Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός Σταθμός + Χτυπήματα


Recommended Posts

Σήμερα παρέλαβα τον γιο μου (σχεδον 4 ετων) από το δημόσιο παιδικό σταθμό με ένα πελώριο χτύπημα στο μάγουλό του. Σαν κάποιος να τον έγδαρε, λείπει ένα κομμάτι δέρματος. Και το κορυφαίο είναι ότι η νηπιαγωγός δεν ξέρει πως του συνέβη! Μπορεί λέει να τον χτύπησε κάποιο παιδί την ώρα που έπαιζαν στο χαλί, αλλά δεν είναι σίγουρη, γιατί δεν είδε. Ο γιος μου, όσες φορές τον ρώτησα ποιος τον χτύπησε, απαντάει η κυρια Μ. Δεν το πιστεύω, αν και δεν είναι παιδί που μου έχει πει ποτέ ψέματα. Αλλά ρωτάω, πως γίνεται να μην είδαν οι δασκάλες ποιος τον χτύπησε? Μήπως δεν τα προσέχουν όσο καλά θα έπρεπε? Είμαι νηπιαγωγός και ξέρω ότι ώσπου να γυρίσεις να προλάβεις το ένα, το άλλο κάτι θα σκαρφιστεί, γι'αυτό και δεν το έκανα θέμα. Απλά ανησυχώ λίγο που δεν είδε καμία απο τις 3 δασκαλες ποιος τον χτύπησε, είμαι υπερβολική? Να σημειωθεί ότι έχει ξανάρθει χτυπημένος κάποιες φορές, αλλά όχι τόσο πολύ. Σόρρυ για το μεγάλο ποστ, μια ανησυχη μαμα...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες, συγχώμη που θα απογοητεύσω μερικές αλλά τελικά εκείνος ο σταθμός ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗ στο ΣΧΙΣΤΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ δεν είναι και τόσο τρομερός, τον επισκεφτηκα και θα προσπαθήσω να σας πω με λίγα λόγια τις εντυπώσεις μου.Οι χώροι ήτα πολύ καθαροί και φωτεινοί.Η Υπεύθυνη μου μίλαγε ακατάπαυστα και λίγα πρόλαβα να πω.Οικονομικά σχετικά καλά αλλά πολύ ακριβά τα προγράμματα κολυμβητηρίου. Μου είπε πως τα τμήματα είναι πέντε (5) και τα παιδιά σε κάθε τμήμα δεκα τέσσερα (14), και ότι φοιτούν εκατόν είκοσι (120) παιδιά φέτος.Το έκανα το ξαναέκανα αλλά ο πολλαπλασιασμός δεν μου βγαίνει...Συγχώμη...και να προσθέσω πως τα παιδιά είναι εκατον σαράντα (140)!!!!!ούτε καν 120 που μου είπε!!!!!!!!!!!!Οπως με ξεναγούσαν λοιπόν παρατήρησα πως τα μωρά έχουν ένα μικρούτσικο υπνοδωμάτιο με 3-4 κουνιες που κοιμουντε τα υπόλοιπα? εκ περιδρομής?Γενικά τα παιδιά ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΕ από τις 07:00 - 17:30 που επιστρέφουν τα τελευταία !!!!!!!!!!!!Η απάντηση της Υπεύθυνης...ε...ε...αν νυστάξουν βάζουμε ραντζάκια και ξεκουράζονται!!!!!!!Ακριβώς ΡΑΝΤΖΑΚΙ!!!!!γιατί εκείνα που κουράζονται κοιμούνται καθιστά επάνω στα τραπεζάκια!!!!!!ΑΥΛΗ? μπαααα..., ενώ το 3όροφο κτίριο χτήστηκε για Παιδικό Σταθμό αυλή πουθενα!!!!!!αναρωτιέμαι λοιπόν πως πήρε άδεια??????Η Υπεύθυνη συνεχίζει...δεν χρειαζόμαστε αυλή γιατί συνέχεια αλλάζουμε αίθουσες για να μη βαριούντε...αρα και πάνω-κάτω με το ασανσέρ ή τα σκαλοπάτια και πτώματα από την κούραση και χωρίς ύπνο.Και όλα αυτά κατά τα λεγόμενα της Υπεύθυνης!!!!!!Ευτυχώς που με συνόδευε η εξαδέλφη μου η οποία εργάζεται στην Νομαρχία Αθηνων στο τμήμα που έδιναν τις άδειες των Παιδικών Σταθμών...Γλυκές μανούλες τα συμπεράσματα δικά σας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...