Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνοι στη μεση


Recommended Posts

κορίτσια καλημέρα και καλη σαρακοστή!

μόλις μπήκα στον 8ο και ήδη νιώθω τη μεση μου δεξιά καια ριστερά να με πονάει, σαν να με τραβάει. ειναι φυσιολογικό αυτό??πρέπει να παίρνουμε κάτι γι αυτόν τον πόνο ή ειναι φυσιολογικός? επίσης χτεσ όλη την ημερα η κοιλιά μου ήταν τσιτα, σαν έτοιμη να σκάσει..και φοβαμαι μη συμβεί τίποτα! βεβαια ξεκουράστηκα και σήμερα είμαι καλύτερα εκτός από την μέση..ασε που νιώθω υγρα γενικότερα και φοβάμαι μήπως είναι σπάσιμο νερών..και κατι τελευταίο που το παρατήρησα σε αυτή τη 2η εγκυμοσύνη, η ΄΄περιοχή ΄΄ εκεί κατω είναι όντως πρησμένη βρε κορίτσια? χρειάστηκε να βάλω μια αλοιφούλα που μου έδςσε ο γιατρός και όταν κοιτάχτηκα στον καθρέφτη έπαθα σοκ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς... :)

Κι εγώ, με τα ίδια περίπου δεδομένα (στον 8ο και με ένα μεγαλύτερο πιτσιρίκι να με τραβολογάει) είμαι περίπου στην ίδια κατάσταση.

Η ξεκούραση βοηθάει ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! -έκανα μερικές μέρες αναγκαστική ξεκούραση λόγω μικροπροβλήματος και μετά αισθανόμουν πάρα πολύ πιο ελαφριά:wink:

Επίσης βοηθάει πολύ το μασάζ.

Καλό υπόλοιπο :D Με το καλό να έρθει το μωράκι σου.

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΘΕΣ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΕ ΠΙΕΖΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΕΤΡΩΝΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΕΝΤΩΘΩ.

ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΛΑΦΡΩΣΟΥΜΕ??????

ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΙΝΗΤΙΚΗ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24 ΩΡΟ :lol::lol::lol:

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia.

Parakolouthisa thn perasmenh ebdomada ena seminario sto opoio mas eipan pos ta nera einai para polla otan spasoun (den mazeyontai !) kai oxi auta pou vlepoume kathimerina. Oson afora th mesh kai ego ponao poly otan ksaplono. O giatros mou eipe oti einai logiko logo metatopisis varous ( kai den exo kai allo paidi poso mallon eseis).

Kali synexeia se oles sas!

dfbbc1520b.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΘΕΣ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΕ ΠΙΕΖΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΕΤΡΩΝΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΕΝΤΩΘΩ.

ΤΑ ΥΓΡΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΛΑΦΡΩΣΟΥΜΕ??????

ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΙΝΗΤΙΚΗ 24 ΩΡΕΣ ΤΟ 24 ΩΡΟ :lol::lol::lol:

αστερούλα, μήπως πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου?

Το πέτρωμα της κοιλιάς είναι συσπάσεις. Αν τόσο νωρίς είναι πάρα πολλές μπορεί να πρέπει να το προσέξεις... :roll:

από υγρά κι εγώ μια χαρά πάω -και μου τη σπάει πολύ η αίσθηση :?

 

Πάντως Lilou, ναι αν σπάσουν τα νερά είναι όντως πολλά και δεν μαζεύονται.

Ο μόνος άλλος κίνδυνος που υπάρχει είναι να έχει κάποια μικρή ρίξη ο σάκος στην πάνω πλευρά του και να 'χάνεις υγρά' λίγο-λίγο. Αυτό δεν είναι πολύ συχνό αλλά είναι πολύ επικίνδυνο. Καλό είναι να υπάρχει τακτική παρακολούθηση προς το τέλος. :wink:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επανέρχομαι στο θέμα: νιώθω την κοιλιά μου τσιτωμένη κατά το μεγαλύτερο μέρος της ημερας, εντάξει συσπάσεις κάνει που και που αλλά γενικά είναι σκληρή,τεντωμένη..εσείς το έχετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...