Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παρτυ με θεμα wall.e ?


Recommended Posts

Γεια σας :D

θελω την βοηθεια και τις ιδεες σας για να ετοιμασω το παρτυ του Αλεξανδρακου μου(6 χρονων)

Ο Αλεξανδρος εχει γενεθλια τον Δεκεμβριο αρα εχω πολυ καιρο για να ετοιμασω το παρτυ του.

Ξεκιναω τις σκεψεις για το παρτυ του απο τωρα,γιατι το θεμα που διαλεξε για φετος επηρεασμενος απο την ταινια ειναι λιγο δυσκολο.....

Πιατακια και τα σχετικα διακοσμητικα δεν υπαρχουν στην ελλαδα(τουλαχιστον οχι ακομα :roll: )

Αν ξερετε καποιο σαιτ που μπορω να τα παραγγειλω θα ηταν μεγαλη βοηθεια για μενα!

Θα'θελα να ειναι ευρωπαικο ομως γιατι απο Αμερικη θα στοιχισει ο κουκος αηδονι,καποιο δοκιμασμενο......

Τωρα αν σας ερθει και καμια ιδεα για οτιδηποτε σχετικο με το θεμα(δωρακια,προσκλησεις,στολισμο)μην την καταπιεσετε :lol: Με χαρα θα την διαβασω :D

Θα ειναι το πρωτο του παρτυ με τους νεους του φιλους απο το δημοτικο και εχει αρχισει απο τωρα να το κουβεντιαζει...

Εχει δει και πολλα παρτυ που εχω ετοιμασει για αλλα παιδακια και θελω να του κανω κατι ξεχωριστο!!!

Να δει πως δεν ειναι ενα ακομα παρτυ για μας, μα το δικο του μοναδικο παρτυ.Ελπιζω να μην παρεξηγηθω,για καθε παιδακι ενδιαφερομαι,μα ο Αλεξανδρος που ειναι σχεδον σε καθε παρτυ θα'θελα να νιωσει την διαφορα του δικου του παρτυ.

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας :D

1367704yerk6q4p52.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και ομως νομιζω οτι υπαρχουν πιατακια, ποτηρακια και δεν θυμαμαι τι αλλο.πρεπει να ηταν στον Μουστακα..δεν πας καμμια βολτα. τα ειδα στα γρηγορα και θυμαμαι μονο οτι μου εκανε εντυπωση που τα εβγαλαν τοσο νωρις

για δες και στο amazon.co.uk

τα εχει ολα

Popi

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να πάρεις ιδέες και απο τα αμερικάνικα site κα να δεις τι μπορεις να κάνεις και μόνη σου. Ε΄γω που θα κάνω πάρτυ στο γιο μου με τον thomas θα πάρω ότι μπορώ και τα υπόλοιπα θα τα κατασκευάσω μόνη μου. Θα πάρω τα πιάτα για να έχουν το θέμα, ένα τραπεζομάντηλο, θα πάρω και ένα δυο αυτοκόλλητα, ένα μπαλόνι για να το κάνω σύνθεση με άλλα και τίποτε άλλο. Τα μαχαιροπίρουνα και τα ποτήρια θα τα πάρω απο εδώ μονόχρωμα και βρήκα εικόνες από το internet για τις προσκλήσεις και τη διακόσμηση.

Σου βάζω μερικές διευθύνσεις για να δεις τι υπάρχει (τα περισσότερα δεν τα στέλνουν καν στην Ελλάδα δυστυχώς):

http://www.birthdaydirect.com/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=wall-e&Submit=Find

http://thepartyworks.com/index.php/cPath/17_1437

http://www.celebrateexpress.com/celebration/pages/products/Product_BD.aspx?N=4294967191&search=&TabID=4294967217&sort=sort25&pageID=1&iRec=16&vw=asthumb&SKU=BDD911

Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως.

Δεν ξέρω κάποια διευθυνση στην ευρώπη που να στέλνουνε εδώ, και το perfect party φτιάχνει τη σελίδα του και δεν μπορεις να δεις τι έχει. Αυτοί μπορεί να φέρνουνε και τέτοια πράγματα. Δοκίμασε και εδώ σε λίγες μέρες να δεις:

http://www.perfectparty.gr/msg.php?admin=0&id=shop_closed&msg=&url=

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bibibo θεμα Thomas το τρενακι εχω και γω στα γενεθλια.. Ξανασκεψου το γιατι ειναι λιγο δυσκολο θεμα.. ειδικα οσον αφορα τα δωρα των παιδιων.. εγω τα εφτιαξα ουσιαστικα γιατι δεν εβρισκα τιποτα (εκτος αν θες να διαθεσεις ενα μεγαλο χρηματικο ποσο για καθε παιδακι)

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω πως δεν υπάρχει τίποτα για δωράκι, εχω σκευτεί να κάνω σοκολάτες για όλους (lacta) που θα τις τυλίξω με πράσινο ή μπλε χαρτί (πήρα ένα φανταστικό γιαλυστερό σαν αλουμινόχαρτο) και θα κολλήσω αυτοκόλλητα που τα έχω φτιάξει στο word που γράφουν το όνομα και έχουν και τον thomas απο εικόνα που βρήκα στο internet. Αυτά θα τα δώσω και στους μεγάλους και στους μικρούς (περίπου καμιά τριανταριά θα φτιάξω, πάμφτηνα και θα μου γεμίσουν και μια γωνία του μπουφε και θα κάνουν εντύπωση). Και στα μικρά θα δώσω και ένα μπαλόνι. Ούτως η άλλως γιορτή έχει το καημένο όχι γενέθλια αλλά ήθελα να του κάνω πάρτυ γιατί στα γενέθλιά του έίχα γεννήσει τρεις εβδομάδες πριν και δεν τα χαρήκαμε. Πάντως έφτιαξα για τον μπουφέ σχέδιο στο κομπιούτερ τρένο με βαγόνια για να το φτιάξω με χαρτόνι σε ξυλάκι και θα γράψω το όνομα του γιου μου πάνω με χρυσόσκονη. Νομίζω πως θα γίνει πολύ ωραίο. Στα γενέθλιά του θα διαλέξω κάτι που να έχει περισσότερα πράγματα να αγοράσεις γιατί και εμένα μου αρέσουν τα παρτυ να έχουν θέμα και να μην δίνουν άσχετα δώράκια.

Link to comment
Share on other sites

bibido φθηνές σοκολάτες και πολύ γευστικές έχει και στα LIDL εγώ είχα πάρει πέρισυ με 0,30 λεπτά την καθεμία και ήταν πολύ νόστιμες :wink: γιατί από ότι είδα και εσύ θα πρέπει να παρεις πολλά κομμάτια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Περασε ο καιρος και πρεπει σιγα-σιγα να ξεκινησω την προετοιμασια :D

Μια και το παρτυ ειναι πολυ κοντα στα χριστουγεννα η σκεψη μας ειναι να ειναι wall.e και χριστουγεννιατικο μαζι.Αυτο γιατι ο παιδοτοπος θα ειναι στολισμενος για τα χριστουγεννα και ο wall.e ειναι η επιλογη του Αλεξανδρου :D

Λιγο δυσκολος ο συνδιασμος μα θα το παλεψω....

Η προσκληση.

Πλαστικη μεγαλη μπαλα-στολιδι δεντρου.καρω φιογκος περασμενος στην

μπαλα.Στην μια πλευρα της μπαλας θα γραψω με μαρκαδορο το ανομα και τα στοιχεια του παρτυ και στην αλλη θα βαλουμε εναν wall.e αυτοκολλητο.

Αυτο που δεν εχω αποφασισει ειναι το χρωμα της μπαλας.

Παλια την ειχα κανει κοκκινη με κοκκινο-πρασινο φιογκο.Τωρα ομως μηπως να την κανω στα χρωματα του wall.e? :roll:

 

Στολισμος.

 

Ελπιζω πως θα βρω τα σχετικα πιατακια ποτηρακια κ.λ.π.

θα βαλω και μπαλονια και θα σταματησω, γιατι με τα χριστουγεννιατικα θα παραγινει και δεν θα ειναι ωραιο.

 

Αααααν τα καταφερω κατι που θελω παρα πολυ ειναι να μπορεσω να βρω καπως εκεινο το παγκακι που εχουν στα μεγαλα σινεμα για την προωθηση της ταινιας.

Ειναι σουπερ!!!!!!

Υπαρχει σε αυτο το βιντεακι για οποιον θελει να το δει

Μακαρι....

 

Φαγητο

 

Χαμπουργκερακια

Κοτομπουκιες

τυροκροκετες

πατατοκροκετες

πιτσακια

Ντοματακια με μοτσαρελα

μπαστουνακια καροτου+αγγουριου

καναπεδακια διαφορα

 

Τουρτα

ο wall.e με την παρεα του φυσικα με γεμιση μους σοκολατας με μπισκοτο.

 

δωρακια

 

:roll::roll::roll:

παιχνιδια

 

μολις μπουν θα βαλουμε ολοι αυτα τα κρεμαστα που φωτιζουν...αυτα που φοραγαμε στους ολυμπιακους???αχ δεν ξερω πως να τα περιγραψω...Τελος παντων για λιγο διαστημικη διαθεση.Αν βρω φωτο θα σας βαλω.

Θα παιξουν παιχνιδια σχετικα με την ταινια,θα φτιαξουν πυργους και θα σκεφτω τι αλλο :roll:

Τι ξεχναω????

Τι λετε για ολα αυτα????

Δωρακια????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

παιδια sos!!

Δεν εχει ειδη παρτυ με θεμα wall.e στον Μουστακα :(

Ουτε και στο τζαμπο Αλιμου που πηγα προημερων :(

Τα εχετε βρει καπου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο.κ. τα πηρα απο εδω

http://www.procos.gr/frontoffice/portal.asp?cpage=RESOURCE&cresrc=65&cnode=27

θα μου τα στειλουν μεσα στην εβδομαδα.

Αλλαξα λιγο το μενου.θα φτιαξω ενα κρυο μπουφε και εναν ζεστο.

Ειναι πολλα τα ατομα περιπου 70 μικροι -μεγαλοι :shock:

Ομως θα τα βολεψω :D Το παιδι να'ναι καλα και ολα θα τα καταφερουμε!!!

Το λεω αυτο,γιατι πηραμε μια λαχταρα ,σχετικα με την υγεια του αυτες τις ημερες,ομως παει πολυ καλα και θα το κανουμε το παρτυ του.

Διαλεξα δυσκολο θεμα και ισως γιάυτο δεν με βοηθαει σχεδον κανεις ομως ειναι ο αγαπημενος του αυτη την εποχη.

Θα σας βαλω φωτο με οσα κανω τελικα,ισως και καποιο αλλο παιδακι το διαλεξει αυριο-μεθαυριο :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το παρτυ εγινε και ολα πηγαν καλα :D

Ο Αλεξανδρακος ηταν πολυ χαρουμενος,ηρθαν αρκετοι φιλοι του μα οχι και ολοι.Γιαγιαδες παππουδες,ξαδελφακια φιλαρακια....ειμασταν περιπου 50 ατομα.Εμειναν αρκετα πραγματα απο το φαγητο,και ετσι τα τσακιζαμε τις επομενες ημερες ενω εδωσα και πολλα :lol:

Το φαγητο ηταν

*Αρχικα με τον καφε η την πορτοκαλαδα τους, αυτα τα κεικακια που εφτιαξα

DSCF4159.jpg

*Χαμπουργκερακια,τυροπιτακια,λουκανικοπιτακια,πιτσακια,κεφτεδακια

* ντοματακια με μοτσαρελα,μπαστουνακια καροτου-αγγουρακια,ρολακια απο ασπρο η μαυρο ψωμι με διαφορα(τυρι,φιλαδελφεια,καπνιστο,ζαμπον,κ.α.)

 

Η τουρτα ηταν με τον wall.e φτιαγμενη απο ενα πιατακι,ενω στην μια πλευρα εβαλα καποιους ηρωες ,και στην μεση τον ιδιο τον wall.e.Αυτα τα αγορασα απο παιχνιδαδικο,πηρα τα μικρα για να ταιριαζουν στην τουρτα και να μην βουλιαξει :wink:

 

η Προσκληση ,ηταν χριστουγεννιατικη μπαλα με τον wall.e. Επανω εγραψα τα στοιχεια του παρτυ (μερα -ωρα και σε περιμενω στο παρτυ μου Αλεξανδρος)και στην κορδελα επιασα με συραπτικο την καρτα με τον χαρτη και τα τηλεφωνα.

αυτο αρεσε πολυ σε ολα τα παιδια και την εβαλαν μετα στο δεντρο τους :D

 

τα δωρακια ηταν σχετικα με το εργο και χριστουγεννιατικα.

το τελος του wall.e ειναι οικολογικο.οι ηρωες φυτευουν ξανα την κατεστραμενη γη.Βαλαμε λοιπον με τον Αλεξανδρο ,μεσα σε γλαστρακια λιγα σπορακια απο βασιλικο η μεντα και τους τα καναμε δωρο.

Ειναι αυταDSCF4117.jpg

με ενα απο τα μπαλονακια που στολιζαμε τον χωρο DSCF4165.jpg

 

ελπιζω να σας αρεσουν.Ετοιμασα αυτο το παρτυ με πολυ αγαπη!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τωρα μολις το ειδα!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α ΟΛΑ!!!!!!!

Μπραβο, να το χαιρεσαι τον γιοκα σου!!!! :)

 

(πολυ θα ηθελα να δω και φωτο απο την προσκληση και την τουρτα,

ακουγονται υπεροχα !!!) :wink:

Link to comment
Share on other sites

virginia μου σε ευχαριστω πολυ-πολυ για τα καλα σου λογια και για τις ευχες σου!

Μακαρι να'χα βγαλει φωτογραφια την προσκληση μα το ξεχασα :oops:

Την τουρτα δεν την εχω μονη της ,μα με τα παιδακια γυρω-γυρω την ωρα που λενε το τργουδακι στον Αλεξανδρο.Ετσι ουτε αυτη μπορω να την βαλω :(

Του χρονου θα εχω τον νου μου να τα βγαλω ολα! :wink:

Να σου ζησουν τα κοριτσια σου552452t6dtxo5h41.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόοοοοοοον να 'μαι κι εγώ!!!!!!!!! στις 16 Ιανουαρίου ο γιός μου κλείνει τα 7.

Θα κάνω πάρτυ στο σπίτι (μεγαλώσανε πια... δεν είναι για παιδότοπο...). το πάρτυ θα γίνει Κυριακή πρωί και guess what??? ο Δημήτρης θέλει θέμα wall-e!

Την βοήθειά σας παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλα στον ομορφο :D

Λοιποοοον,

πιατακια και τα σχετικα ειναι λιγο δυσκολο να βρεις.Ομως ο Προκος που τα πηρα εγω στελνει και χωρις να παρεις τεραστια ποσοτητα.Μονο που αργει λιγακι.Δες παραπανω τα σχεδια.Δεν εχει για τουρτα .Εγω εβαλα μεγαλα και στην τουρτα.

Για δωρακια υπαρχει στο τζαμπο κασετινουλα,τετραδια και διαφορα σχετικα.

Αν θελεις ομως και το γλαστρακι που εκανα εγω,απλα βαζεις διαφορετικα χρωματα,γιατι το δικο μου ειναι πολυ χριστουγεννιατικο. :wink:

Οτι θελεις,θα ειμαι εδω :D:wink:

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ βρε Νινέττα! :D

 

edit

σκέφτομαι να κάνω εγώ την τούρτα και να βάλω επάνω διάφορους γουόληδες και εύες :lol::lol: και μετά να τα μοιράσω στα παιδάκια...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

αν πας στο τζαμπο παρε κατι 3αδες αυγουλακια σοκολατας wall.e.Μεσα εχουν και απο εναν διαφορετικο ηρωα .Τον γουολυ,την ευα,το μικρο σαχλο που καθαριζει συνεχεια(αυτον τον θελω για το σπιτι :lol: )κ.λ.π.Ειναι πολυ οικονομικα και θα χεις πολλα σχεδια για την τουρτα :wink: ειναι πιτσιρικακια ομως,παρε για αρχη ενα σετακι και βλεπεις αν σου αρεσει, ωστε να παρεις μετα για ολα τα παιδια!

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν γνωριζα το καρτουν.... :oops:

έψαξα και βρηκα αυτά... έτσι για ιδέες!!

καλό σας πάρτυ Μαίρη!

 

Νινέττα δυστυχώς δεν είχα δει νωρίτερα το θέμα.... :(

 

http://www.amazingmoms.com/htm/party_wall-e-birthday.htm

http://www.allaboardtoys.com/wall-e-birthday-party-supplies/

http://kidsfunreviewed.com/plan-an-inner-galactic-wall-e-space-party/

 

walle%204th%20bday%20cake%20for%20web.jpg

 

2614592597_17bd8fda0f.jpg

 

coolest-walle-cake-2-29678.jpg

 

Wall_E_Cake_1.201111255_std.jpg

 

2674533731_aaee438b73.jpg

 

Wall_E_Character_Cakes_by_manguskahn.jpg

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

παρακαλώ δεν κάνει τίποτε!!

 

πως πάνε οι ετοιμασίες;;; στον πυρετό του παρτυ;;; :lol::lol::lol:

 

θες καμιά βοήθεια; :roll:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...