Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΝΗΠΙΟ & ΧΑΡΤΙΑ


Recommended Posts

Ξερετε τι χαρτια χρειαζεται για εγγραφη σε προνηπιο?

Πρεπει να τα μαζευω σιγα σιγα γιατι αν ειναι οσα ήταν για παιδικο

:? θελω πολύ χρονο.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εμενα φετος θα παει Προνηπια...

 

 

Θελει απο οτι ξερω πιστοποιητικο γεννησης. Χαρτι απο γιατρους, Βιβλιαριο υγειας αλλα για πιο σιγουρα θα πρεπει να παω να ρωτησω

 

Αν ξερετε οι υπολοιπες πειτε μας. Σκεφτομαι για δημοσιο ολοημερο ξερει κανεις να μου πει αν ειναι καλα????

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγες μέρες είχα τηλεφωνήσει για να ρωτήσω. Μου είπαν ότι χρειάζεται πιστοποιητικό γέννησης, το βιβλιάριο υγείας του παιδιού (για να το δούν όχι φωτοτυπία κλπ), ένα λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ (για να δούν ότι ανήκεις στο συγκεκριμένο νηπιαγωγείο). Επίσης εκεί συμπληρώνεις κάποια άλλα χαρτιά (αίτηση κλπ).

Αυτά....

Αααα οι εγγραφές γίνονται απο 1-10 Ιουνίου.

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγες μέρες είχα τηλεφωνήσει για να ρωτήσω. Μου είπαν ότι χρειάζεται πιστοποιητικό γέννησης, το βιβλιάριο υγείας του παιδιού (για να το δούν όχι φωτοτυπία κλπ), ένα λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ (για να δούν ότι ανήκεις στο συγκεκριμένο νηπιαγωγείο). Επίσης εκεί συμπληρώνεις κάποια άλλα χαρτιά (αίτηση κλπ).

Αυτά....

Αααα οι εγγραφές γίνονται απο 1-10 Ιουνίου.

 

 

Ξερεις αν τα περνουν ολα τα παιδακια προνηπια ή υπαρχει περιπτωση να μεινει εξω?

 

Να κανω αιτηση και σε σταθμο για να ειμαι σιγουρη???

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγες μέρες είχα τηλεφωνήσει για να ρωτήσω. Μου είπαν ότι χρειάζεται πιστοποιητικό γέννησης, το βιβλιάριο υγείας του παιδιού (για να το δούν όχι φωτοτυπία κλπ), ένα λογαριασμό ΔΕΗ ή ΟΤΕ (για να δούν ότι ανήκεις στο συγκεκριμένο νηπιαγωγείο). Επίσης εκεί συμπληρώνεις κάποια άλλα χαρτιά (αίτηση κλπ).

Αυτά....

Αααα οι εγγραφές γίνονται απο 1-10 Ιουνίου.

 

 

Ξερεις αν τα περνουν ολα τα παιδακια προνηπια ή υπαρχει περιπτωση να μεινει εξω?

 

Να κανω αιτηση και σε σταθμο για να ειμαι σιγουρη???

 

δυστυχως δεν γνωρίζω. Φαντάζομαι ότι εξαρτάται απο τον αριθμό των νηπίων που θα έχουν (αφού είναι και υποχρεωτικό). Κάνε πάντως τα χαρτιά σου και σε έναν παιδικό και αν δεν το πάρουν στα προνήπια, τότε έχεις την εναλλακτική.

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

΄θέλει πιστοποιητικό γέννησης απο τον Δήμο ( όχι ληξιαρχική πράξη γέννησης) ζητήστε το απο τα ΚΕΠ , βιβλιάριο υγείας και κάποιον λογαριασμό με διεύθυνση για να δουν αν όντως ανήκεις στο συγκεκριμένο σχολείο..

οι εγγραφές ειναι απο 1Ιουνίου έως 21 Ιουνίου

 

πληροφορίες απο το γραφέίο Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραία

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ζητισαν πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης, δεη η οτε για να δουν αν ανηκουμε εκει και το βιβλιαριο υγειας.τα προνηπια μπαινουν σε λιστα αναμονης

BIzN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
χαρτί από οδοντίατρο και οφθαλμίατρο είναι μόνο για το νηπιαγωγείο ή και για το προνήπιο;

 

Το παίδων δίνει τα παραπάνω χαρτιά ή χρειάζεται ιδιώτης;

 

Το το χαρτιά χρειάζονται, μπορείς να τα δεις στο Προεδρικό Διάταγμα 200 που καθορίζει τη λειτουργία των νηπιαγωγείων.

 

http://dipe-a-athin.att.sch.gr/PD_200.pdf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ'ευχαριστώ αλλά αυτά είναι για το νηπιαγωγείο..... προφανώς για το προνήπιο δεν είναι απαραίτητα;

 

Επίσης οι βεβαιώσεις δίνονται από το παίδων;

 

Το προνήπιο είναι η πρωτη "τάξη" του νηπιαγωγείου (αν μπορώ να την πω έτσι...) ή πιο σωστά η πρώτη χρονιά του νηπιαγωγείου.

 

Τα δικαιολογητικά είναι ακριβώς τα ίδια με τα νήπια.

 

Μπορείς να πας σε όποιο γιατρό θές.

Link to comment
Share on other sites

Το προνήπιο είναι η πρωτη "τάξη" του νηπιαγωγείου (αν μπορώ να την πω έτσι...) ή πιο σωστά η πρώτη χρονιά του νηπιαγωγείου.

 

Τα δικαιολογητικά είναι ακριβώς τα ίδια με τα νήπια.

 

Μπορείς να πας σε όποιο γιατρό θές.

 

ok, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...