Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


καλησπέρα ΝΑΝΝΥ,

είμαι νέα στο forum και απ᾽ότι είδα δεν σου έχει απαντήσει κάποιος.. Εμένα το Nutriben μου το έδωσε ο γιατρός για το αξύ πρόβλημα δυσκοιλιότητας που είχε η μικρή μου. Δεν ξέρω αν είναι βιολογικό, αλλά δεν μας βοήθησε στο πρόβλημά μας. Επίσης το φαρμακείο μας δεν το είχε κ αναγκαζόμουν κάθε φορά να το παραγγέλνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

καλησπερα.εμας το NUTRIBEN δεν μας βοηθησε καθολου και πηραμε το FREZYLAC 2 ειναι βιολογικο.μόλις το πινει κανει κακα της πρωι-βραδυ και δεν ειναι ειδικο για την δυσκοιλιοτητα,φαντασου να ηταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

 

Η μικρή μας τον τελευταίο μήνα πήρε 500 γρ και είναι όλο πάνω στο βυζί. Ο γιατρός μας έδωσε το nutriben για να αρχίσουμε να του δίνουμε μια φορά.

 

Μάλιστα δεν το χρέωσε κιόλας και αναρωτιέμαι, πριν το αρχίσω , αν είναι οκ ή το κάνει για διαφήμιση.

 

Καποια γνώμη;

Ηλίας

 

3260gr @ 20/4/2011 - female angel named...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πιναμε για καποιο διαστημα το Nutriben AC κ θελω να πω οτι ηταν μια χαρα Αλλα! ηταν ακριβω τα 400 γρ. ηχαν σχεδον 16 ευρω κ ΔΕΝ ειναι βιολογικο γαλα απο οτι ξερω στην Γαλλια/Ισπανια το πινουν πολυ κ ειναι πολυ γνωστη μαρκα Παντως δοκιμασαμε πολλα γαλατα κ το καλυτερο ειναι το FrezyLac που εχει το νουμερο 1 σχεδον 18 ευρο τα 600 γρ, κ το νουμερο 2 που εχει σχεδον 16 ευρω τα 600γρ. ενω πολυ καλο ειναι κ το Biolac (το οποιο πινει) που εχει τα 400 γρ. το νουμερο 1 περιπου στα 13 ευρω κ το νουμερο 2 στα 400γρ 10 ευρω Κ τα δυο ειναι Βιολογικα ! :rolleyes:Αμα εχει κανεις καμια ερωτηση, εδω ειμαι:D

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..

 

Μιας και το πρότεινε ο γιατρός αρχίσαμε σήμερα (τώρα που γράφω δηλαδή!)

 

Θήλασε και από τα 2 στήθηθ για κάνα 10λεπτο συνολικά και τώρα έχει ήδη πιεί 80-90 ml περίπου συμπλήρωμα....

Ηλίας

 

3260gr @ 20/4/2011 - female angel named...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

ας επαναφέρω το θέμα κι αν καμμια μανούλα έδωσε τέτοιο γάλα ας μου πει αν βοήθησε το γάλα αυτό γιατί κι εμας σήμερα μας το έδωσε η γιατρός για το θέμα δυσκοιλιότητας αλλά και κολικών...

Link to comment
Share on other sites

ας επαναφέρω το θέμα κι αν καμμια μανούλα έδωσε τέτοιο γάλα ας μου πει αν βοήθησε το γάλα αυτό γιατί κι εμας σήμερα μας το έδωσε η γιατρός για το θέμα δυσκοιλιότητας αλλά και κολικών...

η αδερφή μου το δίνει στο μωρό της (3 μηνών) που θήλαζε σχεδόν αποκλειστικά και είχε τρομερό πρόβλημα δυσκοιλιότητας (κάθε 5-7 μέρες έκανε κακά ο μικρός). αφού δοκίμασε πολλά άλλα γάλατα (4-5) τελικά με αυτό είδε διαφορά, μετά την 1η βδομάδα όμως. τώρα πια το μωράκι κάνει κακά κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

η αδερφή μου το δίνει στο μωρό της (3 μηνών) που θήλαζε σχεδόν αποκλειστικά και είχε τρομερό πρόβλημα δυσκοιλιότητας (κάθε 5-7 μέρες έκανε κακά ο μικρός). αφού δοκίμασε πολλά άλλα γάλατα (4-5) τελικά με αυτό είδε διαφορά, μετά την 1η βδομάδα όμως. τώρα πια το μωράκι κάνει κακά κάθε μέρα.

 

Καλημέρα, εμείς ήπιαμε NUTRIBEN μόνο για κανά 20ήμερο και γενικά ήταν ΟΚ!!Μου φάνηκε αρκετά "ελαφρύ" γάλα.Φανταστείτε ότι πίνοντας από το δικό μου πεινούσε μετά από 3 ώρες, με το NUTRIBEN, στις 2 ώρες σήκωνε τον κόσμο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπερα! Εμενα η μικρη μου ειναι δυο μηνων. Απο την 25η μερα κ μετα πινει μονο το nutriben 1. Κανει κακα της κανονικα. Αλλα εχει τρομερα αερια κ το εντερακι της κανει σα να χει καταπιει στραγαλια πολλες φορες. Το προβλημα ειναι οτι ξυπναει στον υπνο της κ κλαιει απαρηγοριτη εως οτου καταφερει να κανει πριτσ.. (σα μεγαλου ανθρωπου) αλλωτε με ασχημη μυρωδια αλλωτε απλα θορυβωδη. Εχει καποια αναλογο προβλημα? Φταιει το γαλα? Η παιδιατρος μ , μου λεει πως δε φταει τ γαλα. Αλλα και καποια σαφη απαντηση γιατι εχει τετοια αερια κ πεταγετε στον υπνο της δε μου δωσε. Πεταγετε στον υπνο της οποιαδηποτε ωρα της ημερας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...