Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Εχθές έκανα εμβρυομεταφορά με δύο άριστα έμβρυα, όπως μου είπε ο γιατρός. Είναι η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής και έχω πολύ αγωνία για το αποτέλεσμα. Θυμάται κάποια κοπέλα τα συμπτώματα εμφύτευσης όταν έμειναν έγκυες; Επίσης, το οτι τα έμβρυα είναι άριστα, μπορεί να αυξήσει τις πιθανότητες εγκυμοσύνης ή δεν έχει και πολύ σημασία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

AGELOS ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ!!

ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΗΔΙΑ ΦΑΣΗ ΑΝΑΜΜΟΝΗΣ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΟΥ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΜΕΤΡΙΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟ!

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΤΖΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΣΑΙ!!ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΕ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....ΜΠΟΥΡΔΕΣ!!

ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΙΣΩΣ...ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ,ΝΑ ΔΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ.ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟΥΝ ΔΙΔΥΜΑ!!

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ,ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ......ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ.........ΔΕΣ ΩΡΑΙΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ.....ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!

ΤΕΛΕΙΟΣ ΦΙΛΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΡΩΤΗ ΕΓΩ!!!

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΝΕΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!!

2zusp2.png?GREA7lcm
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία! Το ότι έχεις καλα εμβρυα είναι πολυ θετικο, δείχνει ότι έχουν την τάση να εξελιχθούν, αλλα Όπως σου είπαν πιο πριν, και μέτρια να ήταν δεν παίζει μεγάλο ρόλο. Όσο για Συμπτώματα θεωρώ πως ότι και να σου πούνε είναι μάλλον δημιούργημα της φαντασίας. Στην πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια μου νόμιζα πως είχα ολα τα Συμπτώματα που άκουγα: αίμα εμφυτευσης, πονακια χαμηλά, εξαντληση και υπνηλια, πρισμενο στήθος και σκουρη θυλη...ήμουν σίγουρη... Και την ημέρα της χοριακης μου ήρθε περίοδος.... Στην δεύτερη επιτυχημένη προσπάθεια δεν είχα κανένα σύμπτωμα, Εκτός απο δυο καφέ σταγόνες 4 μέρες πριν την χοριακη. Ήμουν σίγουρη για την αποτυχία, είχα κάνει και θετικο τεστ πριν πάω για την χοριακη και δεν το είχα πιστέψει... Άλλες δεν έχουν ούτε καν αίμα, φτάνουν στον 4ο 5ο Μήνα και το πρώτο σύμπτωμα είναι η κοιλιά που αρχίζει να φουσκώνει.... Το μόνο που Έχω να σου συστήσω είναι θετική διάθεση! Μόνο έτσι θα έρθει το μπεμπακι!!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να αγχωθώ τόσο αυτές τις 2 εβδομάδες αναμονής. Βάλε οτι ακούω οτι κοτσάνα μπορείς να φανταστείς. Μια γνωστή, μου είπε οτι η πρώτη εξωσωματική γίνεται επίτηδες αποτυχημένη απο τους γιατρούς για οικονομικούς λόγους. Όπως καταλαβαίνετε με έκανε να σέρνομαι στα πατώματα απο στεναχώρια. Τι να πείς, αναμένουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Η αλήθεια είναι οτι δεν περίμενα να αγχωθώ τόσο αυτές τις 2 εβδομάδες αναμονής. Βάλε οτι ακούω οτι κοτσάνα μπορείς να φανταστείς. Μια γνωστή, μου είπε οτι η πρώτη εξωσωματική γίνεται επίτηδες αποτυχημένη απο τους γιατρούς για οικονομικούς λόγους. Όπως καταλαβαίνετε με έκανε να σέρνομαι στα πατώματα απο στεναχώρια. Τι να πείς, αναμένουμε...

 

κοριτσακι μου σου ευχομαι καλα αποτελεσμετα κ μην ακους τιποτα!!!!εμενα μια καλη μου φιλη εμεινε με την πρωτη προσπαθεια εξωσ κ τωρα εχει εναν κοριτσαρο αλλο πραγμα!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να χεις το ποθητό αποτέλεσμα !!! Να σε ρωτησω στην ωοληψία πόνεσες? Εγω είμαι σ αυτη την φάση αύριο ....

Προσπαθούμε για το δικό μας θαυματάκι ... !:P:p

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχομαι πολυ καλη επιτυχια σε ολες σας!!!Να εχετε ολες θετικα αποτελεσματα και υψηλες χοριακες και μετα απο εννια μηνες να κρατησετε επιτελους στην αγκαλια σας τα αγγελουδια σας!!!

αχ....σημερα παει και η αδερφουλα μου για ωοληψια,μακαρι να πανε ολα καλα και σ΄αυτην...:)

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aggelos, κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορά! Και εγώ την Δευτέρα 07-02 με 2 πολύ καλά έμβρυα και εγώ. Και εμενα είναι η πρωτη φορά.

Αντε κοπέλα μου, μην αγχωνεσαι. Να δεις που τα ή το μωράκι μεγαλώνει αυτή τη στιγμή μέσα μας. Γιατι τοσο άγχος? Αφου ειχαμε καλό αποτελεσμα στον αριθμο και στην ποιοτητα των εμβρυων, οτι ηταν να γινει, έγινε. Εγω ετσι πιστευω. Δεν ειναι στο χερι μας τωρα τίποτα, παρα μονο να ειμαστε χαλαρες, ευδιαθετες και να προσεχουμε βεβαια στις κινήσεις μας. Οχι δουλειες βέβαια (τι καλά!!!!).

Εγω ειμαι στη δουλεια από αυτή την Δευτερα.Δουλεια γραφειου βεβαια. Ολη την προηγουμενη εβδομαδα ημουν κρεββατι-καναπες. Ποτε θα πας για χοριακή? Εγώ Δευτέρα πρωϊ. Αντε, 4-5 μερες μεινανε. Οχι πως το πολυσκεφτομαι. Ισα ισα, καλά που ξεκινησα δουλεια και ετσι ξεχνιεμαι. Κανω και καμμια βολτα μετά.

Καλη σου μερα.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή επιτυχία!! Με το καλό τα ευχάριστα νέα εις διπλούν τη Δευτέρα!!Για αυτό που λέγατε (οτι η πρώτη φορά είναι αποτυχία για οικονομικούς λόγους) και εγώ το πίστευα αλλά πάλι εδώ μέσα έχω ακούσει πάρα πολλές περιπτώσεις να με διαψεύδουν πανηγυρικά.. οπότε είμαστε αισιόδοξες! Εγώ πάω την Παρασκευή γαι εμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμένα μου.. ελπίζω να τα καταφέρουν!(Εμένα ο γιατρός μου την πρώτη φορά, μου είπε για χοριακή από τη 10η μέρα. Δείχνει από τότε). Έτσι για να σας ανάψω φυτιλιές!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

aggelos, κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορά! Και εγώ την Δευτέρα 07-02 με 2 πολύ καλά έμβρυα και εγώ. Και εμενα είναι η πρωτη φορά.

Αντε κοπέλα μου, μην αγχωνεσαι. Να δεις που τα ή το μωράκι μεγαλώνει αυτή τη στιγμή μέσα μας. Γιατι τοσο άγχος? Αφου ειχαμε καλό αποτελεσμα στον αριθμο και στην ποιοτητα των εμβρυων, οτι ηταν να γινει, έγινε. Εγω ετσι πιστευω. Δεν ειναι στο χερι μας τωρα τίποτα, παρα μονο να ειμαστε χαλαρες, ευδιαθετες και να προσεχουμε βεβαια στις κινήσεις μας. Οχι δουλειες βέβαια (τι καλά!!!!).

Εγω ειμαι στη δουλεια από αυτή την Δευτερα.Δουλεια γραφειου βεβαια. Ολη την προηγουμενη εβδομαδα ημουν κρεββατι-καναπες. Ποτε θα πας για χοριακή? Εγώ Δευτέρα πρωϊ. Αντε, 4-5 μερες μεινανε. Οχι πως το πολυσκεφτομαι. Ισα ισα, καλά που ξεκινησα δουλεια και ετσι ξεχνιεμαι. Κανω και καμμια βολτα μετά.

Καλη σου μερα.

 

se pio kentro tis kanate??? Kali epityxia sas efxome..! ki egw Deftera paw gia xoriaki sto emvryogenessis...!

Η Αννούλα μου .. η ζωή μου!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έκανα στο embryo art. Εξαιρετικό κέντρο, ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα τη Δευτέρα

 

kala apo periergia rwtaw mipws imastan sto idio.. alla ki egw apo merias mou eime paara poli efxaristimeni me to diko mou kentro.. gia na katalavis exw idi mia koroula ke paw gia to 2o..

 

alithia pws eise?? niwthis tipota? apo agwnia??

Η Αννούλα μου .. η ζωή μου!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλή επιτυχία σε όλες σας για τις χοριακές σας. Σας εύχομαι τριψήφια νουμεράκια! Δεν πιστεύω ότι την πρώτη εξωσωματική την κάνουν να αποτύχει για οικονομικούς λόγους, τουλάχιστον για τους περισσότερους γιατρούς δεν μπορώ να το πιστέψω. Εγώ πέτυχα με την πρώτη, πάντως...Ημουν τυχερή. Μην ψάχνετε για συμπτώματα, εγώ δεν είχα τίποτε απολύτως, ούτε αίμα, ούτε πονάκια, ούτε τίποτα και έχω 2 θετικές εξωσωματικές! Υπομονή, θα περάσουν οι μέρες! Καλή επιτυχία σε όλες.

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να χεις το ποθητό αποτέλεσμα !!! Να σε ρωτησω στην ωοληψία πόνεσες? Εγω είμαι σ αυτη την φάση αύριο ....

 

Δεν πονάς την ώρα της ωοληψίας καθόλου γιατί απλούστατα... κοιμάσαι! Ίσως πονάς λίγο μετά, σαν πόνος περιόδου, αλλά μην ανησυχείς, με κανένα παυσίπονο, παλεύεται άνετα! Καλή επιτυχία, κορίτσι μου! :-P

ttc77dd.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κορίτσια!

Όσο για τα χρήματα της πρώτης προσπάθειας...

θα έλεγα ότι τα κέντρα εξωσωματικής ενδιαφέρονται περισσότερο να έχουν υψηλά ποσοστά επιτυχίας από περισσότερα λεφτά από 1 ζευγάρι.

Άλλωστε τα ποσοστά θα τους φέρουν κόσμο, και όχι τα διπλά λεφτά.

 

Μην πιέζετε το σώμα σας να νιώσει κάτι διαφορετικό, απολαύστε αυτό που νιώθετε και πάνω από όλα ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα,

 

χθες καναμε την ωοληψια ( 7 μου πήρανε) σήμερα θα μάθω ποσα γονιμοποιηθήκανε. απο χτες ξεκίνησα ενα χαρτακι όοοολο με χάπια ...

 

Καλά τοσα μα τόσα φρμακα ... οχι τιποτα αλλο απ ολα με τρομαζει η κορτιζόνη...

 

Ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλες μας

Προσπαθούμε για το δικό μας θαυματάκι ... !:P:p

Link to comment
Share on other sites

kala apo periergia rwtaw mipws imastan sto idio.. alla ki egw apo merias mou eime paara poli efxaristimeni me to diko mou kentro.. gia na katalavis exw idi mia koroula ke paw gia to 2o..

 

alithia pws eise?? niwthis tipota? apo agwnia??

 

Έχω πολύ αγωνία για το αποτέλεσμα γιατί έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με ενδομητρίωση. Εχθές είχα πολύ εντονο πόνο χαμηλά στη κοιλιά και σήμερα δεν έχω τίποτα, νομίζω οτι η προγεστερόνη κάνει τα κόλπα της. Δεν θέλω να ανακαλύπτω συμπτώματα γιατί έχω φάει πολύ απογοήτευση τους τελευταίους μήνες, νόμιζα σχεδόν πάντα ότι έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης, την μια φορά που έμεινα έγκυος φυσιολογικά, δεν κατάλαβα τίποτα μέχρι την καθυστέρηση, τελικά απέβαλα λόγω διθάλαμης μήτρας.

Link to comment
Share on other sites

aggelos,

 

ειμασταν μαζί στο embryoart την Δευτέρα 07/02 ?? Εμενα μου το εκανε ο κος Μακράκης στις 13:22. Μιλουσα με μια κοπελα εκει, μελαγχρινη με σγουρα μαλλια αν θυμαμαι καλά. Μου ειπε οτι ειχε κανει προηγουμενες προσπαθειες στο Ελενα. Εσυ τι ωρα το εκανες? Κοιτα σύμπτωση!!!!! Τι καλά! Σιγουρα σε ειδα και με ειδες.

Εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι μπορει να εχω καποιους εντονους πονους αυτή την εβδομαδα, αλλα δεν εχω τιποτα.

 

Θα σου πω τι ειδα σημερα το πρωι και πριν λιγο στην τουαλετα εβαλα τα κλαματα. Ειδα το πρωι με το σκουπισμα λιγο αιμα, οπως βλεπω στην αρχη της περιοδου μου. Το ξερω οτι μπορει να μην σημαινει τιποτα μπορει ομως να σημαινει και το αρνητικο. Τι να κανω. Θα το δεχτω και θα περιμενω αυτες τις 4 μερες. Νιωθω λιγο χαλια. Το ξερα οτι προς το τελος θα με πιασει η αγωνια. Μου ειπε βεβαια ο γιατρος οτι μπορει να δω αιμα. Τωρα σκεφτομαι να τον παρω τηλεφωνο να μου πει τι εννοουσε ακριβως. Μπορει να με ησυχασει και μονο που θα του μιλησω. Τον συμπαθησα τοσο πολυ τον γιατρό μου.

 

Αυτα κοριτσια για την ωρα. Ααααχχχ!!

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε να κάνω τη χοριακή την Δευτέρα, αλλα θα δείξει απο το Σάββατο. Εγώ θα πάω Δευτέρα για σίγουρα.

 

Τι εννοεις οτι θα δειξει από το Σάββατο?

 

mum wanna be, τι νεα με την γονιμοποιηση? Τα ιδια φαρμακα παιρνουμε ολοι. Με την κορτιζονη προσεχε το αλάτι για να μην πρηστεις. Δεν πρεπει καθόλου (οχι πως εγω το εκανα. Με ειχε πιασει μια βλακεια και ηθελα ολο αλμυρα. Απο προχθες ειχε πρηστει η κοιλια μου αρκετα. Σημερα ειναι καλύτερα.Ποιος ξέρει?).

 

marmi,funk_u2, myrval, xrysa82 και ολα τα κορίτσια, ευχαριστουμε πολυ για τις ευχές σας.

EFIMIKEL καλά αποτελεσματα και σε σένα!

ELKARAK πως τα πηγε η αδελφή σου στην ωοληψία?

 

Χαιρομαι την παρεα μας κορίτσια, που παιρναμε ολες το ιδιο. Μακαρι αυτος ο μηνας να δωσει καλο αποτελεσμα σε ολες.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...