Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι τα πρώτα μας γεννέθλια ,και θα είναι καθημερινή, γι'αυτό και δεν θα έχουμε πολύ κόσμο:γιαγιαδοπαππούδες,ξαδερφάκια και την οικογένεια της νονας μας.

Θα ήθελα να ετοιμάσω "σακουλίτσες", αλλά μηπως δεν στέκει με τόσο λίγο κόσμο και ανομοιογενή? Τα παιδάκια θα είναι 6 όλα κι όλα τα 3 μέχρι 6 ετων και τα υπολοιπα 2 ειναι 12 και 16!

Ποια η γνώμη σας?

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τα πρώτα μας γεννέθλια ,και θα είναι καθημερινή, γι'αυτό και δεν θα έχουμε πολύ κόσμο:γιαγιαδοπαππούδες,ξαδερφάκια και την οικογένεια της νονας μας.

Θα ήθελα να ετοιμάσω "σακουλίτσες", αλλά μηπως δεν στέκει με τόσο λίγο κόσμο και ανομοιογενή? Τα παιδάκια θα είναι 6 όλα κι όλα τα 3 μέχρι 6 ετων και τα υπολοιπα 2 ειναι 12 και 16!

Ποια η γνώμη σας?

Madrid, αν θέλεις να φτιάξεις δωράκια, σε εξυπηρετεί που δεν είναι πολλά παιδιά:-D! Απλά θα πρέπει να ψάξεις ξεχωριστά για την κάθε ηλικία! Ειδικοτερα για τα λίγο μεγαλύτερα, θα διαφέρουν τα δωράκια! Αλλά και να μην πάρεις, δεν έγινε τίποτα! Σκέφτεσαι τιμή περίπου?

Να το χαίρεσαι το μωράκι σου και να τα εκετοστήσει!!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου μοιάζει υπερβολή να δώσεις δωράκι και στο 16χρονο. Στα μικρούλια ναι αλλά το μεγάλο είναι σχεδόν ενήλικας δεν πρόκειτε να χαρεί με ένα συμβολικό δωράκι;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμάς το πάρτυ μας (γιατί έχουν και τα 2 παιδάκια μου γενέθλια κοντά) είναι το Σάββατο σε παιδότοπο και τα δώρα που ετοίμασα για τα καλεσμένα μας "ζουζουνάκια" είναι τα εξής:

 

Για τα Αγοράκια: Πήρα μικρές Μπασκετούλες (2,99€), σαπουνόφουσκες (0,50€) και καραμέλες και τα έβαλα όλα μέσα σε μια χάρτινη τσαντα (0,50€) με το όνομα του κάθε παιδιού στην κάθε τσαντούλα.

 

Για τα κοριτσάκια: Μικρές διαφανείς τσαντούλες (1,50€), κολιεδάκια, βραχιολάκια, κονκάρδες, βραχιολάκια για το πόδι, σαπουνόφουσκες και καραμέλες και τα έβαλα και αυτά σε μια χάρτινη σακούλα (0,50€) όπως και για τα αγοράκια.

 

Για το σχολείο τους, στα μικρούλια (ο γιός μου είναι 1 έτους) εκτός από την τούρτα τους έδωσα γλυφιτζούρια, και στα μεγάλα (η κόρη μου είναι 5 ετών)εκτός από την τούρτα, τους πήρα παπάκια πλαστικα και γλυφιτζούρια......και πολλά πολλά πολλά μπαλόνια!!!!

 

ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO!!!!! :P

Ελπίζω να τους αρέσουν!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

κοριτσια καταρχας να σας πω μπραβο για τα καταπληκτικα πραγματα που φτιαχνετε και για τις ωραιες ιδεες που μας λετε!

στο θεμα μου τωρα...το κοριτσακι της κολλητης μου εχεις σε λιγες μερες εχει τα 1α της γενεθλια και θα της κανει ενα παρτακι που θα εχει παιδακια απο μηνων μεχρι 5 χρονων! τα περισσοτερα ειναι κοριτσακια και τα αγορακια 3-4! το θεμα που εχει διαλεξει ειναι η "φραουλιτσα" και το προβλημα της ειναι για τα δωρακια που θελει να δωσει μετα στα παιδακια! για τα κοριτσακια εχει πει πως θα δωσει κατι αναλογο με το θεμα αλλα για τα αγορακια τι θα μπορουσε να δωσει;; γιατι προφανως ειναι ενα κοριτσιστικο θεμα και κολλαει! θα μπορουσε να δωσει κατι ασχετο με το θεμα;

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια εμείς σε 2 μήνες έχουμε τα πρώτα μας γενέθλια και έχω αποφασίσει ότι θα δώρα θα είναι είτε απο το χαμόγελο του παιδιού, είτε από τη unicef είτε από τη wwf....

 

Έχει από 1 ευρώ μέχρι όσο αντέχεις...

 

Μέχρι 3 ευρώ μπορούμε για 13-15 παιδάκια που θα έχουμε....

 

Σκέφτηκα καλύτερα να πάνε εκεί παρά στα jumbo πάλι σαπουνόφουσκες και τα ίδια και τα ίδια...

 

Έχω διάφορες ηλικίες αλλά σκέφτομαι να πάρω μάλλον μπλοκ ζωγραφικής...μου άρεσε πολύ και στη unicef ένα τάπερ φαγητού με 3 ευρώ...Δεν ξέρω θα το σκεφτά αλλά σίγουρα κάτι από όλα αυτά θα είναι...!

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις με την ζαχαροπλαστική, γιατί δεν φτιάχνεις μπισκότα με το θέμα του πάρτυ να τα τυλίξεις σε όμορφα σελοφάν με πολύχρωμες κορδέλες και να τα χαρίσεις; Το έκανα εγώ για τα γενέθλια της κόρης μου και είχαν μεγάλη επιτυχία :D!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς σε 2 μήνες έχουμε τα πρώτα μας γενέθλια και έχω αποφασίσει ότι θα δώρα θα είναι είτε απο το χαμόγελο του παιδιού, είτε από τη unicef είτε από τη wwf....

 

Έχει από 1 ευρώ μέχρι όσο αντέχεις...

 

Μέχρι 3 ευρώ μπορούμε για 13-15 παιδάκια που θα έχουμε....

 

Σκέφτηκα καλύτερα να πάνε εκεί παρά στα jumbo πάλι σαπουνόφουσκες και τα ίδια και τα ίδια...

 

Έχω διάφορες ηλικίες αλλά σκέφτομαι να πάρω μάλλον μπλοκ ζωγραφικής...μου άρεσε πολύ και στη unicef ένα τάπερ φαγητού με 3 ευρώ...Δεν ξέρω θα το σκεφτά αλλά σίγουρα κάτι από όλα αυτά θα είναι...!

Αν είναι να κάνεις καλό, είναι πολύ καλή η ιδέα σου!!!! να πα΄νε τα λεφτά για καλό σκοπό....όπως έχουν αντιστοίχως & μπουμπουνιέρες τέτοιες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμένα μου αρέσει πολύ να δίνω στα παιδάκια δωράκια και το κάνω κάθε χρόνο. Πολύ οικονομικές λύσεις έχει στο ebay, την τελευταία φορά πήρα βραχιολάκια με στρασάκια hello kitty και είχαν τα 12/ 6 ευρώ με τα μεταφορικά. Και από ένα ρολογάκι με θέμα spiderman μου βγήκαν τα 12 σχεδόν 9 ευρώ με τα μεταφορικά. Τα παιδάκια δεν τα έβγαζαν απ τα χέρια τους για μήνες. Το μόνο "κακό" του ebay είναι πως αν ο πωλητής δεν είναι από Ευρώπη, η παραγγελία πρέπει να γίνει κανένα δίμηνο πριν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό. Οι παραγγελίες μέσω ebay αν δεν έρχονται από Ευρώπη αργούν αρκετά. Αλλά αξίζει τον κόπο γιατί έχει πολύ οικονομικές λύσεις και πολλές επιλογές! Και εγώ έχω αγοράσει πολλές φορές και έμεινα ευχαριστημένη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό. Οι παραγγελίες μέσω ebay αν δεν έρχονται από Ευρώπη αργούν αρκετά. Αλλά αξίζει τον κόπο γιατί έχει πολύ οικονομικές λύσεις και πολλές επιλογές! Και εγώ έχω αγοράσει πολλές φορές και έμεινα ευχαριστημένη!

Ολα σχετικά είναι έγώ είχα παραγγείλει απο Αγγλία & μου είπαν ότι θα έλθει το πακέτο :confused: σε 2 εβδομάδες & ήλθε σε 1 μήνα.....:confused: :confused: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πλησιάζουν τα γενέθλια του γιου μου και ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα δώσω δωράκια στους μικρούς καλεσμένους. Ενώ μου αρέσει ως ιδέα (όσο αμερικανόφερτη κι αν είναι) σε κανένα πάρτυ απ' αυτά που έχουμε πάει δεν μας έχουν δώσει κάτι στο τέλος. Έτσι σκέφτομαι μήπως φανεί στους γονείς υπερβολικό ή και ακόμη χειρότερα προσβλητικό, επειδή αυτοί δεν έδωσαν και εμείς δίνουμε. Τι λέτε;

cN3ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποτακης το να κανεις δωρακι στο τελος των γενεθλιων του παιδιου σου , εστω και συμβολικο πχ μονο καραμελες και σοκοφρετακια σε χωνακι, δεν εχει να κανει με το αν στα αλλα παρτυ που εχετε παει, δεν κανουν κατι αντιστοιχο.

Δεν ειναι υποχρεωτικο να κανετε δωρακια αλλα ουτε και κακο αν τελικα κανετε!

Εγω παντως στο παιδι μου μεχρι τωρα κανω δωρακια απλα και οικονομικα, μονο και μονο για να χαρουν τα παιδακια και οχι για να κανω εφε στους γονεις. Και αντιστοιχα στα παρτυ που παμε, καποιοι κανουν και καποιοι οχι..

 

Να χαιρεσαι το παιδακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ειναι προσβολη να κανεις δωρακια στα παιδια!!εγω ισα ισα το θεωρω πολυ γλυκο και θα χαιρομουν εαν κανανε καποιο δωρακι μετα απο τα παρτυ στα παιδια μου γιατι πραγματικα χαιρονται παρα πολυ.Και δεν ειναι αναγκη να ειναι τιποτα ακριβο..απλα συμβολικο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πλησιάζουν τα γενέθλια του γιου μου και ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα δώσω δωράκια στους μικρούς καλεσμένους. Ενώ μου αρέσει ως ιδέα (όσο αμερικανόφερτη κι αν είναι) σε κανένα πάρτυ απ' αυτά που έχουμε πάει δεν μας έχουν δώσει κάτι στο τέλος. Έτσι σκέφτομαι μήπως φανεί στους γονείς υπερβολικό ή και ακόμη χειρότερα προσβλητικό, επειδή αυτοί δεν έδωσαν και εμείς δίνουμε. Τι λέτε;

 

Εγω στα πρωτα γεννεθλια της κορης μου (γιατι τον ιουλιο εχουμε τα δευτερα) χαρισα στα παιδακια πουγκακια ζελατινης με ζαχαρωτα (marshmallows). Τα εβαλα σε ενα καλαθι στολισμενο και στο τελος τα μοιρασα!!!

 

Δεν νομιζω να φανει υπερβολικο, γιατι θα συμπεριληφθει σε ολα τα καλουδια που θα εχει το παρτυ σας, ουτε και προσβλητικο, αυτο ενιωσες...αυτο θα κανεις...για να ευχαριστησεις τα παιδακια που θα σας τιμησουν :) !!!

 

Να το χαιρεσαι!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα κάνει δωράκια και στα δύο μας γενέθλια. Επειδή είχαμε πολύ μικρά παιδάκια τους πήρα παιχνιδάκια κατάλληλα για την ηλικία τους. Φέτος βρήκα και σακουλάκια με το θέμα του πάρτυ μας και τα έβαλα μέσα και κρέμασα πάνω και ένα ευχαριστήριο καρτελάκι. Δεν νομίζω να ενοχληθεί κάποιος γονιός, τα παιδάκια πάντως το χαίρονται που φεύγουν με γεμάτα χέρια. Να σου ζήσει!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εμένα μου αρέσει πολύ να δίνω στα παιδάκια δωράκια και το κάνω κάθε χρόνο. Πολύ οικονομικές λύσεις έχει στο ebay, την τελευταία φορά πήρα βραχιολάκια με στρασάκια hello kitty και είχαν τα 12/ 6 ευρώ με τα μεταφορικά. Και από ένα ρολογάκι με θέμα spiderman μου βγήκαν τα 12 σχεδόν 9 ευρώ με τα μεταφορικά. Τα παιδάκια δεν τα έβγαζαν απ τα χέρια τους για μήνες. Το μόνο "κακό" του ebay είναι πως αν ο πωλητής δεν είναι από Ευρώπη, η παραγγελία πρέπει να γίνει κανένα δίμηνο πριν.

 

Θυμάσαι πωλητή;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Βρήκα μια ενδιαφέρουσα ιδέα παρακάτω

 

http://www.newmommy.gr/articles/view/1369/

 

Θέλω να κάνω τα σακουλακια με τα ζαχαρωτα που βρίσκονται στο τέλος της σελίδας αλλά ξέρετε που θα βρώ πατρόν για τις κουκουβάγιες?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια ενδιαφέρουσα ιδέα παρακάτω

 

http://www.newmommy.gr/articles/view/1369/

 

Θέλω να κάνω τα σακουλακια με τα ζαχαρωτα που βρίσκονται στο τέλος της σελίδας αλλά ξέρετε που θα βρώ πατρόν για τις κουκουβάγιες?

 

Για δες εδώ

https://www.google.gr/search?q=owl+template&biw=1920&bih=822&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=XgIVVPzYI5PiatGagTA&ved=0CAYQ_AUoAQ

 

έχει πολλά σχέδια

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πινιάτα 'Πήγασος' είχα πάρει στο πάρτυ του παιδιού μου και τους άρεσε πολύ. Παίξανε με αυτό στο τέλος & βγάλαμε ωραίες φωτογραφίες & πήρανε γλυκά & δώρα. Αν θέλεις σου λέω σε π.μ.,από που την πήρα. :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...