Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΤΩΝ.................13!!!!!!!!!!!!!!!!!!


panaxan

Recommended Posts

Πατέρας στα ... 13

13 Φεβρουαρίου 2009, 15:53

 

 

 

Μπορεί να βρίσκεται ήδη στην εφηβεία, αλλά η εμφάνισή του παραπέμπει σε ένα αγόρι μετά βίας 10 ετών. Και όμως, ο Βρετανός Άλφι Πάτεν επεφύλασσε μία μεγάλη έκπληξη στους γονείς του. Έγινε πατέρας του παιδιού που έφερε στον κόσμο η 15χρονη κοπέλα του.

 

«Νόμιζα ότι θα ήταν καλό να κάναμε ένα παιδί», δήλωσε ο Άλφι στην εφημερίδα Sun. «Όταν το έμαθε η μαμά μου, νόμιζα ότι θα μπλέξω. Θέλαμε το μωρό αλλά φοβόμαστε πώς θα αντιδρούσε ο κόσμος», πρόσθεσε ο 13χρονος γονιός.

 

Το νεαρό ζευγάρι απέκτησε ένα υγιέστατο, περίπου 3 κιλών κοριτσάκι, που θα την ονομάσει Μέισι Ροξάν. Εντύπωση δε, προκαλεί το γεγονός ότι τα δύο παιδιά έκαναν σεξ μία φορά στα 12 τους, χωρίς προφύλαξη. Όταν η Σαντέλ έμαθε ότι περιμένει παιδί ήταν ήδη 12 εβδομάδων έγκυος, αλλά, δεν το αποκάλυψε στους γονείς της, μέχρι και έξι εβδομάδες μετά, όταν πια η μητέρα της Πένι, παρατήρησε ότι η κόρη της «φούσκωνε».

 

 

 

Ο πατέρας του αγοριού, Ντένις, ανησυχεί ότι ο γιός του δεν αντιλαμβάνεται τη σοβαρότητα της κατάστασης αλλά πρόσθεσε πως δείχνει ότι πραγματικά θέλει να γίνει ένας καλός και υπεύθυνος πατέρας.

 

 

 

Όπως ήταν φυσικό, τα παιδιά δε μένουν μαζί, αλλά, το καθένα στο σπίτι του με τους δικούς του. Το νεογέννητο μένει μαζί με τη μαμά του και ο Άλφι το επισκέπτεται συχνά. Μερικές φορές, όμως, μένει στο σπίτι της φίλης του. Ωστόσο, ο 13χρονος δεν είναι ο νεότερος πατέρας στη Μ. Βρετανία. Το 1998, ένα αγόρι 12 ετών έκανε παιδί με μία 15χρονη γειτόνισσά του.

 

(Πρώτη Καταχώρηση: 13 Φεβρουαρίου 2009, 10:13)

 

ΠΗΓΗ http://WWW.ZOUGLA.GR

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την πατρότητα του μωρού που γέννησε πριν λίγες μέρες 15χρονη στη Μ. Βρετανία, πατέρας του οποίου φέρεται να είναι ένας 13χρονος, διεκδικεί τώρα και δεύτερος έφηβος που είναι γνωστός της ανήλικης μητέρας.

Ο 16χρονος Ρίτσαρντ Γκούντσελ είπε στην εφημερίδα Sun ότι αυτός είναι ο πατέρας του μωρού της 15χρονης Σαντέλ Στέντμαν και όχι ο 13χρονος Άλφι Πάτεν.

 

«Ξέρω ότι μπορεί να είμαι εγώ ο πατέρας. Οι φίλοι μου λένε ότι το μωρό μοιάζει σε μένα. Μόνο ένα τεστ DNA θα ξεκαθαρίσει την κατάσταση οριστικά, καθώς αν τελικά είμαι ο πατέρας έχω δικαίωμα να το μάθω» είπε χαρακτηριστικά ο 16χρονος Ρίτσαρντ.

 

Η υπόθεση προκάλεσε σοκ στην βρετανική κοινωνία, ενώ απασχόλησε και την πολιτική ηγεσία της χώρας.

 

Ο αρχηγός του κόμματος των συντηρητικών, Ντέιβιντ Κάμερον, είπε ότι η σκέψη να γίνουν γονείς δεν θα πρέπει να περνάει καν από το μυαλό τόσο νέων ανθρώπων. Ο πρωθυπουργός, Γκόρντον Μπράουν σχολίασε: «όλοι μας θέλουμε να αποφεύγονται οι εγκυμοσύνες στην εφηβική ηλικία».

 

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=24546

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α ωραια και αρχιζουν τα πανηγυρια βλεπω.....να δειτε που σε λιγο θα βγει και τριτος....τι στο καλο ...τα προφυλακτικα δε τα ξερουν???και κατα τα αλλα εκει κανουν και μαθημα σεξουαλικου πως το λενε....αυτο ξερετε τεσπα...σαν η αδερφη μου που ειναι 12 να ερθει να μου πει ελα μωρε θα γινω μανα!!!!!!!!!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να καταλήξω στην επιμέλεια των γονιών...

:roll::roll::roll:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να καταλήξω στην επιμέλεια των γονιών...

:roll::roll::roll:

 

 

σε εμενα το λες????

 

Όχι, απλώς είπες ατό που σκεφτόμουνα yasemi :)

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να καταλήξω στην επιμέλεια των γονιών...

:roll::roll::roll:

 

 

σε εμενα το λες????

 

Όχι, απλώς είπες ατό που σκεφτόμουνα yasemi :)

 

να με συμπαθατε αλλα πτωματεξ σημερα...και εχω τελικα προβλημα απο οτι φαινεται...δε τα πιανω με τη μια ουτε δυο ουτε τρεις...απορω..... :cry:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οριστε η συνεχεια:

 

Εξέταση DNA θα κάνει ο 13χρονος πατέρας

16 Φεβρουαρίου 2009, 13:30

 

 

Την απόφαση να κάνει εξέταση DNA πήρε ο 13χρονος Άλφι Πάτεν από τη Μ. Βρετανία, που την προηγούμενη εβδομάδα σόκαρε την κοινή γνώμη, όταν έγινε γνωστό πως η 15χρονη κοπέλα του γέννησε.

Μέσα στο Σαββατοκύριακο, εμφανίστηκαν και άλλοι έφηβοι, ισχυριζόμενοι στα Μέσα ότι αυτοί είναι οι πατεράδες της μικρής Μέισι.

 

Οι "μνηστήρες" της 15χρονης

Ο Άλφι από το ανατολικό Σάσεξ, έχει ήδη υποσχεθεί ότι θα είναι καλός γονιός και ύστερα από τις τελευταίες εξελίξεις, είναι ακόμα πιο αποφασισμένος να μεγαλώσει αυτό το παιδί.

Ο Άλφι δήλωσε στην εφημερίδα Sun, ότι αν κάνει εξέταση DNA, θα επιβεβαιώσει ό' τι ήδη γνωρίζει και τα άλλα αγόρια «θα μπορούν να το βουλώσουν». Πάντως και η Σαντέλ, η μητέρα, είναι σίγουρη ότι δεν υπάρχει άλλος πατέρας εκτός του 13χρονου. Όπως είπε στην εφημερίδα, «αγαπάει τον Άλφι και ποτέ δεν κοιμήθηκε με άλλο αγόρι».

 

 

τους ριχνεις τωρα καμια σφαλιαρα????

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Μιά παρόμοια περίπτωση είχαμε στην ίδια χώρα πριν κάπου 10 χρόνια αν και απ ότι θυμάμαι ο πετάρας ήταν λίγο μικρότερος. Αφησε έγγυο μια 15-16 χρονών που είχαν βάλει οι γονείς του να του κάνει τη baby sitter!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

κάτι πήρε το αυτί μου στις ειδήσεις, πως κοιτάνε να εκμεταλλευτούνε οικονομικά (από τη δημοσιοποιηση της) την ιστορία για να καλύψουν τα έξοδα της ανατροφής... αλλά δεν το πρόλαβα... στα πεταχτά... κάτι τετοιο κατάλαβα...

 

αχ... τα παιδιά... κάνανε παιδί...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

''Απάτη η υπόθεση του 13χρονου πατέρα''

18 Φεβρουαρίου 2009, 14:09

 

 

 

Νέα διάσταση παίρνει η υπόθεση του 13χρονου από τη Μ. Βρετανία που φέρεται να είναι ο πατέρας του παιδιού που έφερε στον κόσμο η 15χρονη κοπέλα του.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ανήλικος Άλφι Πάτεν είναι θύμα μιας πλεκτάνης που σκοπό είχε μόνο το κέρδος. Η μητέρα της έφηβης Σαντέλ Στέντμαν είπε στην κόρη της να ισχυριστεί ότι ο 13χρονος είναι ο πατέρας του μωρού της, έτσι ώστε να επωφεληθούν από τη δημοσιότητα, όπως λέει μία οικογενειακή τους φίλη.

 

Η 39χρονη Κλάιβ Σιμ, ισχυρίζεται ότι το κορίτσι είχε ερωτικές σχέσεις με άλλα αγόρια, αλλά οι γονείς της, της είπαν να το κρατήσει μυστικό, έτσι ώστε να μοσχολουληθεί η ιστορία «του 13χρονου πατέρα» στα Μέσα έναντι πολλών χιλιάδων λιρών.

 

«Ξέρουν ότι αν λεχθεί πως ο Άλφι είναι ο πατέρας η ιστορία είναι πιο ωραία. Νομίζω ότι πρόκειται για μεγάλη απάτη», είπε η Σιμ.

 

Και όλα αυτά ενώ όλοι είναι εν αναμονή των αποτελεσμάτων της εξέτασης DNA, που όπως είπε ο πατέρας του 13χρονου, θα ανακοινωθούν σε τηλεοπτική εκπομπή.

 

πηγή: http://www.zougla.gr/news.php?id=25046

Link to comment
Share on other sites

Γέννησε δίδυμα στα 15 της

 

Διαστάσεις επιδημίας παίρνουν στη Μ. Βρετανία οι εγκυμοσύνες στην εφηβεία, αφού προτού η χώρα ξεπεράσει το σοκ της είδησης του παιδιού που φέρεται να έγινε πατέρας στα 13, μια 15χρονη γέννησε δίδυμα με πατέρα ένα 16χρονο συμμαθητή της.

 

Πρόκειται για τη Σάμι και τον Ντάνιελ που είναι μαθητές γυμνασίου και τον περασμένο Οκτώβριο έφεραν στον κόσμο δίδυμα αγόρια. Τα αδερφάκια γεννήθηκαν με πρόωρο τοκετό, εξαιτίας επιπλοκών στην εγκυμοσύνη της Σάμι και παραμένουν στο νοσοκομείο.

 

Οι δύο έφηβοι δηλώνουν ευτυχισμένοι που έγιναν γονείς και κανόνισαν τα παιδιά να μείνουν με τη μητέρα και τους γονείς της, μέχρι να βρουν δικό τους σπίτι για να εγκατασταθούν μόνιμα.

 

Παρά το νεαρό της ηλικίας τους, οι οικογένειές τους είπαν ότι στηρίζουν πλήρως την απόφασή τους και πιστεύουν πως μπορούν να μεγαλώσουν σωστά τα παιδιά.

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστευω πως η επιμελεια των παιδιων θα πρεπει να αφαιρεθει και απο τους γονεις και απο τους παππουδες..

Αν ειναι τοσο υπευθυνοι που αφηνουν τα δωδεκαχρονα να φερνουν παιδια στον κοσμο πως θα μεγαλωσουν και τα εγγονια..

Καλη η προοδος αλλα το να εχουν σεξουαλικες σχεσεις τα 12χρονα μου φαινεται εμενα λιγακι κουλο..

Μπορει να ειμαι προοδευτικη και να λεω οτι δεν με νοιαζει πχ αν ο γιος μου γινει γκει αλλα θα το κανει ως ενηλικας.. Για οσο θα εχω εγω την ευθυνη των πραξεων του μαλλον θα μπει στη γυαλα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε να το σκεφτομαι....ειναι ηδη 10 στα 11..δηλαδη

σε 2-3 χρονια να γινει πατερας :shock::shock::shock:

κι εσύυυυυυυυυυυυ;

γιαγιά;;; :lol::lol::lol:

 

 

 

έλα, έλα!! .... σε πειράζω!!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε να το σκεφτομαι....ειναι ηδη 10 στα 11..δηλαδη

σε 2-3 χρονια να γινει πατερας :shock::shock::shock:

κι εσύυυυυυυυυυυυ;

γιαγιά;;; :lol::lol::lol:

 

 

 

έλα, έλα!! .... σε πειράζω!!!

 

 

γιαγιααααααααααααααα??????ε?τι?πως?

:shock::shock::shock:

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ανήλικοι κατηγορούνται ότι βίασαν και βιντεοσκόπησαν 13χρονη

26 Φεβρουαρίου 2009,

 

 

Σοκ στην τοπική κοινωνία του Ηρακλείου Κρήτης προκάλεσε πριν δύο χρόνια η είδηση ότι τρία ανήλικα αγόρια βίασαν ένα 13χρονο κορίτσι σε μεγάλο χωριό του νομού.

 

Τα δύο αγόρια, βουλγαρικής καταγωγής, κατηγορούνται ότι το 2007, βίασαν διαδοχικά την ανήλικη, ενώ το τρίτο αγόρι κατηγορείται για συνέργεια στο βιασμό, καθώς ήταν παρών και βιντεοσκοπούσε με το κινητό του τηλέφωνο τις σκηνές της φρίκης.

 

Το βιντεοσκοπημένο υλικό μάλιστα κυκλοφόρησε ευρέως μέχρι που τυχαία έφθασε και στο κινητό τηλέφωνο του πατέρα της 13χρονης, ο οποίος δεν πίστευε στα μάτια του.

 

Χθες ξεκίνησε η δίκη της υπόθεσης και πρώτος απολογήθηκε ο ένας από τους τρεις κατηγορούμενους, ο οποίος και διατάχθηκε να τεθεί υπό καθεστώς επιτήρησης από κοινωνικούς λειτουργούς.

 

Μέσα στις επόμενες ημέρες αναμένεται να απολογηθούν και οι συγκατηγορούμενοι του.

 

Όπως ισχυρίζεται το κορίτσι, γνώριζε το ένα από τα τρία αγόρια - μάλιστα είχαν μακρινή συγγενική σχέση- ωστόσο δεν έκαναν συχνά παρέα.

 

Όπως υποστηρίζει την επίμαχη ημέρα βρέθηκαν σε μία κοινή παρέα και κατέληξαν στο σπίτι ενός εκ των κατηγορουμένων. Όπως είπε, της έριξαν κάτι στην πορτοκαλάδα που έπινε, γεγονός που την έκανε να βρίσκεται σε εκστατική κατάσταση, να γελάει συνέχεια και να μην έχει συναίσθηση των πράξεων της.

 

Από την πλευρά τους, οι ανήλικοι ισχυρίζονται ότι η ερωτική πράξη έγινε με την συναίνεση του κοριτσιού. Παραδέχτηκαν μάλιστα ότι τη βιντεοσκόπησαν με το κινητό τηλέφωνο, ισχυριζόμενοι ότι το είχε ζητήσει η ίδια.

 

http://www.zougla.gr/

 

:shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

http://www.zougla.gr/news.php?id=31068

 

Δεν είναι ο πατέρας ο 13χρονος Άλφι

26 Μαρτίου 2009, 16:44

 

 

Αρνητικό βγήκε το τεστ πατρότητας με τη μέθοδο του DNA, στο οποίο υποβλήθηκε ο 13χρονος Άλφι, η ιστορία του οποίου συγκλόνισε τη Μ. Βρετανία πριν από λίγες εβδομάδες. Από την τελευταία αυτή εξέλιξη προκύπτει πως ο Άλφι δεν είναι τελικά ο βιολογικός πατέρας του παιδιού της 15χρονης φίλης του.

 

Την τελική «ετυμηγορία» του τεστ DNA δημοσίευσε σήμερα αποκλειστικά η βρετανική εφημερίδα «Daily Mirror», σύμφωνα με την οποία το νεογέννητο, μπορεί να είναι το βιολογικό τέκνο οποιουδήποτε άλλου από τους έξι νεαρούς φίλους της μητέρας του, που ισχυρίστηκαν πως έχουν συνευρεθεί σεξουαλικά μαζί της.

 

Η Σαντέλ έμεινε έγκυος τον περασμένο Μάιο σε ηλικία 14 χρονών, όταν ξέχασε να πάρει το αντισυλληπτικό χάπι της. Η ίδια δεν έπαψε να υποστηρίζει τις τελευταίες εβδομάδες ότι ο 13χρονος Άλφι είναι ο πατέρας του παιδιού της.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

το διαβασα σημερα. Το θεμα δεν ειναι μονο αν ο 13χρονος ηταν ο πατερας του παδιου ουτε το τεστ DNA ερχεται για να λυσει ολα τα προβληματα.

Το θεμα ειναι οτι η 14χρονη πιθανολογουσε ποιος ειναι ο πατερας.

Και ειναι μονο 14 οι γονεις της που ειναι αραγε?

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/oxfordshire/7961260.stm

 

Και φαίνεται για όλα αυτα τα προβλήματα βρήκαν την λύση.... κορίτσια άνω των 11 ετων θα μπορούν να παίρνουν το "χάπι της επόμενης μέρας" στέλνοντας απλώς ένα sms στην σχολική νοσοκόμα. Αυτη θα τους το προμηθεύει δωρεάν, θα τους δίνει πληροφορίες και συμβουλές, και δεν θα ενημερώνονται οι γονείς, θα τηρηθεί δηλαδή το ιατρικό απορρητο.

 

Δεν ξέρω, ίσως είμαι εγώ σκουριασμένο μυαλό, αλλά μου φαίνεται ότι η κοινωνία μας έχει λάθος προτεραιότητες....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...