Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας μανούλες είμαι πολύ ανχωμένη και θα ήθελα τα φώτα σας εάν σε κάποια έχει συμβεί το ίδιο .Είμαι έγκυοσ στην 35 εβδομαδα και 5 μέρες και ως τώρα όλα ήταν τέλια με την εγκυμοσύνη μου.προχτές είχα πάει και στον γιατρό και ο υπέρυχος και το dopler ήταν πολύ καλα και ο μικρουλης μου 2700.Χτες το βράδυ όμως είδα ένα σχετικά πιχτο κομάτι αίμα στο εσώρουχο μου και μετα λιγο στο σερβιετακι κατα τα αλλα δεν αισθανόμουν πόνους η κάτι άλλο και γενικά δεν κουράζομαι.μετα απο τηλεφώνημα στο γιατρό μου πήγα στο Ιασώ να με δει κάποια μαία μου έδωσαν καινουρια σερβιέτα και με έβαλαν 1 ώρα σε ένα μηχανημα σαν ζώνη γύρω απο την κοιλιά που ακούει την καρδιά του μωρού και δίχνει τισ συσπάσεις.το μωρό ήταν υπερκινητικότατο εγώ δεν είχα συσπάσεις και δεν παρουσιάστηκε άλλο αίμα οπότε γύρισα σπίτι και ο γιατρός μου ειπε να κάτσω στο κρεβάτι.Αλλά κανείς δεν μου είπε αυτο το κομματι αίματοσ τι μπορεί να ήταν??

Έχει περάσει καμία κάτι παρόμιο??:(((

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειχα αυτο το κομματακι που λες, λιγο πριν μου σπασουν τα νερα, στην 37 περιπου εβδομαδα...

 

ομως, δε νομιζω πως πρεπει να αγχωθεις!! αφου το μωρακι σου ειναι μια χαρα!! εχε ετοιμη τη βαλιτσουλα σου, και χαλαρωσε!! αν ειναι να ερθει... ας ερθει, ολα θα πανε καλα, αφου ειναι οκ απο βαρος!! αν παλι, κατσει λιγο ακομα μεσα... ακομα καλυτερα..

 

με το καλο!! (προσπαθησε να κοιμηθεις λιγο!! θα σου λειψει παρα πολυ ο υπνος, προσπαθησε να στοκαρεις λιγες ωρες ... θα σου χρειαστουν!)

Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιγράφεις και γω καταλαβαίνω ότι απλά έφυγε η βλέννη που κλείνει τον τράχηλο. δε είναι κακό. Μπορεί να γεννήσεις αμεσα αλλά μπορεί να πάρει μέχρι και 2 βδομάδες να αρχίσει ο τοκετός. Μην αχώνεσαι! Και η δικιά μου βλέννη έχει φύγει και ακόμα εδώ είμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα siderenia ,να σε ρωτήσω η βλένη δεν είναι ασπρή???γιατι εμενα ήταν ένα κομμάτι μπρορντό σκούρο βλενώδες.

Εσένα πόσο καιρό σου έχει φύγει??

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

to βλενωδες επιπωμα ειναι!αυτο με την συλληψη δημιουργειτε για να κλεισει την μητρα απο εξωτερικους παραγοντες(μικροβια)και βρισκετε στην βαση μητρας κολπου.καλη υγειηνη και περπατα λιγο τωρα αν σου το επιτρεπει ο γιατρος για να κατεβει το μωρακι σου!δεν αργεις νομιζω!!αντε με το καλο!!!ειναι υγρα με αιμα και δεν ειναι ασπρο αλλα οπως το περιεγραψες καφε κοκκινο

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είναι άσπρη. Είναι κιτρινομπεζ πολύ πολύ πηχτή. Πριν μια βδομάδα είχα αρχίσει να βλέπω κομματιά και προχτές έπεσε ένα μεγάλο κομμάτι στρογγυλό. Καμία σχέση με τα κοινά υγρα. Εμένα δεν είχε και αιματάκι (πιθανότατα επειδή έχω ήδη κοντό και ανοιχτό τράχηλο από κάποιες επεμβάσεις που έχω κάνει παλιότερα) Αντε πλησιάζει η ώρα μας!! Εχεις πονάκια ή υποψία διαρροής αμνιακού υγρού;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!για αμνιακό υγρό δεν έχω καταλάβει κάτι.φοράω και διαρκώς σερβιετάκι για να δω εάν ξαναβγεί βλένα το χρώμα. προπαρασκευαστικούσ έχω εδώ και κανά μηνα..Μακάρι να περάσει μία εβδόμαδα έστω ακόμα να μεγαλώσει λίγο ακόμα ο μικρούλης.Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ?Εγώ 4/6

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7/6 εχω. Προπαρασκευαστηκα και γω εδώ και ένα μήνα έχω και πιο έντονα άρχισαν το περασμένο σκ. Σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό μου και του πα για την βλέννα. μου πε ότι ετοιμάζομαι! Καμια ανησυχία, όλα πάνε καλά!! Ο γιατρός, μου χει πει ότι αμα μπεις στον μήνα σου όποτε και να γεννήσεις είναι το ίδιο. Απλά όσο πιο πολύ κάθεται το μωράκι μέσα τόσο πιο καλό είναι! Ομως ακόμα και τώρα να γεννήσουμε δεν υπάρχει πρόβλημα! Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι ώστε να περάσει και αυτη η εβδομάδα. Μετά τις 37 εβδ το μωρό είναι τελειόμηνο οπότε δεν θα έχεις και συ αγχος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!Σήμερα πήρα το γιατρό μου και του ζήτησα να μου πει τι μπορεί να ήταν αυτο και μου επιβεβαίωσε αυτά που λέμε πως είναι το βλενώδες ύπομα μου είπε να πέρνω προληπτικά την αντιβίωση και αυτή την εβδομάδα να μην κουραστώ καθόλου απο την άλλη εβδομάδα ας γεννηθεί όποτε θέλει μου είπε,οπότε θα κάτσω λίγο ...και απο την άλλη δευτέρα περπάτημα:)

siderenia εσύ το έχεις κόψει για λίγο το περπάτημα η συνεχίζεισ δυναμικά?:)

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα ιδια με εμενα..ειχα βλεννα χθες το βραδυ και με πιασαν και συσπασεις και τωρα ξαπλα και ακινησια, prepar και υπομονη μεχρι να μπω στο μηνα μου τουλαχιστον...εμενα βρηκαν και τον τραχηλο μαλακο...

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα beloved!!Υπομονούλα να έχουμε και όλα θα πάνε καλά:)θα περάσει ο καιρός και θα πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά όταν είναι η ώρα.Σε λίγο ευτυχώς μπαίνεις στον μήνα σου.:)

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν περπατάω. Ημουν ήδη σε "ξεκούραση" και σε αγωγή λόγο του τραχήλου. Στις 35 εβδομάδες διέκοψα την αγωγή αλλά συνέχισα να μην κουράζομαι μέχρι να περάσει και αυτη η βδομάδα!! Λίγες δουλειές, δειλά δειλά έχω αρχίσε να κάνω. από βδομάδα όμως θα αρχίσω τις βόλτες και γω,μιας και μπαίνω στις 37 εβδομάδες!! Αντε με το καλό να μας αφήσει η βδομάδα αυτή και μετά να έρθουν τα μωρά μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου όλα καλά να μας πάνε και να κρατήσουμε στην ώρα τους υγιή μωράκια..Εδώ θα είμαστε μετά και θα τα λέμε τα κατορθώματα τους:)

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω εσάς ο γυναικολόγος σας ,σασ έδωσε αντιβίωση?Γιατί εμένα μου έχει δώσει την amoxil 1g και μου έχει κακοφανεί λίγο γιατί είμαι ενάντιον των αντυβιώσεων.

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κατι θα ξερει ο γιατρος σου. εμενα μου εδωσε yutopar για τις συσπασεις. για αντιβιωση δεν ξερω γιατι, μηπως επειδη εφυγε το πωμα του τραχηλου, για να μην εισβαλλουν μικροβια???

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλά είσαστε?Εγώ σήμερα είδα λίγο ροζ αιματάκι.Εκτως αυτού έχω αρκετά συχνά πονάκια περιόδου.Πήρα τον γιατρό και αύριο θα πάω στο ιασώ να με δει....για να δούμε....εσάς σε τι φάση σας βρίσκω??

RUx9p2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...