Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθαρισμός και φύλαξη χαλιών-τιμές


Elinaki

Recommended Posts

καλημερα!ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τι μπορω να κανω με τα χαλια μου,γιατι θελω σιγα σιγα να τα μαζεψω...

περισι τα ειχα πλυνει στην αυλη μου...φετος ομως που ειμαι εγγυος αυτο ειναι αδυνατο...γενικα ειναι φτηνα χαλια,οχι τιποτα το σπουδαιο,και απο οτι βλεπω αν τα στειλω για καθαρισμα εξω θα μου κοστισει περισσοτερο απο οτι τα αγορασα...η αληθεια ειναι πως ειμαστε 2 ατομα στο σπιτι και ποτε δεν παταμε με τα παπουτσια μεσα στο σπιτι,και τα χαλια δεν εχουν λεκεδες αλλα δεν μπορω και να τα αποθηκευσω ετσι...οσο να'ναι εχουν σκονη!διαβασα σε ενα σαιτ πως αν ριξεις μια ελαφρια στρωση σοδας και την αφησεις κανενα μισαωρο,και μετα σκουπισεις καλα το χαλι με την ηλεκτρικη,και με καινουρια σακουλα στη σκουπα,οτι και καθαριζει και απολυμαινεται....το εχετε δοκιμασει?

αν ξερει κανεις ας απαντησει!ευχαριστω εκ των προταιρων:-P

 

γεμίζεις τον κουβά με νερό και ρίχνεις ξύδι.... παίρνεις την σκούπα σου, οχι ηλεκτρική, την απλή, την βουτάς στον κουβά και την τινάζεις ελαφρά να φύγουν τα νερά.... "σκούπισε" κατ΄αυτον τον τρόπο το χαλί σου, αφού θα το έχεις κάνει πρώτα με την ηλεκτρική και μετά άπλωσέ το να φύγει η υγρασία...

δεν χρειάζεται ούτε να σκύβεις ούτε να τρίβεις δυνατά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεμίζεις τον κουβά με νερό και ρίχνεις ξύδι.... παίρνεις την σκούπα σου, οχι ηλεκτρική, την απλή, την βουτάς στον κουβά και την τινάζεις ελαφρά να φύγουν τα νερά.... "σκούπισε" κατ΄αυτον τον τρόπο το χαλί σου, αφού θα το έχεις κάνει πρώτα με την ηλεκτρική και μετά άπλωσέ το να φύγει η υγρασία...

δεν χρειάζεται ούτε να σκύβεις ούτε να τρίβεις δυνατά...

ευχαριστω πολυ, θα το δοκιμασω!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...