Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και καισαρική


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Εχω την εξης απορία. Πρόκειται να γεννήσω με καισαρική και ολική αναισθησία. Θέλω πολύ να θυλάσω και στη κόρη μου που καναμε επισκλκηρίδιο είχα την υπέροχη εμπειρία στην αίθουσα ανάνυψης να της δώσω πρωτόγαλα. Με την ολική τι γίνεται? Πόση ωρα μπορεί το μωρό να μείνει χωρίς γαλά μεχρι να του δώσει η μανούλα του μητρικό? Μεχρι πότε το γάλα χαρακτηριζεται πρωτόγαλα? Θελω τοσο πολύ να θυλάσω γιατι στη κόρη μου απο λάθος τακτική στο μαιευτήριο δε τα καταφερα. Θελετε γιατι το παιδι δε τραβαγε σωστα,θελετε γιατι εκανα κατι λάθος δεν ετρωγε, ζητησα να τραβήξω με θήλαστρο και δε με αφήσανε για να μη μάθει το παιδί είπαν στο μπιμπερο. Η καταληξη το γάλα μου να μειωθει τόσο που έβγαζα 10 γραμμαρια το 3ωρο με πολύ κοπο και της δώσαμε ξενο :(:( . Τωρα αν μπορούσε να με συμβουλέψει κάποια απο εσας πως να το χειριστώ θα είμουν υπόχρεη. Ευχαριστώ πολύ.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό το μωράκι σου!!

Υπάρχει ένα θέμα εδώ για τον θηλασμό και τη καισαρική. Δεν ξέρω αν το έχεις διαβάσει; Υπάρχουν απόψεις και εμπειρίες από μαμάδες αλλά και από αναισθησιολόγο (felinidoc).

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...