Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΣΕ ΝΗΠΙΟ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


ΥΣ. φημες λενε οτι τα χτυπαει δυνατα με το χαρακα στα χερια, αυτο το θυμουντε και τα 2 μεγαλυτερα παιδια μου μετα απο αρκετα χρονια.

 

Από την εποχή της μητέρας μου κρίθηκαν παράνομα αυτά... Έλεος! Είπαμε ότι η Ελλάδα πάει πίσω με όλη αυτήν την κατάσταση, αλλά αυτή το παρατράβηξε.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΜΕΡΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΓΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΞΑΛΗ ΕΝΙΩΣΑ ΟΡΓΗ:evil: ΜΕ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΣΟ Κ ΑΤΑΚΤΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ.

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Μαμάδες, να σας ενημερώσω ότι πλέον αρκεί μια επώνυμη καταγγελία από γονέα για να τεθεί σε αργία ένας εκπ/κός. Αν έχετε αδιάσειστες μαρτυρίες και όχι απλώς υποψίες για ο,τιδήποτε μεμπτόν, να απευθύνεστε στις αρμόδιες πρωτοβάθμιες ή δευτεροβάθμιες διευθύνσεις της εκπαίδευσης.

 

 

Μόνο που οι παιδικοί σταθμοί δεν έχουν σχέση με την πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Σε αυτή ανήκουν τα σχολεία από νηπιαγωγεία μέχρι δημοτικά (γυμνάσια και λύκεια στη δευτεροβάθμια) και βέβαια, ανήκουν και στο υπουργείο παιδείας. Οι ΠΣ ανήκουν στους δήμους και όλες οι καταγγελίες/παράπονα κλπ γίνονται στον αρμόδιο αντιδήμαρχο, επίσης σε ανλωτερο επίπεδο ανήκουν στο υποργείο τγείας και ουδεμία σχε΄ση έχουν με την εκπαίδευση.

Link to comment
Share on other sites

Της είπα και άλλα πολλά ,έχασα τον έλεγχο, την απείλησα ότι αν ξαναγίνει θα γίνει χαμός και διάφορα άλλα που από τα νέυρα μου δεν τα θυμάμαι τώρα,

το θέμα είναι ότι δεν θέλω να το αφήσω έτσι, θέλω να την καταγγείλω, που πρέπει να απευθυνθώ?

 

Μπράβο, είσαι μαμα Θέα! Μην το αφήσεις να ξεχαστεί! Αν μπορείς κανε recording αν του ξανά φωνάξει η την συζήτηση μαζί της

Και μην ανυσηχεις οτι αυτο θα τραυματίσει το παιδι σου, τα παιδια ειναι ανθεκτικά και δυνατά , αυτο που τα τραυματίζει ειναι περισσότερο οι καυγάδες στο σπίτι παρά μια άθλια γυναικούλα στον παιδικό να του φωνάζει

By the way ειναι τυχερή που δεν έπεσε και σε καμμια πιο επιθετική μανούλα να της τραβήξει καμμια ανάποδη!

Στον πρώτο παιδικό που πήγαμε, φύγαμε απο εκεί σε δυο βδομαδες γιατι ο μπεμπης είχε ατύχημα απο βλακεία τους - ποτε δεν θα ξεχάσω πως τους φώναξα την στιγμή που πήγα να τον πάρω, ήμουν τόσο τσατισμενη που πήγα να φτυσω μια απο αυτές και Παναγία μου ευτυχώς που δεν το έκανα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...