Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγω τα βλεπω μαυρα?


sofia_nefeli

Recommended Posts

ρε παιδια εχει ξεφυγει ο κοσμος? τοση κακια? τοοοοση κακια πια?

πολεμοι, σκοτωμοι, πεινα, δυστυχια, μιζες, κυκλωματα, ναρκωτικα, η αλλη εξεδιδε τη κορη της

τι γινεται σε αυτον τον κοσμο?

παντα ετσι ηταν? η μηπως εγω τα ειδα τωρα? μηπως φταιει η γεννα κ τα βλεπω τοοοοοσο χαλια?

εχω βαρεθει να ακουω αποτροπαια πραγματα.

στο θεμα που ανοιξε η λεγκω ουτε καν μπηκα.... δε μπορω αλλο να τα ακουω ολα αυτα.

εχω χασει καθε μα καθε ελπιδα...καποτε πιστευα οτι κατι θα αλλαξει.

τωρα ειμαι πεπεισμενη για το αντιθετο...

καποιος ρωτουσε ποσα παιδια να κανει...ΚΑΝΕΝΑ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν φταιει η γένα...Ειναι μαυρα τα πράματα μικρή μου ΑΛΛΑ...αν σταμτίοσουμε να βλέπουμε το ουράνιο τόξο που ειναι κρυμένο πίσω απο την μαυριλα...τοτε...ΚΛΑΦΤΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΕ...

Μαυρίλα υπήρχε υπάρχει και- ευχομαι οχι άκόμα- θα υπάρχει.

Οτι οι καιροί μας, αλλάζουν, αυτό ειναι αλήθεια και οχι καταναγκη προς το καλό, αλλά τι να κάνουμε; Να κλεισουμε πόρτες, παράθυρα και να περιμένουμε;;;

Αυτή ειναι η κοινωνια μας, κάνουμε αυτό που λέει η συνειδηση μας "καλό" και ευελπιστούμε στο να καλυτερευσουν τα πράγματα.

Ο μηδενισμός ειναι το χειρότερο ολων...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σε παρει απο κατω? εμενα με εχει παρει κ με εχει σηκωσει....

η αγγελουδια λεει οτι ελεγα κ εγω καποτε...

μα τωρα πραγματικα αναρωτιεμαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία Νεφέλη συμφωνώ μαζί σου.

 

Νοιώθω πολλές φορές ότι πνίγομαι από την σαπίλα γύρω μου. Υπήρξε μια εποχή που δεν έβλεπα ειδήσεις γιατί είχα εφιάλτες. Τώρα βλέπω σπάνια.

 

Μια γιαγιά που είπε κάτι που μου έκανε εντύπωση. Μου είπε πως αυτά πάντα γίνονταν αλλά τα παλιά τα χρόνια έμεναν κρυφά. Τώρα έχει φύγει η τσίπα και όλα είναι φόρα πέρα.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

ειδικα όταν ειχα κ το "nova".................

ότι μαύρο υπηρχε με τραβουσε.....

επειδη μετα αεχισα να φοβάμαι ακομα κ τη σκια μου......

 

εδω κ αρκετο καιρό το πιο βαρυ που παρακολουθω.....

είναι "η Ντενυ Μαρκορά" για 10η συνεχη χρονια επανάλειψη,

αλλά γελάει εστω το χειλάκι μου.....

 

βαρέθηκα αυτη την μαυρίλα όλη την ωρα......

μονο ευχάριστα θέλω να βλέπω κ να ακουω...αλλιως ειμαστε όλοι να παθαίνουμε κατάθλιψη....

 

γιατι κ που τα επαιρνα μετρητοις κ στεναχωριόμουν γιατι θεωρω ότι ειμαι άτομο που με αγγιζουν αυτα δεν καταλαβα κ τιποτα!!!!

 

ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφια, λιγο μετα που γεννησα, τραβηξα μεγαλο ζορι με το θεμα της παιδεραστιας. Με αρρωσταινε. (ειχαμε συμπτωματικα αλλεπαλληλα κρουσματα εκεινη την εποχη). Οταν σου λεω με αρρωσταινε μιλαω κυριολεκτικα. Κοιταζα το παιδι μου κι εκλαιγα για καθε παιδι που υπεφερε. Το κοιταζα που κοιμοταν ηρεμο και σκεφτομουν: Ετσι ηρεμα κοιμουνται κι εκεινα μεχρι καποιος να τα ξυπνησει για να τα βασανισει. και δωστου κλαμα. Οταν αγγιξα τα ορια της καταθλιψης αποφασισα να σταματησω να βλεπω ειδησεις, ν' ανοιγω τοπικ που κατα διαστηματα αναρτωνται στο ιντερνετ. Και γενικα ολα οσα βλεπω που μιλανε για θανατους, κακοποιησεις, βασανισμους κτλ τα αποφευγω σαν ο διαολος το λιβανι. Γιατι δεν τα αντεχω. Μακαρι να τα αντεχα, μακαρι να μπορυσα να κανω κατι γι' αυτα μακαρι να μπορουσα να συνεισφερω οπως μπορω, αλλα δεν μπορω (οχι τωρα τουλαχιστον, οταν ξεπεταξω το παιδι μου το εχω ορκιστει στον εαυτο μου να ασχοληθω ενεργα οπου μου ζητηθει απο οποιαν οργανωση βρω). Προς το παρον προσπαθω να μεγαλωσω ενα ευτυχισμενο παιδι, υγιες και ισορροπημενο. Για την ωρα αυτη ειναι η μικρη μου προσφορα στην κοινωνια. Αποφυγε οτι σε αρρωσταινει. Κωμωδιες ειναι το γιατρικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα αντιμετωπισουν τα ιδια με αυτα που αντιμετωπιζουν τοσα χρονια :wink: θυμαστε εσεις μια χροναι να μην υπηρχε πολεμος καπου? ολα αυτα γινοντε χροοονια τωρα...αλλα οπως πολυ σωστα ειπατε το σημαντικο ειναι να μη σταματησουμε να ελπιζουμε κ να βλεπουμε το ουρανιο τοξο! Το κοσμο εμεις τον κανουμε καλυτερο...εμεις κ τα παιδια μας. ΤΟ να μη κανουμε παιδια δεν ειναι λυση...γιατι τοτε δε παλευουμε, δεν ελπιζουμε, δεν ονειρευομαστε...τι ειναι ο ανθρωπος χωρις ονειρα?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω βρε παιδια...μεχρι τωρα φωναζα στον αντρα μου γιατι τα βλεπει ολα πολυ απαισιοδοξα...τωρα εγω τα βλεπω πολυ πολυ χειροτερα...

μεχρι τωρα πιστευα οτι θα παω σε μια πορεια και καααατι θα γινει.

τωρα βλεπω οτι δε πα να χτυπιομαστε σαν τα χταποδια κανενος το αυτι δεν ιδρωνει...

κ το χειροτερο? εμεις που κατεβαινουμε σε μια πορεια αυριο οταν διαμαρτυρηθει καποιος αλλος μας βρισκει απεναντι να τον κατηγορουμε...

Βλεπω οτι ο κοσμος πραγματικα δεν εχει λεφτα...ξερετε ποσες ακαλυπτες επιταγες βλεπω? ανθρωποι αξιολογοι που πλεον δεν εχουν..κ ετσι καπως θα χασω κ εγω τη δουλεια μου...κ ο αντρας μου δε δουλευει 3 μηνες τωρα...κ σκεφτομαι ποσοι ακομα υπαρχουν σε χειροτερη θεση. τι θα κανουν ολοι αυτοι? θα πεινασουν! ε καποια στιγμη θα κλεψουν για να φανε...

βλεπω παιδια να τα σκοτωνουν...παιδια που πριν να ξεκινησουν να ονειρευονται τους εχουμε σκοτωσει τη μαμα κ το μπαμπα. τι ονειρα μπορει να εχουν εκτος του να σκοτωσουν τους δολοφονους?

τι ονειρα ειναι αυτα?

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα τα ειδα κι εγω μαυρα..μολις..πριν απο λιγο..μολις μπηκα στο θεμα για τη λωριδα της γαζας..το απεφευγα μερες τωρα..δεν το αντεχω.. απογοητευση σκετη..τα παντα..

αι σιχτιρ..κοσμος ειναι αυτος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλέπω μαύρα!

Αλλά έχω οργή μέσα μου!

Και αυτό φοβάμαι ότι θα περάσει στο παιδί μου.

 

Επίσης, δύσκολα πλέον εμπιστεύομαι τους ανθρώπους ακόμη και τους κοντινούς.

 

Το μόνο που μας σώνει είναι να προσπαθεί κάποιος να κάνει κάτι από την πλευρά του. Ένα μικρό λιθαράκι!

 

Βλέπω την μπουμπού μου και κάνω όνειρα ότι θα έχει μια ευτυχισμένη ζωή γεμάτο υγεία.

 

Αυτό το όνειρο δεν θα το παρατήσω με τίποτα. Είναι αυτοσκοπός!

 

Πως θα τα καταφέρω; Δεν ξέρω όμως δεν τα παρατώ!

 

Ούτε εσείς! Κάντε ότι πρέπει ώστε τα παιδάκια μας να έχουν αυτή την ζωή!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΓΑΖΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΔΩ ΟΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ... Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΠΗΘΕΙ....

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...