Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

METAKΟΜΙΣΗ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ


Recommended Posts

Μετακομίζουμε τον Ιούλιο σε διαμέρισμα 52 τ.μ. στο κέντρο της Αθήνας.Τώρα μένουμε σε 80 τ.μ. στη Νέα Σμύρνη με ενοίκιο αλλά ,λόγω οικονομικών δυσκολιών , δεν μπορούμε πλέον να ανταποκρινόμαστε άνετα στο ενοίκιο.Το 2άρι ανήκει στον άντρα μου ,οπότε θα γλιτώσουμε αρκετά χρήματα.Τα παιδιά θα συνεχίσουν σχολείο στη Νέα Σμύρνη γιατί στο κέντρο δεν έχω καμιά βοήθεια , ενώ εδώ θα έχω την μαμά μου να τα παίρνει από το σχολείο , όπως και τώρα.Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής όσες μανούλες έχουν ιδία πείρα:

1) Μένει καμιά σας σε τόσο μικρό σπίτι με παιδιά?Τα βολεύετε?

2) Πως είναι η κατάσταση στο κέντρο?Σε αυτό το σπίτι μέναμε νιόπαντροι , τότε περνούσαμε ζάχαρη, όλα μέσα στα πόδια μας , Θησείο , Μοναστηράκι , Γκάζι.Για παιδιά όμως?Δεν την θυμάμαι και πολύ "οικογενειακή" την κατάσταση...

3)Στέλνει καμιά μαμά το παιδί της σχολείο(δημόσιο) σε άλλη περιοχή από αυτή που μένετε?Δημιουργεί αυτό προβλήματα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...