Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δωρα & μισθοι μετα απο εγκυμοσύνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ...

Η ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ(ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ):D.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:

1)ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΟΛΟ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ;ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

2)ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ ΩΣ ΔΩΡΟ Η' ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ...

Η ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ(ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ):D.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:

1)ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΟΛΟ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ;ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

2)ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ ΩΣ ΔΩΡΟ Η' ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)

 

Εγω για το Πασχα το πήρα κ απο τον εργοδοτη κ απο το Οαεδ!Τωρα δεν ξέρω αν ειναι σωστο αυτο~

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ...

Η ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ(ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ):D.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ:

1)ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΟΛΟ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ;ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

2)ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ ΩΣ ΔΩΡΟ Η' ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)

 

 

το δωρο των χριστουγεννων υπολογιζεται απο 1 μαιου μεχρι τα χριστουγεννα.εγω σταματησα με αναρρωτικη 18 μαιου και βγηκα σε αδεια κυοφοριας 19 οκτωβρη.και το δωρο των χριστουγεννων το πηρα ολο απο τον εργοδοτη και μου εδωσε και το ικα ενα ποσο για τους μηνες που ημουν σε αναρρωτικη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ.Η ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ 26/12 ΚΑΙ Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΛΗΓΕΙ 26/04.ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΚΑΤΙ?

lazxc8j25zd0r93a.pngkk3vi7jqfg1legqo.png
Link to comment
Share on other sites

το ικα δινει δωρο μονο σε περιπτωση αναρρωτικης.εγω που ημουν σε αναρρωτικη απο μαιο εως σεπτεμβριο πηρα απο το ικα 300 ευρω δωρο χριστουγεννων και πηρα και απο τον εργοδοτη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sofaki1978, ναι έχεις δίκιο. Συγνώμη.

Ξέχασα να πω πως σε περίπτωση που δεν έχεις πάρει αναρρωτική ισχύει αυτό, όπως στην δική μου περίπτωση. Δεν πήρα αναρρωτική, έτσι το δώρο χριστουγέννων μου το έδωσε ο εργοδότης.

8x6sp2.pngy8Lfp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα. Βγήκα σε άδεια κυήσεως 21/9/11 και η άδεια λοχείας μου τελείωσε στις 17/1/12. Το δώρο των χριστουγέννων το πληρώθηκα κανονικά από τον εργοδότη μου ολόκληρο. Από 18/1 είμαι σε άδεια ισόχρονη με το μειωμένο ωράριο.Το δώρο του πάσχα θα το πάρω πάλι από τον εργοδότη μου?Γνωρίζετε?

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρωθείς για τις 18 μέρες του ιανουαρίου ότι σου αναλογεί απο τον εργοδότη βασει του μισθού σου και από το οαεδ το υπόλοιπο βάση του επιδόματος

 

Βάση ποιου επιδόματος?Αν πληρωθώ τις πρώτες 18 μέρες του ιανουαρίου που ήμουνα στην λοχείας τότε θα πάρω ολόκληρο δώρο πάσχα από την δουλειά γιατί και τώρα είμαι σε άδεια της δουλειάς (ισόχρονη με το μειωμένο ωράριο) και πληρόνομαι κανονικά από εκεί,έτσι δεν είναι?:confused::confused:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Βάση ποιου επιδόματος?Αν πληρωθώ τις πρώτες 18 μέρες του ιανουαρίου που ήμουνα στην λοχείας τότε θα πάρω ολόκληρο δώρο πάσχα από την δουλειά γιατί και τώρα είμαι σε άδεια της δουλειάς (ισόχρονη με το μειωμένο ωράριο) και πληρόνομαι κανονικά από εκεί,έτσι δεν είναι?:confused::confused:

 

 

εφοσον εισαι σε ισοχρονη,απο τον εργοδοτη θα παρεις το δωρο του Πασχα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εφοσον εισαι σε ισοχρονη,απο τον εργοδοτη θα παρεις το δωρο του Πασχα.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,

γυρισα στη δουλεια στις 25/2 μετα απο το 6μηνο του οαεδ ,δωρο πασχα δικαιουμαι απο τον εργοδοτη ή ποσοστο απο εργοδοτη και απο τον οαεδ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,

γυρισα στη δουλεια στις 25/2 μετα απο το 6μηνο του οαεδ ,δωρο πασχα δικαιουμαι απο τον εργοδοτη ή ποσοστο απο εργοδοτη και απο τον οαεδ?

 

 

το δωρο του πασχα ξεκιναει να μετραει απο αρχες ιανουαριου μεχρι το πασχα οποτε θα παρεις και απο τους 2 ενα ποσοστο.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

να κανω κ γω μια ερωτηση

γεννησα στις 5/12 και απο τις 5/6 απειχα με αναρρωτικες απο τη δουλεια μου λογο επιπλοκων στην εγκυμοσυνη

εργαζομαι σε εταιρεια 4ωρη

ηθελα λοιπον να ρωτησω δωρο χριστουγεννων δικαιουμαι κ ποσο;

αν παιρνω το μισο το υπολοιπο μου το δινει το ικα;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

να κανω μια ερωτηση για οποιον ξερει. Γενναω τελος φλεβαρη, η αδεια λοχειας τελειωνει απριλιο. δικαιουμε δωρο πασχα απο την δουλεια μου (ιδιωτικος τομεας)

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση για οποιον ξερει. Γενναω τελος φλεβαρη, η αδεια λοχειας τελειωνει απριλιο. δικαιουμε δωρο πασχα απο την δουλεια μου (ιδιωτικος τομεας)

 

Νομιζω πως ναι αν κρινω απο εμένα.εγώ για παράδειγμα γεννησα νοεμβριο και δώρο Χριστουγέννων πήρα αλλά νομιζω πως είναι ενα ποσο του εργοδότη και το υπολοιπο του ταμείου.ρωτα όμως κ εναν λογιστή καλού κακού γιατί όλα αλλαζουν.

Με το καλό να υποδεχτειτε το μωρακι σας!

Link to comment
Share on other sites

να κανω κ γω μια ερωτηση

γεννησα στις 5/12 και απο τις 5/6 απειχα με αναρρωτικες απο τη δουλεια μου λογο επιπλοκων στην εγκυμοσυνη

εργαζομαι σε εταιρεια 4ωρη

ηθελα λοιπον να ρωτησω δωρο χριστουγεννων δικαιουμαι κ ποσο;

αν παιρνω το μισο το υπολοιπο μου το δινει το ικα;

ευχαριστω

 

Καταρχάς να σου ζησει!

Απανταω ίσως ετεροχρονισμενα......αν δεν εχεις ηδη λαβει τις αποδοχές για το δώρο Χριστουγέννων να ξέρεις πως το δικαιουσαι οποτε θα πρεπει να σου το δώσουν κανονικότητα,όπως είπα όμως και στην donx νομίζω ενα μέρος σου δίνει ο εργοδότης και τα υπολοιπα το ασφαλιστικό σου ταμείο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...