Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δίκερη μήτρα και αιμοραγία τους πρώτους μήνες!


Recommended Posts

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Είμαι 7 εβδομάδων και έχω αίμα 15 ημέρες και είμαι ξάπλα. Καρδούλα ακούσαμε από την 5 εβδομάδα. Ο γιατρός λέει πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας αλλά με καταλαβαίνετε...

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


OΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

 

ΑΚΟΥ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!

 

Η κοπέλα που ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο την ημέρα που γεννήσαμε έιχε ακριβώς την ίδια περίπτωση με εσένα!

Να φανταστείς οτι της έλεγαν οτι δεν θα κάνει ποτέ παιδί!

Τώρα έχει μια λουλού ΄στην ίδια ακριβώς ηλικία με την δικιά μου (45 λεπτά έχουν διαφορά :lol: ) και κάθε βδομάδα τηλεφωνιόμαστε και λέμε τα νέα απο τις "φιλεναδίτσες" μας! (έτσι τις αποκαλούμε :D )!

 

Μην απελπίζεσαι!

Ολα θα πάνε περίφημα, στο ξαναλέω!

Φιλιά και καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης να έχεις!

Με το καλό να κρατήσεις το αστεράκι σου αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

eixa to idio problima me ton gio mou se pliroforo oti mexri tin 12 ebdomada eixa aima kai malista epatha kai mia mikri apokolisi tin 11w giati den prosexa polu. mou eipan epeidei einai dikeri i mitra den exei kolisei kala o plakountas alla auto diorthonetai oso proxwraei i kuisi. thelei prosoxi kai se kamia periptwsi sex. atan perasi to 1 trimino dld meta ti 13w tha eisai mia xara. meta ti genna i mitra mou den kserw ti epathe alla san na egine kanoniki kai twra me to deutero kanena problima.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδία μου μου δίνετε πολύ δύναμη και την έχω ανάγκη! Αύτο το παιδάκι το θέλω με όλη μου την ψυχή!

 

madalena μου δεν ξέρω αν είχε και εσύ πολύ αίμα αλλά εγώ έχω 2 ημέρες καφέ 1 ημέρα αίμα πολύ όμως όπως στην περίοδο... 2 ημέρες πάλι καφέ μετά πάλι τα ίδια

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ζήσουν τα αγγελουδάκια σας και οτι καλύτερο στις ζωούλες τους σας εύχομαι! Όλα να σας έρθουν όπως τα ονεορεύεστε! Φιλάκια πολλά!

.png
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε... θα ειναι δυσκολος ο καιρος που θα ερθει και χρειαζεσαι οση ψυχραιμια και ηρεμια μπορεις να εχεις.

Δικερο μητρα ειχε η μαμα μου και της ειχαν αποκλησει να κανει παιδια. Σε εμενα, εμεινε σχεδον ολο το πρωτο τριμηνο στο κρεβατι γιατι ειχε αιμοραγια.

Προσεχε, κανε οτι σου εχει πει ο γιατρος σου και ψυχραιμα θα περασουν ολα!

... θα είσαι πάντα υπεύθυνος γι'αυτό που έχεις εξημερώσει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι_Φ μην στεναχωριέσαι. Έχω μια φίλη με ίδια περίπτωση και έχει δύο υγιέστατα παιδάκια, το δεύτερο μάλιστα το γέννησε πριν λίγο καιρό. Κάνε υπομονή, να έχεις πίστη και να ακούς τον γιατρό σου. Εγώ σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά.

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμένα ο γιατρός μου με ενημέρωσε ότι κατα πάσα πιθανότητα θα γεννήσω πρόωρα και με καισαρική. Αλλά δε με ενδιαφέρει τίποτα αρκεί να βγει γερό. Εδώ και μία εβδομάδα περίπου έχω μόνο λίγα καφέ και καθόλου αίμα. Μου είπε βέβαια ο γιατρός πως στη μήτρα έχει ένα κομματι αίμα το οποίο μάλλον θα απορρωφηθεί από μόνο του.

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...