Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΧΟΛΕΣ ΧΟΡΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 349
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 134 δημοσιεύσεις

  • st77

    st77 12 δημοσιεύσεις

  • rna

    rna 10 δημοσιεύσεις

  • ΒΕΡΑ

    ΒΕΡΑ 7 δημοσιεύσεις

ΑΠΟ 4,5 ΕΤΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΣΕ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!

 

τηλεφώνησε στον Νάκα http://www.nakas.gr, εχει πρόγραμμα μουσικής για την ηλικία αυτή και φάινεται ενδιαφέρον. εγώ το σκέφτομαι να την πάω.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μένω στα Κάτω Πατήσια, πολύ κοντά στην σχολή της Άννας Πέτροβα, όμως έχω ακούσει ότι είναι ποοοολύ ακριβή...Μήπως ξέρει κανείς γιατί ποσό πρόκειται???

Ευχαριστώ πολύ:P

Link to comment
Share on other sites

Μένω στα Κάτω Πατήσια, πολύ κοντά στην σχολή της Άννας Πέτροβα, όμως έχω ακούσει ότι είναι ποοοολύ ακριβή...Μήπως ξέρει κανείς γιατί ποσό πρόκειται???

Ευχαριστώ πολύ:P

 

δεν ξέρω το μηνιαίως κόστος, αλλά σίγουρα το παιδι θα μάθει ΜΠΑΛΕΤΟ. Aν πάτε εκέι ζητήστε την Ερμιόνη και πείτε της από εμένα.

επίσης υπάρχει και η σοχλή της αγγελικής ανδρικοπούλου (motif dance studio) κουρτίδου και κοζάκη 4, στο ύψος λιοσίων 285 (;νομίζω)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

για την ανηψια μου 3 χρονων που μολις μετακομισε μαρουσι τι προτεινετε για μπαλετο?Μαρουσι κατα προτιμηση , το πολυ νεα φιλοθεη η χαλανδρι(σιδερα). ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

για την ανηψια μου 3 χρονων που μολις μετακομισε μαρουσι τι προτεινετε για μπαλετο?Μαρουσι κατα προτιμηση , το πολυ νεα φιλοθεη η χαλανδρι(σιδερα). ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων!

 

στο Μαρούσι υπάρχει η σχολή της Μάγιας Σοφού Αρκαδίου 10 και Κηφισίας 2108068254

σχολή ματει: πορφυριωνος και κυπρίων αγωνιστών 1, 210-6106450

 

επίσης στο χαλάνδρι

ΚΑΝΟΝΗ ΜΑΡΙΛΥΝ: ΑΜΥΚΛΩΝ 28 & ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ: 210.6719188

ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ: ΚΙΘΑΙΡΩΝΟΣ 19β - ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ: 210.6842611 (!!!!!!!!!! ΕΔΩ)

μαρία Κανατσούλη Κ. ΒΑΡΝΑΛΗ 8 - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 16 ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΟΥΡΟΥ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ : 210-68 12 861, 210-68 11 043, 210- 68 92 858

 

 

και στη Φιλοθέη υπάρχει... αλλά... θα τη βρω και θα σου πω

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

καλα ισμηνη εισαι σουπερ!ευχαριστω πολυ! θα μεταβιβασω τις διευθυνσεις!αλλα αφου μπηκες στον κοπο, μηπως ξερεις και καποια σχολη στην πευκη? ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

καλα ισμηνη εισαι σουπερ!ευχαριστω πολυ! θα μεταβιβασω τις διευθυνσεις!αλλα αφου μπηκες στον κοπο, μηπως ξερεις και καποια σχολη στην πευκη? ευχαριστω και παλι!

 

ΠΕΥΚΗ

ΠΑΠΑΡΟΥΠΑ ΦΩΤΕΙΝΗ: Λ.ΕΙΡΗΝΗΣ 29 - ΠΕΥΚΗ ΤΗΛ: 210.8063907, 210.8060655

 

θα πεις από εμένα...

 

και....

ΝΕΑ ΦΙΛΟΘΕΗ

ΞΥΜΗΤΟΥΛΙΑ ΣΑΠΦΩ: ΦΛΕΜΙΝΓΚ 24 - Ν.ΦΙΛΟΘΕΗ ΤΗΛ: 210.6859999

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπητή μας ismeni, θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να σε ρωτήσω για τη μικρούλα μου. Τον ερχόμενο Σεπτέμβρη θα γίνει 3 χρόνων και θα ήθελα να την αρχίσω μπαλέτο. Θα ήθελα να μου προτείνεις κάποια καλή σχολή, που να διδάσκει προτιμότερα μπαλέτο κι όχι μουσικορυθμική αγωγή. Ενδιαφέρομαι για περιοχές Χαϊδάρι, Αιγάλεω, Αγία Βαρβάρα. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

117500.birthday.png

ezBoard Code:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

 

Θα ήθελα η Ισμήνη ή όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει αν έχετε ακούσει για τη σχολή μπαλέτου μαρικάλη-γιαννούση. Παίρνει παιδάκια απο 3 ετών, απο 3-5 κυρίως μουσικοκινητική κάνει. Επίσης αν υπάρχει κάποια άλλη σχολή στην Καλλιθέα ή στη Νέα Σμύρνη ή στο Παλαιό Φάληρο που να μπορώ να την ξεκινήσω. Ξέχασα να σας πω η κόρη μου είναι 3 ετών

Link to comment
Share on other sites

μηπωσ ξερει καμια για σχολεσ μπαλετου και χορου στο περιστερι - ιλιον.

απο ποσο χρονων τα περνουν και τι κοστοσ εχει?

ευχαριστω

 

ΙΛΙΟΝ

ΛΑΔΑ ΜΑΙΡΗ: ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ 5 - ΙΛΙΟΝ ΤΗΛ: 210.2626814

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

KΡΟΥΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ: ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16 - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΤΗΛ: 210.5777667

 

μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις από τι ηλικία δέχονται και το κόστος.

όπου και να πας θα πεις από εμένα και θα με ενημερώσεις τι σου είπαν

 

παρακαλώ

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή μας ismeni, θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να σε ρωτήσω για τη μικρούλα μου. Τον ερχόμενο Σεπτέμβρη θα γίνει 3 χρόνων και θα ήθελα να την αρχίσω μπαλέτο. Θα ήθελα να μου προτείνεις κάποια καλή σχολή, που να διδάσκει προτιμότερα μπαλέτο κι όχι μουσικορυθμική αγωγή. Ενδιαφέρομαι για περιοχές Χαϊδάρι, Αιγάλεω, Αγία Βαρβάρα. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΚΑΜΠΑΚΟΓΛΟΥ ΒΙΚΥ: ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ & ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗ 1 - ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΗΛ: 210.5980465

ΣΚΟΠΕΛΙΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ: ΘΗΒΩΝ 368 ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΗΛ: 210.5981505

ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ ΡΕΝΑ: Ν. ΠΛΑΣΤΗΡΑ 119 ΑΙΓΑΛΕΩ ΤΗΛ: 210.5903752 & 210.5902251

 

ΧΑΪΔΑΡΙ

ΑΛΕΞΙΟΥ ΒΙΛΛΥ: ΣΤ.ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ 91 - ΧΑΪΔΑΡΙ ΤΗΛ. 210.5819853, 5320340

ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ: Λ. ΑΘΗΝΩΝ 336 - ΧΑΪΔΑΡΙ ΤΗΛ: 210.5816529

 

δεν τις ξέρω τις σχολές προσωπικά, ούτε τι δουλειά κάνουν με τα παιδιά

 

αν σε βολέυει, σου προτείνω ανεπιφύλακτα

EMILIANOS TRUDI ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ Δημοκρατίας 58

2105575710

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

 

Θα ήθελα η Ισμήνη ή όποια άλλη κοπέλα γνωρίζει αν έχετε ακούσει για τη σχολή μπαλέτου μαρικάλη-γιαννούση. Παίρνει παιδάκια απο 3 ετών, απο 3-5 κυρίως μουσικοκινητική κάνει. Επίσης αν υπάρχει κάποια άλλη σχολή στην Καλλιθέα ή στη Νέα Σμύρνη ή στο Παλαιό Φάληρο που να μπορώ να την ξεκινήσω. Ξέχασα να σας πω η κόρη μου είναι 3 ετών

 

την κυρία Γιαννούση την ξέρω, επειδή είμαστε στο ίδιο σωματείο μέλη. δεν ξέρω τι τμήματα έχει.

θα σου προτείνω τη Βάσω Πλακωτάρη (πολύ φίλη μου και καλή στη δουλειά της) τηλέφωνο 210-9354957 και νομίζω η διευθυνση είναι Σκουφά 49 Αγ Δημήτριος

 

επίσης η σχολή της βίκυς σακιώτου ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ 39 Π. ΦΑΛΗΡΟ

 

τη σχολή της μαρίας γιαουτζή δοιράνης 8-10 καλλιθέα

 

αυτά σαν αρχή, θα κοιτάξω και γι' αλλες σχολές

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ Ισμήνη για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι πως ο Αγ. Δημήτριος μου πέφτει αρκετά μακριά. Ρώτησα για την Γιαννούση γιατί είναι κοντά μου και θα μπορώ να την πηγαίνω με τα πόδια, αλλά τελικά θέλω να είναι καλές οι δασκάλες για την ηλικία της και ας είναι και λίγο πιο μακριά. Θα ρωτήσω για την Καλλιθέα και το Π.Φάληρο. Στη Νέα Σμύρνη υπάρχει κάτι? Και πάλι ευχαριστώ πολύ Ισμήνη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ισμήνη για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι πως ο Αγ. Δημήτριος μου πέφτει αρκετά μακριά. Ρώτησα για την Γιαννούση γιατί είναι κοντά μου και θα μπορώ να την πηγαίνω με τα πόδια, αλλά τελικά θέλω να είναι καλές οι δασκάλες για την ηλικία της και ας είναι και λίγο πιο μακριά. Θα ρωτήσω για την Καλλιθέα και το Π.Φάληρο. Στη Νέα Σμύρνη υπάρχει κάτι? Και πάλι ευχαριστώ πολύ Ισμήνη.

 

ξέρω μια επίσης πολύ καλή σχολή στο νέο κόσμο, ΛΑΓΟΥΜΙΤΖΗ 68, 2109021411

της βάσιας μάνου

και νεα σμύρνη ξέρω... αλλα δεν την προτεινω

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ μακριά απο εμένα η Λαγουμιτζή, θα κοιτάξω και αυτό, σ’ευχαριστώ πολύ Ισμήνη. Περίπου πόσο να περιμένω για τον μήνα γενικά στις σχολές αυτές? Μέχρι 100 ευρώ τό μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ μακριά απο εμένα η Λαγουμιτζή, θα κοιτάξω και αυτό, σʼευχαριστώ πολύ Ισμήνη. Περίπου πόσο να περιμένω για τον μήνα γενικά στις σχολές αυτές? Μέχρι 100 ευρώ τό μήνα?

 

το σωματείο εχει βάλει ενα πλαφον ?60 ευρω για δυο ωρες την εβδομάδα. ορισμένες συνάδελφοι το ακολουθούν, αλλές πάλι όχι.

ολα εξαρτώνται από τα λειτουργικά εξοδα της σχολής (δεκο, ικα, μισθοί, ενοικιο κλπ).

προσωπικά πιστευω οτι και ?60 είναι παρα πολλά για τις μικρές τάξεις. οπως σου ειπα εξαρτάται... η Βάσια είανι πολύ καλή κοπέλα, φίλη και στη δουλειά της εξαιρετική!

πες της από εμένα.

 

ΥΓ μπαλέτο σε αυτή την ηλικία με την εννοια που ξέρουμε δεν μπορούν να κάνουν. κάνουν δημιουργικό χορό, προπαιδεία μπαλέτου και μουσικοκινητικη- ρυθμικη

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σου Ισμήνη,

 

η μικρή μου είναι 4,5 χρόνων και από Σεπτέμβρη θέλω να τη στείλω μπαλέτο. Μένω Χαλάνδρι, σύνορα Γέρακα και Βριλήσσια. Μπορείς να μου προτείνεις σχολές σε παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ισμήνη,

 

η μικρή μου είναι 4,5 χρόνων και από Σεπτέμβρη θέλω να τη στείλω μπαλέτο. Μένω Χαλάνδρι, σύνορα Γέρακα και Βριλήσσια. Μπορείς να μου προτείνεις σχολές σε παρακαλώ;

 

μπορώ να σου προτείνω κάποιες σχολές, χωρίς να ξέρω πόσο κοντά σου ή όχι είναι.

φωτεινή παυλοπούλου κιθαιρώνος 19β 210-6842611 (ψηφίζω υπέρ!!!!!! γλυκήτατη με τα μικρά)

marylin kanonis αμικλών 28 και κεφαλληνίας 210-6719188 (αυστηρή, αλλά πολύ καλή στη δουλειά της)

ΚΑΝΑΤΣΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ: ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 16 – ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΤΗΛ.: 210 68 11 043 (ψηφίζω)

ελένη κλεόπα ύδρας 10 210-6815153, 210-6848282 (απλώς την ξέρω)

 

στέλλα περδίκη δημοκρατίας 73, μελίσσια 210-8047119 (πολύ καλή)

μπίνη χόνδρου ΣΕΡΙΦΟΥ 10, ΜΕΛΙΣΣΙΑ (ψηφίζω)

αναστασιάδη ήβη ελ. βενιζέλου 39 και κανάρη, μελίσσια 210-6137304 (υπερ)

 

όπου και να πας... δώσε το όνομά μου

και φυσικά περιμένω να μου πεις...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά την σταμάτησα από την σχολή που την πήγαινα στο Περιστέρι γιατί δεν ήμουν αρκετά ευχαριστημένη και τελικά όντως το πόσο κοντά είναι η σχολή δεν είναι το σημαντικότερο.Στενοχωριέμαι πολύ γιατί η κόρη μου τρελαινόταν να πηγαίνει στα μαθήματα αλλά της είπα πως του χρόνου θα την πάω αλλού...Το ζητάει καμιά φορά και στενοχωριέμαι αλλά της έχω πάρει DVD και CD με μπαλέτο,της έφτιαξα και tutus και ξεχνιέται...

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη γειά σου, έχω και εγώ την κορούλα μου είναι κλεισμένα 3 και της αρέσει το μπαλέτο, μένω Γέρακα και βρήκα μια σχολή Μούρου-Πολάτου ? Πήγα και ρώτησα, μου είπαν τα εξής: 65 ευρώ το μήνα για δυο φορές την εβδομάδα, με το αγγλικό σύστμα, είδα την αίθουσα, έχει ξύλινο πάτωμα αρκετά μεγάλη, δεν γνώρισα την δασκάλα, μου είπαν να κάνουμε 2 δοκιμαστικά επίσης μου είπαν 55 νομίζω η εγγραφή 40 τα ρούχα και 80 ευρώ αν τον Μαϊο συμμετέχει σε παράσταση στο Μπροντγουέι (το θέατρο) Πως σου φαίνονται όλα αυτά? Δεν είναι λίγο υπερβολικά στις εποχές που ζούμε? Τουλάχιστον η σχολή θεωρείται καλή?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά την σταμάτησα από την σχολή που την πήγαινα στο Περιστέρι γιατί δεν ήμουν αρκετά ευχαριστημένη και τελικά όντως το πόσο κοντά είναι η σχολή δεν είναι το σημαντικότερο.Στενοχωριέμαι πολύ γιατί η κόρη μου τρελαινόταν να πηγαίνει στα μαθήματα αλλά της είπα πως του χρόνου θα την πάω αλλού...Το ζητάει καμιά φορά και στενοχωριέμαι αλλά της έχω πάρει DVD και CD με μπαλέτο,της έφτιαξα και tutus και ξεχνιέται...

 

καλημέρα

τελικά σε ποια σχολή πήγες, μου θυμίζεις; γιατί δεν εμεινες ευχαριστημένη;

σε αυτό που λες για το πιο κοντίνο, θα προσθέσω και το πιο φθηνό, δεν είναι πάντα καλό!

μπορείς βέβαια να τη γράψεις σε μια αλλη σχολή, εστω και τώρα. δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις μέχρι το σεπτέμβρη και το κοριτσάκι να το ζητάει...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...