Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε γίνεται η σύλληψη;


anemona_

Recommended Posts

εγραψα και στο αλλο ποστ ..

περιμενω πεμπτη και σημερα ..εαν εχει κατσει ..με υπολογισμο τησ εμφυτευσησ που κραταει το ανωτερο 12 μερεσ ..αν κανω τεστ θα δειξει λετε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγραψα και στο αλλο ποστ ..

περιμενω πεμπτη και σημερα ..εαν εχει κατσει ..με υπολογισμο τησ εμφυτευσησ που κραταει το ανωτερο 12 μερεσ ..αν κανω τεστ θα δειξει λετε???

 

Μπορεί ναι (αν είναι από τα "ευαίσθητα") μπορεί και όχι... Όλα παίζουν. Και όλα έχουν γίνει αν έχεις διαβάσει ποστ άλλων γυναικών εδώ μέσα. Κι εγώ τρώγομαι να κάνω, αλλά κατάλαβα ότι δεν υπάρχει τίποτε πιο σίγουρο από την καθυστέρηση. Καλύτερα να κάνεις υπομονή για να αποφύγεις απογοητεύσεις. Αυτή είναι η γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ναι (αν είναι από τα "ευαίσθητα") μπορεί και όχι... Όλα παίζουν. Και όλα έχουν γίνει αν έχεις διαβάσει ποστ άλλων γυναικών εδώ μέσα. Κι εγώ τρώγομαι να κάνω, αλλά κατάλαβα ότι δεν υπάρχει τίποτε πιο σίγουρο από την καθυστέρηση. Καλύτερα να κάνεις υπομονή για να αποφύγεις απογοητεύσεις. Αυτή είναι η γνώμη μου...

 

self clear eiani το διπλο ειχα παρει ..το ενα το ειχα δωσει σε μια φιλη μου ..μου εμεινε το ενα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ath_gal1,και εγω την την τεταρτη περιμενω!!!!!!να ελπιζω?ή αφου εδειξε αρνητικο αυτο ειναι!!!!!!η χοριακη θα δειξει την 26 μερα του κυκλου?

 

εκανεσ χοριακη? τι εγινε???

Link to comment
Share on other sites

θα κανεισ κανα τεστ? αντεεεεεεεεε

 

Καλέ τί τεστ να κάνω? Αν δεν έχω καθυστέρηση, δεν πάω στο φαρμακείο...Είμαι έτοιμη να αδιαθετήσω....Τον άλλο μήνα τώρα, με το καρναβάλι....:wink:

 

Εγώ γράφτηκα στο forum ελπίζοντας πως θα κάνω παιδάκι

Link to comment
Share on other sites

εκανεσ χοριακη? τι εγινε???

ναι την εκανα και καλα να παθω που δεν σας ακουω!!!!!0,1 το αποτελεσμα!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:καλα να παθω...αλλη φορα θα ερθει καθυστερηση και μετα πο μερες!!!οπως ειπα και σε καποιες αφου εφαγα την κρυαδα,αλλη φορα καλυτερα καθηστερημενη χαρα παρα γρηγορη απογοητευση!!!!!εσεις?????:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ναι την εκανα και καλα να παθω που δεν σας ακουω!!!!!0,1 το αποτελεσμα!!!!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:καλα να παθω...αλλη φορα θα ερθει καθυστερηση και μετα πο μερες!!!οπως ειπα και σε καποιες αφου εφαγα την κρυαδα,αλλη φορα καλυτερα καθηστερημενη χαρα παρα γρηγορη απογοητευση!!!!!εσεις?????:D:D:D:D

 

δεν περιαζει κοριτσαρα...εχουμε μηνες μπροστα μας,χροοονιαα,δεκαετιες,αιωνες!!

αχαχαχαχ

πολυ αισιοδοξο αυτο που εγραψα ε??

ας κανουμε και λιγο χαβαλε ντε!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν περιαζει κοριτσαρα...εχουμε μηνες μπροστα μας,χροοονιαα,δεκαετιες,αιωνες!!

αχαχαχαχ

πολυ αισιοδοξο αυτο που εγραψα ε??

ας κανουμε και λιγο χαβαλε ντε!;)

εχεις απολυτο δικιο!!!!!!!!!!ετσι σας θελω δυναμικες και αισιοδοξες!!!!!!μια πολυ πολυ γλυκια καλημερα σε ολες σας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Μόλις διάβασα μί α πληροφορία- την οποία αγνοούσα μέχρι σήμερα- σε ένα βιβλίο που αγόρασα πρόσφατα και θέλω να τη μοιραστώ μαζί σας!

Πολλά ζευγάρια –γράφει- υποθέτουν λανθασμένα ότι αν προγραμματίσουν να έρθουν σε επαφή την ημέρα της ωορρηξίας ή τις δύο επόμενες μέρες, μπορεί να επιτευχθεί εγκυμοσύνη, ενώ –λέει- συμβαίνει το αντίθετο!

Η σύλληψη είναι πιθανή τις 5 ημέρες οι οποίες καταλήγουν στη στιγμή της ωορρηξίας. Από τη στιγμή που θα γίνει η ωορρηξία, η δυνατότητα σύλληψης κατά τη διάρκεια του συγκεκριμένου χρονικού κύκλου χάνεται μέσα σε 12 ώρες περίπου.

Τώρα που το διάβασα λογικό μου φαίνεται, αλλά εγώ μέχρι σήμερα νόμιζα ότι μετά που απελευθερώνεται το ωάριο, είναι πιο εύκολο να γονιμοποιηθεί!

Αν ήμουν σίγουρη ότι επιτρέπεται να πω συγγραφέα και τίτλο βιβλίου, θα σας τα έγραφα, αλλά δεν ξέρω αν οι κανονισμοί του φόρουμ το επιτρέπουν…Αν έχει ακούσει κάποια κοπέλα κάτι διαφορετικό, ας μας πει…

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπερα ειμαι καινουρια στο forum κ θα ηθελα να ρωτησω κατι.υπαρχει πιθανοτητα συλληψης με τςλευταια περιοδο 21/4 και ελευθερη επαφη στις 1/5 με γονιμες μερες να ξεκινουν 3/5?

Link to comment
Share on other sites

Η γονιμη μερα σου ειναι μια (ενα 24ωρο ζει το ωάριο).

Υπαρχει πιθανοτητα, αν το σπερμα σας εχει χρονο ζωης απο δυο 24ωρα και πανω (εξαρταται απο το σπερμα).

Καλα αποτελεσματα και, αν δεν κατσει αυτον τον μηνα, καλη αρχη στις προσπαθειες ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουρια στο forum κ θα ηθελα να ρωτησω κατι.υπαρχει πιθανοτητα συλληψης με τςλευταια περιοδο 21/4 και ελευθερη επαφη στις 1/5 με γονιμες μερες να ξεκινουν 3/5?

 

Καλησπέρα λία,

Το σπέρμα ζει στον κόλπο 3-5 ημέρες.

Εσένα η επαφή σου ήταν μέσα στις γόνιμες ημέρες οπότε ναι θεωρώ πως έχεις πιθανότητες.

Γιατί λές οτι ξεκινάνε απο 3/5 όμως;;;

Εννοείς την ωορηξία;

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασει ημερολογιου 3/5 ξεκινανε οι γονιμες με ημερα ωορεξιας αυριο για αυτο ρωτησα αν υπαρχουν πιθανοτητες...βλεπετε λογω που δουλευω αεροδρομιο κ δεν εχω σταθερα ωραρια κ ο συντροφος μου δουλςυει καθημερινα 13 ωρες οι γονιμες μερες ειναι απιαστες ειδικα τους τελςυταιους 3 μηνες που τυχαινει εκεινες τις μερες να δουλςυω βραδια..αφηστε τι τραβαω...μακαρι να ειμαι τυχερη κ να το πιασαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασει ημερολογιου 3/5 ξεκινανε οι γονιμες με ημερα ωορεξιας αυριο για αυτο ρωτησα αν υπαρχουν πιθανοτητες...βλεπετε λογω που δουλευω αεροδρομιο κ δεν εχω σταθερα ωραρια κ ο συντροφος μου δουλςυει καθημερινα 13 ωρες οι γονιμες μερες ειναι απιαστες ειδικα τους τελςυταιους 3 μηνες που τυχαινει εκεινες τις μερες να δουλςυω βραδια..αφηστε τι τραβαω...μακαρι να ειμαι τυχερη κ να το πιασαμε!!!

 

Λία μου,όταν λές βάση ημερολογίου εννοείς αυτά που έχουν τα κινητά;;;

Έχεις εξακριβώσει με τεστάκια ωορηξίας ή υπέρηχο οτί όντως ισχύει η ημέρα που βλέπεις εκεί;

Και αν ξεκινάνε 3/5 μου φαίνεται απίθανο 5/5 να έχεις ωορηξία.

Τι κύκλο έχεις;;

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λία μου,όταν λές βάση ημερολογίου εννοείς αυτά που έχουν τα κινητά;;;

Έχεις εξακριβώσει με τεστάκια ωορηξίας ή υπέρηχο οτί όντως ισχύει η ημέρα που βλέπεις εκεί;

Και αν ξεκινάνε 3/5 μου φαίνεται απίθανο 5/5 να έχεις ωορηξία.

Τι κύκλο έχεις;;

 

Ναι βαση εφαρμογης κοιταω κ σχεδον παντα πεφτει μεσα αν εξαιρεσεις καποιες φορες.συνηθως ο κυκλος μου ειναι 28 ημερων με αποκλησεις + 3 μερες καποιες φορες.βαση τις εφαρμογης οι γονιμες μερες ειναι 3-6 του μηνα.τωρα τι να σου πω.τεστ ωορηξιας δεν εχω κανει ποτε οσο για υπερηχο οταν ειχα παει γυναικολογο για εξετασεις τον μαρτιο μου ειχε βρει γονιμη μερα που συνεπεφτε με την εφαρμογη κινητου.ας ελπισω οτι επιασα το μωρακι που τοσο θελω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βαση εφαρμογης κοιταω κ σχεδον παντα πεφτει μεσα αν εξαιρεσεις καποιες φορες.συνηθως ο κυκλος μου ειναι 28 ημερων με αποκλησεις + 3 μερες καποιες φορες.βαση τις εφαρμογης οι γονιμες μερες ειναι 3-6 του μηνα.τωρα τι να σου πω.τεστ ωορηξιας δεν εχω κανει ποτε οσο για υπερηχο οταν ειχα παει γυναικολογο για εξετασεις τον μαρτιο μου ειχε βρει γονιμη μερα που συνεπεφτε με την εφαρμογη κινητου.ας ελπισω οτι επιασα το μωρακι που τοσο θελω!!!

 

Στο εύχομαι κορίτσι μου,μακάρι να σταθήκατε τυχεροί.

Πάντως κ εγώ 28αρη έχω αλλά δεν έχω ποτέ στάνταρ μέρα ωορηξίας.

Και το πρόγραμμα στο κινητό μου πάει βάση του λόγικου..αλλά ο οργανισμός μας δεν είναι πρόγραμμα.

Καλή επιτυχία!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο εύχομαι κορίτσι μου,μακάρι να σταθήκατε τυχεροί.

Πάντως κ εγώ 28αρη έχω αλλά δεν έχω ποτέ στάνταρ μέρα ωορηξίας.

Και το πρόγραμμα στο κινητό μου πάει βάση του λόγικου..αλλά ο οργανισμός μας δεν είναι πρόγραμμα.

Καλή επιτυχία!!!

 

Σε ευχαριστω πολυ 19 υποτιθεται περιμςνω οποτε μεχρι τελος του μηνα θα ξερουμε κ θα σε ενημερωσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι καινουρια εδω και εχω αγχωθει αφανταστα ! Ειχα 3 μερες καθυστερηση και στην 4η δλδ σημερα τ βραδυ ανακαλυψα λιγα καφε υγρα, σκουπιστηκα και μετα απο πολλες ωρες αλλες λιγες σταγονες καφε υγρων.. εχω υπνηλια, κοπωση και σημερα πονο στην μεση και μικρα πονακια στην κοιλια.. επισης μια αισθηση συχνοουριας ακομα και αν δν μ ρχεται τπτ τις περισσοτρες φορες.. πιστευεται οτι μπορει να ειμαι εγκυος??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι καινουρια εδω και εχω αγχωθει αφανταστα ! Ειχα 3 μερες καθυστερηση και στην 4η δλδ σημερα τ βραδυ ανακαλυψα λιγα καφε υγρα, σκουπιστηκα και μετα απο πολλες ωρες αλλες λιγες σταγονες καφε υγρων.. εχω υπνηλια, κοπωση και σημερα πονο στην μεση και μικρα πονακια στην κοιλια.. επισης μια αισθηση συχνοουριας ακομα και αν δν μ ρχεται τπτ τις περισσοτρες φορες.. πιστευεται οτι μπορει να ειμαι εγκυος??

Πηγαινε κανε μια εξεταση β-χοτιακης ειναι ο μονος σιγουρος τροπος για να μαθεις.αν σου βγει αρνητικη απλα περιμενε λιγο ακομα κ παρε τηλ τον γυναικολογο σου μπορει να ειναι μια απλη ανωμαλια

Link to comment
Share on other sites

Ωορηξια εχεις 14-16 μερες πριν την περιοδο. Και γω εχω κυκλο 26-28. Η ωορηξια καθοριζει την ημερα τις περιοδο. Εχει τυχει να κανω ωορηξια την 11η και εχει τυχει την 14η. Δεν το ξερεις ποτε. Πονους ωορηξιας δεν εχεις καθε μηνα και μπορει και να εχεις οταν τελιωσει ηωορηξια. Οσο για τα υγρα ωορηξιας μπορω να πω οτι δεν ειναι στανταρ καθε μηνα. Εξαρτατε τι τρως το ανχος και τα λοιπα. 2 μερες το μηνα πιανουμε παιδι και αυτο οχι καθε μηνα καθως 1-2 φορες το χρονο μπορει να εχεις ανωορηκτικο κυκλο. Και αυτες τις 2 μερες ΑΝ τις πετυχεις και ΑΝ ειναι δυνατο το σπερμα εχεις 20% πιθανοτητες για συλληψη. Οποτε υπομονη. Μπορει να τυχει αυτο το μηνα μπορει και σε κανα χρονο. Χαλαρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...