Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κατάθεση ψυχής


Mytwinsroses

Recommended Posts

Κορίτσι μου πολύ ευχάριστα τα νέα σου.Να δεις πως απο εδω και πέρα τα πράγματα θα πηγαινουν όλο και καλύτερα γιατι το αξίζεις κ εσύ και οι μικρες σου κ όλα τα παιδάκια κ οι γονεις που ταλαιπωρούνται χωρις να φταινε.Καταλαβαινω καθε σου λέξη,πως περιμενεις να της δεις να περπατησουν ,να μπουσουλησουν,να τρέξουν,πως δε θεωρεις τιποτα δεδομενο κ για όλα κανεις υπομονή,πως βαζεις τα παιδια σου πανω απο τον εαυτο σου,πως χαιρεσαι,πως λαχταρας,πως πανω απο όλα ευχαριστεις το Θεο κ την Παναγια που τις εχεις κ ειναι γερες κ σου δινουν δύναμη.Τα εχουμε πει εμεις,εχω περάσει ακριβως τα ίδια με τις ιδιες ακριβώς σκεψεις-αγωνιες όπως νομιζω όλες οι μανουλες των προωρων παιδιών κ απο τοτε προσευχομαι καθε μέραα να τους δινει η Παναγια δυναμη κ υγεια.

 

Ναι HOPE μου πραγματικά όποιος τα ζήσει μπορεί να σε καταλάβει απόλυτα...εύχομαι μόνο καλά απο δω και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι πολύ τυχερά τα κοριτσάκια σου , που έχουν εσένα μανούλα !!!!!!!!!!!! Είσαι απλά αξιέπαινη ,τι να πω......χίλια μπράβο !!!!!!!!

Εύχομαι να συνεχίσετε με δύναμη, χαρά και σίγουρα θα σας κάνουν ακόμη πολύ πολύ περήφανους γονείς !!!!!!!!!!!!!!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Δε γράφω πολυ στο φορουμ λόγω δουλειάς επιστρέφω σπίτι κουρασμένη και απλ'α θέλω αμέσως να παω για ύπνο. Μπαίνω όμως και διαβάζω και από το κινητό. Η ιστορία σου με άγγιξε γιατί έχω ζήσει και εγώ αυτή την απελπισία και εύχομαι η ιστορία μου να σου δώσει κουράγιο και δύναμη. Ο γιός μου είναι πλεον 14 και έιναι ένας λεβέντης 1,82 μαθητής του 18. Η ιστορία μας είναι η εξής : Γύρω στα 3 διαγνώσθηκε ότι έχει αυτισμό. Είχε ηχολαλία ,δε μπορουσε να κάνει προτάσεις ολοκληρωμένες , τον ενοχλούσαν διάφοροι ήχοι κλπ. Καταλαβαίνεις τον πανικό μου. Σκέψεις μαύρες συνέχεια και φυσικά κατάθλιψη. Τι μέλλον θα έχει το παιδί. Ξεκίνησε ο αγώνας. Παιδοψυχολόγο και εγγραφή σε νηπιαγωγείο. Πιο νηπιαγωγείο? Στα περισσότερα που πήγα ή δε θα τον δεχόντουσαν ή δεν ήξεραν τι σημαίνει αυτισμός. Να πω εδώ ότι ο γιος μου έχει στοιχεία αυτισμού και μπορουσε να πάει σε κανονικό σχολείο. Δε χρειαζόταν ειδικό. Αν ψάξεις τα παλιότερα μηνυματα μου θα δεις και κάποια άλλα θέματα που αντιμετωπισαμε. Το αποτελεσμα όμως είναι αυτό που σου είπα και πιο πάνω. Συγνώμη αν τα γράφω μπερδεμένα βιάζομαι να παω για ύπνο βλέπεις. Καλό κουράγιο και δύναμη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου καλησπέρα και Χρόνια Πολλά....

Τι κάνετε? Εμείς όχι και τόσο καλά... Εγώ έχω βρογχίτιδα. Η Μαρία έβγαλε ένα σπυράκι στο πρόσωπο, κοκκίνισε αρκετά η περιοχή, φούσκωσε, κάτω από το μάτι της 1 cm, την πήραμε στον παιδίατρο και μας είπε είναι σπυράκι το οποίο μολύνθηκε. Και γι'αυτό μας έγραψε αντιβίωση και με γάζες να βάζουμε πολύ συχνά bedadine..... Και έτσι κάναμε. Όμως την επομένη όταν πήγαμε στην πεθερά μου, ο κουνιάδος μου τα έπρηξε στον άντρα μου πως το μωρό έβγαλε σταφυλόκοκκο γιατί ήταν το ίδιο με εκείνο που είχε βγάλει αυτός κλπ κλπ, και μου τον άγχωσε.... Πως έπρεπε να παίρναμε το μωρό σε δερματολόγο, κι αν είναι σταφυλόκοκκος και δεν το κατάλαβε ο παιδίατρος? Αγχώθηκε.... Έψαξα στο ίντερνετ, βρήκα ένα βιβλίο που το χρησιμοποιούσα όταν σπούδαζα, τελοσπάντων του απόδειξα πως με την αντιβίωση που παίρνει το μωρό μας είναι καλυμμένο αν είναι σταφυλόκοκκος αυτό που έβγαλε....αλλά και πάλι δεν ησύχασε. Ήτανε και βράδυ και ο γιατρός δεν απαντούσε. Την επόμενη μέρα ξύπνησε με την ανακατωσούρα στο στομάχι χωρίς επεισόδια εμετών. Όμως γενικά ήταν καλός. Είχαμε γάμο εκείνη την μέρα σε άλλη πόλη και έτσι αφήσαμε τα μωρά στην μάνα μου, φύγαμε μεσημέρι και γυρίσαμε την επομένη το απόγευμα. Περάσαμε ωραία, με.είχε βασίλισσα ο άγγελος μου-όταν είμαστε μόνοι μας έτσι μου φέρεται. Όταν γυρίσουμε στα παιδιά αλλάζει συμπεριφορά. Απο το άγχος. Για το παραμικρό.- Τεσπα γυρίσαμε, εγώ με τον πυρετό και αυτός με τα στομάχια του, να ρεύεται συνέχεια.... Την επομένη, δηλ εχθές την Τετάρτη όλο το βράδυ κανείς μας δεν κοιμήθηκε.. Εγώ είχα πυρετό, τα nurofen δεν με έπιαναν κι αυτός έκανε εμετούς.... Τετάρτη έπρεπε να γυρίσει στην δουλειά. Και δεν πήγε. Ούτε σήμμερα και ούτε αύριο μπορεί να πάει. Πήγαμε στον γαστρεντερολόγο, του έκαναν υπέρηχο, τίποτα κορίτσια. Πρόσφατα έκανε γαστροσκόπιση και αυτή πεντακάθαρη απλά είναι λίγο μια βαλβίδα χαλαρή που κάνει εμετό πιο εύκολα απότι εμείς. Δεν υπάρχει άλλη λύση μας είπε, πρέπει να επισκεφτούμε ψυχίατρο-ψυχοθεραπευτή για να τον εξετάσει και να του δώσει φάρμακα για το άγχος. Πήγαμε, όντως διέγνωσε κρίση άγχους, και μας έγραψε αγχολυτικά.... Απο την ώρα που τα είπιε είναι σαν ζόμπι.... Έχει χλωμιάσει, δεν μπορεί να ανοίξει τα μάτια, δεν σώννει το κεφάλι του.... Πήραμε το γιατρό και μας είπε να τα σταματήσει το ένα κουτί που του προκάλεσεν όλα αυτά, και να συνεχίσει με το άλλο κουτί που δεν έχουν παρενέργεις..... Αύριο θα πάμε σε ψυχολόγο. Ίσως να τον βοηθήσει να το ξεπεράσει χωρίς φάρμακα το πρόβλημα του.....

Είμαι λίγο απότομη μαζί του γιατί τα προκαλεί στον εαυτό του κορίτσια. Θύμωσα και του είπα έχουμε 2 μωρά που μας χρειάζονται..βλέπεις ότι δεν μπορώ να δουλέψω και ούτε λαμβάνουμε κάποιο βοήθημα. Πρέπει να αλλάξεις του είπα.. Να περπατήσουν τα μωρά μας, να πάνε σχολείο, να πάω και γω μια δουλειά, να χτίσουμε το σπίτι μας (του είπα).... Και έκλαιγε....δεν το θέλει μου είπε που παθαίνει έτσι, και δεν τον αδικώ, όμως τα πέρνει όλα στραβά κι ανάποδα...

Τι να κάνω κι εγώ..... υπομονή κάνω και τίποτε άλλο?

Όμως Δόξα το Θεό.....

Link to comment
Share on other sites

Xρονια πολλα διδυμομανουλα! Μην παρεξηγεις τον αντρουλη σου, δεν κανει κατι επιτηδες, απλως του εχει ερθει καπως βαρυ (οι πιο πολλοι παθαινουν πατατρακ με τα διδυμα, εσεις εχετε και επιπλεον θεματα να διαχειριστειτε). Εννοειται πως πρεπει να συνεργαστειτε με τους καταλληλους ειδικους για να κατορθωσετε να πατησετε στα ποδια σας ωστε να εχετε δυναμεις για να στηριξετε τα κοριτσια σας. Εννοειται πως ειναι χρονοβορο και δυσκολο, αλλα ειναι ο μονος δρομος. Υπαρχει αγαπη μεταξυ σας και θα τα καταφερετε. Ο ανθρωπος βγαζει ψυχοσωματικα και ευτυχως που ειναι τοσο εντονα, γιατι "φωναζουν" και δεν επιτρεπουν χρονοτριβη. Τα κοριτσια με τα χρονια θα βελτιωνονται ολο και περισσοτερο, θα επιτυχετε στοχους που τωρα μοιαζουν απιαστοι και αν στο μεταξυ εχετε εξαντληθει, θα ειναι ασχημο. Κουραγιο, ολοι σηκωνουν το σταυρο τους, εσας σας ελαχε αυτο. Δειτε το απο τη θετικη πλευρα:εχετε δυο κοριτσακια που ειναι τα παιδακια σας, τα δημιουργηματα σας. Να τα χαρειτε, τιποτε στη ζωη αυτη δεν ειναι δεδομενο και σιγουρο. Οι στοχοι πρεπει να ειναι βραχυπροθεσμοι και μολις τους κατακτατε, τοτε να θετετε νεους. Στο εχω ξαναγραψει, πιστευω οτι τα πραγματα για σας θα πανε καλα, χρειαζεται ομως πολλη υπομονη και πιστη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γειά σας....

Περάσαμε μια πολύ δύσκολη εβδομάδα. Ο άντρας μου είχε αυτά τα προβλήματα που τον πιάνουν συχνά. Στομαχόπονος, εμετοί, κράμπες στο στομάχι, πόνους πίσω χαμηλά στην πλάτη, πόνοι στα έντερα.... Χωρίς να ήταν αγχωμένος. Του είχε περάσει το άγχος από τα σπυράκια που είχε βγάλει το μωρό, έτσι κι αλλιώς της πέρασε.... Μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα δεν δικαιολογείται όμως σε άγχος. Στην αρχή, εξετάσεις σε στομάχι όλα καλά. Σε άγχος το απέδιδε ο γαστρεντερολόγος, πρέπει να επισκεφτούμε ψυχίατρο να μας δώσει χάπια για το άγχος....Τι να κάνουμε, πήγαμε. Την πρώτη μέρα που τα πήρε, έγινε σαν ζόμπι... Εντομεταξύ από την μέρα που τον έπιασαν όλα αυτά, δεν μπορούσε ούτε να φάει, με το ζόρι έπινε νερό ή 7up, είχε χάσει σχεδόν 5 κιλά σε 4 μέρες μόνο, ανακατευόταν συνέχεια και έκανε εμετούς. Τελοσπάντων, με τα αγχολυτικά χειροτέρεψε. Σερνόταν κορίτσια. Δεν έσωνε το κεφάλι του, τα μάτια του δεν άνοιγαν. Πήραμε τον γιατρό και μας είπε να τα σταματήσουμε.

Είχεν αφυδατωθεί. Ήταν αναμενόμενο. Άσπρισε η γλώσσα του. Ήμασταν στις πρώτες βοήθειες με ορρούς για να ενυδατωθεί και φάρμακο για τους εμετούς. Γαστρίτιδα του λεν εκεί τρομάρα τους (πρόσφατα κάναμε γαστροσκόπιση και ήταν καθαρή). Του έδωσαν τα ανάλογα φάρμακα κ μπορείς να φύγεις μας είπαν. Ήτανε 10 το βράδυ. Τον κατάλαβα πως εξακολουθούσε να μην ήταν καλά αλλά φύγαμε. Γυρίσαμε στο σπίτι, και χειροτέρεψε. Έτρεμε σαν το ψάρι, δεν μπορούσε να πάρει ανάσα, χτυπούσαν τα δόντια του, φώναζε πως θα βγεί η ψυχή του και έκανε πολλούς εμετούς...πανικοβλήθηκα, ευτυχώς ήταν σπίτι κ ο πατέρας μου τον βάλαμε γρήγορα στο αυτοκίνητο και ξαναπήγαμε στις πρωτες βοήθεις. Είχε πάθει αλλεργία απο το φάρμακο που του είχαν βάλει προηγουμένος για τους εμετούς. Στις 1 το βράδυ φύγαμε. Την επομένη πήγαμε στον γαστρεντερολόγο ξανά και του είπαμε να ελέγξει και τα έντερα του αντί να μας το πεί ο ίδιος που είναι γιατρός να κάνουμε και μιαν εξέταση στα έντερα.....τεσπα, μπήκαμε σε μια τηλεόραση και του βρίσκουν τους μεσεντέριους λεμφαδενες διογκωμένους. Του έγραψε αναλύσεις αίματος και κοπράνων και κάποια άλλα φάρμακα που τον έκαναν πραγματικά καλά και απο την προπερασμένη Κυριακή, σήμερα κατάφερε να πάει δουλειά...είναι καλά σήμερα. Ξέχασα να αναφέρω πως αρκετές φορές μου ανάφερε πώς στα κόπρανα του έχει αίμα ταχτικά....

Κορίτσια αγχώθηκα, σκέφτομαι το κακό. Η εξέταση αίματος ήταν καλή αλλά στα κόπρανα, έκανε την Δευτέρα, χθες και σήμερα, και σήμερα ανιχνεύθηκε αίμα τις 2 προηγούμενες όχι.

Το έχω μελετησει πολύ, τα θυμάμαι κι απτη σχολή, έχει πολλά συμπτώματα του κακού που σκέφτομαι. ΘΕΕ ΜΟΥ λυπήθου τα μωρα μας :( :'( :'(

Ο γιατρός το απόγευμα θα δει τις αναλύσεις και θα με πάρει τηλ να μου πει πως προχωρούμε. Είμαι σίγουρη θα μας πει κολονοσκόπιση. Προαισθάνομαι το κακό ας βγώ ψεύτρα....Ο Θεός είναι μεγάλος. Δεν χάνω τις ελπίδες μου.

Link to comment
Share on other sites

Μη σκεφτεσαι το κακο βρε αγαπη μου! Εδω και σε μωρα βλεπεις αιμα στα κοπρανα και δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Σε ψυχολογο πηγατε τελικα; γιατι εγω πιστευω ειναι απ'το αγχος του για τα μωρα κι ας μη το λεει. Μπορει να ειναι καταλοιπα κι απο τα φαρμακα που τον πειραξαν. Μη σκεφτεσαι το κακο σε παρακαλω.. οι ζουζουνες σου τι κανουν;

Link to comment
Share on other sites

Μη σκεφτεσαι το κακο βρε αγαπη μου! Εδω και σε μωρα βλεπεις αιμα στα κοπρανα και δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Σε ψυχολογο πηγατε τελικα; γιατι εγω πιστευω ειναι απ'το αγχος του για τα μωρα κι ας μη το λεει. Μπορει να ειναι καταλοιπα κι απο τα φαρμακα που τον πειραξαν. Μη σκεφτεσαι το κακο σε παρακαλω.. οι ζουζουνες σου τι κανουν;

 

Ναι στον ψυχολόγο πήγαμε αλλα την πρώτη φορά ξέρεις πέρνουνε ιστορικό κ τέτοια δεν έχει κάποια ουσιαστική βοήθεια η πρώτη φορά...είναι κ 40 ευρώ το ραντεβού...ο ψυχίατρος ήθελε 60ευρώ. Έλεος ρε παιδιά....για δέντρα που κόβουνε λεφτά μας βλέπουν?

Είναι καλά τα μωρά, δόξα το Θεό. Μακάρι να μην είναι τίποτα σοβαρό. Αλλά το αίμα σε συνδυασμό με διογκωμένους λεμφαδένες και μόλυνση να μην υπάρχει όπως έδειξαν οι αναλύσεις για να δικαιολογίσει τη διόγκωση τους...όπως είπα ας βγώ ψεύτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στον ψυχολόγο πήγαμε αλλα την πρώτη φορά ξέρεις πέρνουνε ιστορικό κ τέτοια δεν έχει κάποια ουσιαστική βοήθεια η πρώτη φορά...είναι κ 40 ευρώ το ραντεβού...ο ψυχίατρος ήθελε 60ευρώ. Έλεος ρε παιδιά....για δέντρα που κόβουνε λεφτά μας βλέπουν?

Είναι καλά τα μωρά, δόξα το Θεό. Μακάρι να μην είναι τίποτα σοβαρό. Αλλά το αίμα σε συνδυασμό με διογκωμένους λεμφαδένες και μόλυνση να μην υπάρχει όπως έδειξαν οι αναλύσεις για να δικαιολογίσει τη διόγκωση τους...όπως είπα ας βγώ ψεύτρα.

 

Ευχομαι και πιστευω θα βγεις ψευτρα.. Οσο για ψυχολογο,ψυχιατρο ψαξτε το λιγο σε κανενα δημοσιο νοσοκομειο. Εχω ακουσει οτι κανουν εξισου καλη δουλεια κι εκει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι βρε μαναρι μου, μη βαζεις κακο με το μυαλο σου. Προφανως ο ανθρωπος ειναι υπο καταρρευση απο την ψυχολογικη πιεση. Πηγαινετε να κανετε τις απαραιτητες εξετασεις με αισιοδοξια, οι αρρωστιες που τρεμεις κατα κυριο λογο "χτυπουν" ηλικιωμενα ατομα, ο αντρας σου ειναι νεοτατος.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μιλήσω με τον γιατρό κορίτσια. Τον πήρα τώρα και μου είπε η γραμματέας του ότι ακόμα δεν έχει τελειώσει με τα ραντεβού του κ όταν τελειώσει θα με πάρει.

Και συν τις άλλοις, ο άντρας μου γύρισε στο σπίτι καταστεναχωρημένος. Του είπε ο μάστρος του ότι σκεφτόταν να τον απολύσει γιατί έλειπε πολλές μέρες από τη δουλειά και του είπε είναι η τελευταία του ευκαιρία....ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.. Ούτε να αρρωστήσει δεν αφήνουν τον άλλο....που φτάσαμε.

Κορίτσια εγώ δεν δουλεύω, αυτή η παλιοκυβέρνηση που έχουμε στην Κύπρο, έκανα αίτηση από τον Σεπτέβριο του 2014 ότι το μωρό μου έχει διπληγία στα πόδια πήρα και τα απαραίτητα χαρτιά, και τα τρέχω φυσιοθεραπείες και τα 2,ιδιωτικές,λόγω έλλειψης χρόνου στο δημόσιο και ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει...κι έχω στείλει και επιστολή κι έκανα παράπονο....αλλά μας έχουν γραμμένους....αυτοί να κάθονται στην καρέκλα και να πιάνουν πάνω από 5.000ευρώ το μήνα και μεις να τρώμε ψύχουλλα που λέει ο λόγος..αχ Θεέ μου.Θεέ μου. Βοήθα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε τελικα με τις εξετασεις του αντρα σου; πες μου οτι ειναι καλες!!

 

Καλημέρα κορίτσια. Μίλησα με τον γιατρό κ μας είπε ότι επειδή την τρίτη φορά βρέθηκε αίμα στα κόπρανα, ίσως να ήταν από το κρέας που έφαγε. Γι'αυτό του είπε για χθες Πέμπτη να μην φάει καθόλου κρέας, να επαναλάβουμε σήμερα την εξέταση (μέχρι τις 10 θα είναι έτοιμη) και αν έχει και σήμερα αίμα θα πρέπει να κάνει κολονοσκόπιση.

Αν χρειαστεί να κάνει κολονοσκόπιση, θα πρέπει να λείψει για 2 μερες αν δεν είναι και 3 απ'ότι ξέρω, αφού χρειάζεται διαδικασία και ο μάστρος του θα τον σταματήσει απ'την δουλειά. :(

Μακάρι η Αγία Ματρώνα να κάνει το θαύμα της και να είναι καθαρή η ανάλυση και της έταξα μια λαμπάδα το απόγευμα να Της την πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μίλησα με τον γιατρό κ μας είπε ότι επειδή την τρίτη φορά βρέθηκε αίμα στα κόπρανα, ίσως να ήταν από το κρέας που έφαγε. Γι'αυτό του είπε για χθες Πέμπτη να μην φάει καθόλου κρέας, να επαναλάβουμε σήμερα την εξέταση (μέχρι τις 10 θα είναι έτοιμη) και αν έχει και σήμερα αίμα θα πρέπει να κάνει κολονοσκόπιση.

Αν χρειαστεί να κάνει κολονοσκόπιση, θα πρέπει να λείψει για 2 μερες αν δεν είναι και 3 απ'ότι ξέρω, αφού χρειάζεται διαδικασία και ο μάστρος του θα τον σταματήσει απ'την δουλειά. :(

Μακάρι η Αγία Ματρώνα να κάνει το θαύμα της και να είναι καθαρή η ανάλυση και της έταξα μια λαμπάδα το απόγευμα να Της την πάρω.

 

Μακαρι κοριτσι μου! Κι εγω το πιστευω! Σε λιγο θα ξερεις. Και να πει σ'αυτον τον μαστορα πως εχουν τα πραγματα...ανθρωποι ειμαστε! Ετυχε να αρρωστησει τι να κανει δηλαδη; λιγη ανθρωπια δεν εβλαψε ποτε κανενα! Περιμενω νεα σου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακαρι κοριτσι μου! Κι εγω το πιστευω! Σε λιγο θα ξερεις. Και να πει σ'αυτον τον μαστορα πως εχουν τα πραγματα...ανθρωποι ειμαστε! Ετυχε να αρρωστησει τι να κανει δηλαδη; λιγη ανθρωπια δεν εβλαψε ποτε κανενα! Περιμενω νεα σου..

 

Πεντακάθαρη η ανάλυση. Δόξα το Θεό. Να ξέρετε τι άγχος μου 'φυγε... Τον αγαπώ πάρα πολύ έστω κι αν τσακωνόμαστε...δεν θέλω να τον χάσω....θέλω να μεγαλώσουν οι δίδυμες μας, να παν σχολείο, προπάντων να περπατήσουν και να κάνουμε κι άλλα μωράκια....

Ο διευθυντής του απ'το πρωί τον πρίζει. Του φωνάζει, τον μειώνει και όλα αυτά γιατί αρρωστά συχνά και λείπει απ'τη δουλειά...Του είπα ότι αν δεν αντέχει αυτήν όλη την ψυχολογική πίεση που του ασκεί, να δώσει παραίτηση....

Και οι γονείς μας δεν θα μας αφήσουν να πεινάσουμε...ούτε τα μωρά μας θα λειφτούνε τίποτα...... Τελικά υπάρχουν πολλά "ανθρωπάκια".... Και του το'παιζε καλός κιόλας.... Και την γνωρίζει την κατάσταση μας κλπ. Δεν πειράζει. Έχει ο Θεός.. Την υγεία μας να'χουμε....

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες για το ενδιαφέρον...να'στε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Του είπα ότι αν δεν αντέχει αυτήν όλη την ψυχολογική πίεση που του ασκεί, να δώσει παραίτηση....

Κορίτσι μου η λύση δεν είναι να παραιτηθεί. Η λύση είναι να ψάξει για άλλη δουλειά, αφού εκεί δεν είναι ευχαριστημένος. Έτσι θα είναι προετοιμασμένος και σε περίπτωση που τον απολύσουν (αφού παίζει τέτοιο σενάριο).

 

Μπράβο για τα καλά αποτελέσματα των εξετάσεων και καλή συνέχεια να έχετε!

Link to comment
Share on other sites

Πεντακάθαρη η ανάλυση. Δόξα το Θεό. Να ξέρετε τι άγχος μου 'φυγε... Τον αγαπώ πάρα πολύ έστω κι αν τσακωνόμαστε...δεν θέλω να τον χάσω....θέλω να μεγαλώσουν οι δίδυμες μας, να παν σχολείο, προπάντων να περπατήσουν και να κάνουμε κι άλλα μωράκια....

Ο διευθυντής του απ'το πρωί τον πρίζει. Του φωνάζει, τον μειώνει και όλα αυτά γιατί αρρωστά συχνά και λείπει απ'τη δουλειά...Του είπα ότι αν δεν αντέχει αυτήν όλη την ψυχολογική πίεση που του ασκεί, να δώσει παραίτηση....

Και οι γονείς μας δεν θα μας αφήσουν να πεινάσουμε...ούτε τα μωρά μας θα λειφτούνε τίποτα...... Τελικά υπάρχουν πολλά "ανθρωπάκια".... Και του το'παιζε καλός κιόλας.... Και την γνωρίζει την κατάσταση μας κλπ. Δεν πειράζει. Έχει ο Θεός.. Την υγεία μας να'χουμε....

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες για το ενδιαφέρον...να'στε καλά!!

 

Αχ, μπραβο!!! Πολυ χαρηκα κι ανακουφιστηκα κι ας μη σας ξερω! Ας ψαξει γι αλλη δουλεια. Μικρος ειναι κατι θα βρει. Οι μικρουλες τι κανουν;

Link to comment
Share on other sites

Αχ, μπραβο!!! Πολυ χαρηκα κι ανακουφιστηκα κι ας μη σας ξερω! Ας ψαξει γι αλλη δουλεια. Μικρος ειναι κατι θα βρει. Οι μικρουλες τι κανουν;

 

Καλησπέρα κορίτσια. Εννοείτε ότι πρώτα θα βρούμε άλλη δουλειά και μετά θα φύγει από αυτήν. Όμως εκεί δουλεύει αυτό που σπούδασε (είναι πολιτικός μηχανικός) και στρεναχωριέται γιατί πολύ δύσκολα θα βρεί ξανά αυτό που σπούδασε.... Παρακαλώ κάθε μέρα την Παναγιά να ηρεμήσουν τα πράγματα στη δουλειά του, να μείνει εκεί να μπορούμε και 'μεις να τα βγάζουμε πέρα.

Οι ζουζούνες δόξα Το Θεό είναι καλά. Η Μαρίνα από κλωστή να κρατιέται περπατάει. Όταν καταλάβει πως δεν κρατάει κάπου είναι αδύνατο να περπατήσει. Φοβάται. Εκεί που μας έκανε 20 βήματα και τρελαθήκαμε, μια μέρα δεν την πρόφτασα και μου έπεσε και φοβήθηκε από τότε....

Η Μαριγούλα μου, το θηρίο μου, έρχεται στα τέσσερα, αλλά φοβάται να μετακινήσει τα πόδια της... Σε λίγο καιρό είμαι σίγουρη πώς θα τα καταφέρει. Θα την βλέπουμε να αρκουδίζει και δεν θα το πιστεύουμε.... Σκεφτείτε τι έχει να γίνει όταν περπατήσουν ανεξάρτητες....

Ανυπομονώ με όλη μου την ψυχή......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εννοείτε ότι πρώτα θα βρούμε άλλη δουλειά και μετά θα φύγει από αυτήν. Όμως εκεί δουλεύει αυτό που σπούδασε (είναι πολιτικός μηχανικός) και στρεναχωριέται γιατί πολύ δύσκολα θα βρεί ξανά αυτό που σπούδασε.... Παρακαλώ κάθε μέρα την Παναγιά να ηρεμήσουν τα πράγματα στη δουλειά του, να μείνει εκεί να μπορούμε και 'μεις να τα βγάζουμε πέρα.

Οι ζουζούνες δόξα Το Θεό είναι καλά. Η Μαρίνα από κλωστή να κρατιέται περπατάει. Όταν καταλάβει πως δεν κρατάει κάπου είναι αδύνατο να περπατήσει. Φοβάται. Εκεί που μας έκανε 20 βήματα και τρελαθήκαμε, μια μέρα δεν την πρόφτασα και μου έπεσε και φοβήθηκε από τότε....

Η Μαριγούλα μου, το θηρίο μου, έρχεται στα τέσσερα, αλλά φοβάται να μετακινήσει τα πόδια της... Σε λίγο καιρό είμαι σίγουρη πώς θα τα καταφέρει. Θα την βλέπουμε να αρκουδίζει και δεν θα το πιστεύουμε.... Σκεφτείτε τι έχει να γίνει όταν περπατήσουν ανεξάρτητες....

Ανυπομονώ με όλη μου την ψυχή......

 

Ααα!!! Κοντοζυγωνει αυτη η μερα!! Τωρα το καλοκαιρακι θα τις πατε και για μπανακι στη θαλασσα και θα δυναμωσουν θα δεις! Τωρα που ειναι καλα κι ο αντρας σου και ξαναγυρισε στη δουλεια ολα καλα. Να του θυμιζεις οτι αυτα τα παθαινει απο το αγχος του και να προσπαθει να βλεπει θετικα τα πραγματα γιατι οπως τα βλεπεις ετσι σου ερχονται πιστευω. Ασε που οι θετικες σας σκεψεις ειναι το καλυτερο φαρμακο για τα μωρα σας!!😃😃

Link to comment
Share on other sites

Ααα!!! Κοντοζυγωνει αυτη η μερα!! Τωρα το καλοκαιρακι θα τις πατε και για μπανακι στη θαλασσα και θα δυναμωσουν θα δεις! Τωρα που ειναι καλα κι ο αντρας σου και ξαναγυρισε στη δουλεια ολα καλα. Να του θυμιζεις οτι αυτα τα παθαινει απο το αγχος του και να προσπαθει να βλεπει θετικα τα πραγματα γιατι οπως τα βλεπεις ετσι σου ερχονται πιστευω. Ασε που οι θετικες σας σκεψεις ειναι το καλυτερο φαρμακο για τα μωρα σας!!😃😃

 

Γειά σας κορίτσια!!!! Σήμμερα η Μαρία κατάφερε να μετακινήσει τα πόδια της 4 φορές!! Μόνον εγώ την είδα...δεν το πιστεύω πως κατάφερε να μπουσουλήσει. Μήπως βλέπω όνειρο? Το μωρό μου που μου έλεγαν πως θα είναι ανάπηρο καθυστερημένο δεν θυμάμαι τι άλλο, τώρα άρχισε να αρκουδίζει? Τι να πώ Θεέ μου.....Ε-Υ-Χ-Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Ω Θεούλλη μου, Χριστούλλη μου.... Είμαι πολύ μα πολύ χαρούμενη δεν μπορώ να περιγράψω πώς νιώθω. Για άλλους γονείς αυτά θεωρούνται δεδομένα. Για μας ένας στόχος. Ένας στόχος που προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια να τον κατακτήσουμε. Και τώρα άρχισε σιγά σιγά να υλοποιείται.... Τα μωρά μου...οι ψυχούλλες μου...οι λατρείες μου.....μακάρι να ξεχειλίζει η ζωή τους απο υγεία τίποτε άλλο δεν ζητώ.....

Link to comment
Share on other sites

Woooooooowwwwwww!!

Άντε ποιος την πιάνει τωρα!! :wink:

 

Ναιιιιιιιιιιιι!!! Το μωρό μου βάσει ιστορικού, είναι απλά ένα θαύμα.........θαυματάκι θα το λέω απο δω και προς!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιι!!! Το μωρό μου βάσει ιστορικού, είναι απλά ένα θαύμα.........θαυματάκι θα το λέω απο δω και προς!!!

 

Στο ειχα πει και παλιοτερα.. τα κοριτσια σου ειναι πολεμιστριες και κερδιζουν μια,μια τις μαχες! 😉😉Στο τελος θα κερδισουν και τον πολεμο! Και καθυστερημενοι ειναι αυτοι που μιλανε ετσι για δυο μωρα😠

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!! Σήμμερα η Μαρία κατάφερε να μετακινήσει τα πόδια της 4 φορές!! Μόνον εγώ την είδα...δεν το πιστεύω πως κατάφερε να μπουσουλήσει. Μήπως βλέπω όνειρο? Το μωρό μου που μου έλεγαν πως θα είναι ανάπηρο καθυστερημένο δεν θυμάμαι τι άλλο, τώρα άρχισε να αρκουδίζει? Τι να πώ Θεέ μου.....Ε-Υ-Χ-Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Ω Θεούλλη μου, Χριστούλλη μου.... Είμαι πολύ μα πολύ χαρούμενη δεν μπορώ να περιγράψω πώς νιώθω. Για άλλους γονείς αυτά θεωρούνται δεδομένα. Για μας ένας στόχος. Ένας στόχο που προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια να τον κατακτήσουμε. Και τώρα άρχισε σιγά σιγά να υλοποιείται.... Τα μωρά μου...οι ψυχούλλες μου...οι λατρείες μου.....μακάρι να ξεχειλίζει η ζωή τους απο υγεία τίποτε άλλο δεν ζητώ.....

Μπράβο κορίτσι μου.Να τις χαίρεσαι ,να ειναι πάντα καλά και εσύ απο δίπλα αγωνιστρια.Δυστυχώς για κάποιους γονεις τα πράγματα ειναι πιο δύσκολα αλλά εκει φαινεται και η δύναμη του καθενος κ γίνεται κ καλύτερος άνθρωπος.Εισαι άξια μάνα ,τυχερές οι κόρες σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...