Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Τελικα το αποφασισαμε!Το παρτυ για τα 4α γενεθλια της κορης μου και τα 1α του γιου μου θα εχει θεμα τα αλογα, που λατρευει η μικρη μου (αν και στην αρχη ειπα να κανω θεμα μπεμπε προς τιμην του γιου μου,μετα ειπα να κανω θεμα ζουγκλα...τελικα βρηκαμε το θεμα).Θελω να μου δωσετε κι εσεις καμια ιδεα γιατι οσο κι αν κατεβαζει το δικο μου κεφαλι ιδεες, παντα πολλα μυαλα ειναι καλυτερα απο ενα...;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελα ρε παιδια ριξτε καμια ιδεα...

 

Να σας πω τι εχω σκεφτει ως τωρα...

Λοιπον το παρτυ θα γινει τον Ιουνιο σε παιδοτοπο.Τουρτα θα παραγγειλω μια απλη χωρις σχεδια επανω και θα αγορασω διαφορα αλογακια παιχνιδακια και μαζι με ζαχαρη που θα χρωματισω,θα φτιαξω κατι σαν κι αυτο:

normal_Moms_Camera_268.jpg

 

Επειτα σκεφτηκα να κανω μια πινιατα γεματη με ζαχαρωτα...

Pinata.jpg

 

Βρηκα τον τροπο εδω:http://www.ehow.com/how_5022697_make-donkey-pinata.html

 

Aπο εκει και περα δεν ξερω τι θα κανω με προσκλητηρια,δωρακια για τα παιδια και ... δεν ξερω τι αλλο.Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν με απασχολει ο μπουφες αφου θα ειμαστε σε παιδοτοπο.;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν υπάρχει μια υπέροχη σειρά με παιδικά πιατάκια, ποτηράκια και συναφή στην http://www.mytoys.de (pferde ειναι τα άλογα σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις γερμανικα)! Νομίζω ότι είναι πολύ ωραία σειρά - είναι όμως ροζ και δε θα ταιριάζει στον γιο! Πάντως αξίζει να τη δεις!! Εχω την εντύπωση ότι την ίδια σειρά έχει και το "Γαϊτανάκι"!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

http://www.partydelights.co.uk/horses_party/horses_party.asp

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το σάιτ σε εφτά μέρες από την παραγγελία τα έχεις σπίτι σου, παρήγγειλε η κουμπάρα μου και φτιάχνω το καλάθι μας για τα δικά μας γενέθλια με το Μπομπ.

Αντε και καλές αγορές.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ιδέα για την τούρτα! Αντίστοιχη περίφραξη έχουν και τα playmobil και μπορείς να διαλέξεις και διάφορα ανθρωπάκια όπως π.χ. τον εκπαιδευτή ή καουμπόι ή τον κτηνίατρο που εξετάζει τα άλογα της φάρμας.

Θα μπορούσες για δωράκια να χαρίσεις αλογάκια playmobil σε διαφορετικά σχέδια ανάλογα με τις ηλικίες των παιδιών. Επίσης μπορείς να βρεις πολύ ωραία αυτοκόλλητα με άλογα και να διακοσμήσεις τα ποτηράκια τους. Η πινιάτα είναι εκπληκτική!!! Σε τι τιμή τη βρήκες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμμμμ και προσκλήσεις θα μπορούσες να φτιάξεις μόνη σου, όμως θα πρέπει να ψάξεις να βρεις πατρόν σε σχήμα αλόγου και έπειτα είναι εύκολο, το χρωματίζεις, το κόβεις γράφεις και το ποιηματάκι σου και έτοιμη!!!! Θα προσπαθήσω να σου βρω αλλά δεν σου εγγυώμαι.....α,και βιβλιό ευχών σε σχήμα αλόγου θα μπορούσες να κάνεις και μια γιρλάντα με τα ονόματά τους. Μακάρι να βοήθησα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...