Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Για να την προσέξουμε ή κάτι άλλο;


gakos

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια είμαι καιρό μέλος αλλά δεν γράφω συχνά γιατί βρίσκω πάντα τις απαντήσεις μέσα στο forum πριν καν ρωτήσω .

Θέλω λοιπόν την βοήθεια σας για κάτι . Η κόρη μου είναι 12 μηνών και 13 ημερών , Από 4 μηνών είχε ένα συνεχόμενο ξηρό βήχα που το αποδώσαμε μετά από εξετάσεις σε ελαφριά μορφή παλινδρόμησης . Όταν έβηχε την προσέχαμε όλοι και τρέχαμε να τη δούμε (πολλές φορές στην αρχή το έκανε και σον ύπνο της).

Και πάμε στο τώρα όταν δεν την προσέχουμε βάζει το δάχτυλο στο στόμα και αναγουλιάζει τη σταματάμε αλλά τι να την κάνουμε να τις δέσουμε τα χέρια ;

Την Κυριακή το έκανε τόσες φορές που στο τέλος έβγαλε για πρώτη φορά κάποια ποσότητα κρεμάς , τρόμαξα-νευρίασα τόσο πολύ που της φώναξα.

Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να είναι θα της περάσει η μήπως έχει κάτι και εμείς το θεωρούμε τίποτα .

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έχεις δοκιμάσει να της δώσεις νερό οταν την βλέπεις να βάζει τα χέρια στο στόμα και να αναγουλιάζει;;;..μπορει να είναι λίγο ξερός ο λαιμός της και να την ενοχλεί γιαυτό να κάνει αυτή την κίνηση..δεν ξέρω τι αλλο να σκεφτώ :roll:

Link to comment
Share on other sites

εμάς ο δικός μας μας κάνει το ίδιο , βέβαια δεν βάζει το δάχτυλο ούτε αναγουλιάζει αλλά βήχει ψέματα- είναι και φαίνεται ότι το κάνει επίτηδες το μαμουνάκι μας για να τον προσέξουμε...είναι μια μικρή μπουγελόφατσα τι να τον κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα επιβεβαιωσε με τον παιδιατρο οτι δεν ειναι κατι. Αν το κανει για να τραβαει την προσοχη και την αγνοησεις θα το κοψει πιστευω

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ναι θέλω να ρωτήσω τη γιατρο αλλά επειδή από τότε που έγινε 1 χρονών όταν την βλεπει κλαιει δεν το θυμήθηκα , νερό της έχω δώσει αλλά τίποτα μετά από λίγο τα ξανακάνει.

4f1Up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη στεναχωριέσαι καλή μου..όλα τα παιδάκια ίδια είναι :wink:

και εμένα το κάνει και το έχει περάσει για παιχνίδι γιατί όταν του λέω οχι,μη το ξανακάνεις κτλ το κάνει εντονότερα και γελάει.Το ρώτησα στον παιδίατρο ο οποίος μου είπε οτι ο μοναδικός τρόπος για να το αποτρέπουμε είναι να του τραβάμε την προσοχή με κάτι άλλο εκείνη την στιγμή για να ξεχνιέται και σιγά σιγά θα το ξεχάσει και δεν θα το ξανακάνει.Και στην δική σας περίπτωση θεωρώ οτι είναι καθαρά "πρόβλημα" συμπεριφοράς και όχι κάτι οργανικό κτλ.

Υπομονή και καλό κουράγιο

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...