Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η πρώτη μου δημοσίευση !!


gogga

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΩ...ΛΟΙΠΟΝ...ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ 3 ΧΡΟΝΙΑ (( ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ)). ΑΠΟ ΤΑ 16 ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΠΤΙΚΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΕΠΕΡΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 20. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΥΣΤΕΣ ΣΤΙΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΑΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΣΤΑ 21 ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ Κ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ. ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΩ SERPAFAR ΚΑΙ OVESTIN. *MOY EIΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΠΑΙΔΙ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ 8 ΧΡΟΝΙΑ!! ΑΠΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΛΑΘΟΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΤΣΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΟΛΟΥΣ Κ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!! ΚΑΙ ΤΟ 2015 ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ :)!!!!!!. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Γεια σου λαχανουλα

Εγω μετα απο 1 χρονο ελευθερων επαφων επαιρνα seprafar & cyclacur για να παρεγω πιο πολλα ωαρια κ να με πινακα γιατρου καναμε επαφη συγκεκριμενες μερες(υπηρχε θεμα με το σπερμα) και τελικα το μπεμπε μας ηρθε μετα απο σπερματεγχυση (με την πρωτη εποιασε)

Μην χανεις το κουραγιο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας και από εμένα.

Με λένε Μπάμπη και είμαι πατέρας 2 υπέροχων παιδιών, ενός αγοριού 8 ετών και μιας κουκλίτσας 4.

Είναι υπέροχο να είσαι γονιός και για να πάνε όλα καλά θέλει 2 πολύ απλά συστατικά.

1. Διώξτε το άγχος από τη ζωής σας, όλα θα πάνε καλά φτάνει να το πιστέψετε

και 2. Η συνεννόηση - διάλογος με τον "συγκυβερνήτη" σας στην ζωή (έτερον ήμιση) είναι πολύ μεγάλο πράγμα. Άλλωστε για να γίνει το "θαύμα" πραγματικότητα χρειάζονται 2.

 

 

Να τα χαιρεστε Μπαμπη

Συμφωνω με τα λεγομενα σου,

Καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα..νεο μελος κ γεματο αποριες..θα μπω κατ'ευθειαν στο θεμα..με τελευταια περιοδο στις 25/12 ηρθα σε ελευθερη επαφη στις 10/1 ( δλδ 17η μερα του κυκλου μου , ο οποιος τον τελευταιο χρονο ηταν απο 25-30 μερες)..σμρ ηδη εχω καποιες ενοχλησεις διπλα στον αφαλο , νιωθω ψιλοανακατεμα στο στομαχι , δυσκοιλιοτητα , μια ριγος μια φουντωματα κ στο κεφαλι μια ζαλουρα..δν ειναι πολυ νωρις για να εχω συμπτωματα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες,είμαι καινούρια στο φορουμ αλλα σας διαβαζω αρκετω καιρο.Ειμαι 31 ετων και βρίσκομαι σε στάδιο εξωσωματικης.Ειναι η πρώτη μου προσπάθεια μετα απο 2 αποτυγχυμένες σπερματεγχύσεις.Ελπίζω να είναι η τρίτη πρωσπάθεια και τυχερή :P θέλω να ευχηθώ σε όλες τα καλύτερα,δύναμη και υγεία !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας.Ειμαι καινούργια στο forum αλλα σας παρακολουθούσα πάντα.

Ειμαι 8 μηνών έγκυος και περιμένω το πρώτο μου παίδι (αγοράκι).Επειδή οι μέρες πλησιάζουν θέλω να ετοιμάσω τα ρουχαλάκια του,να τα πλύνω.Αλλά έχω ένα δίλλημα.

Δεν ξέρω τι απορρυπαντικό να αγοράσω.???Έχω διαβάσει τόσα πολλά κ έχω μπερδευτεί.

Έαν μπορείτε να με βοηθήσετε...Το έχω ανάγκη!!!

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Και απο εδώ κ πέρα θα είμαι κ εγώ ενα ενεργό μέλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Γράφω για πρώτη φορά αν και διαβάζω για τις εμπειρίες σας εδώ και πολυ καιρό!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κι εγώ κάτι! Είχα μια αποβολή τον Σεπτέμβριο και ομολογώ πως με στενοχώρησε πααααρα πολυ αν και ήμουν μόλις 6 εβδομάδων ! Έκτοτε προσπαθούμε για παιδάκι αλλα δεν έρχεται! Αυτό τον μήνα πήγα σε καινούργιο γιατρό και έτυχε να εχω ωορρηξία εκείνη την ημέρα έτσι και προσπαθήσαμε! Λίγες μέρες αργότερα αισθάνθηκα πόνο δεξιά χαμηλά! Σήμερα περιμενω περίοδο κανονικά αλλα δεν έχει έρθει ακομα!!!:P:p εχω πόνους περιόδου, πρησμένο στήθος, και δεκατακια! Προχθές έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό! Δεν θέλω να αγχώνομαι αλλα δεν μπορω! Το σκέφτομαι συνέχεια !!!!!λεω να κανω αύριο το πρωί άλλο ενα τεστ μήπως και ειμαι εγκυος! Αισθάνομαι πως ειμαι αλλα μήπως ειναι απλά οι ελπίδα μου για εγκυμοσυνη?

Χαίρομαι πολυ που μπήκα στην παρέα σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα!!!Διαβαζω πολυ το forum απο οταν ημουν ακομα εγκυος.Τωρα εχω μια υπεροχη μπεμπουλα 6 μηνων και κατι!!!Δυστηχως εχουμε γοπ και αλλεργια στο αγελαδινο γαλα και εχουμε ζοριστει πολυ!!!Μας εχετε βοηθησει πολυ σε πολλες στιγμες απογνωσης..Υπηρχαν στιγμες που με βοηθουσε μονο που ηξερα οτι δεν ειμαι μονο εγω και η μπεμπουλα μου που ταλαιπωπουμαστε με αυτο..Ευχαριστουμε πολυ!!!!!Κουραγιο σε ολες τις νεες μανουλες που περνανε το ιδιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! με λένε Δήμητρα και εχω ενα αγοράκι 3,5 χρονών! Παρα πολλες φορες εχω πάρει συμβουλές απο τα φορουμ και εχω βοηθηθει πολύ! ειπα λοιπόν να ερθω και εγω... καλως σας βρήκα λοιπόν και ευχομαι σε όλους υγεια και οτι επιθυμει ο καθενας χωριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!ονομάζομαι Νάντια και έχω ενα κοριτσάκι 2 μηνών.είμαι νεο μέλος στο φόρουμ όμως δεν ηταν λιγες οι φορες που το ειχα επισκεφθεί και συμβουλευθεί στο παρελθον.έτσι είπα να γίνω κ εγώ μέλος σ αυτήν την όμορφη ομάδα ανθρώπων ανταλλάσσοντας απόψεις και συμβουλες που πολλές φορες τις έχουμε αναγκη.Αλλωστε εγώ η ίδια βοηθηθηκα πολλές φορες απο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλως σας βρήκα!

Ονομάζομαι Στέλλα και έχω 2 δίδυμα κορίτσια 16 μηνών.

Έχει τύχει στο παρελθόν να μπω στην παρέα σας και να διαβάσω θέματα από το forum σας, μετά από αναζήτηση στο google και αποφάσισα να γίνω και γω μέλος τελικά.

Απορίες υπάρχουν πάααααααρα πολλες καθότι πρώτη φορά μαμά αλλά μέχρι τώρα καλά τα πάμε! :-)

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsares!!!!!eimai kainourgia sto foroum kai sas parakoloutho edo kai 4 xronia diladi osa xronia prospatho gia moraki kai pira thn apofasi na grapso ki ego giati eimaste oi mones pou mporoume na katalavoume h mia thn alh!! auto to mina tha kano thn proth mou spermatexinsi kai exthais kanonika eprepe na mou erthei periodo kai thn 5hmera periodou tha eperna thn therapia kai tora exo 2hmeres kathisterisi kai anisixo giati h periodos mou einai roloi kathe 28 hmeres...:-( ti na kano re koritsia:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Είμαι η dorella είμαι 30 χρονών διαβάζω εδώ και καιρό το forum και ειλικρινά το έχω βρει πολύ βοηθητικό και εμψυχωτικό.

Προσπαθώ για παιδάκι εδώ και ένα χρόνο και πριν από λίγες μέρες ανακάλυψα ότι έχω κλειστές και τις δυο ωοθήκες. Βέβαια στη ζωή δεν έρχονται όλα όπως τα θέλουμε πάντα για κάποια πράγματα πρέπει να προσπαθήσουμε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσιααααα!!!!!!!!!!!!!!! Με λένε Αναστασία ειμαι 23 ετών και έχω μια μπεμπούλα 3μισι μηνων. Σας παρακολουθώ πολυ καιρό τώρα και η αλήθεια είναι οτι με έχετε βοηθήσει σε πολλά θέματα!;);) Γι' αυτό λοιπόν αποφάσισα να γίνω μέλος κι εγώ για να ανταλλασούμε απόψεις και να δίνουμε κουράγιο και δύναμη η μία στην άλλη.!!!:):):)

Στη ζωή όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Γι΄αυτό ποτέ μη το βάζεις κάτω για ΤΙΠΟΤΑ!

 

rYmQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Κορίτσια μου θα ήθελα τι γνώμη σας

Έχω κύκλο κατά μέσω όρο 26 ημερών

και πολύ σταθερό...

Σήμερα βρίσκομαι στην 4η ημέρα καθυστέρησης

και εδώ κ μια εβδομάδα περίπου έχω πονάκια περιόδου

αλλά από την καθυστέρηση κ μετά είναι λίγο πιο έντονη

σαν να μου έρχεται περίοδος.

Επίσης έχω και λίγα υγρά.

Λέτε βρέ κορίτσια μου να καθυστερώ

εγώ την περίοδο μου λόγο άγχους:?:

Η να συμβαίνει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Κορίτσια μου θα ήθελα τι γνώμη σας

Έχω κύκλο κατά μέσω όρο 26 ημερών

και πολύ σταθερό...

Σήμερα βρίσκομαι στην 4η ημέρα καθυστέρησης

και εδώ κ μια εβδομάδα περίπου έχω πονάκια περιόδου

αλλά από την καθυστέρηση κ μετά είναι λίγο πιο έντονη

σαν να μου έρχεται περίοδος.

Επίσης έχω και λίγα υγρά.

Λέτε βρέ κορίτσια μου να καθυστερώ

εγώ την περίοδο μου λόγο άγχους:?:

Η να συμβαίνει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες σας.σημερα εκανα την εγγραφη μου στν σελιδα.

ηθελα να ρωτησω.εχω κυκλο 25 με 26 ημερες.η τελευταια περιοδος μου ηταν στις 30/01.εχει 2 μερες που οι πονοι του στηθους μου ειναι ανυποφοροι.δεν ειναι πολυ νωρις για να εμφανιστουν?????:(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Κορίτσια μου θα ήθελα τι γνώμη σας

Έχω κύκλο κατά μέσω όρο 26 ημερών

και πολύ σταθερό...

Σήμερα βρίσκομαι στην 4η ημέρα καθυστέρησης

και εδώ κ μια εβδομάδα περίπου έχω πονάκια περιόδου

αλλά από την καθυστέρηση κ μετά είναι λίγο πιο έντονη

σαν να μου έρχεται περίοδος.

Επίσης έχω και λίγα υγρά.

Λέτε βρέ κορίτσια μου να καθυστερώ

εγώ την περίοδο μου λόγο άγχους:?:

Η να συμβαίνει κάτι άλλο;

Γεια σου αννα. Ναι μπορει να ειναι απο το αγχος.ειναι ενας συμαντικος παραγοντας

Για την καθυστερηση της περιοδου.αλλα μπορει και να γινες μανουλα.

Στο ευχομαι αννα μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, φρεσκο αιμα στην παρεα.δεν εχω παιδακια ακομα αλλα ειμαστε στη διαδικασια αυτη. ευχομαι να τα λεμε συχνα πλεον. καλη αναγνωση σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αννα. Ναι μπορει να ειναι απο το αγχος.ειναι ενας συμαντικος παραγοντας

Για την καθυστερηση της περιοδου.αλλα μπορει και να γινες μανουλα.

Στο ευχομαι αννα μου.

Chrisaki@ Γειά σου!

Εμένα το άγχος μου άρχισε από την δεύτερη μέρα καθυστέρησης πριν ούτε καν το σκεφτόμουν!

Απλά όταν έχεις σταθερό κύκλο το μυαλό σου πάει στο ότι μπορεί να υπάρχει εγκυμοσύνη. Και επειδή λέω μήπως είναι κ από το άγχος γι αυτό δεν θέλω να μπω ακόμη στην διαδικασία τον τεστ. Και λέω αν δεν μου έρθουν να κάνω μετά την 10η ημέρα καθυστέρησης ένα τεστάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!και εγω καινουρια ειμαι και θελω βοηθεια ... μες στο 2014 ειχα συνεχεια καθυστερησεις(μιλαμε και για 80 μετες)λογω αγχους για ενα σοβαρο οικογενιακο θεμα!γενικα ο κυκλος μου ειναι 30-38 μερες οποτε οταν αρχισε να συμβαινει αυτο μετα τα τεστ κ αφου ειχα το αγχος και το καταλαβαινα πηγα στον γιατρο μου.εξετασεις θυρωηδη ορμονικες κτλ ολα καλα αιματολογικες κτλ . Εχω ελαφρως πολυκυστικες ωοθηκες κ παραπανω κιλα αλκα ο γιατρος ελεγε καθς φορα που τον επισκεπτομουν πανικοβλητη οτι αυτα δεν ειναι αιτια καθυστερησεων αλλα παιζουν φυσικα πολυ μεγαλο ρολο.επαιρνα dufaston για βα μουρθει.εντελει το δεκεμβρη λυθηκε το θεμα π ειχαμε,αμεσως αδιαθετησα κανονικα στις 30 μερες κ ενιωσα τη διαφορα.ξεπριστηκα κ ημουβ χαλαρη εφυγε τ αγχος ολο.ομως τωρα ειμαι παλι στις 55 μερες μερες καθυστερησης κ μεχρι τις 42 δεν ειχα καν αγχος ωσπου εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο.μετα απο αυτο κ αφου δεν εχει ερθει ακομη δεν ξερω τι ν κανω.να σημειωσω οτι ειμαι παντρεμενη,θελουμε παιδακθ κ προσπαθουμε οσο μπορουμε.επισης γυρω στις 28-30 μερες ειχα λιγο αιματακι για ενα βραδυ κ πονους χαμηλα.για καμια βδομαδα μετα ενιωυα οτι ερχεται αλλα τπτ.εχω φαγουρα στο στηθος,συγκεκριμενα στις ρωγες μου,καθολου πριξιμο εκει αλλα λιγο στην κιλια,καουρες κατα καιρους,συχνοουρια κ φοβερη ορεξη για γλυκα!δεν ξερω τι γινεται αυτη τη φορα γιατι το τεστ ηταν αρνητικο(το εκανα απογευμα κ ηταν clearblue) αλλα δεν ξερω γιατι,ισως επειδη το θελω πολυ ,νιωθω καπως.νιωθω εγκυος..αχ κοριτσια τι να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...