Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κάλημέρα σας! θέλω να σας πω δυο λόγια για μένα.Καταρχήν με το βατραχάκο μου γνωριστήκαμε πριν 7 χρόνια και παντρευτήκαμε πριν 2! αμέσως μετά το γάμο ξεκινήσαμε προσπάθειες για νινί! δυστυχώς ο καιρός περνούσε και νινί πουθενά!!!!! Εγώ σίγουρη ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει πήγα στο γιατρό και μου είπε να πάω αφού περάσει ένας χρόνος!!!! στο χρόνο πάνω δεν έμεινα έγκυος και ξαναπάμε.΄Κάνουμε σαλπιγγογραφία και άλλες εξετάσεις όλα καλά, μου λέει ο γιατρός εγώ προτείνω να περιμένουμε, αλλά αν αγχώνεσαι πάμε σε σπερματέγχυση!!!! περιμένω λοιπόν να αδιαθετήσω για να πάω για εξετάσεις και να αρχίσουμε το πρωτόκολο.Τη μέρα που ήταν κανονικά να μου έρθει η περίοδοςάρχισα να έχω λίγο καφέ! Α καλώς την είπα! φοράω μια σερβιέτα ξυπνάω το πρωι τίποτα! λέω θα καθυστερησε να κατέβει το αίμα! περιμένω μέχρι το άλλο πρωι τίποτα!!! μετά το κατάλαβα, παίρνω τεστ φαρμακείου ΘΕΤΙΚΟ!!!!!!!!!! Πόσο ευτυχισμένη ένιωσα!!!!!!!!!!!(δεν ήξερα τη συνέχεια γι αυτό!) πάμε στο γιατρό 2 εβδομάδες μετά όλα μια χαρά το μωράκι μας αναπτύσοταν κανονικά! ακούσαμε την καρδούλα του όλα μια χαρ΄΄α.Είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη ούτε αναγούλες, ούτε τίποτα! όλα πηγαίναν ρολόι. Την 21η εβδομάδα κλέισαμε ραντεβού για Β επιπέδου.Μπαίνουμε μέσα ήταν άλλος γιατρός, πολύ άνετη μου λέει σε βλέπω και είναι το πρώτο σου παιδάκι! (και φρόντησε να μην είμαι άνετη καθόλου). Αρχίζει τον υπέρυχο και αρχίζει και λέει στην κοπέλα αριθμους, και ξαφνικά γυρίζει και μου λέει κα Β. η καρδιά του έχει σταματήσει!!!! έχασα τον κόσμο κάτω από τα πόδια μου , δεν μπορούσα να καταλάβω τι είχε συμβεί το ίδιο και ο αντρούλης μου. Φωνάζει το γιατό μου, ο οποίος τρελάθηκε! Επρεπε να το πάρουμε! Το όνειρο είχε τελειώσει και το μωράκι μου είχε πεθάνει!Γέννησα κανονικά με πρόκληση τοκετού και επισκληρίδιο, αλλά το πιο επώδυνο ήταν που άκουγα τις καρδούλες των μωρών στα διπλανά δωμάτια να χτυπάνε!!!! Μετά από αυτό ο γιατρός (εννοείται άλλος ) μου είπε να περιμένου με 2 κύκλους και μετά να ξαναπροσπαθήσουμε! Στις 13 Νοεμβρίου 9 μήνες μετά την αποβολή μου, ήμουν σίγουρη ότι ήμουν έγκυος! έκανα τεστ και είδα το πολυπόθητο +!!!!! Τώρα είμαι στην 10η εβδομάδα, μέχρι τώρα όλα πάνε καλά! Φοβάμαι τόσο πολύ, παρακαλάω την Παναγία να μην μου το πάρει και αυτό!!!! Κι όλα αυτά γιατί δεν βρήκαμε το λόγο για το θάνατο του πρώτου! Τυχαίο γεγονός είπαν! Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά και 22 Ιουλίου να έχω το παιδάκι μου στην αγκαλιά μου!!!!!! Ευχαριστώ!

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα τζενη και καλωςηρθες!!ειχα κι εγω μια τετοια ιστορια,οχι ομως τοσο αργα και τοσο επωδυνη..το δικο μας παλινδρομησε την 12η εβδομαδα..υποψιαστηκε ο γιατρος μου θρομβοφιλια,εκανα τις εξετασεις και ναι,αυτο εφταιγε..στη δευτερη εγκυμοσυνη μου εκανα θεραπεια με ενεσεις και ευτυχως ολα πηγαν καλα μεχρι τωρα και μεθαυριο γενναω!!

 

αν θελεις ρωτα το γιατρο σου για αυτην την πιθανοτητα,μηπως σου πει να το ψαξετε κι αυτο,αν δεν το εχετε κανει ηδη..

 

ευχομαι ολα να πανε καλα και το καλοκαιρι να εχεις το αγγελουδι σου!

 

σου ευχομαι ευτυχισμενα χριστουγεννα και καλη πρωτοχρονια!

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες jenny με το καλό να περάσει ο καιρός και να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου :D:D

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βγήκαν αρνητικές παρόλα αυτά ο γιατρός μου συνέστησε να ακολουθήσω θεραπεία με ηπαρίνη και κορτιζόνη έτσι κι εγώ κάνω μία ένεση fraxiparine 0,3 τη μέρα και πρεσολονε (κορτιζόνη σε χάπια) των 5mm.

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ! Έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία και βγήκαν αρνητικές παρόλα αυτά ο γιατρός μου συνέστησε να ακολουθήσω θεραπεία με ηπαρίνη και κορτιζόνη έτσι κι εγώ κάνω μία ένεση fraxiparine 0,3 τη μέρα και πρεσολονε (κορτιζόνη σε χάπια) των 5mm.

 

ok!οποτε καταλαβαινεις κι εσυ τι θα πει βαζω ενεση καθημερινα!!!

ολα θα πανε καλα!!

ευχαριστω για τις ευχες ολων σας κοριτσια!!

 

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλο κουραγιο βρε κοριτσι και καλη δυναμη!

Κι εμενα μετα απο αναιτια παλλινδρομηση στην 12 εβδομαδα συνεληφθει και γεννηθηκε η κορουλα μου :D

Ολα θα πανε καλα αυτη την φορα!

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά... και όπως λέει και η ΣΑΜ, να περάσει γρήγορα ο καιρός για να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!! :D

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Jenny πολύ λυπηρό το πρώτο γεγονός που μας περιέγραψες :cry::cry::cry: λυπάμε ....

 

Όμως αυτά πάνε .... η δύμανη σου τώρα είναι πιο μεγάλη!

Αγάπα αυτό το μωράκι που μεγαλώνει μέσα σου οσο περισσότερο μπορείς

πίστεψε σ'αυτό και μην φοβάσαι! Μην φοβάσαι καθόλου! :D

Ολα θα πάνε καλά ! :):):)

Η Παναγία μας είναι μαζί σας ! σας έχει ήδη στείλει το αγγελάκι του μωρού και σας προσέχει !

 

Φιλικά - Αφροδίτη , Χαράλαμπος!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

jenny και εγώ σου εύχομαι ολόψυχα αυτή τη φορά να είστε πιο τυχεροί και η Παναγιά να σας χαρίσει ένα υγιέστατο μωράκι. Καλή συνέχεια!

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζένη καλώς μας ήρθες!!!Καταλαβαίνω που φοβάσαι, όμως να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά!!!!!!Το καλοκαίρι θα έχεις σίγουρα το μωράκι σου!!!Καλό υπόλοιπο στην εγκυμοσύνη σου!!!Και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζενακι καλως ορισες.

Μερικες φορες στην ζωη συμβαινουν ασχημα πραγματα. Δεν εχουν λογο, δεν εχουν αιτια.... απλα συμβαινουν. Αυτο δεν σημαινει οτι επαναλαμβανονται. Καταλαβαινω απολυτα τους φοβους σου... αλλα προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και να χαρεις τους μηνες της εγκυμοσυνης σου χωρις αγχος. Ολα θα πανε καλα και τον Ιουλιο θα αγκαλιασεις το μωρακι σου. Γερο , δυνατο και με 2 γονεις που το λατρευουν. :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τζενούλα καλωσήρθες. Άγιες μέρες είναι έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά.

Μην σκέφτεσε τι έγινε πριν (όλα γίνονται για κάποιο λόγο... κάθε εμπόδιο για καλό λένε...) και σε παρακαλώ μην αφήσεις τους φόβους σου, να σου στερήσουν τη χαρά που βιώνεις. Ζήσ' το!!! Ξέχνα όλα τα αρνητικά και περιέβαλέ αυτό το μωρό με όλη σου την αγάπη, περιμένοντας τον Ιούλιο να το σφιχταγκαλιάσεις!! Να θυμάσαι πως τώρα, πρώτα απ' όλους το μωρό σου σε νιώθει! Δεν θες να το στεναχωρείς, έτσι δεν είναι;

 

Σου εύχομαι ολόψυχα το 2008 να σου φέρει ότι ποθείς.

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!! ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ,ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΩ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΕΣΕΝΑ . ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΡΔΙΑΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ :lol::lol: ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ 2008 ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!!!!!!!! ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Jenny, καλοσώρισες!

 

Εύχομαι και εγώ να πάνε όλα καλά και θα πάνε, αφού δεν βρέθηκε κανένα πρόβλημα!

Ο καιρός θα περάσει γρήγορα και σύντομα θα χεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!

Να το χαιδεύεις και να του μιλάς στην κοιλίτσα!

Με το καλό!!! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...