Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ EMBRYOART...


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο σας εχει κανει εξωσωματικη στο EMBRYOART με τον Μουστακαρια και τι εμπειρια γενικα αποκομμισε?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα δεν εχω παει στο emvryoart αλλα επισκεφτηκα το γιατρο στο ιατρειο του. Γενικοτερα ειναι πολυ καλος και γλυκος σαν ανθρωπος, ειδικοτερα θα ηθελα λιγες περισσοτερες εξηγησεις για την ivf υπαρχουν καποια ερωτηματα που δε προλαβα να του κανω....Ισως κι εγω να πηγα με την εντυπωση οτι θα μιλαμε ωρες για το προβλημα μου!!!

Παντως αν τελικα αποφασισω να κανω εξωσωματικη θα πηγαινα στο συγκεκριμενο γιατρο!

Εσυ πηγες ή σκεφτεσαι να πας?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ

Δhttp://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=59838

 

 

Καλημερα! Ελπιζω να εισαι καλα και σε ευχαριστω πολυ για το link!

Το ειχα διαβασει πριν λιγες μερες!

Εσυ εχεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο κεντρο?

Σ'ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν εχω παει στο emvryoart αλλα επισκεφτηκα το γιατρο στο ιατρειο του. Γενικοτερα ειναι πολυ καλος και γλυκος σαν ανθρωπος, ειδικοτερα θα ηθελα λιγες περισσοτερες εξηγησεις για την ivf υπαρχουν καποια ερωτηματα που δε προλαβα να του κανω....Ισως κι εγω να πηγα με την εντυπωση οτι θα μιλαμε ωρες για το προβλημα μου!!!

Παντως αν τελικα αποφασισω να κανω εξωσωματικη θα πηγαινα στο συγκεκριμενο γιατρο!

Εσυ πηγες ή σκεφτεσαι να πας?

 

 

Καλημερα friendly!

Εκει εκανα τις 2 σπερματεγχυσεις μου, με αρνητικο αποτελεσμα και οι 2!

Τωρα ετοιμαζομαι για εξωσωματικη εκει, και χθες που πηγα με "ξεπεταξε" καπως! Εφυγα με αποριες και αγχος! Κι επειδη μενω επαρχια, δε μου ειναι ευκολο καθε μερα να ειμαι στο ιατρειο του!

Τι σημαινει δεν προλαβες? Οταν μπαινεις μεσα δηλαδη βαζουν κατι σαν ρολοι και κανει τικ τακ-τικ τακ και μετα απο λιγο εχει τελειωσει ο χρονος σου???? Ο,τι προλαβες να ρωτησεις, προλαβες?? Τα υπολοιπα στο επομενο τικ τακ? Αν ειναι δυνατον! Ουτε στο ΙΚΑ δεν κανουν ετσι ρε παιδια!

Νιωθω οτι μολις σε πιασουν για καλα σαν "πελατη", σου λεει μετα "αυτη εδω θα κατσει και θα μου τα ακουμπαει ό,τι κι αν γινει"!

Δεν ξερω, μπορει να ακουγομαι απογοητευμενη και να νιωθω απελπισμενη, γιατι προκειται να κανω το μεγαλυτερο βημα της ζωης μου και καποιος χθες απλα με "ξεπεταξε"!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Ελπιζω να εισαι καλα και σε ευχαριστω πολυ για το link!

Το ειχα διαβασει πριν λιγες μερες!

Εσυ εχεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο κεντρο?

Σ'ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Φιλακια!

 

Κοίταξε το μήνυμα 4 στο παραπάνω λινκ, όπου γράφω την εμπειρία μου από την επαφή με τον Μουστακαρία;)

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα friendly!

Εκει εκανα τις 2 σπερματεγχυσεις μου, με αρνητικο αποτελεσμα και οι 2!

Τωρα ετοιμαζομαι για εξωσωματικη εκει, και χθες που πηγα με "ξεπεταξε" καπως! Εφυγα με αποριες και αγχος! Κι επειδη μενω επαρχια, δε μου ειναι ευκολο καθε μερα να ειμαι στο ιατρειο του!

Τι σημαινει δεν προλαβες? Οταν μπαινεις μεσα δηλαδη βαζουν κατι σαν ρολοι και κανει τικ τακ-τικ τακ και μετα απο λιγο εχει τελειωσει ο χρονος σου???? Ο,τι προλαβες να ρωτησεις, προλαβες?? Τα υπολοιπα στο επομενο τικ τακ? Αν ειναι δυνατον! Ουτε στο ΙΚΑ δεν κανουν ετσι ρε παιδια!

Νιωθω οτι μολις σε πιασουν για καλα σαν "πελατη", σου λεει μετα "αυτη εδω θα κατσει και θα μου τα ακουμπαει ό,τι κι αν γινει"!

Δεν ξερω, μπορει να ακουγομαι απογοητευμενη και να νιωθω απελπισμενη, γιατι προκειται να κανω το μεγαλυτερο βημα της ζωης μου και καποιος χθες απλα με "ξεπεταξε"!

 

 

κι εγω ετσι ακριβως αισθανθηκα δε σου κρυβω!!!!!!!!

τι προβλημα υπαρχει στη δικη σας περιπτωση σορυ που ρωταω αλλα για να συγκρινω και να καταλαβω αν δε θελεις φυσικα δεν απαντας θα το καταλαβω!!!:P

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ετσι ακριβως αισθανθηκα δε σου κρυβω!!!!!!!!

τι προβλημα υπαρχει στη δικη σας περιπτωση σορυ που ρωταω αλλα για να συγκρινω και να καταλαβω αν δε θελεις φυσικα δεν απαντας θα το καταλαβω!!!:P

 

 

Χαμηλη κινητικοτητα.

Εσεις?

Γενικα εχεις κανει καποια προσπαθεια?

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το μήνυμα 4 στο παραπάνω λινκ, όπου γράφω την εμπειρία μου από την επαφή με τον Μουστακαρία;)

 

 

Απο κει και περα, ξαναπηγες? Εχεις κανει καποια προσπαθεια? Αν θελεις και μπορεις μου απαντας!

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο κει και περα, ξαναπηγες? Εχεις κανει καποια προσπαθεια? Αν θελεις και μπορεις μου απαντας!

Φιλιά

Έμεινα έγκυος τον Αύγουστο, οπότε δεν χρειάστηκε να ξαναπάω. φιλιά

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα έγκυος τον Αύγουστο, οπότε δεν χρειάστηκε να ξαναπάω. φιλιά

 

 

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!

Με το καλο ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κι ενα πανεμορφο μωρο!

Τι περιμενεις? Φυσιολογικα εμεινες? Σε παρακολουθει ο ιδιος γιατρος?

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!

Με το καλο ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κι ενα πανεμορφο μωρο!

Τι περιμενεις? Φυσιολογικα εμεινες? Σε παρακολουθει ο ιδιος γιατρος?

 

Κοριτσάκι περιμένω. Δεν με παρακολουθεί ο Μουστακαρίας. Φυσιολογικά έμεινα.

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτεστε να προχωρησετε σε καποια προσπαθεια?

 

 

καλημερα

ναι το σκεφτομαστε μιας και δεν υπαρχει αλλη λυση... τι να κανω? να μη το κανω? να μη κανω ποτε μωρακι? μου περναει απο το μυαλο ομως την ιδια στιγμη λεω οτι δε θα αντεξω χωρις παιδι σιγουρα θα το μετανοιωσω.....

Εχω σιχ.....σει πολλες φορες τη τυχη μου!!!!

Γιατι? γιατι? γιατι?

Δε κανει και να το λες ειναι αδικο για αλλους που περνανε χειροτερα.

Ολοι οσοι εχουν κανει λενε ναι θα το ξανακανα και με μεγαλυτερο ρισκο!!!

Κι αν σε μνα δε πανε καλα τα πραγματα?

Αν κατι σπανιο παει στραβα σε μενα?

Ο φοβος μου τα γενναει ολα αυτα και πρηζω τον εαυτο μου και πρηζω και σας εδω περα ομως ΦΟΒΑΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

ναι το σκεφτομαστε μιας και δεν υπαρχει αλλη λυση... τι να κανω? να μη το κανω? να μη κανω ποτε μωρακι? μου περναει απο το μυαλο ομως την ιδια στιγμη λεω οτι δε θα αντεξω χωρις παιδι σιγουρα θα το μετανοιωσω.....

Εχω σιχ.....σει πολλες φορες τη τυχη μου!!!!

Γιατι? γιατι? γιατι?

Δε κανει και να το λες ειναι αδικο για αλλους που περνανε χειροτερα.

Ολοι οσοι εχουν κανει λενε ναι θα το ξανακανα και με μεγαλυτερο ρισκο!!!

Κι αν σε μνα δε πανε καλα τα πραγματα?

Αν κατι σπανιο παει στραβα σε μενα?

Ο φοβος μου τα γενναει ολα αυτα και πρηζω τον εαυτο μου και πρηζω και σας εδω περα ομως ΦΟΒΑΜΑΙ

 

Καλημέρα κορίτσια....κι εγώ σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου εξωσωματική.Είμαι καινούργια στο φορουμ.Σκέφτομαι να την κάνω στο εμβρυολαμπ...ξέρετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ναι το σκεφτομαστε μιας και δεν υπαρχει αλλη λυση... τι να κανω? να μη το κανω? να μη κανω ποτε μωρακι? μου περναει απο το μυαλο ομως την ιδια στιγμη λεω οτι δε θα αντεξω χωρις παιδι σιγουρα θα το μετανοιωσω.....

Εχω σιχ.....σει πολλες φορες τη τυχη μου!!!!

Γιατι? γιατι? γιατι?

Δε κανει και να το λες ειναι αδικο για αλλους που περνανε χειροτερα.

Ολοι οσοι εχουν κανει λενε ναι θα το ξανακανα και με μεγαλυτερο ρισκο!!!

Κι αν σε μνα δε πανε καλα τα πραγματα?

Αν κατι σπανιο παει στραβα σε μενα?

Ο φοβος μου τα γενναει ολα αυτα και πρηζω τον εαυτο μου και πρηζω και σας εδω περα ομως ΦΟΒΑΜΑΙ

 

 

Κοιτα καλη μου friendly, ειμαι της αποψης οτι καποιος που εχει ενστασεις για ενα εγχειρημα ή απλα ακομα δεν εχει χωνεψει το γιατι και πώς ετυχε σ'αυτον κι αρα δεν ειναι ψυχολογικα (και σωματικα ενδεχομενως) ετοιμος, να μην πιεζει τον εαυτο του και να μην τον πιεζουν κι οι αλλοι!!!!!!

Ερχεται καποια στιγμη στη ζωη μας που πρεπει να ζυγισουμε τα υπερ και τα κατά μιας αποφασης μάς, που θα αλλαξει ριζικα ολη μας τη ζωη μας, ειτε θετικα, ειτε αρνητικα!

Εσυ εισαι μια απο τις χιλιαδες ανα τον κοσμο και απο εδω μεσα, που εχει μια δυσκολια στο να συλλαβει μωρο φυσιολογικα! Σαφως υπαρχουν κι αλλα πολλα παραδειγματα (αν αφιερωσεις χρονο και διαβασεις λιγο εδω μεσα) που κανουν τα δικα σου ερωτηματικα, να φανταζουν προσπελασιμα και απλα!

Εχεις σκεφτει ποτε οτι μεσα απ'αυτην τη διαδικασια, θα μπορουσες να γινεις καλυτερος ανθρωπος και κατα συνεπεια καλυτερη μανουλα? Οτι ολη αυτη η "φοβερη" εμπειρια θα μπορουσε να σου δωσει αισθηματα και βιωματα, που αλλιως δε θα γνωριζες ενδεχομενως ποτε στη ζωη σου?

Εχω διαβασει ενα φοβερο βιβλιο που μιλαει για τις 3 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:

1) ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ

2) ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ

3) ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ

 

Κι επισης, τιποτα ΚΑΛΟ δεν ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε κάτι ρε κορίτσια...απο τότε που μάθαμε το πρόβλημα ολη μέρα κλαίω...Δεν αντέχω άλλο

 

Γεια σου mariapo!

Να σου πω, το κλαμα κανει καλο, εαν ειναι να σε βοηθησει να βγαλεις απο μεσα σου την πικρα και τη στεναχωρια και τα "γιατι", που σε κατακλυζουν οταν πρωτοακους τα μαντατα!

Μετα ομως, πρεπει να κουπισεις τα ματια και να πεισεις τα ποδια σου να σηκωθουν, ωστε να επανελθεις στην πραγματικοτητα και στις δυνατοτητες που εκεινη σου δινει ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!

Καποια στιγμη ολα αυτα θα φανταζουν ενα πολυ μακρινο ονειρο, που θα σκεφτεσαι με νοσταλγια για ολα αυτα που θα σε εχει βοηθησει να ζησεις, εστω κι αν σε εβαλε να πας απο το δυσκολο δρομο!

Διαβασε σε παρακαλω και το μηνυμα που γραφω στην friendly!

Φιλια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα καλη μου friendly, ειμαι της αποψης οτι καποιος που εχει ενστασεις για ενα εγχειρημα ή απλα ακομα δεν εχει χωνεψει το γιατι και πώς ετυχε σ'αυτον κι αρα δεν ειναι ψυχολογικα (και σωματικα ενδεχομενως) ετοιμος, να μην πιεζει τον εαυτο του και να μην τον πιεζουν κι οι αλλοι!!!!!!

Ερχεται καποια στιγμη στη ζωη μας που πρεπει να ζυγισουμε τα υπερ και τα κατά μιας αποφασης μάς, που θα αλλαξει ριζικα ολη μας τη ζωη μας, ειτε θετικα, ειτε αρνητικα!

Εσυ εισαι μια απο τις χιλιαδες ανα τον κοσμο και απο εδω μεσα, που εχει μια δυσκολια στο να συλλαβει μωρο φυσιολογικα! Σαφως υπαρχουν κι αλλα πολλα παραδειγματα (αν αφιερωσεις χρονο και διαβασεις λιγο εδω μεσα) που κανουν τα δικα σου ερωτηματικα, να φανταζουν προσπελασιμα και απλα!

Εχεις σκεφτει ποτε οτι μεσα απ'αυτην τη διαδικασια, θα μπορουσες να γινεις καλυτερος ανθρωπος και κατα συνεπεια καλυτερη μανουλα? Οτι ολη αυτη η "φοβερη" εμπειρια θα μπορουσε να σου δωσει αισθηματα και βιωματα, που αλλιως δε θα γνωριζες ενδεχομενως ποτε στη ζωη σου?

Εχω διαβασει ενα φοβερο βιβλιο που μιλαει για τις 3 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:

1) ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ

2) ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ

3) ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΣΑΙ

 

Κι επισης, τιποτα ΚΑΛΟ δεν ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!

 

 

Τι να πω? Και δικιο εχεις και φυσικα ολα αυτα τα εχω σκεφτει κι εγω!!!!!γιατι περα απο ολα τα αλλα ειμαι συνετο και λογικο ατομο και τα εχω και τα χρονακια μου @#$%^&

Σε ενα μονο διαφωνω... το "Κι επισης, τιποτα ΚΑΛΟ δεν ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!"

δεν ειναι αληθεια, ειναι παρηγορια στον αρρωστο!! φυσικα και υπαρχουν ομορφα πραγματα στη ζωη που ειναι δωρεαν......

Σ'ευχαριστω ειλικρινα για τα ομορφα λογια οπως και ολες τις κοπελες που μπαινουν στο κοπο να απαντουν

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω? Και δικιο εχεις και φυσικα ολα αυτα τα εχω σκεφτει κι εγω!!!!!γιατι περα απο ολα τα αλλα ειμαι συνετο και λογικο ατομο και τα εχω και τα χρονακια μου @#$%^&

Σε ενα μονο διαφωνω... το "Κι επισης, τιποτα ΚΑΛΟ δεν ειναι ΔΩΡΕΑΝ!!!"

δεν ειναι αληθεια, ειναι παρηγορια στον αρρωστο!! φυσικα και υπαρχουν ομορφα πραγματα στη ζωη που ειναι δωρεαν......

Σ'ευχαριστω ειλικρινα για τα ομορφα λογια οπως και ολες τις κοπελες που μπαινουν στο κοπο να απαντουν

φιλια

 

Κατ'αρχην, σιγα τα χρονακια που εχεις!!!!! Τι να πουνε καποιες αλλες?

Οταν μιλαω για ΔΩΡΕΑΝ, εννοειται οτι δε μιλαω απο την πλευρα την υλικη και των χρηματων!!! Ολο αυτο το γνωμικο, αναφερεται στο οτι "πραγματα" που θελουμε να αποκτησουμε ή να κατακτησουμε, θελουν και τις αναλογες θυσιες τους!! Οτι δε σου δινονται ευκολα, κατι πρεπει να δωσεις κι εσυ για να τ'αποκτησεις, καπου πρεπει να κοπιασεις!! Ε, σε μας ελαχε να γινουμε μανουλες με τον οχι ευκολο τροπο!

Εμενα μου αρκει που σε λιγο καιρο (πρωτα ο Θεος!) θα εχουμε στην αγκαλια μας το μπεμπε μας! Ολα τ'αλλα......

Οταν με το καλο ξεκινησεις και μπεις στη διαδικασια της εξωσωματικης ή/και γενικα της υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, θα βρεις τη σειρα σου και καποια πραγματα θα σου γινουν ρουτινα και θα ανυπομονεις να περασουνε για να ερθει ο καιρος που θα κρατησεις στην αγκαλια σου το δικο σου μπεμπε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω γράψει και σε άλλο τόπικ. Στο Μουστακαρία χρωστάω το μπεμπάκι μου! Είναι ένας καταπληκτικός άνθρωπος και επιστήμονας! Αυτό που πρέπει να σκεφτούμε -καταλαβαίνω ότι είμαστε φορτισμένοι με το πρόβλημά μας- είναι ότι ο γιατρός τρέχει όλη μέρα με ωοληψίες και εμβρυομεταφορές που πρέπει να γίνουν οπωσδήποτε. Κάποιο ραντεβού σας λοιπόν μπορεί να έπεσε στην περίπτωση... Τι να κάνει ο άνθρωπος, αφού δεν προλαβαίνει ούτε να φάει, ούτε να αναπνεύσει! Να του έχετε εμπιστοσύνη, γιατί είναι πολύ τίμιος...

Όποια άλλη απορία έχετε να μου την πείτε γιατί τα έχω και πρόσφατα!

Ό,τι καλό επιθυμείτε και γρήγορα μανούλες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειμαι καινουργια στην παρεα, σας παρακολουθω αρκετο καιρο αλλα οχι σαν μελος. θελω να μοιραστω και εγω την εμπειρια μου απο το εμβριοαρτ και τον κ. Μουστακαρια, ισως να φανει χρησιμη για καποια κοπελα. ο κ. Μουστακαριας ειναι εξαιρετικος επιστημονας, οχι μονο επειδη αυτη τη στιγμη ειμαι εγκυος 8 εβδομαδων στο πρωτο μας μωρο (ακομα δεν μπορει το μυαλο μου να χωρεσει το μεγαλειο αυτης της μικρης λεξουλας) αλλα και με την πρωτη προσπαθεια. Το προσωπικο του εμβριοαρτ ειναι αψογο απο καθε αποψη,και για το γιατρο που εκανε το ονειρο μας πραγματικοτητα ποια λεξη ειναι αρκετη για να τον ευχαριστησω? εμπιστευτειτε τον αφοβα, μπορει να εχει ενα πολυ φορτωμενο προγραμμα - εγω απο τη φυση μου ειμαι αρκετα υπομονετικη οποτε και ποτε δεν με πειραξε η πολυωρη αναμονη ή αυτο που καποιες κοπελες αποκαλουν ξεπεταγμα, ο καθενας μας ειναι διαφορετικος ανθρωπος και με διαφορετικες αντιδρασεις, αλλα πραγματικα επιμενω οτι αξιζει. ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ (μονο αυτο μπορεσαμε να εχουμε αλλα ήδη μεγαλωνει μεσα μου το μωρο μας......)

Link to comment
Share on other sites

γιατροι σαν τον κυριο μουστακαρια εχουν υπερβολικα φορτωμενο προγραμμα, φανταστειτε οτι καποια κοπελα μπορει να επισκεφτει το κεντρο πρωι για μετρηση οιστραδιολης ελπιζοντας να δει και το γιατρο της μαζι για καποιες ερωτησουλες ενω αυτος να ''παλευει'' μεσα με 6 ωοληψιες ταυτοχρονα και 3-4 εμβρυομεταφορες. εχει τυχει καθολη την διαρκεια της προσπαθειας να με βλεπουν οι μαιες (εχω να πω τα καλυτερα για τα κοριτσια) οποτε και να τον δω μια μερα πριν παρω την πρεκνιλ. ξερω, ολες θελουμε την προσοχη του γιατρου μας, καποιες φορες ομως πως θα μπορεσει να ειναι διπλα σε ολες μας ταυτοχρονα? την ημερα της ωοληψιας ειμαστε σε διπλανα κρεβατακια με μια κοπελα που ειχε ερθει απο επαρχια, ήταν η δευτερη φορα της (ευχομαι να ηταν η τυχερη) και ειχε πολυ εμπιστοσυνη στον γιατρο. ελπιζω να μη σας κουρασα, απλα ηθελα να μοιρασρω μαζι σας ολα αυτα τα θετικα που νιωθω για αυτον το ΑΝΘΡΩΠΟ και ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ που πραγματικα προσπαθει για το καλυτερο για ολες μας στο εμβριοαρτ.

Link to comment
Share on other sites

Bianca μου, σου εύχομαι πραγματικά όλα να πάνε κατ' ευχήν μέχρι τέλους!!!Ξέρω τι σημαίνει να σου βάζουν μόνο ένα έμβρυο, γιατί κι εμείς μόνο ένα και πολύτιμο είχαμε (έκανα σε φυσικό κύκλο) και τώρα είναι 10 μηνών μπεμπούλα και μας έχει ξετρελάνει!!!Εύχομαι όλες οι κοπέλες που προσπαθούν για παιδάκι, γρήγορα να γίνουν μανούλες και να ζήσουν αυτή την ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...