Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικος σταθμος Λιλιπουπολη στην Πετρουπολη - παιδικοι στις γυρω περιοχες


Recommended Posts

Ανοιγω το θεμα ξανα, γιατι βλεπω οτι ολες οι συζητησεις για σταθμους στην περιοχη ειναι παλιες. Με ενδιαφερει να μαθω αν καποιος εχει παει το παιδι του στον παραπανω παιδικο και αν ειναι ευχαριστημενος. Απο τη δικη τους ενημερωση εμεινα εντυπωσιασμενη αλλα θα ηθελα να ξερω αν ολα αυτα που μου ειπαν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα. Δεν γνωριζω κανεναν που να εχει παει το παιδι του εκει και ψαχνοντας στο forum δεν ειδα κανενα σχολιο ειδικα γι αυτον τον παιδικο. Αυτο που με ανησυχησε ειναι οτι ειδα καποια σχολια του στυλ μακρια απο φιρμες της περιοχης αλλα χωρις καποια συγκεκριμενη κατηγορια `η αναφορα σε συγκεκριμενο σταθμο. Αν θα μπορουσε κανεις να με διαφωτισει, θα με υποχρεωσει γιατι εχω μπερδευτει. Επισης, αν εχει κανεις να μου προτεινει καποιον καλο σταθμο στις περιοχες αγιοι αναργυροι, ιλιον, πετρουπολη η εκει κοντα, που να ειναι πραγματικα ικανοποιημενος, επισης θα με υποχρεωσει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω στελνω το παιδι μου στην μιλενα κολλελη στο ιλιον. ειμαι πολυ ευχαριστημενη. ποσο χρονων ειναι το παιδάκι σου ; μενω Πετρούπολη αλλα δεν ειχα ακουσει καλα λογια για τη λιλιπουπολη αν και εχει ωραιο κτηριο τα πιο μικρα σαν το δικο μου τα στέλνουν αλλού ... επισης καλα λογια εχω ακουσει για την παιδικη ακαδημια και αγωγη & φροντιδα. στο πρωτο στελνει μια φιλη μου το γιο της απο 11 μηνων και ειναι τωρα 5 χρονων

Link to comment
Share on other sites

εγω στελνω το παιδι μου στην μιλενα κολλελη στο ιλιον. ειμαι πολυ ευχαριστημενη. ποσο χρονων ειναι το παιδάκι σου ; μενω Πετρούπολη αλλα δεν ειχα ακουσει καλα λογια για τη λιλιπουπολη αν και εχει ωραιο κτηριο τα πιο μικρα σαν το δικο μου τα στέλνουν αλλού ... επισης καλα λογια εχω ακουσει για την παιδικη ακαδημια και αγωγη & φροντιδα. στο πρωτο στελνει μια φιλη μου το γιο της απο 11 μηνων και ειναι τωρα 5 χρονων

 

καλημερα,

 

εμενα η λιλιπουπολη δεν μου αρεσε αν και ειχα γνωστα παιδια που πηγαιναν εκει...μου ειπαν να αφησω την μικρη και θα την προσεχουν για να με ενημερωσουν και την εκανε κουνια ενας αγνωστος μπαμπας!!! :-(

έχει ξεκινησει απο τον Αυγουστο στην αγωγη και φροντιδα και μονο καλα εχω να πω!

 

επισης, μου αρεσε παραπολυ και ο μαγικος κοσμος! αλλα επειδη δεν ειχα καποιο παιδακι να παει δεν την εγραψα εκει!

 

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγω στέλνω τα παιδάκια μου στο greenschool στο καματερό, ειμαι πολυ ευχαριστήμένη και τα παιδιά ζητούν να πηγαίνουν συνέχεια στο σχολείο.απλά είναι φανταστικές οι κοπέλες και ο χώρος. παλιά πηγαίναμε σε άλλο στο κέντρο του ιλιου καμία σχέση. απλά τώρα είναι παραδεισένια.

Link to comment
Share on other sites

Amygdalitsa τι ακριβως ειχες ακουσει για τη λιλιπουπολη; απο γονεις που ειχαν τα παιδια τους εκει; αν θελεις μου στελνεις και προσωπικο μηνυμα. Για τη μιλελα εχω ακουσει κι απο αλλου καλα λογια αλλα κακα για οικονομικα- εξτρα χρεωσεις που ζητανε συνεχεια. Το ιδιο και για αγωγη και φροντιδα (ολα καλα αλλα ζητανε συνεχως εξτρα π.χ. για dvd εορτων, στολες, γραφικη υλη μεγαλη και δωρο χριστουγεννων και πασχα! Ισχυει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Evib πως βρεθηκε ο αγνωστος μπαμπας εκει; Μπορει να μπαινει οποιος θελει και να εχει επαφη με τα παιδια; Υπηρχαν δασκαλες στο χωρο η ηταν μονο αυτος; Η αληθεια ειναι οτι μου ειπαν οτι μπορω οποτε θελω να παω να παρακολουθησω το μαθημα και αυτο μου εκανε καλη εντυπωση (αλλοι σταθμοι απαγορευουν τελειως την προσβαση σε γονεις και δε μου αρεσει αυτο. Αισθανομαι ησυχη να ξερω οτι θα μπορω οποτε θελω να παω, ακομα και αν δεν το κανω. Αλλαζει το θεμα ομως, αν αφηνουν τα παιδια αφυλακτα με αλλους γονεις.

Γενικα οι γνωστοι σου που ειχαν τα παιδια τους εκει τι σου ειχαν πει; Οχι μονο για το ιδιο θεμα, γενικα ηταν ευχαριστημενοι απο προγραμμα, συμπεριφορα στα παιδια, φαγητο, οικονομικα (οσο μπορει κανεις να ειναι ευχαριστημενος απο τα οικονομικα σε ιδιωτικο. Εννοω αν ειναι μονο αυτα που ξερεις απο την αρχη η σου ζητανε συνεχεια εξτρα κατα τη διαρκεια της χρονιας με διαφορες προφασεις;).

Link to comment
Share on other sites

Babycoming πες μου λεπτομερειες για το greenschool; προγραμμα δημιουργικο; , συμπεριφορα προς παιδια; , φαγητο, οικονομικα; με την εννοια που εγραψα και παραπανω (δηλ. Εξτρα εξοδα κλπ, αν σε κανουν να αισθανεσαι πως σε βλεπουν ως χρημα μονο δηλαδη, πραγμα που ισχυει στους περισσοτερους ιδιωτικους - κρυφες χρεωσεις εννοω). Που ακριβως ειναι; δεν εχω ξαναδει σχολια γι αυτο. Εμεις μενουμε κοντα στην πλατεια των αγιων αναργυρων. Το θεωρεις μακρια; δε θελω να κανει και ωρα να παει και να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εγω στέλνω τα παιδάκια μου στο greenschool στο καματερό, ειμαι πολυ ευχαριστήμένη και τα παιδιά ζητούν να πηγαίνουν συνέχεια στο σχολείο.απλά είναι φανταστικές οι κοπέλες και ο χώρος. παλιά πηγαίναμε σε άλλο στο κέντρο του ιλιου καμία σχέση. απλά τώρα είναι παραδεισένια.

 

Σε ποιο πηγαινατε πριν, αν θες μου λες. Απλα θα με βοηθησει στη συγκριση. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Babycoming πες μου λεπτομερειες για το greenschool; προγραμμα δημιουργικο; , συμπεριφορα προς παιδια; , φαγητο, οικονομικα; με την εννοια που εγραψα και παραπανω (δηλ. Εξτρα εξοδα κλπ, αν σε κανουν να αισθανεσαι πως σε βλεπουν ως χρημα μονο δηλαδη, πραγμα που ισχυει στους περισσοτερους ιδιωτικους - κρυφες χρεωσεις εννοω). Που ακριβως ειναι; δεν εχω ξαναδει σχολια γι αυτο. Εμεις μενουμε κοντα στην πλατεια των αγιων αναργυρων. Το θεωρεις μακρια; δε θελω να κανει και ωρα να παει και να ερθει.

 

Επισης μηπως εχει καποιο site; δε βρισκω κατι. Ειναι δυο; το green school και το green school αρλεκινος; μονο στο vrisko.gr βρηκα λιγες πληροφοριες αλλα δεν καταλαβα καλα. Το ενα ειναι στο ιλιον και το αλλο στο καματερο; ποια ειναι η διαφορα; εσυ που τα πας;

Link to comment
Share on other sites

Babycoming πες μου λεπτομερειες για το greenschool; προγραμμα δημιουργικο; , συμπεριφορα προς παιδια; , φαγητο, οικονομικα; με την εννοια που εγραψα και παραπανω (δηλ. Εξτρα εξοδα κλπ, αν σε κανουν να αισθανεσαι πως σε βλεπουν ως χρημα μονο δηλαδη, πραγμα που ισχυει στους περισσοτερους ιδιωτικους - κρυφες χρεωσεις εννοω). Που ακριβως ειναι; δεν εχω ξαναδει σχολια γι αυτο. Εμεις μενουμε κοντα στην πλατεια των αγιων αναργυρων. Το θεωρεις μακρια; δε θελω να κανει και ωρα να παει και να ερθει.

 

Επισης μηπως εχει καποιο site; δε βρισκω κατι. Ειναι δυο; το green school και το green school αρλεκινος; μονο στο vrisko.gr βρηκα λιγες πληροφοριες αλλα δεν καταλαβα καλα. Το ενα ειναι στο ιλιον και το αλλο στο καματερο; ποια ειναι η διαφορα; εσυ που τα πας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eos tora stin agogi kai frontida den mas exoyn zitisei tipota extra...mono ton mina!!!

 

ososn afora ton agnosto mpampa stin lilipoypoli...eixan enimerosi goneon ekeini tin imera kai eixe ertei gia enimerosi alla i kori tou ithele na kanei kounia. oi gnostes mou mopu exoyn pei kala logia...alla o kathenas mas exei dika tou standar

 

gia tin milela pantos o xoros den moy arese katholoy....katholou fos kai ena asxeto φωτοτυπικο mesa ston xοro....kala tis toualetes den tis sizito aparadektes...kai o poio akibos!!!

 

an kapoios exei emperia apo ton magiko kosmo as mas pei!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα τα πήγαινα στον ηλιότοπο.

το greenschool έχει δύο το ένα στο ίλιον στην αγιου νικολάου και το αλλο στο καματερο, σκουφά 1- απλά το site εδώ και λίγο καιρό δεν δουλεύει 2102323885. στην αγίου νικολάου είναι το πιο παλιο και στο καματερό καινούργιο, απίστευτα καθαρό και έναν υπέροχο κήπο. οι τιμές είναι διαπραγματεύσιμες και νομίζω πολύ οικονομικές σε σχέση με άλλους δεν σου ζητάνε εξτρα για γιορτές μόνο για θέατρο πχ 7 ή 8 ευρώ και όχι συνέχεια. τα πάνε στο παρκο τρίτση ή στης πετρούπολης το βουνό και τα παιδιά είναι πολύ χαρούμενα. το μικρό μου που είναι σχεδόν τρία το καλοκαίρι εκεί που έτρωγε μόνο ψωμί σε μια εβδομάδα έτρωγε φαγητό τα πάντα ακόμα και αυτά που στο σπίτι δεν δοκίμαζε. έχουν μια δασκάλα για 5 ή 6 παιδιά, τα πλένουν για να τα καθαρίσουν όταν κάνουν κακά τους, πλένουν δόντια, κάνουν μουσική. πρέπει να πας να σου πούν το προγραμμά τους,

Link to comment
Share on other sites

ξέρω ότι επίσης παίρνουν και άλλα παιδάκια απο τους αγίους, κανε μια προσπάθεια και πηγαίνε να δεις αξίζει τον κόπο

 

Ναι, φυσικα θα παω, και στην αγωγη και φροντιδα και σε αυτο. Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eos tora stin agogi kai frontida den mas exoyn zitisei tipota extra...mono ton mina!!!

 

ososn afora ton agnosto mpampa stin lilipoypoli...eixan enimerosi goneon ekeini tin imera kai eixe ertei gia enimerosi alla i kori tou ithele na kanei kounia. oi gnostes mou mopu exoyn pei kala logia...alla o kathenas mas exei dika tou standar

 

gia tin milela pantos o xoros den moy arese katholoy....katholou fos kai ena asxeto φωτοτυπικο mesa ston xοro....kala tis toualetes den tis sizito aparadektes...kai o poio akibos!!!

 

an kapoios exei emperia apo ton magiko kosmo as mas pei!

 

Σοβαρα; γιατι ειχα ακουσει απο αλλου οτι ζητανε δωρο χριστουγεννων και πασχα, 20 ευρω για dvd απο γιορτες, χρηματα για στολες κλπ. Ειδικα το δωρο ειναι κατι που με ενοχλει πολυ, γιτι ειναι υποχρεωση του εργοδοτη και οχι δικη μας. Τελικα δεν ισχυουν αυτα; η ισχυαν και τα σταματησαν;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα; γιατι ειχα ακουσει απο αλλου οτι ζητανε δωρο χριστουγεννων και πασχα, 20 ευρω για dvd απο γιορτες, χρηματα για στολες κλπ. Ειδικα το δωρο ειναι κατι που με ενοχλει πολυ, γιτι ειναι υποχρεωση του εργοδοτη και οχι δικη μας. Τελικα δεν ισχυουν αυτα; η ισχυαν και τα σταματησαν;

 

μαλλον ίσχυαν προ κρισης....γιατι και εμενα περυσι που εκανα την ερευνα μου το ειχαν πει καποιες κοπελες...αλλα φέτος δεν έχουμε δώσει τίποτα! μόνο σε ένα θέατρο που πήγαν τα παιδια πλήρωσα εξτρα!

 

την στολη για την γιορτη των χριστουγεννων την επεστρεψα και δεν πληρωσα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσωπική δυσάρεστη εμπειρία από το συγκεκριμένο παιδικό σταθμό. Έγραψα τον μεγάλο μου γιο εκεί πριν δύο χρόνια όταν ήταν τριών και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη με αποτέλεσμα να σταματήσουμε σε είκοσι μέρες. Για λεπτομέρειες θα σας στείλω πρωσ. μύνημα αν επιθυμείτε.

 

Έχω ακούσει καλά λόγια (αποκόμησα καλή εντύπωση και από το ραντεβού μαζί τους) για τον μαγικό κόσμο στο Ίλιον. Επίσης καλά λογια έχω ακούσει για τον παιδοστρόβιλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εγώ είχα πάει για ραντεβού, τον Ιούλιο.

Μίλησα με μια πολύ καλή και ευγενική κυρία.

Δυστυχώς όμως δεν με πείσανε πολύ στην Λιλιπούπολη.

Εγώ, ας πούμε, έχω τον εξής "κάλλο" (στον εγκέφαλο!!!):D:o

Θέλω το παιδί μου να παίζει και να διασκεδάζει. Δεν με ενδιαφέρουν τα "καλούπια" του τύπου να μάθουν να κόβουν με ψαλίδι, να κάνουν το ένα ή το άλλο.

Μπορεί να είμαι λάθος, αλλά επέλεξα ένα παιδικό να είναι όσο πιο κοντά

στην νοοτροπία μου και πως θα συμπεριφερόμουν εγώ στο παιδί αν ήμουν σπίτι!!:cool:

20/05/2011 - 25/07/2014

Καινούργια Κεφάλαια στην Ζωή μου!

Τα Καλύτεραααααα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εγώ είχα πάει για ραντεβού, τον Ιούλιο.

Μίλησα με μια πολύ καλή και ευγενική κυρία.

Δυστυχώς όμως δεν με πείσανε πολύ στην Λιλιπούπολη.

Εγώ, ας πούμε, έχω τον εξής "κάλλο" (στον εγκέφαλο!!!):D:o

Θέλω το παιδί μου να παίζει και να διασκεδάζει. Δεν με ενδιαφέρουν τα "καλούπια" του τύπου να μάθουν να κόβουν με ψαλίδι, να κάνουν το ένα ή το άλλο.

Μπορεί να είμαι λάθος, αλλά επέλεξα ένα παιδικό να είναι όσο πιο κοντά

στην νοοτροπία μου και πως θα συμπεριφερόμουν εγώ στο παιδί αν ήμουν σπίτι!!:cool:

 

Σε ποιον σταθμο το εστειλες, αν επιτρεπεται; εισαι ευχαριστημενη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ τελικά τον έστειλα στον παιδικό σταθμό Φωτεινού στο Καματερό.

Είμαι ικανοποιημένη απο το σταθμό.

Μέχρι τώρα δεν μου έχουν ζητήσει κάτι εξτρα απο αυτό που πληρώνω.(όπως κάποιος άλλος σταθμός, που με εξόργισε με τα

ποσά που ζητούσε και με την νοοτροπία της διευθυντρίας!:evil:).

Εγώ αυτό που έκανα όταν ήταν να διαλέξω παιδικό σταθμό,

έπαιρνα μαζί μου τον μικρό.

Τσέκαρα αντίδραση απο το παιδί προς το άτομο που με συναντούσε

και πως αισθανόταν στον χώρο.Επίσης έβλεπα, αν δίνανε

σημασία στο μικρό.

Θεωρούσα σημαντικό να δώσουν σημασία στο μικρό, γιατί θα προσπαθούσαν να κερδίσουν και αυτόν(το μικρό)!

και όχι μόνο έμενα(μαμα/πορτοφόλι)!:cool:

Κατέληξα σε 3 που μου αρέσανε.

Εκλεισα ένα δεύτερο ραντεβού και εκεί είδα σε ποιον

ένιωθε ποιο άνετα ο μικρος.

 

Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι.

 

Εσύ που έχεις καταλήξει?

20/05/2011 - 25/07/2014

Καινούργια Κεφάλαια στην Ζωή μου!

Τα Καλύτεραααααα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι μεταξυ της λιλιπουπολης (μονο αν βρω τελικα πληροφοριες απο καποιον που εχει παει το παιδι του εκει και μου πει οτι ισχυουν οσα ειδα), της αγωγης και φροντιδας στο ιλιον και του greenschool στο καματερο. Μου εχουν πει και για τον ηλιοτοπο στο ιλιον αλλα δεν εχω παει ακομα. Τον δικο σου δεν τον ηξερα, εισαι η πρωτη που μου το λες. Θα τον ψαξω. Τα οικονομικα του σε τι ποσο κυμαινονται, αν επιτρεπεται; κανουν δραστηριοτητες; και γενικα αν εχεις παει η μαθει κατι και για τους αλλους σταθμους που ανεφερα, πες μου σε παρακαλω. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...