Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξενοδοχείο κοντά στη θάλασσα Οκτώβρη μήνα...


Little Monkey

Recommended Posts

Κορίτσια ζητάω τη βοήθειά σας! Έχετε να προτείνετε κάποιο παραθαλάσσιο ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα για μια γρήγορη απόδραση (σαββατοκύριακο)?Ιδανικά να έχει πισίνα και να είναι φιλικό προς τα παιδιά. Αν μπορούσε να είναι γύρω στη μία ώρα από την Αθήνα και all inclusive ακόμα καλύτερα. Ζητάω πολλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πριν 5 χρόνια είχαμε περάσει ένα ΣΚ έτσι, στην Ανάβυσσο, στο Plaza Hotel. Μας άρεσε το γενικό περιβάλλον, το κρεβάτι άνετο, το δωμάτιο, η ώρα του πρωϊνού και ότι κάποια στιγμή ξεκινούσε απασχόληση για τα παιδιά. Απευθυνόταν όμως σε μεγαλύτερα παιδάκια, για δίχρονο πχ, χρειαζόταν επίβλεψη γονιου. Ως απασχόληση είχαν μια ομάδα πολύ ενδιαφέρουσα, που έκανε κάτι σαν θεατρικό παιχνίδι. Εκείνη την εποχή φαινόταν ότι κάμποσοι Αθηναίοι εύποροι, το επέλεγαν για οικογενειακές αποδράσεις.

 

Δεν ξέρω αν το concept έπιασε, από τότε μέχρι τώρα έχουν αλλάξει πολλά πράγματα. Και άλλο Σεπτέμβριος, αλλο Οκτώβριος. Αν και είχε καλη μέρα τότε, μπάνιο στη θάλασσα ή στην εξωτερική πισίνα, δεν κάναμε.

 

Επίσης, παρόλο που μας άρεσε, δεν αντέξαμε να περάσουμε 2 ολόκληρες μέρες μέσα, γενικά δεν μας αρέσει αυτό το στυλ να είμαστε συνεχώς στο χώρο ενός ξενοδοχείου και πήγαμε εκδρομή για κοψίδια στα Καλύβια. Κάτι που ακύρωσε το κομψό στυλ του Σαββατοκύριακου! Δεν είναι και μεγάλο-μεγάλο ως χώρος να έχεις πολλά να κάνεις... Αλλά και να ήταν, πάλι νομίζω θα ξεφεύγαμε.

 

Νομίζω το επέλεγαν γονείς για να αφήσουν κάπου τα ξεπεταγμένα σε ηλικία παιδάκια τους, για να περάσουν οι ίδιοι χρόνο μόνοι τους στο δωμάτιο! Πάντως οικογενειακό περιβάλλον, είχε!

 

Επίσης, δεν ξέρω, μπορεί να υπάρχουν καλύτερες επιλογές στην ουσία, όπως κάποια γωνιά στο Grand Resort ή στο Σούνιο στο Grecotel ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν το είχαμε πολυψάξει.

 

Στη Ρόδο είχαμε συναντήσει πχ μια πιο ενδιαφέρουσα πρόταση, με εσωτερική πισίνα, spa για τη μαμά και κανονική φύλαξη για τα μικρά παιδάκια από μια συμπαθέστατη κοπελίτσα σε χώρο παιδότοπου, αλλά απευθυνόταν σε άλλο κοινό, η Ρόδος είναι πιο οικογενειακό νησί... Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Φαίνεται ωραίο το ξενοδοχείο. Τελικά τα πλάνα άλλαξαν, αλλά θα το κρατήσω στα υπόψιν για μελλοντική χρήση :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Κορίτσια ζητάω τη βοήθειά σας! Έχετε να προτείνετε κάποιο παραθαλάσσιο ξενοδοχείο κοντά στην Αθήνα για μια γρήγορη απόδραση (σαββατοκύριακο)?Ιδανικά να έχει πισίνα και να είναι φιλικό προς τα παιδιά. Αν μπορούσε να είναι γύρω στη μία ώρα από την Αθήνα και all inclusive ακόμα καλύτερα. Ζητάω πολλά;

 

Ψάχνω κάτι παρόμοιο για Μάιο μήνα.

 

Little Monkey βρήκες τίποτα;;;

 

Έχει κάποιος άλλος να μου προτείνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...