Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΤΥ ΧΙΟΝΑΤΗ


Recommended Posts

καλησπέρα σας!!στις 27 Φεβρουαρίου κλείνει το Αλεξανδράκι μου τα 2 και θα κάνουμε πάρτυ με θέμα τη Χιονάτη.Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρώ πιατάκια, ποτηράκια καθώς και προσκλητήρια με τη Χιονάτη επάνω.Πήγα στα jumbo και είχε με όλες τις πριγκίπισσες και όχι με τη Χιονάτη. Επίσης καμια ιδέα για κείμενο πρόσκλησης σχετικά με το θέμα είναι ευπρόσδεκτη.Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


H Χιονάτη και εγώ όλους σας προσκαλούμε

στο σπίτι μου να έρθετε να φάμε και να πιούμε..

Οι νάνοι θα σερβίρουνε λογοίς λογοις γλυκάκια

και θα μείνουνε αξέχαστα τα δικά μου τα γενεθλιάκια!

 

Σαν κειμενάκι αυτό σκέφτηκα..

Σαν γλυκό...εχω να σου προτίνω κάτι τρομέρο...φοβερο και σουπερ εμφανίσιμο με θεμα τη χιονατη..Λέγεται τα μήλα της Χιονάτης..Η συνταγή:

ΥΛΙΚΑ

 

Μήλα με γιαούρτι, φρούτα και ξηρούς καρπούς

 

• 8 μήλα

• 1 ποτήρι γρεναδίνη

• 2 ποτήρια ζάχαρη

• 1 ποτήρι νερό

• 8 ξυλάκια κανέλας

• 8 φυλλαράκια μέντας

• Κορν φλάουερ

• 1 κιλό γιαούρτι χύμα

• 200 γρ. καρύδια

• 150 γρ. δαμάσκηνα ξερά

• 10 φέτες ανανά κονσέρβα

• 200 γρ. ρόδι

• 1 ζαχαρούχο γάλα

 

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

 

Καθαρίζετε τα μήλα και τα βράζετε σε μια κατσαρόλα που έχετε προσθέσει ένα ποτήρι νερό, δυο ποτήρια ζάχαρη, ένα ποτήρι γρεναδίνη, την κανέλα και τη μέντα. Μόλις βράσουν, τα ψήνετε για λίγο στο φούρνο. «Δένετε» το σιρόπι που έχει μείνει στην κατσαρόλα με λίγο κορν φλάουερ. Σε ένα μπολ ανακατεύετε τα ψιλοκομμένα φρούτα με το γιαούρτι και το γάλα. Προσθέτετε τους ξηρούς καρπούς. Βάζετε το μίγμα στο ψυγείο για να δέσει. Σερβίρετε τα μήλα και δίπλα το μίγμα γιαουρτιού.

 

Εχει άψογη εμφάνιση και τελεια (κατα τη γνωμη μου γεύση). Γίνονται τέλεια κατακοκκινα μήλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

θα προτιμουσα μονο Χιονατη. αυτα που λες ειναι οι πριγκιπισσες της disney. δυστυχως δεν εχω δει πουθενα. σ ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου βρήκα όλο το πακέτο Χιονάτη. Από πιατάκια, ποτηράκια, μέχρι τσαντούλες και μπαλόνια. Για κοίτα :

http://www.birthdayexpress.com/Snow-White-Party-Supplies/64990/PartyKitDetail.aspx

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Τώρα το είδα και εγώ. Στέλνουν μόνο Καναδά και Αγγλία.

Συγνώμη αλλά από τον ενθουσιασμό μου δεν το πρόσεξα!!

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Nancy79 επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το θέμα χιονατη μπορείς να μου πεις αν βρήκες τελικά πιάτα,ποτήρια με το θέμα αυτό?Επίσης κορίτσια θα ήθελα να μου πείτε ιδέες για κατασκευές,στολισμό,δωράκια με το θέμα αυτό.Πιάνουν τα χέρια του άντρα μου και με λίγη βοήθεια δική μου θέλουμε να κάνουμε ένα ξεχωριστό πάρτυ στην κορούλα μας που θα κλείσει τα 2.Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να πανε ολα καλα στο παρτυ της κορουλας σου και να ειναι παντοτε υγιης.Τελικα δεν βρηκα πιατακια με τη χιονατη και ολα τα σχετικα και πηρα τις πριγκιπισσες οπου απεικονιζεται και η χιονατη. Οσο για την διακοσμηση πηγα στο jUMBO πηρα κουκλες χιονατη και νανακια και τα στολισα διασπαρτα μεσα στο σπιτι. Επισης πηρα κατι πηλινους νανους που εχει για γλαστρες το jumbo και εβαλα μεσα ζαχαρωτα και σοκολατες. Μια αλλη πολυ ομορφη ιδεα για στολισμο ειναι τα μηλα. Να φτιαξεις μια πιατελα με καραμελωμενα μηλα και στη μεση να βαλεις τη χιονατη!Αν θελεις οτιδηποτε αλλο στη διαθεση σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι αργά για το πάρτυ σας αλλά βρήκα σήμερα στο jumbo πιατάκια ποτηράκια, χαρτοπετσέτες κλπ με θέμα χιονάτη. Μου έκανε εντύπωση γιατί ήταν πολύ ωραία και τα έβλεπα πρώτη φορά (συνήθως είναι όλες οι πριγκίπισες μαζι) Μάλιστα υπήρχαν και άλλα με θέμα σταχτοπούτα (για οποιον ενδιαφέρεται) Ελπίζω να σας πρόλαβα και εύχομαι σε όλα τα παιδάκια να τα εκατοστησουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Ραπουνζέλ!Όχι δεν κάναμε το πάρτυ ακόμα.Έχουμε αρκετούς μήνες ακόμα ,απλά επειδή όλα θα τα κάνω εγώ τα σχεδιάζω σιγά σιγά.Δεν ήξερα οτι έχει το jumbo.Θα περάσω μια βόλτα.Και πάλι ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια χαιρομαι που σας προλαβα! Προφανως ειναι καινουριο σχεδιο και γι αυτο ισως πλεον να υπαρχει και σε αλλα μαγαζια με αναλογα ειδη. Αν δεν σας βολευει το jumbo αφου υπαρχει χρονικο περιθωριο μπορεις να κοιταξεις και αλλου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...