Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΑΠΑΓΟΥ - Καμια Πληροφορια?


Recommended Posts

Γεια σας. Εχω μια κορουλα 2,5 ετων και προσφατα την εγραψα στο ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ στου ΠΑΠΑΓΟΥ, εχοντας καποιες καλες σχετικα συστασεις απο φιλικο ατομο που δουλευει εκει. Παρ'ολα αυτα θα εκτιμουσα οποιες πληροφοριες, κατα βαση για να επιβεβαιωσω οτι ο σταθμος ειναι καλος ή να ανακαλυψω μελανα σημεια που τυχον μου διεφυγαν ή η γνωστη μου δεν μου ειπε. Το θεμα ειναι οτι σαν γονιος το βλεπεις διαφορετικα και εχεις αλλες απαιτησεις.

 

Ευχαριστω

Φουσκίτσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλσωσόρισες στην παρέα μας :)

 

Η Μαριάννα θα πάει φέτος 1η δημοτικού και τα 3 προηγούμενα χρόνια τα πέρασε στο Γελαστό Πορτοκάλι. Μαζί της τα παιδιά των κουμπάρων μας, πιο πριν από εκείνη τα παιδιά κάποιων άλλων φίλων μας. Φεύγει γεμάτη εμπειρίες και απολύτως έτοιμη - ακαδημαικά και ψυχολογικά - για να ενταχθεί στο Δημοτικό.

 

Οι δασκάλες αγαπάνε τόσο πολύ τη δουλειά τους που προσωπικά δεν με ενδιέφερε τίποτα άλλο. Παρ'όλα αυτά, η αγάπη για τη δουλειά τους φαίνεται σε κάθε λεπτομέρεια.

 

Νομίζω οτι έκανες μια εξαιρετική επιλογή. Ελπίζω και εσύ να δικαιωθείς!

 

Καλό ξεκίνημα!

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Ηρώ, σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :) Με καθησύχασες απίστευτα! Βλέπεις, ζω αυτές τις μέρες το άγχος της πρώτης μέρας, της πρώτης χρονιάς κ του πρώτου παιδιού στο σχολείο!!! :?

Σήμερα γυρίσαμε από διακοπές, οπότε Τετάρτη-Πέμπτη θα ξεκινήσουμε.... Ελπίζω να μείνω τόσο ευχαριστημένη όσο κ εσύ...

 

Εύχομαι καλή αρχή κ σε σας στη 1η δημοτικού!

 

Σ' ευχαριστώ κ πάλι,

Φουσκίτσα

Φουσκίτσα

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά :) και στη διάθεσή σου για ο,τι άλλο χρειαστείς!

 

Καλό σας ξεκίνημα - όλα θα πάνε πολύ καλά!

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας για το Γελαστό Πορτοκάλι στου Παπάγου. Πήγα και το είδα. Η κοπέλα που είδα ήταν πολύ συμπαθής, αλλά ο σταθμός δεν είχε ιδιαίτερα μεγάλες αίθουσες και κήπο. Είμαι μεταξύ αυτού και του Owly στο Ψυχικό. Θα ήθελα τη γνώμη από γονείς που ήδη στέλνουνε τα παιδιά τους εκεί. Σας ευχαριστώ!!

81332fc420.png

ad017ac402.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, Renakid! Θα μπορόυσες μήπως να μας πεις τι έχετε αποφασίσει και γιατι; Κι εμείς το ίδιο είμασται μεταξύ αυτών των δύο. Πολύ καλό το Γελαστό Πορτοκάλι σε σχέση με τους άλλους που έχουμε δει, αλλά έχεις δίκαιο υστερεί σε θέματα κήπου (το ίδιο και το Owly με το ψεύτικο γκαζόν) και αιθουσων. Εμάς δεν μας πολυάρεσαν τα ραντζάκια (και όχι κανονικά κρεβατάκια) και το γεγονός ότι τα παιδιά τρώνε και κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο, μας άρεσε όμως όλη η φιλοσοφία του και πάρα πολύ αυτό το δημιουργικό και καλλητεχνικό κομμάτι και γενικά η ατμόσφερα του σταθμου, φαίνεται ότι οι άνθρωποι ξέρουν και πραγματικά αγαπουν την δουλειά που κάνουν. Το ίδιο καλό και το Owly με την διαφωρά (αυτή την εντύπωση έχουμε) ότι δίνουν μεγαλύτερη έμφαση στο εκπαιδευτικό και όχι δημιουργικό και καλλητεχνικό κομμάτι.

Θα εκτιμόυσαμε πάρα πολύ την γνώμη σου και όποια άλλη πληροφορία μπορείς να μας δώσεις εσύ και βέβαια οι άλλοι γονείς που ήδη στέλνουνε τα παιδιά τους σε κάποιο από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση: στο Γελαστό Πορτοκάλι δεν τρώνε και κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο! για τον ύπνο υπάρχει ξεχωριστό δωμάτιο, ενώ τα παιδιά τρώνε σε τραπεζάκια αλλού.

Εμείς στέλνουμε τον δικό μας εκεί από τον Απρίλιο, αλλά κόλλησε τόσες ιώσεις που δεν έχει πολυπρολάβει να πάει για μεγάλο διάστημα. Είμαστε σε γενικές γραμμές ευχαριστημένοι, γυρίζει σπίτι χαρούμενος και καθαρός, ό,τι και να συμβεί επικοινωνεί ο σταθμός μαζί μας και δεν έχουμε δει κάτι που να μας προβληματίζει. Σημειωτέον ότι ο μικρός μας δεν μιλάει, οπότε δεν μπορούμε να έχουμε την γνώμη του από πρώτο χέρι, όμως βλέπουμε ότι και το βάρος του αυξάνεται και πεντακάθαρος έρχεται στο σπίτι (ακόμα και όταν έχει κάνει κακά στον σταθμό) και δεν αντιδρά αρνητικά όταν έρχεται το πούλμαν να τον πάρει. Εκτονώνεται αρκετά και παίζει πιο όμορφα και στο σπίτι. Το φαγητό είναι πάρα πολύ καλό (στην προσαρμογή μπήκα στην κουζίνα και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα), οι χώροι είναι αξιοπρεπείς αλλά οι δασκάλες είναι που κάνουν την διαφορά. Του χρόνου θα μπορώ να έχω πιο εμπεριστατωμένη άποψη, προς το παρόν λέω ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα (και αυτό πολύ σημαντικό, αν κρίνω από κάποιες ιστορίες που βλέπω να γράφονται για κάποιους άλλους σταθμούς)

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, έχεις δίκαιο, λάθος το έγραψα και τώρα το είδα - εννοούσα ότι τρώνε και παίζουν στο ίδιο δωμάτιο. Και είναι αλήθεια ότι είναι όπως το είπες - οι δασκάλες κάνουν την διαφορά, είναι έμπειρες, ζεστές και φαίνεται πως αγαπάνε πολύ τα παιδιά.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κορίτσια εγώ παρατήρησα κάτι άλλο το οποίο δεν μου άρεσε γιατί κατά τα άλλα στο εκπαιδευτικό και ψυχαγωγικό κομμάτι και εγώ συμφωνώ ότι πρεπει να κάνουν καλή δουλειά. Οταν πήγαν για φαγητό δεν πήγαν τα παιδιά να πλυνουν τα χέρια τους, δεν τους πρόσφεραν νερό ΄και ψωμί ούτε κατα την διάρκεια του φαγητού ούτε οταν τελειωσαν και το φρούτο (πεπόνι-καρπόυζι ζουμιά) το ακουμπούσαν αντί σε πιατάκι σε μια χαρτοπετσέτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα,

Έχω διαβάσει τα σχόλια για τον παιδικό σταθμό ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ στην περιοχή Παπάγου, απλώς ήθελα να δω αν υπάρχουν κάποια πιο πρόσφατα σχόλια από την περσινή χρονιά για παράδειγμα.

Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία;

δέχομαι και προσωπικά μηνύματα

Ευχαριστώ πολύ

ΜΜ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...