Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τα utrogestan καθυστερουν την περιοδο;


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα.η γιατρος μου αυτο το μηνα μου εδωσε για το δευτερο μισο του κυκλου τα utrogestan τα οποια τα βαζω ενδοκολπικα καθε βραδυ.αναρωτιομουν αν προκαλουν καθυστερηση στην περιοδο.καπου διαβασα οτι η περιοδος σου ερχεται μερικες μερες αφου τα κοψεις ισχυει;η ροη της περιοδου θα ειναι μεγαλυτερη αυτη τη φορα λογω της καλυτερης αναπτυξης του ενδομητριου;ρωταω για την καθυστερηση γιατι θελω να ειμαι σιγουρη πριν κανω καποιο τεστ.και για τη ροη για να μην πανικοβληθω οταν ερθει η ακατανομαστη οπως λετε και σεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και κατι αλλο κοριτσια! επειδη εγω εχω τουλαχιστον μια βδομαδα πριν την περιοδο προεμμηνοριακα συμπτωματα οπως πονος στην κοιλια χαμηλα και στη μεση στηθος βαρυ κ.α. και φυσικα παντα αδιαθετω,θα εξακολουθησουν να υπαρχουν αυτα ή η προγεστερονη τα κανει πιο ηπια.ρωταω γιατι δε θελω να τρεφω φρουδες ελπιδες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σπυρο!!!!!!

απο οσο καταλαβα τα χαπια τα παιρνεις για καλο ενδομητριο γιατι προσπαθειται για μπεμπε!

δεν ξερω το ενδεχομενο να εισαι εγκυος μονο εσυ το ξερεις αλλα οσο παιρνεις τα χαπια το ενδομητριο μενει παχυ θα σου ερθει αλα θα αργησει.μολις τα κοψεις θα λεπτινει το ενδομητριο κ θα ερθει περιοδος.γιατι το ενδομητριο ειναι παχυ σε ολο το κυκλο κ μολις ερθει περιοδος λεπτενει κ ξανα αρχιζει απτην αρχη.

τα συμπτωματα δεν τα ξερω οσο για την ροη νομιζω κανονικη.

ελπιζω να μην σε μπερδεψα......

καλα αποτελεσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι, τον προηγούμενο μήνα έβαζα για 14 μέρες 3 υπόθετα/μερα ενδοκολπικά. Μου ήρθε κανονικότατα η περιοδος, με χαμηλή ροή , όπως συνηθίζει τους τελευταίους μήνες. Εχει να κάνει - πιστεύω- με τον οργανισμό της καθεμιας και πώς τα δέχεται!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα.η γιατρος μου αυτο το μηνα μου εδωσε για το δευτερο μισο του κυκλου τα utrogestan τα οποια τα βαζω ενδοκολπικα καθε βραδυ.αναρωτιομουν αν προκαλουν καθυστερηση στην περιοδο.καπου διαβασα οτι η περιοδος σου ερχεται μερικες μερες αφου τα κοψεις ισχυει;η ροη της περιοδου θα ειναι μεγαλυτερη αυτη τη φορα λογω της καλυτερης αναπτυξης του ενδομητριου;ρωταω για την καθυστερηση γιατι θελω να ειμαι σιγουρη πριν κανω καποιο τεστ.και για τη ροη για να μην πανικοβληθω οταν ερθει η ακατανομαστη οπως λετε και σεις.

Καλησπέρα και σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες. Και εγώ τα παίρνω και έχω τις ίδιες απορίες. Εμείς καπου κοντά κάναμε την ένεση για πρώτη φορα και εσύ νομίζω. Εγώ την έκανα Τρίτη στις 31, οπότε ωορρηξία είχα την Πέμπτη, άρα 14 μέρες μετά περιμένω περίοδο, την Τετάρτη που μας έρχεται. ετσι τα υπολογίζω. Για να δούμε... καλή μας επιτυχία... :)

HvAnp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και γω ηθελα να μαθω νεα σου .περιμενω να αδιαθετησω στις 19 φλεβαρη και ειμαι μεσα στην αγωνια.παιρνω τα χαπια πρωτη φορα και δεν ξερω αν θα επηρεασουν τον κυκλο και χαρω και τζαμπα απο την καθυστερηση.εμενα ο γιατρος δεν μου ειπε για χοριακη σε 12 μερες οποτε θα περιμενω να κανω τεστ αν ειμαι τυχερη μετα απο κανα τριημερο καθυστερησης και μετα την αιματος.σημερα θα παω στο μοναστηρι της οσιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου να ζητησω τη χαρη της και αν ειμαι τυχερη να παρω μηλαρακι.εχω ακουσει πολλες ιστοριες και ελπιζω η χαρη της να με βοηθησει.μη χαθεις.γραψε νεα σου και σου ευχομαι το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και γω ηθελα να μαθω νεα σου .περιμενω να αδιαθετησω στις 19 φλεβαρη και ειμαι μεσα στην αγωνια.παιρνω τα χαπια πρωτη φορα και δεν ξερω αν θα επηρεασουν τον κυκλο και χαρω και τζαμπα απο την καθυστερηση.εμενα ο γιατρος δεν μου ειπε για χοριακη σε 12 μερες οποτε θα περιμενω να κανω τεστ αν ειμαι τυχερη μετα απο κανα τριημερο καθυστερησης και μετα την αιματος.σημερα θα παω στο μοναστηρι της οσιας ειρηνης της χρυσοβαλαντου να ζητησω τη χαρη της και αν ειμαι τυχερη να παρω μηλαρακι.εχω ακουσει πολλες ιστοριες και ελπιζω η χαρη της να με βοηθησει.μη χαθεις.γραψε νεα σου και σου ευχομαι το καλυτερο.

 

Σε γενικές γραμμές όσο παίρνεις utrogestan το πιο πιθανό είναι να καθυστερήσει η περίοδος. Οπότε αν δεις καθυστέρηση, κάνε καλύτερα ένα τεστ. Σου εύχομαι να είναι θετικό. :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...