Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


δεν παει το παιδι μου σε αυτο τον παιδικο αλλα τον επισκεφτηκαμε μιας και ειμασταν σε αναζητηση νεου παιδικου.

Να σου πω τις δικες μου παρατηρησεις

Στα συν η ορεξη που εχουν οι ιδιοκτητες και το κεφι και την διαθεση να ασχοληθουν

στα πλην οτι κανεις απο τους δυο δεν ειναι επαγγελματιας νηπιαγωγος(πολλες φορες μονο η ορεξη δεν αρκει) , δεν εχει αρκετο χωρο για υπνο, στο διαιτολογιο επισης ειχε τηγανητα που ναι μεν δινω στο παιδι μου αλλα δεν ξερω αν θα ηθελα να τρωει στον παιδικο ..

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την επομενη φορα να τους ρωτησεις αν καποιος απο τους δυο εχει τελειωσει παιδαγωγικο . Η κοπελα εχει τελειωσει καθηγητρια (φιλολογια νομιζω) και ο κυριος μουσικη αγωγη. Εχουν και οι δυο πτυχια πανεπιστημιου αλλα οχι σε παιδαγωγικο ή νηπιαγωγου . Παντως με ενημερωσαν οτι θα προσλαβουν και νηπιαγωγο επιπροσθετα για του τμημα του νηπιου

 

Και μενα γενικοτερα θετικες εντυπωσεις μου αφησε παντως ο σταθμος απλα κανω τις παρατηρησεις μου ...

cca53e644d.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγώ πηγαίνω το αγοράκι μου στο Sparrow's school και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Το διαιτολόγιο είναι ελεγμένο από Διατροφολόγο του Παίδων κάτι που δεν συνάντησα σε άλλο σταθμό και χωρίς τηγανητά που αναφέρθηκε. Και ως προς το προσωπικό οι δασκάλες των παιδιών είναι όλες Νηπιαγωγοί και οι ιδιοκτήτες εκπαιδευτικοί με εμπειρία πάνω στα παιδιά.Το πιο σημαντικό για μένα επειδή είμαι εκπαιδευτικός είναι η δουλειά που γίνεται στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα και οι πολλές εργασίες που γίνονται καθημερινά.Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που κοντά στο μενίδι είναι αυτός ο σταθμός????

Τι δίδακτρα έχει?

ειναι περιπου στον δρομο που ειναι η Παναγια η Σουμελα.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα, να σας πω και εγω την αποψη μου για τον σταθμο μιας και παει η μικρουλα μου ενα μηνα τωρα εκει, νηπιαγωγους εχουν, οι ιδιοκτητες η κοπελα βοηθαει πολυ στα τμηματα και ο αντρας κανει μουσικη στα παιδακια με κανονικα οργανα, ευγενεστατοι πανω απο ολα ανθρωποι και το λεω γιατι αντιμετωπισα ενα παρα πολυ σοβαρο προβλημα υγειας με τον αντρα μου και αγκαλιασαν τα παιδια μου οταν πηγα να τα γραψω εκει γιατι ο γιος μου πειγαινε σε σταθμο της εστιας και ηταν κλειστος για καποιο διαστημα και τους τον πηγα για μια εβδομαδα μαζι με την κορη μου γιατι ηταν αδυνατο να κατσει σπιτι το παιδι και ουτε λεφτα μου ζητησαν ουτε τπτ. το μενου ειναι απο διαιτολογο απο το παιδων οπως ειπε και μια κοπελα πιο πανω, εχουν ορεξη για δουλεια και φαινετε η κοπελα δουλευε 5 με 6 χρονια σε αλλο σταθμο πριν ανοιξη δικο της, δεν ειναι κανενας μεγαλος σταθμος αλλα τρεφουν μεγαλη αγαπη για τα παιδακια και αυτο φαινετε,εμεις πριν πειγαιναμε και τα 2 σε μεγαλο σταθμο στο Ιλιον με ολα τα κομφορ που λεμε αλλα αυτο που με πειραξε ειναι οτι ο μονος ανθρωπος που με πηρε οταν εμαθε για το προβλημα υγειας του αντα μου ηταν η δασκαλα της μικρης κανενας αλλος και υποτιθετεω οτι ειχα αλλη σχεση με την ιδιοκτητρια μονο τα λεφτα τους ενοιαζαν τελικα κα;ι το λεω αυτο γιατι δεν ειναι η εμφανιση που μετραει αλλα οι ανθρωποι γιατι στο sparrows μια εβδομαδα μας ξερανε και πηφαμε με τον συζηγο να παρουμε την μικρη και βγηκε ολοι η οικογενεια εξω η κοπελα ο αδερφος τησ και οι γονεις της να μιλησουν στον αντρα μου που ηταν στο αυτοκινητο να δουν πως παει.

κλεινοντας γιατι σας ζαλισα εγω βλεπω οτι η κορη μου τρελενεται να παει και οταν παω να την παρω δεν αφηνη την κοπελα απο την αγκαλια της τρεχει συνεχεια και την φιλαει, οποτε ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ξεκινήσαμε τη δεύτερη χρονιά μας στο sparrow's ... Δε θα πω πολλα λόγια γιατί δε χρειάζονται ... για μένα είναι ο ιδανικός παιδικός ... απλός χωρις φρου φρου και αρώματα, ουσιαστικός και με πολυ πολυ άγαπη ... θέλουμε κάτι άλλο για τα ζουζουνια μας ???

lamlamard20090207_-8_My+child+is.pngdogdogavi20140415_8_My%20child%20is.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω γράψει την εμπειρία μου για τον συγκεκριμένο σταθμό στο site και σε κάποια άλλη συζήτηση για τους σταθμούς του Μενιδίου.

Τι να πω μετά από 3 χρόνια στο sparrows μόνο τα καλύτερα έχω να πω σε όλους τους τομείς.

Και ο μεγάλος μου γιος που τελείωσε εκεί την τάξη του νηπιαγωγείου και η μικρή μου κόρη που την πηγαίνω ακόμα απλά δεν σταματάνε να είναι χαρούμενα.

Η προσοχή που έδειξαν όλοι οι άνθρωποι του σταθμού είναι φοβερή.

Ο συνδυασμός του υψηλού επιπέδου μάθησης με την τόσο μεγάλη αγάπη τους για τα παιδιά είναι για μένα και το πιο σημαντικό κομμάτι.

Απλά ένα σχολείο κόσμημα για την περιοχή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...