Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφτιση και γαμος


katerina-dimitris

Recommended Posts

kalispera!!!!!!!!!!!! vriskomai se adieksodo....ton noemvri kano ton gamo kai thn vaftish tou giou mou tou dimitri, auth th stigmh psaxno na valo ena mikro keimeno pou na sundiazei ton gamo kai thn vaftish. Na einai kati prototupo kai omorfo, alla den vrisko tipota! Xriazomai mia vohtheia!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγάπη είναι ...

Η μαμά και ο μπαμπάς να παντρεύονται για δεύτερη φορά και να αισθάνονται το ίδιο ερωτευμένοι...

Ευτυχία είναι...

Να έχουν και μένα δίπλα τους επίτιμο καλεσμένο και πρωταγωνιστή αφού αμέσως μετά θα ακολουθήσει το ιερό μυστήριο της Βάπτισής μου...

Τιμή είναι ...

Να σας έχουμε δίπλα μας σ' αυτή την ημέρα γιορτής για την οικογένειά μας...

 

 

θα είναι σαν να καλεί το μωρό και μου αρέσει σαν ιδέα. κάποια κοπέλα από το parents το είχε σκεφτεί για τη δική της περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη είναι ...

Η μαμά και ο μπαμπάς να παντρεύονται για δεύτερη φορά και να αισθάνονται το ίδιο ερωτευμένοι...

Ευτυχία είναι...

Να έχουν και μένα δίπλα τους επίτιμο καλεσμένο και πρωταγωνιστή αφού αμέσως μετά θα ακολουθήσει το ιερό μυστήριο της Βάπτισής μου...

Τιμή είναι ...

Να σας έχουμε δίπλα μας σ' αυτή την ημέρα γιορτής για την οικογένειά μας...

 

 

θα είναι σαν να καλεί το μωρό και μου αρέσει σαν ιδέα. κάποια κοπέλα από το parents το είχε σκεφτεί για τη δική της περίπτωση.

Τέ-λει-ο!!!

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

euxaristo polu :D !!!!! eipa omos thn idea kai oi pio polloi mou lene oti auto to stul den teriazei me to olo skiniko tou gamou...oti xreiazomai kati pio kyrile! yparxei kamia idea???? please help!!!! exo pelagosei kai exo diavasei tosa pou exo mperdeutei!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν σου άρεσε και σου ταίριαζε εσένα δεν έχει σημασία η γνώμη των άλλων, αν όχι τότε ναι, βρες κάτι καλύτερο, πάντως όταν το πρωτοδιάβασα μου φάνηκε πολύ συγκινητικό και τρυφερό.. Πως το εννοείς το κυριλέ αλήθεια? Το κείμενο απο το προσκλητήριο του γάμου μου, είχε ενα απόσπαμα απο την προς Κορινθίους επιστολή και είναι φοβερή , αλλά δεν συνδιάζει μωράκι, αν σε ενδιαφέρει , πες μου να στην στείλω, μήπως βρεις κατι εσυ και το κολλήσεις..

Link to comment
Share on other sites

να κάνεις κάτι που αρέσει σε εσένα και όχι στους άλλους. μπορεί να κάνεις κάτι που δε θα σου αρέσει για να ευχαριστήσεις κάποιον άλλον και μετά να το μετανιώσεις.

 

στο κάτω κάτω ένα προσκλητήριο είναι το οποίο μόνο εσύ θα το κρατήσεις ενθύμιο άντε και οι γονείς-πεθερικά. κάνε ότι σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου vagia d, οι γονείς δεν εχουν κανένα λόγο σ αυτό εμένα το είδαν το κείμενο στο προσκλητήριο έτοιμο τυπωμένο, είναι εντελώς προσωπικό και ε΄χει να κάνει με την σχέση του ζευγαριού και πως θέλουν να αναγγείλουν αυτη την όμορφη στιγμή της ζωής τους- το προσκλητήριο εχει να κάνει με το ζευγάρι.. :wink:

katerina έχω στείλει το απόσπασμα με πμ.

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι. αν ο καθένας είχε άποψη για το προσκλητήριό μου τότε δε θα έμπαινα στη διαδικασία να τυπώσω προσκλητήρια απλά θα το έλεγα προφορικά και θα τελείωνε η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου αρέσει πολύ. Αυτοί που το βρίσκουν μη κυριλέ θα σου τα απορρίπτουν όλα μέχρι να καταλήξεις στην τελική λύση του '... Σας προσκαλούμε...'. ίσα ίσα που είναι σε επίσημη και ωραία γλώσσα, έχει πολύ όμορφες λέξεις (αγάπη, ευτυχία, τιμή, επίτιμος καλεσμένος, ιερό μυστήριο κλπ.). Εμένα μου κάνει πολύ κυριλέ. Για σκέτα βαφτίσια δεν θα μου άρεσε αυτή η γλώσσα, θα το ήθελα πιο ... παιδικό. Όμως με το γάμο μαζί, είναι super. Καλή τύχη στην αναζήτηση.....

Link to comment
Share on other sites

exete dikio!!!! etsi mou erxetai na vallo kati pou thelo ego giati an koitao ta gousta tou kathenos tha prepei na ftiakso prosopikh prosklish ston kathena...kati allo pou skeftika einai na vallo kapoio apospasma apo sekspir alla den ksero pou na vro gia na diavaso an teriazei kati! psaxno edo sto internet alla mou vgazei asxeta site! kserete kati sxetiko??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

κατερινάκι μου μην κάθεσαι και αγνώνεσαι. δε θα σου πω ότι το κείμενο από σαίξπηρ θα το καταλάβουν λίγοι θα σου πω ελάχιστοι....

 

αν όμως επιμένεις θα ψάξω κάτι και επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

se eyxaristo polu vagia!!! den vrika tipota na mou kanei gia ton gamo. Psaxno an einai na vallo kati pou na to eipe kapoios gnostos pou na teriazei sthn peristash... den ksero kata poso einai kalh auth h idea.. gia peste mou thn gnomh sas! tha vro kati tetoio? tha einai oraio gia prosklish?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν θέλεις να βάλεις κάτι που το είπε ένας γνωστός η γνώμη μου είναι να κάτσεις να γράψεις τις σκέψεις σου, πως αισθάνεσαι για τον άνθρωπό σου και για το παιδί σου και μετά να τις βάλεις σε μια σειρά και να ξέρεις ότι θα βγει κάτι πολύ καλό.

 

ότι πηγάζει από τα συναισθήματά μας είναι πάντα το καλύτερο.

 

:wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

gia na katso na grapso to ti noitho gia ton antra mou kai to paidi mou den tha me ftasei h prosklish tha xreiastei na to kano san vivlio :D !!!!!!!!! alla h idea sou me gemise omorfes skepseis kai ksefiga apo ton eknerismo tou psaksimatos tou gamou! Me ekanes na thumitho poso agapo auta ta atoma kai gia pio logo kano ton gamo! Gi auto den tha prepei na fortizomai toso me olh auth thn etoimasia kai na xalao thn oikogeniakh mou galhnh!!!! SE EYXARISTO!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...