Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποια εταιρεια σταθερης τηλεφωνιας; οτε η αλλη;


Recommended Posts

εψαξα και δεν βρηκα παρομοιο θεμα.

 

ειμαστε στον οτε για σταθερο και ιντερνετ, αλλα πληρωνυμε 40 ευρω το μηνα. τωρα ρωτησαμε και μας ειπαν με την ανανεωση συμβολαιου 29 το μηνα η 35 αμα θελουμε και κλησεις στο εξωτερικο.

 

αλλα επειδη ναι μεν ειμαστε ευχαριστημενοι αλλα εινια πολλα τα λεφτα και θελουμε να ριξουμε κι αλλο τα εξοδα σκεφτομαστε να αλλαξουμε εταιρεια.

 

στο δικο μου κινητο θελει διαδικασια για να παμε και μαλλον δεν μας πολυσυμφερει.

 

ρωτησαμε και στη σιτα και στη γουιντ και η γουιντ μας συμφερει μεσω του κινητου του συζυγου.

 

εσεις σε ποια ετειρεια ειστε; εισαστε ευχαριστημενοι;

 

εχουμε προβληματιστει παρα πολυ. σκεφτομαστε παρα πολυ αν μας συμφερει να αλλαξουμε εταιρεια αφου πρεπει να δωσουμε και αερα 36 ευρω για τη μεταφορα. μας προβληματιζει εντονοτερα ομως ο φοβος μας μηπως μας πεταει το συστημα, μηπως υπαρχουν κρυφες χρεωσεις, μηπως δεν εινια καλα τα δικτυα, μηπως γενικα πληρωνουμε τηλ και ιντερνετ και δεν εχουμε. αν εχετε αλλη εταιρεια σας ρωταμε αν ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ τώρα βαδίζω στο δεύτερο χρόνο με γουηντ. 48 ευρώ κάθε μήνα κ έχω: α) απεριόριστα αστικά κ υπεραστικά στο σταθερό,

β) απεριόριστο ίντερνετ χωρίς καθόλου προβλήματα, αρκετά ικανοποιημένη με την ταχύτητα, τα φορτώνει όλα στο άψε-σβήσε (κ σκέψου ότι είμαι επαρχία)

γ) 4 ώρες δωρεάν ομιλία προς όλους στο κινητό. Τα έκανα όλα πακέτο κ πήρα καλή προσφορά, αν κ κατά καιρούς έχω την εντύπωση ότι έχει βγάλει κ πιο φτηνή.

δ) Επίσης για την ανανέωση του συμβολαίου μου για άλλο 1 χρόνο όταν κλείσαμε τον πρώτο χρόνο, μου έδωσαν με λίγο "σπρώξιμο" 200 ευρώ επιδότηση για συσκευή κ πήραμε 2 νέες συσκευές ;)

Link to comment
Share on other sites

εμεις φορθνετ για ηλικιωμένους, 146 ευρώ το χρόνο ιντερνετ, χωρίς κανένα πρόβλημα, και σταθερό, δεν μικάμε πολύ, πχ το προηγούμενο δίμηνο 120 περίπου κλήσεις, κυρίως αστικές αλλά και υπεραστικές με διάρκεια, 22 ευρώ. έχει τύχει να πληρώσω και 8 ευρώ το δίμηνο.

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε απεριοριστο σε σταθερα εννοουμε σταθερα ολων των εταιρειων, σωστα;

 

νικη 48 το μηνα εινια μεσα και το κινητο; καταλαβα καλα;

 

εμας τωρα μας ειπαν 24 ευρω σταθερο και ιντερνετ και -10 ευρω στο κινητο του συζυγου. και μας δελεασαν πολυ η αληθεια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

φεγγαροπαιδο μαλον δεν εχεις απεριοριστο χρονο ομιλιας, οσο μιλας τοσο πληρωνεις. συμφερει;

 

εμας παιρνει και ο μικρος το ακουστικο και ενιοτε παιρνει και τηλ. παταει τα κουμπια μπαινει στη μνημη και παιρνει, ευτυχως τις γιαγιαδες, αλλα παιρνει.

στη φορθνετ ακομα δεν πηγα να ρωτησω, πηρα μονο τα φυλλαδια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καποια αλλη σε ιδιωτικη εταιρεια που να εινια ευχαριστημενη; ειδικα στη γουιντ;

 

ρωταω για να μην κλαιμε μετα τα λεφτα και λεμε, αντε να ξαναγυρισουμε στον οτε:?:?:?

Link to comment
Share on other sites

φεγγαροπαιδο μαλον δεν εχεις απεριοριστο χρονο ομιλιας, οσο μιλας τοσο πληρωνεις. συμφερει;

 

εμας παιρνει και ο μικρος το ακουστικο και ενιοτε παιρνει και τηλ. παταει τα κουμπια μπαινει στη μνημη και παιρνει, ευτυχως τις γιαγιαδες, αλλα παιρνει.

στη φορθνετ ακομα δεν πηγα να ρωτησω, πηρα μονο τα φυλλαδια.

 

 

ναι, δεν είναι απεριόριστα, αλλά συμφέρει γιατί 120 κλήσεις σε δύο μήνες, και με κιν μέσα, και με κάτι 15 λεπτα στα γρεβενά υπεραστικές, πολύ καλά το βρίσκω... και όταν δεν μιλάμε σου είπα, έχει τύχει και 8 ευρώ το δίμηνο...

 

αλλά η ποιότητα του σταθερού δεν είναι οτε... το ομολογώ... δεν μας ακούνε καλά, δεν ακούμε εμείς τους wind καλά... οτι δίνεις κείνο παίρνεις...

 

αλλά, μας βγαίνει σύνολο γύρω στα 15-20 ευρώ το μήνα, ιντερνετ και σταθερό, που θα βρω φθηνότερα?

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε απεριοριστο σε σταθερα εννοουμε σταθερα ολων των εταιρειων, σωστα;

 

νικη 48 το μηνα εινια μεσα και το κινητο; καταλαβα καλα;

 

εμας τωρα μας ειπαν 24 ευρω σταθερο και ιντερνετ και -10 ευρω στο κινητο του συζυγου. και μας δελεασαν πολυ η αληθεια ειναι.

Ναι, απεριόριστα σταθερά οποιασδήποτε εταιρείας. Φυσικά όχι τα 090...

Ναι, 48 ευρω κινητό-σταθερό-ίντερνετ. Είμαι ευχαριστημένη, ειδικά για το κινητό πείστηκα να το αλλάξω απο τη βονταφον που ήμουν κ είχα πολλά χρόνια σύνδεση με υποτίθεται φθηνό πάγιο, αλλά η προσφορά με το πακέτο της γουήντ ήταν ακόμα καλύτερη. Με 10 ευρώ το κινητό ακούγεται πολύ καλό, πόσες ώρες σας δίνουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

forthnet δίνω 50 ευρώ το δίμηνο και έχω ιντερνετ απεριόριστα σταθερά και 30 λεπτά προς κινητά.

η σίτα ειναι ναι μεν καλή αλλά όταν εγώ χρειάστηκε να κάνω διακοπή άργησαν 3 μήνες απο την ημερομηνία της αιτησής μου και με ανάγκασαν να τους πληρώσω ενώ δεν χρησιμοποιούσα το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απεριόριστα σταθερά οποιασδήποτε εταιρείας. Φυσικά όχι τα 090...

Ναι, 48 ευρω κινητό-σταθερό-ίντερνετ. Είμαι ευχαριστημένη, ειδικά για το κινητό πείστηκα να το αλλάξω απο τη βονταφον που ήμουν κ είχα πολλά χρόνια σύνδεση με υποτίθεται φθηνό πάγιο, αλλά η προσφορά με το πακέτο της γουήντ ήταν ακόμα καλύτερη. Με 10 ευρώ το κινητό ακούγεται πολύ καλό, πόσες ώρες σας δίνουν;

 

του προσφερουν -10 ευρω στο κινητο, δηλαδη απο 25 να παει στα 15.

εχει ενα παλιο προγραμμα της γουιντ.

 

και εγω βονταφον εχω εδω και 12 χρονια που βγηκαν τα κινητα αλλα συνεχεια δινω παραπανω λεφτα και σκεφτομαι σοβαρα να το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Wind σταθερό εχει η πεθερά μου..δεν μπορεις να συννενοηθείς.Μιλαω για Θεσσαλονίκη διοτι παιζει από περιοχή σε περιοχή.

 

 

δηλαδη δεν ακουγεται, πέφτει η γραμμη κτλ; εγω μιλαω πολυ πλεον στο σταθερο (εκοψα την ομιλια με το κινητο οσο γινεται) οπου θελω και παιρνει και ο μικρος και μιλαει.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

εμεις εχουμε FORTHNET με απεριοριστο ιντερνετ κ σταθερο κ 30 λεπτα προς κινητα...ειμαστε ευχαριστημενοι...δεν ξερω αν κανει να πω ποσο δινουμε τον μηνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
εμεις εχουμε FORTHNET με απεριοριστο ιντερνετ κ σταθερο κ 30 λεπτα προς κινητα...ειμαστε ευχαριστημενοι...δεν ξερω αν κανει να πω ποσο δινουμε τον μηνα...

 

Γιατί να μην κάνει; Αφού τηλεφωνικά δίνουν τις προσφορές τους σε όποιον της ζητάει.

 

Κορίτσια οι τιμές που λέτε είναι χωρίς ΦΠΑ ??

 

Εγώ έχω ΟΤΕ αλλά είναι πιό ακριβός από όλες τις άλλες εταιρείες. Όμως αν θα έχεις καλή ποιότητα με τις άλλες εταιρείες είναι θέμα τύχης ενώ στον ΟΤΕ είσαι πιό σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κάνει; Αφού τηλεφωνικά δίνουν τις προσφορές τους σε όποιον της ζητάει.

 

Κορίτσια οι τιμές που λέτε είναι χωρίς ΦΠΑ ??

 

Εγώ έχω ΟΤΕ αλλά είναι πιό ακριβός από όλες τις άλλες εταιρείες. Όμως αν θα έχεις καλή ποιότητα με τις άλλες εταιρείες είναι θέμα τύχης ενώ στον ΟΤΕ είσαι πιό σιγουρος.

 

Καλημέρα.

Εμείς έχουμε γυρίσει όλες τις εταιρίες απο φθηνή σε φθηνότερη & καταλήξαμε στον ΟΤΕ. Αν κάνεις μια ψεύτικη δήλωση ότι γράφεσαι πχ.στην ΗΟL σε παίρνουν από τον ΟΤΕ & σου κάνουν προταση καλύτερη να μην τους φύγεις. Ετσι κάναμε & πετύχαμε καλύτερη τιμή....Καλό Πάσχα.:-):-D:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...