Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ!!!!


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες...καλως σας βρηκα!!!Ειμαι καινουρια στην παρεα σας και με μερικες απο'δω πιστευω πως εχουμε το ιδιο αγχος,την ιδια αγωνια,το ιδιο συναισθημα και σε καθε μας περιοδο την ιδια απογοητευση...ευχομαι να ειμαι η μονη γιατι ολο αυτο ειναι πολυ δυσκολο..ας μην πολυλογω και ας μπω κατευθειαν στο ψητο!!!Ειμαι 24 χρονων και ο αντρας μου 34...εδω και ενα χρονο περιπου κανουμε προσπαθειες για το πολυποθητο παιδι μας..τιποτα ομως μεχρι στιγμης!

:(και ενω αυτον τον μηνα ειπα επιτελους μαλλον ερχεται με αιφνιδιασε ενας πονος κατω αριστερα στην μητρα και χτες πηγα για εναν υπερηχο να δω τι γινεται σε ενα διαγνωστικο κεντρο της γειτονιας(οπως καταλαβατε δεν μπορουσα να ανησυχησω τον γιατρο μου για μια εμμονη αλλα ηθελα να μου φυγει καθε κακη σκεψη) και στη εξεταση απανω μου ειπαν πως εντοπισαν μια κυστη 38mm στην αριστερη ωοθηκη ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ...κατι τετοιο δεν ειχα ποτε και τρομαξα περισσοτερο γιατι ειχα κανει παλι υπερηχο πριν 7 μηνες και στο ιδιο σημειο μου ειχε πει ο γιατρος πως ειχα ωοριξια εκεινη την μερα...ηταν ιδιες μερες κυκλου..λιγες μερες δηλαδη πριν την περιοδο ΟΠΩς ΚΑΙ ΤΩΡΑ...ο γιατρος μου θα με δει αυριο το απογευμα...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι 2 απλα πραγματακια που για μενα ειναι αγνωστο...Πρωτον..υπαρχει περιπτωση η κυστη να ειναι κατι κακο?..Δευτερον μηπως η ακτινοδιαγνωστρια εκανε λαθος και αυτο που ονομασε κυστη να ειναι το μωρακι μου?ενδεχομενος να εχω εμμονη με το παιδι αλλα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!φιλια ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η κύστη δεν είναι κάτι κακό, καλύτερα θα σε συμβουλέψει ο γιατρός σου με κάποια αγωγή ίσως.

Τώρα το μωρό να το είδε για κύστη η γιατρός και μάλιστα στην ωοθήκη δε παίζει! Τα έμβρυα είναι στη μήτρα.

Σου εύχομαι γρήγορα το πολυπόθητο αποτέλεσμα!!!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες...καλως σας βρηκα!!!Ειμαι καινουρια στην παρεα σας και με μερικες απο'δω πιστευω πως εχουμε το ιδιο αγχος,την ιδια αγωνια,το ιδιο συναισθημα και σε καθε μας περιοδο την ιδια απογοητευση...ευχομαι να ειμαι η μονη γιατι ολο αυτο ειναι πολυ δυσκολο..ας μην πολυλογω και ας μπω κατευθειαν στο ψητο!!!Ειμαι 24 χρονων και ο αντρας μου 34...εδω και ενα χρονο περιπου κανουμε προσπαθειες για το πολυποθητο παιδι μας..τιποτα ομως μεχρι στιγμης!

:(και ενω αυτον τον μηνα ειπα επιτελους μαλλον ερχεται με αιφνιδιασε ενας πονος κατω αριστερα στην μητρα και χτες πηγα για εναν υπερηχο να δω τι γινεται σε ενα διαγνωστικο κεντρο της γειτονιας(οπως καταλαβατε δεν μπορουσα να ανησυχησω τον γιατρο μου για μια εμμονη αλλα ηθελα να μου φυγει καθε κακη σκεψη) και στη εξεταση απανω μου ειπαν πως εντοπισαν μια κυστη 38mm στην αριστερη ωοθηκη ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ...κατι τετοιο δεν ειχα ποτε και τρομαξα περισσοτερο γιατι ειχα κανει παλι υπερηχο πριν 7 μηνες και στο ιδιο σημειο μου ειχε πει ο γιατρος πως ειχα ωοριξια εκεινη την μερα...ηταν ιδιες μερες κυκλου..λιγες μερες δηλαδη πριν την περιοδο ΟΠΩς ΚΑΙ ΤΩΡΑ...ο γιατρος μου θα με δει αυριο το απογευμα...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι 2 απλα πραγματακια που για μενα ειναι αγνωστο...Πρωτον..υπαρχει περιπτωση η κυστη να ειναι κατι κακο?..Δευτερον μηπως η ακτινοδιαγνωστρια εκανε λαθος και αυτο που ονομασε κυστη να ειναι το μωρακι μου?ενδεχομενος να εχω εμμονη με το παιδι αλλα ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!φιλια ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!!

 

βρε Ειρηνακι,μην αγχωνεσαι τοσο πολυ γιατι μονο κακο κανεις στον εαυτο σου και εμποδιζεις και την συλληψη....!!!!

η κυστη δεν ειναι κατι σοβαρο και μην τρομαζεις,θα στα εξηγεις ο γιατρος καλυτερα....σιγουρα δεν ειναι μωρακι γιατι οπως ειπε και η προλαλησασα τα μωρακια ειναι στην μητρα....

επειδη σου μιλαω εκ πειρας (4 χρονια παλευα να μεινω εγκυος) ενα πραγμα θα σου πω κι ελπιζω να μ'ακουσεις....σταματα να αγχωνεσαι,χαλαρωσε,ζησε ομορφα με τον αντρουλη σου κανοντας ερωτα για να το απολαυσετε και οχι με το μυαλο στο παιδι.....και ειμαι σιγουρη πως αν ξεαγχωθεις θα ερθει και το πολυποθητο μωρακι σας!!!!εξαλλου εισαι πολυ μικρη κι εχεις πολυ χρονο μπροστα σου....απολαυσε τις στιγμες που ζειτε τωρα ελευθεροι απο υποχρεωσεις γιατι μετα θα τις ψαχνεις!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχετε απολυτο δικιο ηταν ανοησια μου να σκεφτω πως η λεγομενη κυστη ενδεχομενος να ειναι ενα μωρο...rrrrr...και ο γιατρος ετσι μου ειπε πως πρεπει να αφησω το αγχος αλλα το προσπαθω πιστεψε με η μητερα μου ειναι ψυχιατρο και προσπαθει αρκετα να με βοηθησει αλλα τωρα απο το αγχος του μωρο εχω φτασει στο σταδιο της παραδοσης δηλαδη μετα απο αυτην την φορα που τα εκανα ολα οπως ακριβως μου ειπε ο γιατρος εχω πιστει πως θα αργησω πολυ να γινω μανουλα...εν τω μεταξυ ειμαι παιδαγωγος και τα παιδια τα λατρευω και ετσι δινω απεριοριστη αγαπη στα παιδια-μαθητες μου ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ το δικο μου...αρα η καταλληλη λεξη ειναι η υπομονη...σας ευχαριστω και τις δυο σας παντως!!!! να ειστε καλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχετε απολυτο δικιο ηταν ανοησια μου να σκεφτω πως η λεγομενη κυστη ενδεχομενος να ειναι ενα μωρο...rrrrr...και ο γιατρος ετσι μου ειπε πως πρεπει να αφησω το αγχος αλλα το προσπαθω πιστεψε με η μητερα μου ειναι ψυχιατρο και προσπαθει αρκετα να με βοηθησει αλλα τωρα απο το αγχος του μωρο εχω φτασει στο σταδιο της παραδοσης δηλαδη μετα απο αυτην την φορα που τα εκανα ολα οπως ακριβως μου ειπε ο γιατρος εχω πιστει πως θα αργησω πολυ να γινω μανουλα...εν τω μεταξυ ειμαι παιδαγωγος και τα παιδια τα λατρευω και ετσι δινω απεριοριστη αγαπη στα παιδια-μαθητες μου ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ το δικο μου...αρα η καταλληλη λεξη ειναι η υπομονη...σας ευχαριστω και τις δυο σας παντως!!!! να ειστε καλα!!!!!!

 

Γλυκιά μου Ειρηνακι, είναι πολύ "άδικο" μια κοπέλα 24 χρονών να παραδίδει τα όπλα!!! Εδώ στο forum υπάρχουν κοπέλες και μεγαλύτερες σου που έχουν βιώσει πολύ επώδυνες καταστάσεις και δεν το έβαλαν κάτω. Πάνω απ' όλα δεν χρειάζεται ηττοπάθεια, όλα θα γίνουν... Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο, απόλαυσε τις ιδιωτικές σου στιγμές με τον άντρα σου και το θέμα της σύλληψης έχε το απλά στο πίσω μέρος του μυαλού σου... Το άγχος δεν βοηθάει και φυσικά δεν βοηθάει και στη σχέση σου με τον άντρα σου, να ξέρεις και αυτοί αγχώνονται το ίδιο. Αν φυσικά βιάζεστε για μωρό, τότε μήπως να προσπαθούσες να βρεις τις γόνιμες μέρες σου με κανένα τεστακι από το φαρμακείο, είναι έγκυρα.

Σου εύχομαι να αποκτήσεις σύντομα μωρό και να του δόσεις όλη σου την αγάπη...

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνω με τις κοπελες ...πρεπει να ηρεμησεις........

επισης η κυστουλα μπορει να εχει φυγει με την επομενη περιοδο.....συχνα -πυκνα εμφανιζονται και φευγουν χωρις να τις παρουμε χαμπαρι........

οποτε μην ανησυχεις καθολου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες!!!σημερα μου ηρθε περιοδος αρα ο γιατρος θα με εξετασει μολις καθαρισω τελειως μου ειπε ενδεχομενως να ηταν το ωοριο που θα πεσει με την περιοδο οποτε καπως ανακουφιστηκα...η ψυχολογια μου ειναι σαφως καλυτερη σημερα αφου η μηνιαια φιλεναδιτσα μας ειναι κανονικη και απο ροη και απο χρωμα αρα να μην ανησυχω μου ειπε ο γιατρος!!!!!!!!οσω για τις γονιμες μερες το εχουμε προσπαθησει αλλα δυστυχως τιποτα στο τιποτα...θα χαλαρωσω το πηρα αποφαση οτι ειναι να γινει θα γινει αλλα αυτο προυποθειτει να βγαλουν οι γυρω μου το σκασμο και να με αφησουν ησυχη με τις ερωτησεις..ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΜΩΡΕ?....φιλια πολλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι να πεις στους γύρω σου να μην ασχολούνται μαζί σου και ότι θα κάνεις όποτε εσύ θες μωρό ,αμάν πια:mad:.Ηρέμησε εσύ και μην σκέφτεσαι πότε θα έρθει το μωράκι.Απόλαυσε τη ζωή και την ελευθερία που έχεις τώρα με τον άντρα σου ,κάντε και τις καλοκαιρινές σας διακοπές ήρεμα και χαλαρά και που ξέρεις μετά τις διακοπές μπορεί να έχεις ευχάριστα νέα;).Βγάλε λίγο από το μυαλό σου το πότε θα έρθει το μωρό και ίσως τότε να σκάσει μύτη εκεί που δεν θα το περιμένεις:D!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες!!!σημερα μου ηρθε περιοδος αρα ο γιατρος θα με εξετασει μολις καθαρισω τελειως μου ειπε ενδεχομενως να ηταν το ωοριο που θα πεσει με την περιοδο οποτε καπως ανακουφιστηκα...η ψυχολογια μου ειναι σαφως καλυτερη σημερα αφου η μηνιαια φιλεναδιτσα μας ειναι κανονικη και απο ροη και απο χρωμα αρα να μην ανησυχω μου ειπε ο γιατρος!!!!!!!!οσω για τις γονιμες μερες το εχουμε προσπαθησει αλλα δυστυχως τιποτα στο τιποτα...θα χαλαρωσω το πηρα αποφαση οτι ειναι να γινει θα γινει αλλα αυτο προυποθειτει να βγαλουν οι γυρω μου το σκασμο και να με αφησουν ησυχη με τις ερωτησεις..ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΜΩΡΕ?....φιλια πολλα!!!!!!

 

Ειρηνάκι, μας ενοχλούν τα όσα μας λένε οι άλλοι όταν εμείς δεν τα έχουμε βρει με τα μέσα μας.... Κάποια ζευγάρια θέλουν περισσότερο και κάποια λιγότερο χρόνο για το ποθητό αποτέλεσμα της σύλληψης.... Άσε τους άλλους να λένε.... εσύ κράτα μόνο την ευχή και με ένα μωρό!!! το πότε δεν είναι με κουμπί... Εξάλλου απ' έξω από το χορό πολλά τραγούδια λένε... Ηρέμησε εσύ πρώτα, απασχόλησε λίγο το μυαλό σου με άλλα πράγματα, φρόντισε να έχεις χαλαρό και τον άντρα σου και θα έρθει.... Αυτό που σημείωσε μια κοπελιά πιο πάνω για το να απολαύσεις τις ελεύθερες στιγμές με τον άντρα σου είναι μεγάλη υπόθεση... Σου εύχομαι απο καρδίας το καλύτερο.

 

φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...