Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αδειες - γνωρίζει κάποιος τί ισχύει?


Recommended Posts

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει υπεύθυνα στο εξής :

Τι παίζει με τις άδειες? Κατά πόσο είμαι υποχρεωμένη να ακολουθήσω σόνι και ντε το πρόγραμμα του εργοδότη μου? Κατά πόσο είμαι υποχρεωμένη να πάρω άδεια όποτε θέλει εκείνος? Εγώ δεν έχω δικαιώματα σε τέτοια περίπτωση?

Και να σας πώ γιατί ρωτάω :

Φλεβάρη μου ανακοινώθηκε ότι μέχρι και τέλος Ιουνίου ούτε να το σκέφτομαι για άδεια. Πριν 10 μέρες υπόβαλα γραπτό αίτημα για άδεια μέσα στον Ιούλιο 2 εβδομάδες όπου απάντηση δεν έχω πάρει μέχρι και αυτήν την στιγμή. Σήμερα το πρωί το υπενθύμισα στον εργοδότη μου με την αιτιολογία ότι δυσκολεύομαι να βρω δωμάτιο σε λογική τιμή και τώρα έχω βρει κάτι και θέλω να έχω και τυπικά απάντηση από εκείνον για να το κλείσω γιατί οι μέρες περνάνε και όσο περνάνε το πράγμα δυσκολεύει. Η απάντηση που πήρα ήταν επί λέξει η εξής : «Εννοείται περιμένεις απάντηση από μένα τι πάει να πει «τυπικά»???? και απάντηση δεν πήρα πάλι.

Αν γνωρίζεις κάποιος ας μου πει παρακαλώ για να δω πώς θα το χειριστώ γιατί είμαι «παρμένη» μέχρι εκεί που δεν παίρνει.

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...