Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΣΕΠΟΛΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μένω κοντά και πάω τον μεγάλο στα Πρωτοβαδισματα που είμαι ευχαριστημένη αλλά είναι ακριβος κι αν δεν ρίξουν τις τιμές φέτος δε ξέρω τι να κάνω...

.png

MQpKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κ εγω σκεφτομαι να την παω εκει αλλα περυσι ειπαν 400 και αν θυμαμαι καλα μπορει κ παραπανω.φετος σου ειπαν αν θα χαμηλωσουν ;λεω να ρωτησω παλι.γενικα ησουν ευχαριστημενη λες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μένω κοντά και πάω τον μεγάλο στα Πρωτοβαδισματα που είμαι ευχαριστημένη αλλά είναι ακριβος κι αν δεν ρίξουν τις τιμές φέτος δε ξέρω τι να κάνω...

 

 

μου εχουν πει οτι και ο ΚΟΥΝΙΑ ΜΠΕΛΑ ζηταει οσα τα Πρωτοβαδισματα αλλα δεν ξερω αν ισχυει.. ωστοσο τα δευτερα ειναι ΟΝΤΩΣ ακριβα και το απερριψα αμεσα συν οτι δεν εχει κηπο, αυλη ικανοποιητικη.. παρα μονο ακαλυπτους διαμορφωμενους σε παιδοτοπους με μοκετα (γουστα ειναι αυτα..)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τις τιμές δεν θα τις ρίξουν....ξέρετε κάποιον αλλο στην περιοχή? Εσεις που τα πάτε?

 

 

εγω στο Αστερακι.. αν δεν την παρουν σε δημοσιο και εφοσον μπορω (με συνεισφορα τριτων βεβαια) θα συνεχισω εκει η αλλου αν χρειαστει..

 

εκει ειναι 355 (με σχολικο πηγαινε ελα) νε το σχολικο αλλα απο Σεπτεμβρη θα γινει μειωση

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ευχαριστημένη στο Αστεράκι? Που είναι αυτό?

 

Ειναι Περιστερι Κ. Βαρναλη στο υψος της Κων/λεως..

 

θα ξεκινησουμε σε λιγο καιρο συνεπως δεν εχω αποψη για το πως θα ειναι στην πραγματικοτητα τα πραγματα..σαν πρωτη ματια με αφηνει ικανοποημενη για μικρο οικογενειακο σταθμο

 

http://www.asterakischool.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τόσα, 400 χωρις σχολικο ..θα κρατήσουν τις ίδιες τιμές λόγω κρίσης...!!!! Εχεις κοιτάξει πουθενά αλλού?

 

δεν κοιταξα πρεπει να οργανωθω λιγο..αγχωθηκα!πιστευα οτι θα κατεβαινε η τιμη,εστω 400 με σχολικο

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αγχώθηκα γιατί πίστευα ήμουν σίγουρη οτι θα τις κατέβαζαν αλλα με δύο παιδιά....δεν βγαίνει με τίποτα..ούτε με ένα δηλαδή. Αύριο εχω κλείσει να δω το Αστεράκι στο Περιστέρι, το οποίο απο το site μου αρέσει..θα δούμε

.png

MQpKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Πέντε χιλιάδες ευρώ στον παιδικό σταθμό «ΑΣΤΕΡΑΚΙ», ιδιοκτησίας της εταιρείας «ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ - ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΑ ΟΕ» (Κ. Βάρναλη 79, Περιστέρι), επειδή, μετά από έλεγχο στις 23.11.2009, διαπιστώθηκε ότι λειτουργεί κατά παράβαση των προϋποθέσεων με βάση τις οποίες χορηγήθηκε η άδεια ίδρυσης και λειτουργίας καθώς υπήρχαν 37 υπεράριθμα νήπια, ενώ έχει γίνει επέκταση του κτιρίου χωρίς την απαραίτητη αναθεώρηση της άδειας.

 

http://www.nom-athinas.gov.gr/main/index.php?option=com_content&view=article&id=1855:2010-06-21-09-33-51&catid=3:2008-09-06-21-42-59&Itemid=31

Link to comment
Share on other sites

Πέντε χιλιάδες ευρώ στον παιδικό σταθμό «ΑΣΤΕΡΑΚΙ», ιδιοκτησίας της εταιρείας «ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ - ΚΥΝΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΑ ΟΕ» (Κ. Βάρναλη 79, Περιστέρι), επειδή, μετά από έλεγχο στις 23.11.2009, διαπιστώθηκε ότι λειτουργεί κατά παράβαση των προϋποθέσεων με βάση τις οποίες χορηγήθηκε η άδεια ίδρυσης και λειτουργίας καθώς υπήρχαν 37 υπεράριθμα νήπια, ενώ έχει γίνει επέκταση του κτιρίου χωρίς την απαραίτητη αναθεώρηση της άδειας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ξέρει κανένας για το σταθμό Κούνια Μπέλλα στα Σεπόλια?

 

πηγα.τοσο μικρες οι αιθουσες που ουτε για κουζινα δεν κανουν.στις ταξεις δεν φανηκε να εχουν παιδαγωγικο υλικο κ η τιμη 320 συν 150 παραπανω χριστ κ πασχα.δεν πηγα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Πηγα την προηγούμενη εβδομάδα στα πρωτοβαδίσματα. Το περιβάλλον πεντακάθαρο και οι 2 αίθουσες δραστηριοτήτων για τα παιδια λίγο μικρές αλλα πολύ περιποιημένες. Απο οικονομικής πλευράς...πανάκριβο. 4800 euro το χρόνο + 30 euro το μήνα σχολικο + 200 euro εγγραφή. για 10 μήνες δλδ πάει 510 ευρώ το μήνα. Αυτό που δεν μου άρεσε είναι οτι ανέφερα στην κοπέλα οτι θέλω να πηγαίνω τον μικρό απο τις 8,30 μεχρι τις 13.30 (χωρίς μεσημεριανό-θέλω να τρώει σπίτι) και μου είπε οτι έιτε 2 ώρες την ημέρα, είτε 5 ώρες είτε όλη την ημέρα η τιμή ειναι ίδια. το θεώρησα απαράδεκτο. Πως είναι δυνατόν να παίρνουν τα ίδια λεφτα απο ένα παιδάκι που θα έιναι 5 ώρες την ημέρα με ένα παιδάκι που έιναι 10 ώρες?? Αυτό δεν μου έκανε καλή εντύπωση, κατά τα άλλα καλό φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα! Τα κοριτσια σταΠρωτοβαδισματα κάνουν πολύ καλή δουλειά και για 3 χρόνια που πήγαινε ο μεγάλος ήμουν ευχαριστημένη . Αλλά περσυ αναγκάστηκαμε να τον βγάλουμε λόγω του ποσού που ζηταγανε κι απο ότι λες ζητάνε τα ίδια. Τελικά περάσαμε μέσω ΕΣΠΑ σε άλλο σταθμό όπου ακολούθησε κι ο μικρός. Φέτος ο μεγάλος θα παει νήπιο αλλά άμα τελικά βγει το ΕΣΠΑ θα κάνω αίτηση για το μικρό. Κοιτά στη κούνια μπελά έχω ακούσει καλα λογια. Δεν έχει τους χώρους που έχουν τα πρωτοβαδισματα αλλά εμένα μου άρεσε.

.png

MQpKp3.png

Link to comment
Share on other sites

χτες πήγα στην Λακωνική σχολή και ρώτησα. Μπορώ να πώ οτι εντυπωσιαστηκα με όλα. Εγκαταστάσεις, υλικό, δραστηριότητες για τα παιδια. Νόμιζα στην αρχή οτι θα ήταν χαμένος χρόνος λογώ του οικονομικού πακέτου που θα μου έδιναν. Κι όμως...εντυπωσιαστηκα και με αυτό. 3.900 Euro το χρόνο -όλα πληρωμένα - χωρις εγγραφη και συμμετοχή του παιδιού παντου. Μάλλον εκει θα καταλήξουμε. Απλώς απορώ πώς υπάρχει τόση μεγάλη διαφορα τιμής μεταξυ των 2 σταθμών από την στιγμή που ο ενας δεν προσφέρει τόσα πολλά όσο ο άλλος. Ακομα και στο θέμα των εγκαταστάσεων δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια.

Κι εγώ έχω να αντιμετωπίσω το θέμα του κόστους του παιδικού σταθμού.

Ξεκινήσαμε φέτος το χειμώνα τη μικρή μου (15 μηνών τότε) στα Πρωτοβαδίσματα. Επρεπε να τη στείλω εκτάκτως στη μέση της χρονιάς σε παιδικό γιατί δεν είχα ποιος να μου την κρατήσει στο σπίτι και από έρευνα που είχα κάνει τότε κατέληξα στα Πρωτοβαδίσματα.

Ο σταθμός πολύ καθαρός, το φαγητό πολύ προσεγμένο και οι κοπέλες φιλικές.

Αυτό που με τράβηξε περισσότερο στο σταθμό ήταν ότι κατά τη διάρκεια της προσαρμογής της μικρής ήμουν μέσα στην τάξη και το παιδί αισθανόταν περισσότερη ασφάλεια. Για μία περίπου εβδομάδα ήμουν παρούσα στο χώρο για κάποιες ώρες (κάθε μέρα και λιγότερο) ώσπου η μικρή προσαρμόστηκε πλήρως.

Δεν είχα τότε καθόλου έρθει σε επαφή με τη Λακωνική γιατί εκεί είχα στείλει το γιο μου όταν ήταν 3 ετών (προ 10ετίας φανταστείτε!). Πολύ ωραίος σταθμός, άψογοι χώροι αλλά η προσαρμογή του είχε γίνει τόσο άτσαλα που το παιδί είχε πάθει σοκ! Επί 2 μήνες κάθε μέρα είχαμε γοερό κλάμα και δεν ήθελε με τίποτα να πάει στο σταθμό. Κόψαμε το σχολικό από την δεύτερη κιόλας εβδομάδα και τον πήγαινα στο σταθμό η ίδια αλλά και πάλι οι κοπέλες με κρατούσαν στην πόρτα απ' όπου παραλάμβαναν το παιδί το οποίο έκλεγε από την ώρα που πλησιάζαμε στο σταθμό και για αρκετή ώρα αφού έμπαινε στην τάξη. (καθόμουν έξω από τα παράθυρα και τον άκουγα. Νέα μάνα γαρ!)

Το θέμα μου είναι πως τα Πρωτοβαδίσματα έχουν πολύ υψηλό κόστος και μήπως τώρα που η μικρή έχει προσαρμοστεί στην έννοια του σταθμού θα μπορούσα μετά τις διακοπές να τις αλλάξω σταθμό και να την πάω στη Λακωνική, που όπως λέτε έχει καλύτερες τιμές, ή η αλλαγή του χώρου θα επηρρεάσει αρνητικά το παιδί?????

bh6wp3.png

Gba0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...