Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδέες για τα πρώτα μας γενέθλια


Recommended Posts

σε 3 μήνες έχουμε τα πρώτα μας γενέθλια κι επειδή θέλω να δημιουργήσω μόνη μου το όλο σκηνικό θέλω να ετοιμάσω απο τώρα ότι μπορώ

δεν έχω ιδέα για τίποτα και θα ήθελα τις ιδέες σας

 

το πάρτυ θα γίνει στην αυλή μας η οποία είναι μεγάλη , έχει δέντρα, και επίσης περίφραξη με κάγκελα(αυτά τα λέω για τυχόν διακόσμηση σε αυτά)

για θέμα σκέφτομαι κάτι σε πριγκίπισσα ή κάτι σε πεταλούδα

 

επίσης θέλω να βρώ σχέδιο για πρόσκληση και στιχάκι

 

για αρχή με ενδιαφέρει περισσότερο η διακόσμηση και τα δωράκια που θα κάνω για τα παιδάκια και τελευταία θα αφήσω το μπουφέ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Γειά σου και να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Καταρχήν εμένα η πεταλούδα με αρέσει πιο πολύ , το καλό είναι που έχεις αυλή και μπορείς παρα πολλά πράγματα να κάνεις:μπορείς στα δέντρα να κρεμάσεις πολλές πεταλούδες που θα φιάξεις μόνη σου από χρωματιστά χαρτόνια ,μπαλόνια σε σχήμα πάλι πεταλούδας και τις προσκλήσεις να τις κάνεις σχήμα πεταλούδας διπλωμένη στη μέση με ένα κορδελάκι και να γράψεις μέσα........ακόμα και για τα παιδάκια μπορείς να κάνεις φτερά τεράστια και την ώρα που θα κόψετε την τούρτα ή και πιο μπροστά να τα φορέσουν ,αλλά και η τούρτα σου μπορεί να γίνει εννοείται πεταλούδα(εγώ τις φτιάχνω μόνη μου μακάρι να είχα και αυλή τι πιο ωραίο) με πολλά χρώματα και σχεδιάκα με γλάσο από πάνω.Αν βρω και κάτι άλλο θα σου πω έχεις αρκετό καιρό:DΣτην περίφραξη που λες μπορείς ν α βάλεις πεταλούδες που θα φτιάξεις και από τις δύο όψεις με χρωματιστό η μονόχρωμο χαρτόνι βαλμένες σε ξυλάκια διαφόρων μεγεθών (τα ξυλάκια μπορείς και από φυσικό δένρο να τα πάρεις ή από ξυλουργό να σου κόψει σε ότι διάσταση θέλεις και να κρέμονται πολλές κορδέλες αλλά τα χρώματα να δένουν μεταξύ τους.Θέλεις να βρούμε και άλλες ιδέες ;Να δουμε και για πριγκίπισσα(αν και νομίζω πολύ σούπα έγινε αυτό ):P

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς και να αγοράσεις χάρτινα φωτιστικά οικονομικά ακόμα και στο ΙΚΕΑ έχει και να τα κρεμάσεις στα κλαδιά των δέντρων αραιά τρία μαζί ή αν βάλεις τα τραπέζια κοντά στα δέντρα να φαίνονται ότι από το δέντρο κρέμεται ακριβώς στην κάθε μέση του τραπεζιου που θα καθήσουν οι καλεσμένοι και από ένα φωτιστικό αλλά να βάλεις και μικρές πεταλουδίτσες με πινέζες στο χάρτινο φωτιστικό που θα τις φτιάξεις εσύ(ότι κάνεις τελικά από μόνη σου γενικά μιλάω έχει άλλη χάρη και χαρά προς το άτομό σου και τους άλλους τι λες συμφωνείς;;)Επειδή τα φωτιστικά αυτά είναι μονόχρωμα για αυτ'ο σου λέω να βάλεις πεταλουδίτσες.Βέβαια υπάρχουν και έτοιμες αλλά μομη σου με χαρτόνια μπορείς να κάνεις ότι θέλεις βάζεις την φαντασία να δουλέψει και οι κατάλληλοι συνδιασμοί σε βοηθάει και το γεγονός που έχεις χρόνο μπροστα σου και ''κ η π ο ''αυτό και είναι.:D

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...