Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ολη η βαπτιση για τους νονους με 500 ευρω γινεται?? κι ομως!!


κατερινα κωστας

Recommended Posts

λιτα σημαινει τιποτα απο ολα αυτα που εχουμε συζητησει...

απαγορευονται στολισμοι στην κολυμπηθρα..μπαλονια απ εξω.. στολισμος εκκλησιας... επισης λιτα σημαινει απλα θα μοιρασεις τις μπομπονιερες σου κ τα γλυκακια σου κ τπτ αλλο :evil:

 

 

εξαρταται τον παπα παντα! αυτο εχω καταλαβει τελικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι γαμοβάφτιση και δεν εχει θέμα . Τα χρώματα είναι λευκο, ροζ . Εννοώ αυτο το βιβλίο είναι τελείως λευκό μέσα ? Κενές σελίδες και ο καθένας γράφει τις ευχές του ?

Σορυ , αλλα δεν εχω ιδέα .........

wa__74__022M00000g41MDAxMzk0Mmh8MjA3OTYxMGhhfA.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι μου πρωτα απ ολα με το καλο...

δεν εχει σημασια αν θα εχει λευκες σελιδες ή αν θα βαλεις μεσα αυτοκολλητα ή κορδελες ή οτι αλλο σου κανει κεφι..!!!σημασια εχει να σου αρεσει..εξωτερικα μπορεις να το κανεις ιδιο με το προσκλητηριο σας..

μπορεις να κανεις 2 ξεχωριστα ευχολογια ενα για καθε μυστηριο.. μολις ευκαιρισω θα σου ανεβασω μερικες φωτο.. φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ ομορφα ειναι ολα . Δηλαδη αν φτιάξω ενα ομορφο εξώφυλλο και δεν γράψω τίποτα μέσα , είναι οκ ?

 

 

Μια χαρά θα είναι.Μπορείς να κάνεις ένα εξώφυλλο σαν αυτό που σου έβαλε η Κατερίνα,με το γαμπριάτικο κοστούμι και το νυφικό και να προσθέσεις και ένα ροζ φορεματάκι,για την μπέμπα σας.Ή να έχεις 2 άσπρες καρδιές και μία ροζ.Έτσι θα τα συνδυάσεις και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αρχιζοντας να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στο μελος Κατερινα Κωστας γιατι με βοηθησες παρα μα παρα πολυ!!!!

Θα σας γραψω κ τις δικες μου εμπειριες απο το ψαξιμο!!!

 

1. Βαπτιστικα!!! ολη η Αγιου Μαρκου εχει μαγαζακια που χοντρικα το πακετο ειναι στα 250 ευρω. Εμεις τα πηραμε απο το bebe lena ειχε πολυ ποικιλια μας χρεωσε 20 ευρω τα εξτρα 50 μαρτυρικα (εμεις πηραμε αλλα 100 οποτε μας χρεωσε 40 ευρω) απο κουτι ανοιξαμε ενα καταλογο και διαλεξαμε ενα τεραστιο σεντουκι απο δερματινη κ με τρουκσ επανω, μεσα ειχε κι αλλο ενα μικρο σεντουκι για το λαδι και το σαπουνι, ο στολισμος ολων ηταν πολυ ωραιος με πειρατες καραβακια αστεριες κοχυλακια. Παπουτσια ειχε τη μαρκα giorgino μας ανοιξε το φετεινο καταλογο κ διαλεξαμε ενα σχεδιο που δεν το ειχε στο μαγαζι!!!μας εκανε δωρο κι ενα παλτο για το χειμωνα!!!!

 

2.Για σταυρο πηγαμε και στου Μακρη αλλα ειχε πολυ λιγα σχεδια κι ετσι καταληξαμε στο Βιτοπουλο στο Ελληνικο που μας ανοιξε γυρω στις 15 κασετινες με σταυρους κ πηραμε ενα διχρωμο στα 5,6 γρ 200 ευρω και την αλυσιδα παλι διχρωμη στα 6,3 γρ στα 210 ευρω

 

3.Φωτογραφο εκλεισα εναν στον αλιμο στα 800 ευρω το πακετο περιλαμβανει 1 μεγαλο ψηφιακο για τους γονεις και αλλα 3 για παππουδες και νονα 4 dvd επεξεργασμενα, index, k σε cd υψυλης αναλυσης κ χωρις λογοτυπο ολες οι φωτογραφιες για να τις εκτυπωσουμε οπου κ οταν θελουμε κ το κυριωτερο φθηνα (στην Καλλιθεα που τις παω εγω θα μου βγουν γυρω στα 9-10 λεπτα!! το μεγεθος 10χ15 ματ)

 

4.μπομπονιερες πηγα στην Τσαλδαρη αλλα αυτα που τους ζηταγα ειτε δεν τα ειχαν ειτε δεν τα βρησκαμε στην τιμη οποτε πηρα κουπες αριθμητηρι απο το elxis με 1,04 τουλια και διχτια απο το jumbo (σε γαλαζιο χρωμα) smarties απο το elxis 7 eυρω το κιλο εβαλα 15 σε καθε μπομπο και μια κορδελα οργατζα γαλαζια τα 100 μετρα 4,5 ευρω

 

5. προσκλητηρια μου πηγαν λιγο ακριβα αλλα τα γουσταρα τοσο πολυ κ πηραμε τοσα μπραβο που χαλαλι τους , πηραμε απο το elxis σημειωματαριο-μπλοκακι οχι μαγνητακι με πειρατες 1,25 και χαρτια γαλαζια περλε (1 ευρω τα 10 α4) απο το πλαισιο τα οποια τα εκτυπωσα και τα εκοψα με κοφτη φωτογραφιων (12 ευρω απο το πλαισιο) εφτιαξα και χαρτακια μικρα με το ονομα των καλεσμενων κ τα κρεμασα με κορδελα απο το σπιραλ του σημειωματαριου κ ηταν τελειο

 

6.παγωτατζη τον Κωσταντινο ο οποιος για 100-120 ατομα πηρε 200 ευρω κι ας ειχαμε τελικα περισσοτερο κοσμο, γυρω στους 150!!!α!!αν καποια τον προτιμησει αντι για βανιλια να βαλει στρατσιατελα ειναι πολυ πιο ωραια

 

7. τουρτα πηραμε απο τον κωσταντινιδη στον Αγιο Δημητριο με 13.8 το κιλο σε γευση biscotino, την κεντρικη την ειχαμε κανει με nemo για να σβησει ο μικρος το 1ο του κερακι!!!η τουρτα ισως να σας φανει ακριβη αλλα ηταν φανταστικη δεν εμεινε κομματι ολοι ζηταγαν και δευτερο!!!!

 

8. τραπεζι καναμε σε ενα κουτουκακι στον Αλιμο πισω απο τη Θεομητωρος γι αυτο ομως επειδη ειναι των γονιων του αντρα μου ουτε τιμη εχω να σας γραψω καθως μας το εκαναν δωρο αλλα ουτε κ διευθυνση μη φαω καμμια καρτα για διαφημιση!!!!

 

9.μπαλονια κλεισαμε σε ενα μπαλοναδικο στην ομηριδου σκυλιτση στον Πειραια αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη καθως τα μισα μπαλονια δεν τα φουσκωσαν ποτε (για καποιο λογο που δεν καταλαβα) και καποια απο τις στηλες που ειχα κανει μετα το μυστηριο ειχαν ξεφουσκωσει, πληρωθηκαν μονο την προκαταβολη κι αν τους εβλεπα κ μετα θα τους ζηταγα και τα υπολοιπα πισω, οι απαραδεκτοι, να βασιζεσαι πανω τους μια τετοια μερα κ να σε κρεμανε!!!!

 

10. κομμωτρια-μακιγιεζ ηρθε μια κοπελα στο σπιτι που ολοι μου ειπαν οτι μου εκανε πολυ καλη δουλεια!!πηρε 60 ευρω (Βικυ 6974793769)

 

11.νυχια ειχα αγορασει ενα κουπονι απο τα site με τις προσφορες κ πηγα την προηγουμενη μερα κ με 9 ευρω εκανα spa μανικιουρ-πεντικιουρ γαλλικο σε πολυθρονα μασαζ!!!

 

12. στολισμο στο μαγαζι τον ανελαβαν αλλοι εγω το μονο που εκανα πηρα απο το JUMBO κατι κασπω με ενα αγορακι που κραταει ενα μπαλονι (2 ευρω) κ μεσα πηρα λουλουδια απο φυτωριο γυρω στο 1 ευρω, ανεμομυλους απο το jumbo γαλαζιους 50 λεπτα και κατι sticks με πειρατες απο το elxis με 1 ευρω

 

φιλια πολλα!!!!κ καλα κ οικονομικα βαφτισια!!!!

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει καταρχην και να τον δεις οπως επιθυμεις. ακουγονται ολα παρα πολυ ωραια και μπραβο σου που το εψαξες και δεν χρυσοπληρωσες τιποτα. βαλε μας καλε και καμμια φωτο να τα δουμε!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχιζοντας να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στο μελος Κατερινα Κωστας γιατι με βοηθησες παρα μα παρα πολυ!!!!

Θα σας γραψω κ τις δικες μου εμπειριες απο το ψαξιμο!!!

 

1. Βαπτιστικα!!! ολη η Αγιου Μαρκου εχει μαγαζακια που χοντρικα το πακετο ειναι στα 250 ευρω. Εμεις τα πηραμε απο το bebe lena ειχε πολυ ποικιλια μας χρεωσε 20 ευρω τα εξτρα 50 μαρτυρικα (εμεις πηραμε αλλα 100 οποτε μας χρεωσε 40 ευρω) απο κουτι ανοιξαμε ενα καταλογο και διαλεξαμε ενα τεραστιο σεντουκι απο δερματινη κ με τρουκσ επανω, μεσα ειχε κι αλλο ενα μικρο σεντουκι για το λαδι και το σαπουνι, ο στολισμος ολων ηταν πολυ ωραιος με πειρατες καραβακια αστεριες κοχυλακια. Παπουτσια ειχε τη μαρκα giorgino μας ανοιξε το φετεινο καταλογο κ διαλεξαμε ενα σχεδιο που δεν το ειχε στο μαγαζι!!!μας εκανε δωρο κι ενα παλτο για το χειμωνα!!!!

 

Μάλλον το ίδιο πακέτο πήραμε ακριβώς!!! και από το ίδιο μαγαζί και με το ίδιο δώρο!!! κι εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από κει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.ekklisiastika-eidi.gr/index.php?instance=products&pcid=4&category_id=10 εγω πηρα εικονεσ απο εδω και θα τισ κανω μπομπονιερεσ πολυ εξυπηρετικοσ ο κυριοσ και μου εστηλε κ δειγματα δωρεαν να διαλεξω ;)

.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που ψωνίσατε από την Αγία Μάρκου, να σας ρωτήσω κάτι που ίσως να σας φανεί χαζό αλλά με προβληματίζει?Τα βαφτιστικά που αγοράσατε από εκεί, πχ λαμπάδες, βαπτιστικά κουτιά, κτλ, σας τα στέλνουν σπίτι όταν έρθει η ώρα? Ή πρέπει να κατεβείτε με αυτοκίνητο στο κέντρο?

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στελα οι νονοι τα πηραν μονοι τους τα δικα μας μετα απο 3 μερες γιατι δνε ειχε ετοιμοπαραδωτα τα παπουτσακια που ηθελα... δεν ξερω ομως..νομιζω πως εχω βαλει το τηλ του μαγαζιου μπορεις να παρεις κ να ρωτησεις... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι δικές μου νονές ξεπαραδιάστηκαν (με δική τους πρωτοβουλία) και μέχρι τώρα έχουν δώσει 1080 ευρώ και ακόμα μας λείπει το μπουφανάκι και το καπελάκι του μικρού! Νοιώθω εγώ άσχημα για αυτές αλλά εκείνες δεν τις πειράζει. Μόνο ο σταυρός έκανε 500 ευρώ (φιλική τιμή) και δε ξέρω αν ο μικρός μεγαλώνοντας θα τον βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι δικές μου νονές ξεπαραδιάστηκαν (με δική τους πρωτοβουλία) και μέχρι τώρα έχουν δώσει 1080 ευρώ και ακόμα μας λείπει το μπουφανάκι και το καπελάκι του μικρού! Νοιώθω εγώ άσχημα για αυτές αλλά εκείνες δεν τις πειράζει. Μόνο ο σταυρός έκανε 500 ευρώ (φιλική τιμή) και δε ξέρω αν ο μικρός μεγαλώνοντας θα τον βάλει.

 

 

Δεν πειράζει,αφού εκείνες μπορούν και το χαίρονται.Εύχομαι να είναι έτσι όχι μόνο στα δώρα,αλλά και στα αισθήματά τους για το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οτι κ να κανεις σε μια βαπτιση ποτε δεν ειναι αρκετο οταν προκειτε για το παιδι σου... αλλα αναγκαστηκα παμε μεχρι εκει που φτανει η τσεπη μας...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς η δική μου τσέπη δεν είναι και στα καλύτερα της αλλά και να ήταν κάποια έξοδα μου φαίνονται υπερβολικά. Για παράδειγμα το παντελονάκι του μικρού έκανε 100 ευρώ και το πουκάμισο του 76 ευρώ. Ούτε εγώ δεν έχω πάρει για τον εαυτό μου τόσο ακριβό παντελόνι.

Συμφωνώ Χριστίνα μου μαζί σου για άλλη μια φορά ότι η αγάπη τους μετράει απέναντι στο παιδί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Βρήκα ένα μαγαζί που έχει υλικά, αλλά φτιάχνουν κιόλας.

Τα βαφτιστικά ρούχα από 300 ευρώ, μπομπονιέρες, προσκλητήρια, κλπ. Το σύνολο από ότι μου είπαν πάει από 500,00 ευρώ.

λέγεται xray και είναι στο Καματερό. Έχουν και site: xraympomponieres.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ενα πακετο βαπτισης 18 τεμ δηλαδη τα βαπτιστικα ρουχα -παπουτσια-κουτι-λαδοπανα-λαμπαδες-μαρτυρικα (50 τεμ)- καραμελα για μαρτυρικα-σετ λαδιου-πετσετες ολα μαζι 250 ευρω απο ενα μαγαζι στην αγιου μαρκου η επιλογη ειναι δικη σας σε οτι επιλεξετε με οτι θεμα κ αν εχετε...εμεις εχουμε πειρατες ετσι θα μας τα κανει ολα πειρατικα.. αν ομως επιλεξετε καποιο αλλο κουτι η τιμη ανεβαινει συν 80 ευρω.. αν παλι δεν σας αρεσουν τα ρουχα-παπουτσια κ θελετε να παρετε απο αλλου η τιμη για ολα τα υπολοιπα ειναι 150 ευρω...

το σαιτ ειναι www.vaptisi.gr αγιου μαρκου 29 τηλ 2103216365 μαριλεν λεγεται το καταστημα ζητηστε τον κυριο βασιλη

Σήμερα πήραμε τα βαπτιστικά του μικρού μας από αυτό το μαγαζί. Είχε όντως πολύ μεγάλη ποικιλία και πολύ ωραία πράγματα. Ευχαριστούμε Κατερίνα :)

Απλά να πω ότι στο πακέτο των 250 ευρώ συμπεριλαμβάνεται οποιοδήποτε κουτί (εμείς πηραμε μπαουλάκι λευκό κροκό με καραβάκια) και δεν ισχύει η επιβάρυνση των 80ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο λοιπον...χαιρομαι που βοηθησα...

οσο για την επιβαρυνση ελεγα για τα κουνηστα αλογακια κ αυτα... τα απλα κουτια κ οι βαλιτσουλες συμπεριλαμβανονται στα 250 :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
νομιζω πως οτι κ να κανεις σε μια βαπτιση ποτε δεν ειναι αρκετο οταν προκειτε για το παιδι σου... αλλα αναγκαστηκα παμε μεχρι εκει που φτανει η τσεπη μας...

Μην μπαινετε σε τρυπακια παιδια και μην φτανετε την τσεπη σας στα ορια της . Ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να ειμαστε λιγο μαζεμενοι.

Ειναι ενα μυστηριο. Ενα ιερο μυστηριο που οι τυμπανοκρουσιες δεν του δινουν τιποτα παραπανω.

Ας τα κανει ο διπλα και ο παραδιπλα . Εμεις μαζεμενα εχοντας το γνωθις εαυτον (αν δεν γραφετε ετσι προσπεραστε το :lol:).

 

Εδω εχει προσφορές για την βαπτιση συγκεντρωμένες http://www.vaptizo.gr/index.php?p=1_30_ και γενικα ειναι μια περιοδο προσφορων και κυκλοφορουν παμπολες. Μερικοι βεβαια λενε εκπτωση αλλα παλι μου φευγει το μαλλι οταν βλεπω την τιμη . Τι να πω. :evil:

 

Φωτογραφο οποια θελει παντως αυτος που εβαλα στην βαπτιση του Γιαννη ηταν πολυ καλος (και καθυστερησα να τον ξοφλησω τον Χριστιανο και κουβεντα δεν ειπε) . Κοριαλας λεγεται και ειναι στο Ιλιον.

Το τονιζω γιατι τις φωτογραφιες και το video του γαμου ακομα τα βλεπω και σκαω (μα μια θεα να με δειχνει.... :lol:).

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...