Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ(-2 ΩΡΕς ΓΙΑ 30 ΜΗΝΕΣ) ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ, ΠΟΣΟΙ ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ?ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ?

ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΟΛΟ. ΑΛΗΘΕΥΕΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι αυτο ξερω οτι ισχυει. 3 1/2 μηνες βγαινει ( στην ακριβεια 93 ημερες) και σε πληρωνει ο εργοδοτης σαν να δουλευες. Το θεμα ειναι οτι σχεδον κανενας εργοδοτης δεν το δεχεται. Ουτε εμενα το δεχτηκανε που ειναι γενικα θετικοι σε κατι τετοια θεματα. Τους εκατσε που τους εκατσε βαρυ το 6μηνο σιγα μην δωσουνε και εξτρα αλλες 93 μερες και να πληρωνουνε απο πανω.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Κοριστια ουτε το μειωμενο δικαιουμαστε?Αν ναι για ποσο διαστημα μετα το εξαμηνο?Εαν δεν το παρουμε, μπορουμε να το απετησουμε με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λες να ισχυει σιγορα?Ειναι στο χερι το εργοδοτη εαν θα μας το δωσει?

 

η συγκαταθεση του εργοδοτη ισχυει στις περιπτωσεις

 

1)για την ισοχρονη αδεια του μειωμενου

2) για τις 2 ωρες μειωμενου

 

ο εργοδοτης δεν μπορει να σου αρνηθει το μειωμενο της 1 ωρας για 30 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες μανουλες. Ειμαι καινουρια στο χωρο σας και με εχετε βοηθησει παρα πολυ με τις συμβουλε σας. Θα ηθελα να σας κανω και εγω μια ερωτηση λιγο μεγαλη θα ειναι.. Ειμαι εργατρεια σε ενα εργοστασιο με γυναικεια εσωρουχα στο τμημα της συσκευασιας και επειδη εχω και μια κορουλα (ΤΗΝ ΛΥΔΙΑ) 1 ετων τωρα εχω το μειωμενο ωραριο των 2 ωρων απο την ημερα που επεστρεψα στην δουλεια ( να και κατι καλο που εκανε ο εργοδοτης μου). πριν 1 μηνα περιπου εμαθα οτι ειμαι παλι εγκυος (αλλο που δεν ηθελα) και οτι περιμενω δυδιμα (ο πανικος στο εργοστασιο απο τα αφεντικα μου γιατι ειχαν σκοπο να με απολυσουν) Λοιπον θα ηθελα να ρωτησω τα εξης.. ειμαι ωρομησθια δικαιουμε το 6μηνο μετα τις 63 μερες? λογο του οτι εχω δυδιμα τι γινεαται απο θεματα ΙΚΑ ΟΑΕΔ ΕΡΓΟΔΟΤΗ για το 6 μηνο αν το δικαιουμε πρεπει να συμφωνησει και ο εργοδοτης? Και ποσο ειναι περιπου το μηνα? Συγνωμη αν σας κουραζω αλλα θα ηθελα να παρω μια ιδεα για να ειμαι κατωχειρωμενη απεναντι απεναντι στον εργοδοτη μου μπας και σταματησει την μουρμουρα. Σας ευχαριστω πολυ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...