Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδεια επαπειλουμενης κυησης σε ασφαλ.δημοσιου


Recommended Posts

Ηθελα να ρωτησω, αν γνωριζετε,μπορει καποια που ειναι ασφαλισμενη στον οπαδ ,να παρει αδεια αναρρωτικη επαπειλουμενης κυησης απο ιδιωτη ιατρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηθελα να ρωτησω, αν γνωριζετε,μπορει καποια που ειναι ασφαλισμενη στον οπαδ ,να παρει αδεια αναρρωτικη επαπειλουμενης κυησης απο ιδιωτη ιατρο;

Απο οσο γνωριζω ναι μπορει αλλα πρεπει να την γραψει και ενας γιατρος του ικα η αν ειναι συμβεβλημενος ο ιδιωτης απλα να την υπογραψει ο ελεγκτης γιατρος του ικα.

Link to comment
Share on other sites

ο ιδιωτης γιατρος που πας δεχεται οπαδ;αν ναι μπορει να σου γραψει και να εχεις τον μισθο σου ακεραιο.για καθε χρονο προυπηρεσιας που εχεις δικαιουσαι 1 μηνα αναρρωτικης αδειας( πχ εργαζεσαι 5 χρονια εχεις 5 μηνες αναρρωτικη)τωρα εαν τελειωσει η αναρρωτικη που δικαιουσαι μπορεις να συνεχισεις να παιρνεις αρκει να σου την γραφει διευθυντης μαιευτικης κλινικης δημοσιου νοσοκομειου.

τωρα εαν ο ιδιωτης γιατρος που πας δεν δεχεται οπαδ μπορει να σου γραψει αλλα χανεις καποιο επιδομα.εγω πχ εχανα το νοσοκομειακο.και παλι μπορει να σου γραψει οσους μηνες αντιστοιχουν στα χρονια προυπηρεσιας σου αλλα ο μισθος σου δεν θα ειναι ακεραιος.

οσο αναφορα για το μισθο σου και τι χανεις ρωτα καλυτερα στο γραφειο προσωπικου της υπηρεσιας σου η ακομα και στο λογιστηριο.

αυτα φιλικα απο μια μανα,ταλαιπωρημενη με τις αναρρωτικες αδειες 2 φορες!

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις αναρρωτικη, οπως ειπαν τα κοριτσια πριν. εγω απο ιδιωτη γιατρο,που δεν ειναι συμβεβλημενος, παιρνω και δινω το χαρτι στην υπηρεσια μου. απλα, καποια στιγμη, καλεισαι να περασεις απο υγειονομικη επιτροπη(απο τον 2ο μηνα αναρρωτικης και μετα). εγω βεβαια δεν μπορουσα να παω γιατι ημουν στο κρεβατι και ετσι εστειλα τον αντρα μου με το βιβλιαριο και τον τελευταιο υπερηχο.;)

δεν ξερω αν παιρνεις επιδοματα πια, εγω που δεν παιρνω πια κανενα, δε μου κοπηκε τιποτα.:rolleyes:

AtQqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γεννω σε δημοσιο νοσοκομειο οποτε ημουν καλυμμενη οσον αφορα την αδεια επαπειλουμενης κυησης,συναδελφος μου ομως που χρειαστηκε και αυτη και γεννουσε σε ιδιωτικο μου ειπε πως της εδινε ο ιδιωτης το χαρτι αλλα μετα ηθελε σφραγιδα και απο γιατρο δημοσιου νοσοκομειου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω 2 γιατρούς! Έναν ιδώτη και έναν στο νοσοκομείο που παίρνω τις άδειες και με παρακολουθεί βέβαια! Δεν έχω αποφασίσει που θα γεννήσω αλλά ευτυχώς μένω σε επαρχία και είναι ξεμπερδεύω πολύ εύκολα με την άδεια! Δουλεύω και σε νοσοκομείο και δεν δέχονταν με τίποτα άδεια από ιδιώτη οπότε πρέπει να πηγαίνω και σε νοσοκομειακό γιατρό! Σε άλλο νοσοκομείο που πήγα δεν μου έδωσαν τέτοια άδεια (δηλαδή ότι χρήζω ειδικής θεραπείας) και δεν την δέχτηκαν από την υπηρεσία μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...