Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑΘΜΟΙ ΙΛΙΟΝ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΤΙΜΕΣ


Recommended Posts

ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΚΕΨΗ 12 ΣΤΑΘΜΩΝ ΘΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΡΑΨΤΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ :P:P:P:cool:

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΚΛΟΥΒΙΟΥ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΣΤΟ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΕΙ 3 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΟΙ ΧΩΡΟΙ ΜΕ ΠΟΡΤΕΣ ΣΑΛΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 45 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝ 50 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΣΤΑΔΙΩΝ ΑΠΟ ΒΡΕΦΟΙ ΕΩΣ ΝΗΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕ ΧΩΡΟΥΣ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΗ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΣΗΜΕΙΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΔΕΙΓΜΑ 12 ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ.

Η ΑΥΛΗ ΦΙΑΓΜΕΝΗ ΜΕ ΧΑΛΙΚΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ 15 ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΚΙΕΡΗ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΞΕ.....ΜΕ 280 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΨΥΧΩΝ,,,,ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ 16 ΚΑΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΗΡΟΥΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΝΑ 22 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ....Η ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΙ ΧΥΜΩΔΗ ,,,,!?? :lol: ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑΣ ΔΕΝ ΕΠΕΙΣΑΝ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Τ\\ΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ Η ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΟΥ

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΟΣ[/b]

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΠΙΤΣΙΡΙΚΟΠΑΡΕΑ ..ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ

ΚΛΕΙΝΩΝΤΑΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΛΟΓΩ ΠΟΛΛΩΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ...ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 20 30,

ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΠΛΗΘΟΥΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ,ΑΨΟΓΗ Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ,,ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΑΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ..ΑΨΟΓΟς ΤΡΟΠΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΜΩΣ.....

ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΟΤΙ ΚΕΡΑΣΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΣΟΚΟΛΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ .... ΛΙΓΟ ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΟΜΙΖΩ ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΔΡΝ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ??!!ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΟΤΑΝ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΠΙΠΙ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΕΡΩΜΕΝΗ....ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΧΩΡΙΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΛΙΓΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΣΕ ΑΥΛΗ ΜΕ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΣΥΝΕΧΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΠΡΟΤΙΜΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ

ΚΑΛΗ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΣΤΗΚΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 360 ΤΟΝ ΜΗΝΑ 12 ΜΗΝΕΣ 400 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΜΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΛΙΓΟ ΤΣΟΥΧΤΕΡΟ ΝΟΜΙΖΩ...

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΕΙΣΤΗΚΑ

ΠΑΝΟΣ

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΥΤΙΚΑ ΤΟΠΙΑ

Η ΨΥΧΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΜΑΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΣΥΛΛΗΠΤΕΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ....

ΑΝ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ Η ΤΣΕΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΓΟΥΡΑ ΣΑΣ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ Ο ΜΥΘΟΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ

ΠΑΝΟΣ

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites

:P:?:?

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΠΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΓΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ

ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΕ ΚΑΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΤΣΟΥΧΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ..ΠΕΡΙΠΟΥ 3900 ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΧΩΡΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΝΗΠΙΑ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΙΚΗ Η ΚΥΡΙΑ ΜΙΛΕΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Ο ΧΩΡΟΣ ΤΗΣ ΑΥΛΗΣ ΛΙΓΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΡΚΕΤΗ ΕΜΦΑΣΗ ΣΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣΠΟΥ ΕΙΧΕ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΟΝΙΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 2002 ΟΜΩΣ?? :?:

ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΝΑ ΤΜΗΜΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 20 ΝΟΜΙΖΩ

ΣΑΝ ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΥΠΟΨΗΝ ΣΑΣ

ΠΑΝΟΣ

' alt='>'>

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ .ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΠΕΙΣΕ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ :twisted::P

ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΗΣΥΧΗ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ΜΕ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ .ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΙΟ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΟΙΚΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑΣ.ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΗΠΟ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΓΡΑΣΙΔΙ ΚΑΙ ΧΩΜΑ ΠΡΑΓΜΑ ΣΠΑΝΙΟ ......?!ΟΙ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΚΑΘΑΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΑΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΙΟ.ΛΙΤΗ ΑΛΛΑ ΖΕΣΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΑΜΕΣΩΣ.Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ Η ΚΥΡΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΙΛΟΥΣΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ.

ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3600 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΕ ΛΙΓΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ...ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΡΙΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ .

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ...

ΛΙΓΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ..

Η ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΜΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ

ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ

ΠΑΝΟΣ

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites

:D:D

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙΤΑΙ ΛΙΓΟ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΟΙ ΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΤΕΛΕΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ :!::!::!:

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Αρχικα να σε ευχαριστησω για το θεμα που ανοιξες. Βοηθησες αρκετα. Σκεφτομαστε κ εμεις να στειλουμε τη μικρη μας σε παιδικο απο το Σεπτεμβρη. Μου κεντρισε το ενδιαφερον η σχολη Αυγουλεα Λιναρδατου. Ειδα την ιστοσελιδα τους και φαινεται να ξερουν τη δουλεια τους. Το μονο που με προβληματισε ειναι η αναφορα σου στο κοστος. Για τι τιμη μιλαμε? Τι περιλαμβανει η τιμη αυτη? Επισης πες μου ποιες ωρες απασχολουνε τα παιδια γιατι εγω σχολαω σχετικα αργα. Θελω να ειμαι σχετικα προετοιμασμενη για το τι θα ακουσω...Μπορεις αν θελεις να μου στειλεις pm. Ευχαριστω προκαταβολικα και ελπιζω σε αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 11,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΦΟΥ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ. ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΑΡΛΕΚΙΝΟ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ. ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΨΥΧΟΛΟΓΟ, ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΗΤΙΚΗ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΟΥΚΕΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ. ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ΙΛΙΟΝ ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ Κ.Λ.Π. ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΛΩΡΟΤΑΠΗΤΑΣ Η ΧΑΛΙΚΙ. Ο ΑΡΛΕΚΙΝΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΛΙΚΙ ΕΞΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ

 

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

_________________

DESPINA

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας ..

Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες για τον παιδικό σταθμό 'ΗΛΙΟΤΟΠΟΣ ' στο Ιλιον ...

Διάβασα τα σχόλια του Πάνου από το Ιλιον ...

Μπορείτε να μου απαντήσετε και με προσωπικό PM .

Ευχαριστώ πολύ .

 

Μια προβληματισμένη μαμά..

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: Μην την εξευτελίζεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω ακούσει αντιφατικά σχόλια για αυτό το σταθμό ...

Η νύφη μου , εχει γράψει το κοριτσάκι της σ'αυτόν τον σταθμό και τώρα σκέφτεται να την σταματήσει. Ενώ στην αρχή η κυρία Κατερίνα , που είναι και η ιδιοκτήτρια του σταθμού , της έκανε καλή εντύπωση , όπως και η δασκάλα με την οποία μίλησε , στην πορεία είδε ότι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι..

Καταρχήν όταν μίλησαν για οικονομικά , δεν της ανέφερε τίποτα για το ποσό των 85 ευρώ γραφική ύλη ανά εξάμηνο ..

Αλήθεια, 170 ευρω γραφική ύλη , δεν είναι πάρα πολλά ;;

Πλήρωσε επίσης 120 ευρώ για την εγγραφή ..

Δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να πληρώνουμε τόσα λεφτά στην εγγραφή .... Από μια έρευνα που έχω κάνει προσωπικά , η εγγραφή κοστίζει από 100 έως και 300 ευρώ....

Τέλος πάντων , πέρα από το οικονομικό κομμάτι , εχει παρατηρήσει ότι οταν πάει να πάρει το κοριτσάκι της , κάνουν έως και 5 λεπτά να ανοίξουν την πόρτα του σταθμού. Οταν ρώτησε της είπαν ότι το κουδούνι δεν λειτουργούσε . Όμως ενώ ήταν μέσα στο σταθμό και συζήταγε με τη δασκάλα , χτύπησε το κουδούνι κανονικά . Αρα ήταν ψέμα ότι το κουδούνι δεν λειτουργούσε . Και αυτό εξακολουθεί να συμβαίνει καθε φορά που πηγαίνει στο σταθμό . Επίσης , η δασκάλα , Γιώτα στο όνομα, φαίνεται καλή στη δουλειά της . Ενα άλλο ψέμα της ιδιοκτήτριας είναι ότι η συγκεκριμένη δασκάλα δουλεύει 7 χρόνια στο σταθμό ,ενώ η αλήθεια είναι ότι το πολύ τρία χρόνια βρίσκεται στο σταθμό .

Και ένα άλλο ακόμα που την προβληματίζει είναι ότι όλα τα παιδιά , ανεξαρτήτως ηλικίας , εκτός από τα βρέφη, τα έχουν σε έναν κοινό χώρο. Η μόνη δραστηριότητα που είδε στο σχολείο είναι να παίζουν τα παιδιά με ένα κομμάτι πλαστελινη συνέχεια...

Επίσης δεν τα βγάζουν καθόλου τα παιδιά έξω στον κήπο , παρόλο που έχουν κήπο , ακόμα και όταν έχει καλό καιρό.

 

Συγνώμη που σας κούρασα με τα παραπάνω, αλλά επειδή σκέφτόμουνα να γράψω και εγώ το κοριτσάκι μου στον συγκεκριμένο σταθμό , και μετά από αυτά που μου είπε η νύφη μου , δεν ξέρω τι να κάνω..

Αν έχει κάποιος άλλος πείρα από τον συγκεκριμένο σταθμό , παρακαλώ να μου απαντήσει .]

 

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: Μην την εξευτελίζεις!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανουν δραστηριότητες και κανουν μόνο πλαστελίνη,

ναι είναι πολλά τα λεφτά που λες.

 

αν όμως κάνουν δραστηριότητες, τότε τα χρήματα αυτά ειναι λογικά.

(αν κάνουν πχ κάθε μέρα κάτι )

θα έπρεπε όμως φυσικά να το αναφέρει απο την αρχη.

 

Επίσης αυτό με τα 5 λεπτά, και την δικαιολογία οτι το κουδούνι δεν λειτουργεί καλά,

εντάξει να συμβεί μια φορά

να συμβεί άλλη φορά,

 

αλλά αμα συμβαίνει συνέχεια? πόσο καιρό είναι η νύφη σου εκεί?

 

θα συνιστούσα στην νύφη να επικοινωνήσει με άλλος γονείς απο εκεί,

και να συνεννοηθούν να φτάσει μια πρώτη,

και να συμφωνήσετε να χτυπήσει η νυφη το κουδούνι μια μέρα σε συγκεκριμένη ώρα, η άλλη να έιναι μέσα και να παρατηρήσει αν όντως ισχύει αυτό,

ή αν την τελευταία στιγμη κάτι κάνουν - τι μπορεί να κάνουν? να αλλάξουν ένα παιδί που έχει ιδρωμένη/ βρεγμένη μπλούζα, ή λερωμένη πάνα την τελευταία στιγμή. φαντάζομαι αυτό.

 

τι αλλο να κάνουν ... ?

 

γιατί να πει ψέμματα για την δασκάλα για τα 7 χρόνια σε αντίθεση με τα τρία? και που το γνωρίζει η νύφη σου αυτό.?

 

(κάνω λίγο το συνήγορο του διαβόλου σε αυτό για να είναι οι απαντήσεις πιο συγκεκριμένες)

 

η νύφη σου μάλλον έκατσε περισσότερες μέρες εκεί και είδε αυτά? αλλιως πως εβγαλε αυτά τα συμπεράσματα? οτι δεν τα βγάζουν στον κήπο και οτι συνέχεια παίζουν με πλαστελίνη?

 

μια ένδειξη πάντως για το ότι τα παιδιά δεν παίζουν πολύ η συχνά στον κήπο, όταν το γκαζόν είναι άψογο....

 

όταν παιδιά παίζουν σε έναν κήπο, δεν προκειται όλη τη χρονιά το γκαζόν να μείνει αλώβητο... εκτός και αν έχουν τον.... σουπερμαν για κηπουρό.

 

απο περιεργεια αυτος ο παιδικός το μήνα πόσο κάνει περίπου?

 

η εγγραφή είναι ένας τρόπος να παρει κάποια έσοδα ο παιδικός χωρις να φαίνεται στον γονιό ότι του παίρνουν χρήματα,... λογικά.

και εμένα ποτέ δεν μου άρεσε αυτή η ιδέα.

 

 

Γενική παράκληση - θα ήθελα να παρακαλέσω όταν κάνετε μια περιγραφή, να την κάνετε συγκεκριμένη, γιατί αλλιώς μπορεί να φανεί να μην είναι αληθοφανές αλλά και να μην αποκτήσει μεγάλη αξία στον επόμενο γονέα.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μαρία , καταρχήν σ'ευχαριστώ για τις σκέψεις σου .

Θα προσπαθήσω να γίνω πιο συγκεκριμένη .

Οσον αφορά το ποσό των χρημάτων για την γραφική ύλη , η νύφη μου ζήτησε να της δώσουν μια λίστα με το τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτή η γραφική ύλη .

Για το πρώτο εξάμηνο μόνο , ζήτησαν 200 κομμάτια χαρτόνια (κανσόν, μεταλλιζέ, οντουλέ και διάφορα άλλα ) σύν πολλά άλλα πράγματα ...

Όσοι ακουσαν αυτό τον αριθμό μείνανε έκπληκτοι. Ακόμα και οι πωλήτριες στα βιβλιοπωλεία που πήγε , ρωτούσαν αν αυτή η ύλη αφορά όλα τα παιδιά ή ένα παιδί μόνο...

Όσες δραστηριότητες και να κάνουν , αντιστοιχούν δυο μεγάλα χαρτόνια κάθε μέρα για κάθε παιδί . Τι άλλο να πω ;;

Ας μην ξεχνάμε ότι η ανιψιά μου είναι προνήπιο , και δεν ξέρει καλά καλά ούτε το μολύβι να πιάνει... όχι να κάνει κατασκευές ...

Ακόμα και η δασκάλα να τα κατασκευάζει , δεν θα ξοδέψει τόσο χαρτί .

Είναι πολύ χοντρό κατά τη γνώμη μου να ζητάνε τόσο παράλογα πράγματα.

Δεν μπορεί να περνάνε αυτά τα πράγματα χωρίς να αντιδράσει κανείς.

Το άλλο με το κουδούνι που μου ανέφερε εξακολουθεί και συμβαίνει .

Εχεις δίκιο ότι δεν μπορεί να κρύβεται κάτι φοβερό πίσω από 5 λεπτά καθυστέρησης , αυτό της είπα και εγώ , αλλά της δημιουργεί το αίσθημα ότι δεν μπορείς να μπει όποτε θελει στο σταθμό . Εγώ θα προτιμούσα να βρω το παιδί μου με λερωμένη μπλούζα ή βρεγμένη πάνα , η λερωμένα χέρια , παρά να καθυστερούν να μου ανοίξουν ...

Όσο για τη δασκάλα , ο λόγος που μπορεί να είπε ψέματα είναι να πείσει τους γονείς ότι κρατάει τους συνεργάτες της για πολλά χρόνια και ότι κάνουν καλύ δουλειά . Αυτό δεν είναι κακό , αλλά γιατί να πει 7 χρόνια και όχι 3 που πραγματικά είναι . Και το γνωρίζει αυτό από μια κοινή γνωστή της δασκάλας και δική της ...

Τα συμπεράσματα η νύφη μου τα έβγαλε γιατί κάθε μεσημέρι πάει και παίρνει το κοριτσάκι της από τον σταθμό . Και η ανιψιά μου όμως είναι αρκετά μεγάλη για να πει αν βγαίνει να παίξει στον κήπο ή όχι ...

Επίσης λέει ,ότι δεν πλένουν τα χέρια στα παιδιά ποτέ παρά μόνο τα καθαρίζουν με μωρομάντηλα.... Αυτό πως σας φαίνεται ;

Οσο για τα λεφτά , πληρώνει 315 το μήνα αν θυμάμαι καλά .

 

Τι να πω . Εγώ προσωπικά σκεφτόμουν να πάω και την κόρη μου εκεί , αλλά τελικά την έγραψα σε άλλον παιδικό σταθμό .

Δεν μου άρεσαν όλα αυτά που άκουσα από τη νύφη μου και της είπα να την σταματήσει αφού και αυτή δεν νιώθει καλά .

 

Ήλπιζα μέσα από το συγκεκριμένο φόρουμ να πάρω περισσότερες πληροφορίες για τον παιδικό σταθμό και ίσως να βρω κάποιον που να έχει πείρα από τον συγκεκριμένο σταθμό . Εκτός από τη νύφη μου , δεν γνωρίζουμε κάποιον άλλο γονέα που πάει το παιδί του στον συγκεκριμένο παιδικό σταθμό για να πάρουμε μια άλλη γνώμη ...

 

Προσπάθησα να γίνω πιο συγκεκριμένη για να δώσω περισσότερες πληροφορίες .. Αλλωστε αυτά που έγραψα , μπορεί να τα διαπιστώσει εύκολα κάποιος που ενδιαφέρεται , με μια βόλτα στον παιδικό σταθμό .

Ο λόγος που καταγράφουμε τις εμπειρίες μας είναι να χρησιμέυσουν στους άλλους γονείς που ενδιαφέρονται και να προβληματιστούν για διάφορα θέματα που αφορούν τους παιδικούς σταθμούς .

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: Μην την εξευτελίζεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΘΕΤΕ...........................

1-ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΟΤΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΧΕΙ ΝΟΜΙΜΗ ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΤΥΧΙΟ

ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ

2-ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΤΙΤΛΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΑΓΕΙΡΙΣΣΑ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΚΑΘΑΡΗΣΤΡΙΑ

3-ΕΛΕΞΤΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΓΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΞΕΧΑΡΒΑΛΩΜΕΝΗ ΤΣΟΥΛΗΘΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΗ

4--ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΕΙΟ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ....

5--ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ ΤΙ ΕΦΑΓΕ ΠΟΣΟ ΕΦΑΓΕ ΕΑΝ ΠΗΡΕ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΚΡΙΒΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΛΛΙΠΟΒΑΡΗ 11 ΚΙΛΩΝ ΝΑ ΤΡΩΕΙ 2 ΠΙΑΤΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΣΠΑΝΑΚΟΡΙΖΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΣΚΑΣΕΙ.....

6--ΠΩΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΗΠΟ ΜΕ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΑΠΑΤΗΤΟ ΓΡΑΣΙΔΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΜΕ ΟΛΟΚΑΘΑΡΗ ΑΣΠΡΗ ΦΟΡΜΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟ....ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

??

7--ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΑΜΕΣΩΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΑ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΚΟΥΣΑΝ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΓΑΤΕ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΛΑ ΨΑΧΤΕ ΤΟ.....???.

8--ΣΑΣ ΠΑΡΑΔΙΔΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥ ΖΩΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ...???

9--ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙς ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ Η ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΓΕΜΑΤΕΣ ΩΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΧ ΚΗΠΟ-ΠΡΟΑΝΑΓΝΩΣΗ--ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ--ΓΛΥΠΤΙΚΗ--ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ---ΚΟΛΛΑΖ--ΨΥΧΟΚΙΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΓΡΑΦΕ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΣ??

ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΤΑΞΥ 11 ΚΑΙ 14 ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ??

10--ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΤΕ ΜΟΡΩΜΑΝΤΗΛΑ Η ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΕΛΕΟΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΠΧ 315 ΑΝΑ ΜΗΝΑ????

11--ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ Η ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Η ΚΥΡΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΤΕ 1 ΜΗΝΑ ΕΚΤΟΣ ΣΤΑΘΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ..???.

12--ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΝΑΛΑΓΗ ΣΑΣ??

13--Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ Η ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΜΠΛΟΚ ΑΠΛΟ ΠΟΥ ΕΔΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

14--ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ ΜΕ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΕΑΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΤΕΛΕΙΩΣΙ Η ΧΡΟΝΙΑ ΨΕΜΑ ΜΕΓΑΛΟ ΝΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΦΕΥΓΕΤΑΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ

15-ΠΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕ ΔΑΣΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ 18 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΝΑ ΤΜΗΜΑ ΓΙΝΕΤΕ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....

16--ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΤΗΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ Η ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΕΙ Η ΚΑΘΕ ΔΑΣΚΑΛΑ

17-ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΕ ΤΑΚΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΟΝΕΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ Η ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ.

18--ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΓΡΑΦΙΚΗ ΥΛΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΥΜΦΩΝΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΑΣ

19--ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΑΝΑ ΤΜΗΜΑ Η ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΑΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ ΗΤΑΝ ΑΝΑΚΑΤΑ ΟΛΑ ΜΑΖΙ??ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ?.

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΜΕΧΡΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..ΕΔΩ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΔΩ ΑΓΑΠΑΜΕ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΩ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΤΑ ΧΤΥΠΑΝΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ Η ΚΥΡΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ .....ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ

ΕΝΑ ΠΑΡΚΙΝΚ ΠΑΙΔΙΩΝ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΠΛΑ ΓΡΑΦΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΩΤΟ Η ΛΑΘΟΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙΑ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΡΕ ΠΑΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΛΙΟΝ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ

ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΗΡΕ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΝΗΣΣΕ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΘΡΕΨΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ , ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑ , ΤΗΝ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΡΟΪΔΙΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΠΕΔΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΛΕΓΧΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ.

 

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΚΟΠΑΝΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΞΕΡΙΖΩΝΕΤΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ.

ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ 13 ΜΗΝΩΝ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΤΡΩΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΠΙΣΩ ΤΡΩΕΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΦΑΪ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΝΕΡΟ.ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΗΣ .ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΩ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΟΥΝΕ ΝΑ ΤΗ ΤΑΙΖΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ Η Η ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙΒ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗ ΤΑΪΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΟΣ ΜΩΡΟΥ.

 

ΑΥΤΟΙ ΓΕΛΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΔΥΟ ΠΙΑΤΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΟΝ ΣΠΙΤΙ.

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΟΜΩΣ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΤΟΥΣ

 

ΣΤΟ ΚΟΥΤΕΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ Η ΛΕΞΗ ΧΑΖΗ.

 

ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ, ΤΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ

 

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝΕ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΕΞΩ.

 

ΠΩΣ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΗΣΥΧΗ.ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΡΥΖΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΩ.

 

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ , ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΡΑΓΕ ΟΤΑΝ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΟΥΤΕ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ.

 

 

ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΖΗΤΑΜΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΔΙΝΟΥΝ ¨

1) ΝΕΡΟ, ΦΑΙ , ΑΛΛΑΓΜΑ

2} ΑΣΦΑΛΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ

3) ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΗΝ (ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΤΥΠΟΥΝ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΦΥΛΑΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΖΩΝΤΑΝΗ )

4) ΚΑΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΑΣΤΗΝ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

 

ΠΟΣΟΥΣ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

ΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΡΩΣΤΑΙΝΕΙ...

ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 13 ΜΗΝΩΝ,ΒΡΕΦΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ Η ΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ??? ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΟΡΩ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ...ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΟΝΕΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ....ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΣΟΥ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ....

ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ

ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙΜΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΜΑΣ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΓΟΝΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ...

PANOS.ILION

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΨΑΧΝΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΡΩΣΤΑΙΝΕΙ...

ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 13 ΜΗΝΩΝ,ΒΡΕΦΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ Η ΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ??? ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΟΡΩ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ...ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΟΝΕΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ....ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΣΟΥ,ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ....

ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΩ

ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙΜΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΜΑΣ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΓΟΝΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΝΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ.

 

1 ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΤΑΚΤΙΚΑ.

2.ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥΣ. ΑΦΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΝΤΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΤΟΝΟΗΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΕ.

ΡΩΤΗΣΤΕ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΤΕ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ , ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ.ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΑΓΜΑ ,ΤΟ ΤΑΙΣΜΑ ΤΟ ΚΟΙΜΗΣΜΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΑΡΚΟΥ Η ΣΤΡΑΤΑΣ ΚΛΠ

3.ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΚΟ ΦΩΣ , ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ , ΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ ΤΑ ΕΙΔΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ, ΑΝ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ, ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΤΑ ΨΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ

4.ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΒΡΕΦΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΔΟΥΝ ΠΩΣ ΤΡΩΕΙ, ΠΩΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟΥ,ΠΩΣ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.

5.ΥΠΟΓΡΑΨΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΟΡΟ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΧΡΟΝΟΥ Π.Χ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΜΗΝΑ .

6. ΖΗΤΗΣΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΜΩΡΩΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ, ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΣ ΤΟΥΣ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ.

ΑΝΤΑΛΛΑΞΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣΤΕ ΕΝΑΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΤΟ ΜΗΝΑ, ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ Π.Χ. ΘΕΡΜΑΝΣΗ,ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΑΣΗ, ΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΗΣΥΧΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝΚ.Α.

7.ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

8. ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΞΕΩΡΙΣΤΑ Η ΤΑ ΤΑΪΖΟΥΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΝΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ, ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ.

 

ΒΑΛΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΕΙΧΕΙΡΙΣΗ, Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΓΡΥΠΝΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΛΕΓΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΛΑΨΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ.

 

ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΕΙ.

ΜΙΛΑΕΙ ΣΕ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΖΗΤΑΓΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΛΕΞΗ Π.Χ ΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΛΕΙΨΕΙ.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑ.

ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΚΥΒΕΙ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ.

ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΕΡΝΕΤΕ ΤΡΩΕΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΤΑΪΣΤΟ.

ΝΑ ΒΑΖΕΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΤΗ ΖΩΝΗ.

ΑΝ ΤΟ ΒΑΖΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΛΕΓΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΛΑΙΕΙ ΠΑΕΙ Α ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ Η ΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠ΄ΑΥΤΟΥΣ ΚΗ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ Η ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΛΑ.

ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΗΝΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ, ΤΗΝ ΚΑΚΟΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΗ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (ΒΡΕΦΙΚΟ) ΟΥΤΕ ΤΜΗΜΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΜΗΜΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΔΑΣΚΑΛΑ, ΠΟΣΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν γνωρίζει τίποτα για τον παιδικό σταθμό baby planet στην πετρούπολη; απ΄ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα έχω την εντύπωση ότι η σουσουκέτα και η όλγα εχουν πάει τα παδία τους εκεί. Μπορεί και να κάνω λάθος.

Επίσης μήπως γνωρίζει κανείς και την ροδοπαρέα στην Κηπούπολη;

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Οντως εγω εκει τον παω και η σουσουκετα αλλα σταματησε.

Εγω ειμαι ικανοποιημενη και θα συνεχισει κα του χρονου εκει χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν εχει και αρνητικα.Στο βρεφικο τμημα που ηταν ο μικρος μου εχει μια πολυ καλη κοπελα η οποια ειναι μικρη και εχει πολυ ορεξη και στην οποια εχω απολυτη εμπιστοσυνη και εχουμε αναπτυξη πολυ καλη προσωπικη σχεη.Εχει κρατησει τον Κων και εκτος παιδικου.Ο ιδιοκτητης ειναι πολυ συζητησιμος και θετικος ανθρωπος κατι που εκτιμω πολυ.

Ωστοσο αν εχεις πολυ υψηλες απαιτησεις δε θα σε καλυψει.Δηλ. ειναι μικροι οι χωροι του και μεσα και εξω και δεν εχει αυλη.Για μενα ηταν σημαντικο ομως να ειναι ισογειο, δηλ ολα τα παιδακια σε ενα επιπεδο και εμπιστευομαι τα ατομα που φυλανε το παιδι μου γιατι πηγε 13 μηνων και δε θα μπορουσα να επικοινωνησω και να καταλαβω τι δεν παει καλα.Επισης σε αυτη τη μικρη ηλικια με ενδιεφερε περισσοτερο η σωστη φριντιδα του και οχι αν θα εχει χωρο να βγει να παιξει.Τωρα ανα και μετακομισα σε αλλη περιοχη και τρωω πακετο με τις αποστασεις θα τον συνεχισω εκει για εναν ακομη χρονο γιατι εχει δεθει με τα παιδια και τη δασκαλα και δεν μπορω να τον αποκοψω.

Σου ευχομαι καλη επιτυχια στην αναζητηση σου και ο,τι χρειαστεις στειλε πμ

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ Πάνο πολύ καλα τα λες! θα ήθελα επίσης να προσθέσω οτι αξιόλογη καθηγήτρια σε δημόσιο ΤΕΕ βρεφονηπιοκόμων, μου εξομολογήθηκε οτι σε πασίγνωστους και πανάκριβους σταθμούς των βορείων προαστίων και του Πειραιά κάνοντας την πρακτική με μαθήτριες, είχε διαπιστώσει οτι τα μωρά τα πλέναν με παγωμένο νερό!!! ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ & ΟΝΕΙΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ. ΔΙΑΛΕΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤ΄ΑΡΧΗΝ ΕΙΧΑ ΠΕΙΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΔΥΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ (Η ΜΙΚΡΗ ΗΤΑΝ 2,5 ΕΤΩΝ). ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΣΑΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΟΜΩΣ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ. ΓΥΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΣΠΙΤΙ, ΟΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ, ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΤΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑ - ΠΑΙΔΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ, ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗ ΓΙΟΡΤΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΗ ΠΟΥ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ. ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

Link to comment
Share on other sites

ειμαι νηπιαγωγοσ τωρα ειμαι σε δημοσιο νηπιαγωγειο βεβαια αλλα μεχρι τοτε ετυχε να δουλεψωσε 2 παιδικουσ σταθμουσ στο ιλιον επειδη ειδα τα πραγματα απο μεσα δε θελω να σασ απαγοητευσω.δε μπορω να πω επωνυμιεσ νηπιαγωγειου αν και το ενα αναφερθηκε ηδη.το χειροτερο ειναι για τα μωρακια που δε μπορουν να μιλησουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ ΣΤΗΝ ΕΚΤΟΡΟΣ ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ 13 ΜΗΝΩΝ ΓΙΟ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...