Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΛΛΕΡΓΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ


Recommended Posts

Ολο το χειμώνα τον περάσαμε με μπουκωμένη μύτη, με πυώδεις μυξούλες, με αντιβίωση καθε 2 εβδομάδες, με μάσκες που γινόταν πολεμος για να κάνουμε, με αερολιν σιρόπια κλπ. Τα ίδια και πέρυσι. Σχεδόν απο οταν γεννηθηκε ο μικρός.

Επίσης με τον ερχομό της ανοιξης και του φθινοπώρου παθαίνει επιπεφυκίτιδα.

Η παιδίατρος συνέστησε αλλεργιολόγο.

Λόγω του οτι δεν ήξερα κάποιον στην Αθηνα είπα να πάω στο ΙΚΑ θεωρόντας λογικό οτι θα με έστελναν για εξετάσεις σε κάποιο νοσοκομείο.

Η γιατρός του ΙΚΑ επιοικώς απαράδεκτη. Δεν ξέρω αν τη χαρακτηρίζω σωστά. Με ρώτησε τι έχει ο μικρός, της ειπα ακριβώς τι συμβαίνει, προσθέτοντας το σχόλιο οτι αν το ραντεβού είχε κλειστεί πριν δυο μήνες οταν και κάλεσα θα έβλεπε και τα συμπτώματα!

Αρκεστηκε σε οσα τις είπα, έγραψε την διαγνωση που της έδωσα εγώ πάνω στο παραπεμπτικό και μας στέλνει στο Αγλαία Κυριακού για εξετάσεις λέγοντας οτι αυτό ειναι το καλύτερο αλλεργιολογικό κέντρο στην Ελλάδα.

Κάλεσα στο νοσοκομείο για ραντεβου και είπε ο "εξυπνος" τηλεφωνητης να καλέσω στις 23/06.

Μηπως εχετε αναλογη εμπειρια?

Α!Ξεχασα να πω, οτι μου ειπε πως από το νοσοκομείο μάλλον θα μας βάλλουν σε 6μηνη παρακολούθηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον ξερω μια αλλεργιολογο η οποια εφυγε απο το παιδων κ πηγε στο Σωτηρια λεγεται Συριγου κ λενε οτι ειναι τοπ γιατρος,εχω κ το κινητο της τηλεφωνο να σου δωσω,παρε τηλ στο νοσοκομειο να κλεισεις ραντεβου με την συγκεκριμενη κ αν δεν βγαλεις ακρη σου δινω εγω το κινητο της

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ γιατι ουτως η αλλως έχοντας τα αποτελεσματα των εξετασεων θα κοιταξω να βρω και μια γιατρο στον ιδιωτικο τομεα γιατι του ΙΚΑ τρεις λαλουν και δυο χορευουν! :twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως επειδή το παιδάκι μου είναι και μένα αλλεργικό το πήγαμε στο Αγλαία Κυριακού και οι γιατροί του αλλεργιολογικού είναι όντως υπέροχοι. Καταρτισμένοι και πολύ καλοί άνθρωποί. Εγώ δεν είχα κλείσει ραντεβού, αλλά είχαμε πάει πρώτη φορά στα εξωτερικά γιατρεία γιατί το παιδάκι είχε πάθει μόλυνση από αλλεργικό έκζεμα. Οι παιδίατροι που μας είδαν εκεί μας παρέπεμψαν την ίδια στιγμή στο αλλεργιολογικό και έτσι ξεκινήσαμε την συνεργασία μας. Σου συστήνω το αλλεργιολογικό τμήμα ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα το ειδα τυχαια...

σημερα πηγα στο ικα για τετοια εξεταση...

υποφερω απιστευτα απο τοτε που γεννησα...

εχει δυο μηνες που ταλαιπωρουμαι και θα παρει τουλαχιστον αλλους τοσους μεχρι να βγαλω καποιο αποτελεσμα...

οι εξετασεις δε ξερω ποσο ακριβως κοστιζουν ξερω ομως οτι ειναι πανακριβες!!

λυπαμαι πολυ για το παιδακι σας που ταλαιπωρειται τοσο..

περαστικα του!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

γεια σας, σχεδον δυο χρονια παιδευομαι με τον μικρουλη μου. εχει αλλεργια και τον παρακολουθει η συρίγου. Ειναι πολυ καλή. το κοστος δεν ειναι μεγάλο απογευματινο ραντεβου στο νοσοκομείο 75 ευρώ. πρωινό αν καταφερεις να κλείσεις 3 ευρω. Να εχεις όμως αιματολογικές εξετ. γιατι θα ζητήσει και τις θέλει απο το παιδων

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...