Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ


Recommended Posts

λοιπον κοριτσια θα σας πω και εγω την εμπειρια μου απο το ΙΜΠ οπου και γεννησα πριν 9 ημερες.

καταρχιν ενα μεγαλο ευχαριστω προς την γιατρο μου την ευα μαυρομματη που με το μαγικο της χερακι με βοηθησε και γεννησα χωρις επισκληριδιο και ενω το μωρο ερχοταν με οπισθια ινιακη προβολη τα καταφεραμε και γεννησα φυσιολογικα και γλυτωσα την καισαρικη!!!!

δεν εχω λογια για να εκφρασω την ικανοποιηση μου και τις ευχαριστιες μου προς τις μαιες και την προισταμενη!!!ηταν παντα προθυμες και εξυπηρετικες!!!ενδιαφεροντουσαν πραγματικα για την μαμα και το νεογνο.οσο για το θεμα του θηλασμου ηταν παντα διπλα μου!!!!βρισκοντουσαν στο δωματιο μου αρκετες φορες την ημερα απλα και μονο για να με ρωτησουν αν χρειαζομαι κατι!!!!!

το δωματιο ηταν συμπαθητικο(μονοκλινο)αν και θα μπορουσαν να το ειχαν ανακαινισει.

η καθαριοτητα ηταν αρκετα καλη και το φαγητο καλομαγειρεμενο.

αυτα που προσεφερε για το μωρο ηταν οι πρωτες πανες,1 πακετο μωρομαντηλα και 1 κουτι γαλα.εαν θελεις να θηλασεις πρεπει να τους το πεις.αλλιως πρεπει να πας και τα δικα σου μπουκαλια.η αποστειρωση ηταν χημικη(ταμπλετα δηλ και οχι ατμος σε αποστειρωτη).για το μπανακι του μωρου καλο θα ηταν να εχετε μαζι σας και αφρολουτρο καθως εκει εδιναν μονο 1 δειγματακι αφρολουτρου.αν και μου εφτασε.

η μαμα πρεπει να τα εχει ολα μαζι της.εσωρουχα μιας χρησης τελικα δεν τα χρησιμοποιησα.σερβιετες λοχειας στην αρχη δεν με αφησαν να χρησιμοποιησω αφου ηθελαν να παρακολουθουν την απωλεια του αιματος.επισεις καλο θα ηταν να παρετε και πετσετες μαζι σας.εγω ειχα ξεχασει παρολα αυτα οι κοπελες προθυμες μου βρηκαν και με εξυπηρετησαν.

κρυφες χρεωσεις δεν υπηρχαν.ακριβως οσα μου ειχαν πει οτι θα κοστισει πριν γεννησω τοσα και πληρωσα.

ελπιζω να βοηθησα με την εμπειρια μου τις μελλουσες μανουλες και για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευχαριστως να βοηθησω!

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια γεια σας!!! ειμαι στις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης μου κ θελω να βρω εναν ή μια καλη γιατρο στην πατρα. μου ειπαν για μια ιδιωτικη κλινικη που την εχει η γυναικολογος φωκα βασιλικη σε συνεργασια με τον ηλια βερρα. τουs γνωριζει καποια?? help!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
δεν ξερω γιατι διεκοψε την συνεργασια της.μου το ανακοινωσε πριν λιγες μερες στην τακτικη μου επισκεψη.οποτε τωρα και εγω στο ΙΜΠ!

 

xairete kai egw tn eua tn mauromati exw k mena mou anakoinwse prin liges meres oti tha gennisw sto imp.. exete parei times?

Link to comment
Share on other sites

xairete kai egw tn eua tn mauromati exw k mena mou anakoinwse prin liges meres oti tha gennisw sto imp.. exete parei times?

 

Πριν κανα μήνα μου έδωσαν τις εξής τιμές :

Φ.Τ. 3κλινο 770

Φ.Τ. 3κλινο με επισκληρίδιο 960

Φ.Τ. 1κλινο 1.380

Φ.Τ. 1κλινο με επισκληρίδιο 1620

 

Κ.Τ. 3κλινο 1.090

Κ.Τ. 3κλινο με ραχιαία αναισθησία 1.140

Κ.Τ. 1κλινο 1.640

Κ.Τ. 1κλινο με ραχιαία αναισθησία 1.690

 

2κλινα, λέει, δεν έχουν, αλλά αν δεν χρειάζεται δεν γεμίζουν τα 3κλινια, οπότε είναι σαν 2κλινο...

Με το καλό σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

γεια σας κ απο μενα!1κ εμ το καλο οι εγκυουλες!!! :)

 

εγω γεννησα κ τα 3 μου παιδακια με καισαρικη στο ΙΜΠ!ειχα γιατρο την χρυσα λουκιδη!ημουν πολυ ευχαριστημενη απο την κλινικη,απο την καθαριοτητα,τις μαιες που με βοηθησαν κιολας πολυ να θηλασω τις πρωτες μερες..γενικα ολα ηταν πολυ καλα!!!:-)

 

τωρα βεβαια αν ξανακανω κ αλλο μωρακι θα ηθελα να ψαχτω για καποιον γιατρο που να με αναλαβει για φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη!!αν βρω!το ευχομαι να βρω!!περασαν κ 4 χρονια απο την τελευταια κασαρικη!σας ζαλισα!1χιχι!!

 

το μονο που με παραξενεψε στο μνμ μιας κοπελας ειναι οι τιμες!η' πιαστηκα κοροιδο η' οντως κατεβηκαν παρα πολυ!μακαρι να ισχυει το δευτερο!!:rolleyes:

για μονοκλινο δωματιο,καισαρικη χωρις επισκληριδιο,δωσαμε περιπου 3500-3700 κ στις 3 μου γεννες!:shock::confused: οχι κ στις 3 μαζι...ξεχωριστα....

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούρια στο forum οπότε χαιρετώ όλες τις μανούλες, μέλλουσες ή μη. Λοιπόν, εγώ πρόκειται να γεννήσω τον μπέμπη μου στο ΙΜΠ στις αρχές Μαϊου. Ρώτησα κι έμαθα τις νέες τιμές κι ομολογώ ότι εξεπλάγην ολίγον θετικά. Οι τιμές έχουν ως εξής:

 

ΦΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΜΕΘΗ: 850Ε

 

ΦΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ: 1040Ε

 

ΦΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΜΕΘΗ: 1195Ε

 

ΦΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ: 1385Ε

 

 

ΚΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΡΑΧΙΑΙΑ: 1210Ε

 

ΚΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΓΕΝΙΚΗ: 1160Ε

 

ΚΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΡΑΧΙΑΙΑ: 1475Ε

 

ΚΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΓΕΝΙΚΗ: 1425Ε

 

Στις παραπάνω τιμές περιλαμβάνονται οι αμοιβές αναισθησιολόγου και παιδιάτρου και αφορούν όλες τις μέρες νοσηλείας. Εξτρά θα χρεωθεί η χρήση θερμοκοιτίδας, εφόσον χρειαστεί, καθώς και η χρήση επιπλέον εξειδικευμένων φαρμάκων.

Τρίκλινα δωμάτια δεν υπάρχουν πλέον, καταργήθηκαν. Επίσης μου είπαν πως δεν είναι αναγκαίο να γεμίσουν όλα τα δίκλινα, επομένως εάν κάποια είναι τυχερή μπορεί να βρεθεί τελικά και σε μονόκλινο!!!

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούρια στο forum οπότε χαιρετώ όλες τις μανούλες, μέλλουσες ή μη. Λοιπόν, εγώ πρόκειται να γεννήσω τον μπέμπη μου στο ΙΜΠ στις αρχές Μαϊου. Ρώτησα κι έμαθα τις νέες τιμές κι ομολογώ ότι εξεπλάγην ολίγον θετικά. Οι τιμές έχουν ως εξής:

 

ΦΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΜΕΘΗ: 850Ε

 

ΦΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ: 1040Ε

 

ΦΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΜΕΘΗ: 1195Ε

 

ΦΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ: 1385Ε

 

 

ΚΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΡΑΧΙΑΙΑ: 1210Ε

 

ΚΤ 2ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΓΕΝΙΚΗ: 1160Ε

 

ΚΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΡΑΧΙΑΙΑ: 1475Ε

 

ΚΤ 1ΚΛΙΝΟ ΜΕ ΓΕΝΙΚΗ: 1425Ε

 

Στις παραπάνω τιμές περιλαμβάνονται οι αμοιβές αναισθησιολόγου και παιδιάτρου και αφορούν όλες τις μέρες νοσηλείας. Εξτρά θα χρεωθεί η χρήση θερμοκοιτίδας, εφόσον χρειαστεί, καθώς και η χρήση επιπλέον εξειδικευμένων φαρμάκων.

Τρίκλινα δωμάτια δεν υπάρχουν πλέον, καταργήθηκαν. Επίσης μου είπαν πως δεν είναι αναγκαίο να γεμίσουν όλα τα δίκλινα, επομένως εάν κάποια είναι τυχερή μπορεί να βρεθεί τελικά και σε μονόκλινο!!!

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια:D κ εγω σε αυτο θα γεννησω το φεβρουαριο.. με καισαρικη ο γιατρος μου παιρνει 1000ε..συνολικα με κλινικη μου ειπε 2200..εχει καποια κοπελα τον παπαδηματο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια:D κ εγω σε αυτο θα γεννησω το φεβρουαριο.. με καισαρικη ο γιατρος μου παιρνει 1000ε..συνολικα με κλινικη μου ειπε 2200..εχει καποια κοπελα τον παπαδηματο?

 

Γεια σου tolisofi! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου! Τον Κυρηναίο εννοείς?? Εγώ έχω την Μαυρομμάτη αλλά έχω ακούσει καλά λόγια και γι'αυτόν!

Αν επιτρέπεται γιατί με καισαρική? Είναι το δεύτερο παιδάκι σου?

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites

elenimpempis 89 ειναι το πρωτο μου μωρακι..Θα γεννησω με καισαρικη γιατι ο μπεμπης ειναι μεγαλοσ κ σε λαθος προβολη..βεβαια ο γιατρος ειπε πως κ ετσι μπορω να γεννησω φυσιολογικα ομως εγω δεν θελω να ταλαιπωρηθω.. αυτον τον γιατρο ειχε η μανα μου οταν γεννησε την αδερφη μου,κ με παρακολουθει απο 18 χρονων..μακαρι να πανε ολα καλα!ποτε γεννασ?

Link to comment
Share on other sites

elenimpempis 89 ειναι το πρωτο μου μωρακι..Θα γεννησω με καισαρικη γιατι ο μπεμπης ειναι μεγαλοσ κ σε λαθος προβολη..βεβαια ο γιατρος ειπε πως κ ετσι μπορω να γεννησω φυσιολογικα ομως εγω δεν θελω να ταλαιπωρηθω.. αυτον τον γιατρο ειχε η μανα μου οταν γεννησε την αδερφη μου,κ με παρακολουθει απο 18 χρονων..μακαρι να πανε ολα καλα!ποτε γεννασ?

 

Από την στιγμή που υπάρχει πιθανότητα ταλαιπωρίας για εσένα και το μωράκι εννοείται να γεννήσεις με καισαρική! Εγώ έχω καιρό ακόμα! Έχω ΠΗΤ 14 Μαϊου! Και η μπέμπα της ξαδέρφης μου ξαφνικά στον όγδοο αποφάσισε να γυρίσει με το κεφάλι επάνω και δεν ξανακατέβηκε οπότε κι εκείνη με καισαρική πήγε! Όλα καλά θα πάνε! Πλέον η καισαρική είναι υπόθεση ρουτίνας! Μην ανησυχείς για τπτ!!

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites

ταυρακι θα το κανεισ το μπεμπε σου elenimpempis89!!με το καλο κ εσυ!!:D:D:D

 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Κι εσύ με το καλό να δεχτείς την αγορίνα σου!! Αχ, αυτό με το ταυράκι με ανησυχεί λίγο γτ γενικά δεν τα παω καλά μαζί τους!! :D Ελπίζω ο γιος μου να είναι πιο συγκαταβατικός!!!!

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

elenimpempis ti kaneis?εγω εδω με εχει βαλει στην αναμονη ο γιατροσ..ειμαι 38νεβδομαδων κ το παιδι ακομα δεν εχει εμπεδωθει κ δεν εχει παρει θεση..ο γιατροσ βεβαια περιμενει αλλη μια βδομαδα κ μετα βλεπουμε.. αντε μετα της 21 φλεβαρη με εχει.. ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεις αν στην αμοιβη της κλινικης περιλαμβανετααι αναισθησιολογος κ παιδιατρος..δεν το εχω ρωτησει ακομα!

Link to comment
Share on other sites

elenimpempis ti kaneis?εγω εδω με εχει βαλει στην αναμονη ο γιατροσ..ειμαι 38νεβδομαδων κ το παιδι ακομα δεν εχει εμπεδωθει κ δεν εχει παρει θεση..ο γιατροσ βεβαια περιμενει αλλη μια βδομαδα κ μετα βλεπουμε.. αντε μετα της 21 φλεβαρη με εχει.. ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεις αν στην αμοιβη της κλινικης περιλαμβανετααι αναισθησιολογος κ παιδιατρος..δεν το εχω ρωτησει ακομα!

 

Άντε λίγες μέρες έμειναν!! Ναι στις τιμές που γράφω παρακάτω περιλαμβάνεται και ο αναισθησιολόγος και ο παιδίατρος, οπότε μην ανησυχείς!! Εξτρά θα χρεωθεί π.χ η θερμοκοιτιδα ή κάτι άλλο πέραν των βασικών! Βασικά εχτές πέρασα από κει μια βόλτα για να δω τα δωμάτια και γενικά τους χώρους και μου φάνηκαν πολύ καλά!

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites

ειχα νοσηλευτη σε αυτο στον 3 μηνα μου ενα μονοημερο λογο αποκολλησεις.. ετυχα σε μονοκλινο βεβαια..ηταν πολυ ωραια κ οι κοπελεσ πολυ φιλικεσ κ εξυ[ηρετικες:-P.. κ το φαι ωραιο.. η αιθουσα τοκετου μεγαλη χειρουργικη κ παγωμενη..κ εκεινη η καρεκλα πολυ πιο αβολη απο το ιατρειο του γιατρου:oops: αυτα..αιθουσες ωδινων νομιζω μονο 3 εχει:confused: ελπιζω να μην ειμαστε παραπανω απο 3 εκεινη την ωρα:shock:

Link to comment
Share on other sites

ειχα νοσηλευτη σε αυτο στον 3 μηνα μου ενα μονοημερο λογο αποκολλησεις.. ετυχα σε μονοκλινο βεβαια..ηταν πολυ ωραια κ οι κοπελεσ πολυ φιλικεσ κ εξυ[ηρετικες:-P.. κ το φαι ωραιο.. η αιθουσα τοκετου μεγαλη χειρουργικη κ παγωμενη..κ εκεινη η καρεκλα πολυ πιο αβολη απο το ιατρειο του γιατρου:oops: αυτα..αιθουσες ωδινων νομιζω μονο 3 εχει:confused: ελπιζω να μην ειμαστε παραπανω απο 3 εκεινη την ωρα:shock:

 

Εύχομαι να μην συμβεί αυτό σε καμμία από τις δυο μας! Αν κι εσύ αν πας με ραντεβού για καισαρική δεν νομίζω να έχεις τέτοιο θέμα! Δεν θα αργήσεις και πολύ!

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΜΠ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ 2250 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ, ΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ. ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ, ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΝ ΣΕ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΡΕΥΜΑ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΙΚΤΕΡΟ. ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΑ!!! ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟ ΘΑ ΠΑΩ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!;) ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ...:P

Link to comment
Share on other sites

elenimpempis ti kaneis?εγω εδω με εχει βαλει στην αναμονη ο γιατροσ..ειμαι 38νεβδομαδων κ το παιδι ακομα δεν εχει εμπεδωθει κ δεν εχει παρει θεση..ο γιατροσ βεβαια περιμενει αλλη μια βδομαδα κ μετα βλεπουμε.. αντε μετα της 21 φλεβαρη με εχει.. ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεις αν στην αμοιβη της κλινικης περιλαμβανετααι αναισθησιολογος κ παιδιατρος..δεν το εχω ρωτησει ακομα!

 

tolisofi ΄τί κάνεις κορίτσι μου?? Γέννησες τελικά προχτές ή είσαι ακόμα στην αναμονή?? Περιμένω νέα σου με ανυπομονησία!!! Εύχομαι όλα να πάνε κατευχήν!!!

lPqJp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

elemimpempis γεια σου!!πως πασ με την εγκυμοσινη?αληθεια ποια γυναικολογο εχεισ?εγω τελικα γεννησα στισ 26 με καισαρικη!!ηταν μεσα δυο γυναικολ ο δικοσ μου κ ενασ ψηλοσ αδυνατοσ!ολα πηγαν παρα πολυ ευκολα.. κ την καισαρικη δεν την καταλαβα καθολου..ουτε την επισκληριδιο! ο μπεμπης μου γεννηθηκε 3 κιλα κ 50 εκατοστα..μια χαρα!! η τιμη ηταν 2300 με μεσα αναισθησιολ κ παιδιατρο κ κλινικη κ γιατρο..εχτρα χρεωθηκα κατι φαρμακα αλλα 80 ευρω! νομιζω κ θερμοκιτιδα ομως ειναι εξτρα.. λοιπον οσων αφορα την κλινικη, οι μαιεσ ηταν καπως εξηπηρετικεσ οχι ομως οσο θα ηθελα! μερικεσ φορες ενιωθα πως τισ ενοχλουσα κιολασ ασε που τρεχαν ολη την ωρα καθως δεν εχει πολυ προσωπικο.. μια κοπελα η νεοφυτη ειναι παρα πολυ καλη με βοηθησε πολυ με τον θηλασμο! εσυ ομως νομιζω σαν δευτερο παιδακι δεν θα εχεισ προβλμα..τουλαχιστον ξερεισ να αλλαζεισ πανα,να ηρεμεισ το μωρο κ πως να θηλαζεισ!εγω κ γι αυτα ηθελα βοηθεια!να σε ενημερωσω πως ο γιατροσ μου τουσ εκανε παρατηρησει γιατι με ειδε στεναχωρημενη με θηλασμο κ ετσι μετα τρεχαν ολη την ωρα οταν επερνα τηλ!!παιδιατρο μου φεραν την καββαδια..δεν εμινα καθολου ευχαριστημενη..εφυγα με πολλεσ αποριες κ πηγα παλι σε παιδιατρο οταν εφυγα απο κλινικη για να μου λυσει τισ αποριες..αυτα!!τωρα ειμαστε καλα κ θηλαζουμε αποκλειστικα..εσυ κανα νεο?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...