Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά και γυναικεία μποτάκια UGG (ή τέτοιου τύπου)


Recommended Posts

Εγώ αγόρασα πέρυσι Ugg μπότες για μένα αυθεντικές από authorized online retail store μόνο που δεν είμαι σίγουρη από ποιό από τα δύο αγόρασα:

http://www.shopbop.com/ugg-boots/br/v=1/2534374302023901.htm?all

 

http://www.footwearetc.com/UGG-Boots/

νομίζω από το δεύτερο.

 

Το μόνο μείον ήταν οτι πέρασαν από τελώνειο λόγω Η.Π.Α και ταλαιπωρήθηκα 3 ώρες με τα γραφειοκρατικά. Παρόλο που πλήρωσα και τελωνείο πάλι γλίτωσα 70ευρώ σχεδόν.

 

Πάντως και Αγγλία που το είιχα ψάξει τόσο μέσω internet όσο και σε μαγαζιά εκεί δεν είναι πιο φθηνές από εδώ.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγώ αγόρασα πέρυσι Ugg μπότες για μένα αυθεντικές από authorized online retail store μόνο που δεν είμαι σίγουρη από ποιό από τα δύο αγόρασα:

http://www.shopbop.com/ugg-boots/br/v=1/2534374302023901.htm?all

 

http://www.footwearetc.com/UGG-Boots/

νομίζω από το δεύτερο.

 

Το μόνο μείον ήταν οτι πέρασαν από τελώνειο λόγω Η.Π.Α και ταλαιπωρήθηκα 3 ώρες με τα γραφειοκρατικά. Παρόλο που πλήρωσα και τελωνείο πάλι γλίτωσα 70ευρώ σχεδόν.

 

Πάντως και Αγγλία που το είιχα ψάξει τόσο μέσω internet όσο και σε μαγαζιά εκεί δεν είναι πιο φθηνές από εδώ.

 

poso plironoume gia to telwneio peripou?

Link to comment
Share on other sites

EMU KAI ΠΑΛΙ EMU....

ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΥΤΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ

http://www.natureshop.com/Products/products.asp?ProductID=515

 

100%αυθεντικες

 

ΕΧΩ φορεσει και UGG περυσι,αλλα η EMU ειναι καλυτερες.

 

 

Andrian και ήταν ακριβώς οπως τις περίμενες γιατι και εμένα μου αρέσουν αυτές απλά επειδη δεν είμαι και πρώτο ύψος φοβάμαι μήμπως φτάνουν πολύ ψηλά μέχρι το γόνατο και χάνομαι.:?:?

Link to comment
Share on other sites

EMU KAI ΠΑΛΙ EMU....

ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΥΤΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ

http://www.natureshop.com/Products/products.asp?ProductID=515

 

100%αυθεντικες

 

ΕΧΩ φορεσει και UGG περυσι,αλλα η EMU ειναι καλυτερες.

 

ωραιες ειναι αλλα ποσο σου κοστισαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Αρκετά καθυστερημένα θα ήθελα να σας επισημάνω ότι χρησιμοποιούν την γούνα των raccoon dogs για τις μαϊμού μπότες. Τυχαία βρήκα πληροφορίες ότι σε φάρμες στην Κίνα τα γδέρνουν ζωντανά! Για περισσότερες πληροφ. www.all-creatures.org/anex/raccdog.html. Κυκλοφορεί και σχετικό βίντεο το οποίο δίχνει όλη την βάρβαρη μεταχείριση των raccoon dogs σε αυτές τις φάρμες. Θέλει γερό στομάχι!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καθυστερημένα θα ήθελα να σας επισημάνω ότι χρησιμοποιούν την γούνα των raccoon dogs για τις μαϊμού μπότες. Τυχαία βρήκα πληροφορίες ότι σε φάρμες στην Κίνα τα γδέρνουν ζωντανά! Για περισσότερες πληροφ. www.all-creatures.org/anex/raccdog.html. Κυκλοφορεί και σχετικό βίντεο το οποίο δίχνει όλη την βάρβαρη μεταχείριση των raccoon dogs σε αυτές τις φάρμες. Θέλει γερό στομάχι!

 

Πω πω...ανατριχιασα!

Link to comment
Share on other sites

Τυπου UGG oλοιδιες δηλ αλλα χωρις να γραφουν UGG αφου δεν ειναι κιολας εχουν τα Benneton. Eγω πηρα για τη μικρη μου με 40 ευρω. Για τα πιτσιρικια που μεγαλωνει το ποδι τους τοσο γρηγορα θεωρω οτι 135 ευρω για τις γνησιες ειναι καπως. Μαλιστα τις πηρα ιδιο χρωμα με τις δικες μου και οταν τις φοραμε τρελλενουμε τον κοσμο!!Εχει πολυ πλακα!

Παντως μπορεις ευκολα να ξεχωρισεις τισ απομιμησεις απο τις αυθεντικες.Πως; Αρκει να προσπαθησεις να λυγισεις τη σολα.Οι αυθεντικες ειναι ευκαμπτες οι απομιμησεις παλι ειναι σκληρες σαν κουτσουρο.

Προσοχη θελει στο Ιντερνετ γιατι πολλα site πωλουν μαιμουδες για αυθεντικες.

Xρωμα δεν αλλαζουνε τα ματια...μονο τροπο να κοιταμε.

tALVp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.schuh.co.uk/prdsearch.aspx?searchterm=uggs&c2=-1&c3=-1&c=-1&m=-1&b=-1&j=-1&sz=-1&t=-1&maxi=12&minp=-1&maxp=-1&rv=-1&flt=y&c2flt=&c3flt=&cflt=&bflt=&pflt=&szflt=&ord=-1&qrun=searchBox&g=2&gflt=Junior%20and%20Baby

 

Eδώ έχει ugg για μωρά/παιδιά στις τιμές του Βenetton.

 

Eγώ πού θα βρω δεν ξέρω; Μόνο στα next βρηκα. Στο ebay κάτω από 120 δεν βρίσκεις και το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω κιόλας αν είναι αυθεντικές

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρκετά καθυστερημένα θα ήθελα να σας επισημάνω ότι χρησιμοποιούν την γούνα των raccoon dogs για τις μαϊμού μπότες. Τυχαία βρήκα πληροφορίες ότι σε φάρμες στην Κίνα τα γδέρνουν ζωντανά! Για περισσότερες πληροφ. www.all-creatures.org/anex/raccdog.html. Κυκλοφορεί και σχετικό βίντεο το οποίο δίχνει όλη την βάρβαρη μεταχείριση των raccoon dogs σε αυτές τις φάρμες. Θέλει γερό στομάχι!

 

ΟΧΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!

Για ονομα του θεου. Δερμα aπο προβατο χρησιμοποιουν για τις ugg!

Αυτο το βιντεο αναφερεται σε καποιες απομιμησεις Ugg!

 

Edit:το γραφεις οτι ειναι για μαϊμου αλλα δεν το προσεξα γιατι σταθηκα στον τιτλο που "χτυπαει" πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

...

Παντως μπορεις ευκολα να ξεχωρισεις τισ απομιμησεις απο τις αυθεντικες.Πως; ...

 

Επισης απο το 2010 εχουν κατι σαν ταινια γνησιοτητας που οταν πεφτει το φως πανω εμφανιζονται το μεταλλικο ολογραμμα οπως στα χαρτονομισματα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!

Για ονομα του θεου. Δερμα aπο προβατο χρησιμοποιουν για τις ugg!

Αυτο το βιντεο αναφερεται σε καποιες απομιμησεις Ugg!

 

Είναι σα να μιλάμε για δολοφονία και να λέμε "όχι δεν σκότωσε την κόρη του την γυναίκα του σκότωσε ο άνθρωπος μη τρελαθούμε". Ζώο το σκυλάκι ρακούν, ζώο και το πρόβατο, και πρόβατο να είναι δε σημαίνει πως του εξασφαλίζουν ανώδυνο θάνατο ακόμη και σε εταιρείες μεγάλες που δήθεν έχουν προδιαγραφές σε όλα... :wink:

 

Αν ξέραμε τι τρώμε και τι φοράμε θα ήμασταν άλλοι άνθρωποι και δε θα επιτρέπαμε/ανατροφοδοτούσαμε καμιά τέτοια συμπεριφορά... Δυστυχώς η άγνοια μας κάνει συνένοχους και συνεχιστές των εγκλημάτων προς τη φύση και προς όλες τις μορφές ζωής στον πλανήτη. Ακόμη και στο είδος μας γιατί στην τελική από όλα αυτά εμείς θιγόμαστε κυρίως και όταν το καταλάβουμε θα είναι αργά.

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι σα να μιλάμε για δολοφονία και να λέμε "όχι δεν σκότωσε την κόρη του την γυναίκα του σκότωσε ο άνθρωπος μη τρελαθούμε". Ζώο το σκυλάκι ρακούν, ζώο και το πρόβατο, και πρόβατο να είναι δε σημαίνει πως του εξασφαλίζουν ανώδυνο θάνατο ακόμη και σε εταιρείες μεγάλες που δήθεν έχουν προδιαγραφές σε όλα... :wink:

 

Αν ξέραμε τι τρώμε και τι φοράμε θα ήμασταν άλλοι άνθρωποι και δε θα επιτρέπαμε/ανατροφοδοτούσαμε καμιά τέτοια συμπεριφορά... Δυστυχώς η άγνοια μας κάνει συνένοχους και συνεχιστές των εγκλημάτων προς τη φύση και προς όλες τις μορφές ζωής στον πλανήτη. Ακόμη και στο είδος μας γιατί στην τελική από όλα αυτά εμείς θιγόμαστε κυρίως και όταν το καταλάβουμε θα είναι αργά.

 

:shock::shock::shock:

Τωρα το ειδα αυτο Μελια. Δεν αντιλαμβανομαι τι θες να πεις.

Φανταζομαι οτι θα εχεις υπ'οψιν σου βεβαιως οτι τα προβατα δε σφαζονται μονο για να δωθει το δερμα τους στους κατασκευαστες υποδηματων αλλα προτιστως για να τραφουμε. Η πλειοψηφια της ανθρωποτητας εχει καλως ή κακως συμβιβαστει με το γεγονος οτι μερος της τροφικης μας αλυσιδας ειναι και το κρεας απο προβατο (αγελαδα, χοιρινο, κοτοπουλο κλπ) και το καταναλωνουμε πλεον χωρις να σκεφτομαστε το κεφαλαιο "τυψεις". Δεν συμφωνω λοιπον με την πρωτη παραγραφο. Σαφως δεν ειναι το ιδιο να σκοτωνεις ενα ζωο για τη γουνα του με το να σφαζονται ζωα εκτροφης για ανθρωπινη βρωση (και κατ'επεκταση και για χρηση του δερματος τους). Το σχολιο λοιπον περι γυναικας και κορης το θεωρω αστοχο.

Αν παλι κανω λαθος και εχεις δικιο, τοτε ναι λοιπον, εχω αγνοια και ειμαι συνεχιστης των εγκληματων προς τη φυση και προς ολες τις μορφες ζωης στον πλανητη. Φοραω δερματινα παπουτσια και τρωω κρεας. Δεν ειμαι καρπιστρια ουτε φοραω συνθετικα παπουτσια(που για τον πλανητη θα ηταν πολυ χειροτερο). Φανταζομαι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια μας, ανηκει στη δικη μου κατηγορια οπως και εσυ. Ειχα ακολουθησει τις προαλλες τις συμβουλες σου για το μπαρμπεκιου με κρεατικα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω πως είτε το παπούτσι είναι από το δέρμα του Α' ζώου είτε από το δέρμα του Β' ζώου η ουσία είναι ίδια :wink:

Άσχετα αν θεωρούμε δεδομένο πως το πρόβατο θα σφαχτεί έτσι και αλλιώς για τροφή.

Αν διάβαζες χωρίς προκατάληψη το ποστ μου θα έβλεπες πως μέσα σε όλα έβαλα και τον εαυτό μου.

Όσο για το μπάρμπεκιου να 'σαι καλά γι΄αυτό τα έγραψα άλλωστε. :mrgreen:

Αν ψάξεις και άλλο στις δημοσιεύσεις μου ίσως βρεις και άλλα πράγματα που σε ενδιαφέρουν.

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...