκ πλυντηριο ρουχων. τωρα ξαναπηρα ζανουσι. για πιατων δεν ξερω. ειχα πλυντηριο πιατων μορις τετοιο μικρο. ειχαμε 2 η 3 τετεοια μικρα. ηταν πιο ευπαθη απο τα μεγαλα. αλλα γενικα νοιμιζω ολα οσα ειδες εινια καλα. εγω προσωπικα μαλλον τοζανουσι θα επαιρνα

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το κέρτινγκ στα χαρακτηριστικά του είναι λίγο ανώτερο από το ζανούσι.Η μόρρις γενικά έχει ιστορία στα μικρά πλυντήρια πιάτων.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα της aeg. Σε κάποια φάση είχε πρόβλημα με τα άλατα, αλλά τώρα του άλλαξα τη ρύθμιση στο αλάτι και είναι οκ.

 

Πάντως εμένα για να τα καθαρίσει πρέπει να τα έχω ξεπλύνει πρώτα πολύ καλά. Το ιδιο ισχύει και σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

μηπως ξερει καποια να μου πει γιατι δεν διαλυεται η ταμπλετα στην πλυση? απο χτες το εχω βαλει βαλει 3 φορες και καμμια φορα στο τελος της πλυσης δεν ελιωσαν οι ταμπλετες και τα πιατα μυριζουν δεν πλυθηκαν καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποια χρησιμοποιείς?Είμαι σε φάση αναζήτησης απορρυπαντικού και με ενδιαφέρει.

 

δεν ξερω αν κανει να πω μαρκα αλλα απ τις πιο γνωστες, τωρα πηρα το αντιστοιχο υγρο και τα επλυνε κανονικα αλλα ξαφνικα επαψε να λιωνει την ταμπλετα? τοσα χρονια πως την ελιωνε?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κανει να πω μαρκα αλλα απ τις πιο γνωστες, τωρα πηρα το αντιστοιχο υγρο και τα επλυνε κανονικα αλλα ξαφνικα επαψε να λιωνει την ταμπλετα? τοσα χρονια πως την ελιωνε?

 

και εγω το εχω παθει. δεν ξερωτι φταιει καριβως. ισως το προγραμμα, ισως και το νερο. μηπως μειωθηκε η τροφοδοτηση νερου η βουλωσε καποιο φιλτρο;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έχουμε πάρει πρόσφατα το 45άρι της Πίτσος. Αυτό το πλυντήριο έχει ένα πρόγραμμα στους 70 βαθμούς για κατσαρόλες κ.τ.λ., ένα πρόγραμμα στους 50 το οικονομικό που κρατάει 2 ώρες και 50 λεπτά, και ένα άλλο το γρήγορο, που κάνει μόνο μισή ώρα. Κανονικό πρόγραμμα με λογική διάρκεια δεν υπάρχει. Τα υπόλοιπα πλυντήρια έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάρει πρόσφατα το 45άρι της Πίτσος. Αυτό το πλυντήριο έχει ένα πρόγραμμα στους 70 βαθμούς για κατσαρόλες κ.τ.λ., ένα πρόγραμμα στους 50 το οικονομικό που κρατάει 2 ώρες και 50 λεπτά, και ένα άλλο το γρήγορο, που κάνει μόνο μισή ώρα. Κανονικό πρόγραμμα με λογική διάρκεια δεν υπάρχει. Τα υπόλοιπα πλυντήρια έτσι είναι?

Καλημέρα!Εγω πρόσφατα πήρα της indesit και έχει 7 προγράμματα.Εγώ χρησιμοποιω το μίας ώρας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...